Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
21. jan 2010

bibi, ja som vstala neskoro, takže už mám -6 😀 a budeme držať, lebo cesta to môže byť dnes dosť dobrodružná...

bublinka11
21. jan 2010

No veru Bibi...pekne dojdite a potom si to tam uzite...
Lenocka co sa stalo???
Sioux takze citas vselico 😉 aj ja 😀

siouxie
21. jan 2010

bubli 😀 😀

bibi24
21. jan 2010

Siou, ahaaaa 😀 Jasne, tak to sa oteplilo...Inak, ze hlasili na dnes pekne? Vcera bolo nadherne, slniecko som uz davno nevidela svietit 🙂

lenocka84
21. jan 2010

bubli ale tak ked niekto nevie kde ma strop, tak nech sa paci
dokonca som spala v inej izbe, co bol pre mm totalne sok
ale tak mu treba

konecne som sa dobre vyspala, kupila som si pomocku na spanie

siouxie
21. jan 2010

bibi, veď to. Ja som tu včera večer rotrubovala, aké má byť slnko a pôjdeme do lesa a toto... 😀 Ale schválne som čítala predpoveď na shmu a tak to tam bolo. Ma zbytočne oblbli 😀 😀 Náš vonkajší teplomer ukazuje už -4, ale na kompe mám -6. ale to je asi teplota na letisku alebo na kolibe...

lenoč a čo sa deje? 😕

bublinka11
21. jan 2010

Strop v com???
Ja som este nespala v inej izbe, to je pre mojho mm najvacsia urazka...on to spravi, ked ma chce vytocit, ale vzdy sa vrati ku mne, lebo mne to vzdy byva jedno.
Ale mala som tie tendencie odist, ked mal vypite, nenavidim ten smrad totiz!
A ja som vcera pozerala predpovede pocasia a tam hlasili praveze na dnes snezit a od zajtra pekne...

shaarka
autor
21. jan 2010

a co to je - ta pomocka na spanie?

my mame doma chlapa, teda dvoch. tak volame taky dlllhy vankus (asi 140 cm), mame dva kusy. a ked u nas spi nejaka moja kamoska, tak jej stale poziciame na lozko chlapa, aby sa nebala 😀 😀 😀 a inak si nanho vykladam nohy, aby som neobtazovala MM 😀

monky1
21. jan 2010

caves baby, ako sa mame?

ja peciem kolacik, ako keby nam po sviatkoch ani kila nepribudli 😀 ..ale ta co narobim, ked chut je velkaaaaa 😅

siouxie
21. jan 2010

shaar 😀 ja by som takých dlhých chlapov nezniesla v posteli. stačí jeden slon 😀

shaarka
autor
21. jan 2010

oddelene spanie?
no my sme uz parkrat zazili... MM spi v kuchyni (na zemi) ked ho v zlosti vyzeniem 😀 a on vie, ze sa moze vratit, ked povie nieco rozumne, nieco v tom zmysle, ze ho to mrzi, co sa stalo a tak. ale on to nikdy nepovie, takze si pospinka v kuchyni a to je pre mna zadostucinenie. uz tam spal tusim aj dve noci po sebe! taky je tvrdohlavy.
no a ja si tam tiez obcas urobim peliesok, ked mam nervy, placem alebo ma MM tak nasral, ze s nim neviem v jednej posteli vydrzat (lebo on stale sladko zaspi amne to vytaca do nepricetnosti). ale tiez mi je to prd platne, lebo sa nevyspim a MM zachrape ihned a spinka pekne do rana. to, co prezivam ja, ho netrapi vobec. 😀 strasne s nami.

lenocka84
21. jan 2010

shaar ten tehotensky vankus, uzasna vec

siou nechcem to rozoberat, radsej

shaarka
autor
21. jan 2010

siouxie, no ved aj ja to musim obmedzovat, toho umeleho 140cm chlapa, lebo mame 160cm siroku postel a MM v spanku nevie, ako vela miesta zabera. ale ja si to vysvetlujem tak, ze sa ku mne tuli 😀 😀

cau monky, tak aky kolacik si teda nedame?

siouxie
21. jan 2010

shaari, u nás podobne, ale m. sa nakoniec vždy preberie a pekne to vyriešime, bez toho by som mu nedovolila zaspať. 😀 😀
ale je fakt, že okrem choroby ešte nespal v inej izbe 😀 .

shaarka
autor
21. jan 2010

lenoooc, ved rozoberaj, nech sa zabavime! pravdaze spolu s tebou 😵 😀
a vankus na kojenie mam, ten U-ckovy, naplneny polystyrenom, ale nezda sa mi vyuzitelny pre toto obdobie. podla mna ma malo polystyrenu v sebe

lenuska85
21. jan 2010

Ahojte zienky, hlasim sa zo zasnezenej krajiny. Boze tu snezi a snezi a vobec nevyzera, ze chce prestat. Som sa rano zosypala pred branou aj s hafanou. To bolo srandy 😀
Inak pozdravujem vsetky 😀

madeline
21. jan 2010

ahojte,

Bystrica hlasi poletovanie snehovych vlociek v obmedzenom pocte 😎

siouxie
21. jan 2010

shaar, ty máš vankúš s polystyrénom? 😀 😀
leni 😀 , dúfam, že ste sa nedokaličili...

lenocka84
21. jan 2010

shaar na bavenie mi z toho nie je
ale co uz,proste ticha domacnost ked mm nevie kde ma strop, nestaci si vypit na navsteve, treba sa ist dorazit s kamosmi
no a teraz sa nebavime, lebo ja nato nevidim dovod, a on je z toho hotovy

tento vankus je take velke C, mam ho v albume

shaarka
autor
21. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
molitan mam radsej. len skoda, ze sa teraz nejako prestali tie molitanove vyrabat, clovek aby si musel usit sam. mne tie vatove a neviem ake strasne nevyhovuju. kde je klasicky vankus naplneny tak akurat drtenym molitanom? 😀 pekne drzi hlavu tak ako ma a je makkucky 🙂

monky1
21. jan 2010

baby, aj nam u nas uz boli "oddedlene spalne"....hl. ked mm maju koniec roka v praci...vtedy si sam vopred ustiela v obyvacke 😀

shaarka, len taka rychlovka - chutovka...sypany jablkovy na popoludnie k caju....sak 😀 dojdi a dame si spolu

lenuska85
21. jan 2010

Siou ale nie, len hafan sa zlakol, tak sme potom isli na prechadzku ako pokakani 🙂 Ale zaujimalo by ma, kde sa stratili posypavaci a odhranaci ciest 😠

shaarka
autor
21. jan 2010

jaaaj lennoc, aj take poznam. a hlavne v tomto obdobi, ked ja mam za menom tt a MM nema nic. 😠
ale super, ze tvoj muz je z toho hotovy, toho mojho nedojme nic, ani keby som ... (doplnte si cokolvek, co by vasho muza ohurilo, vytrestalo, rozosmutilo, prekvapilo, nasralo)

jeeej, ten tvoj vankus vyzera super! odkial ho mas? nieco podobne, ako nas chlap, ale lepsie vytvarovane a nie take vysoke. a co v noci - aj si ho prekladas zo strany na stranu?
ja mam stastie, ukoristila som si nasu spolocnu perinu (220cm) a tak ju mam nahuzvanu pod kolenom a este mam zakryte aj krize. je to super. a MM ma teraz klasicku, z ktorej mu trcia nohy aj ruky 😀

lenocka84
21. jan 2010

www.mimibazar.sk, inzerent katarina h., od nej mam aj kocik vybraty
len nema medzi tovarom ten vankus
vcera sme boli obkukat kocik, a videla som ten vankus,
uzasne sa na nom spi, dnes som bola len 1x zobudena v noci, inokedy takmer celu noc

a k mm, moj je vzdy hotovy ked ide von a pije, citi sa previnilo, a potom sa snai sekat dobrotu, a mna to drzi par dni, aspon sa na nom bavim

siouxie
21. jan 2010

monky, mňam 😀

lenuš, tento rok už odhŕňali, asi už majú dosť 😀

madeline, však počkaj, dopoobedia je to aj u vás! 😠 😀

bublinka11
21. jan 2010

No ja sice nemam za menom tt, ale som taka dobra, ze vzdy vyhram konkurz na soferovanie, cize sa divam, ako ostatni piju a potom sa hram na taxikarku, lebo ked nie je na navsteve dost, tak sa treba ist dorazit este niekde do krcmi...minule mi zaspal v aute a ked som ho zobudila, ze ideme domov??? Tak uz bol velice culy...ze ee, este ideme na kapurkovy...vtedy ho fakt nemusim... 😠

lenuska85
21. jan 2010

Siou asi mas pravdu 🙂

Leni keby mi prisiel domov takto opity, nebavila by som sa s nim aj tyzden! Strasne by ma nahneval. Ale v tomto mam stastie, ze drahy sa naposledy opil asi pred rokom, aj to sme boli na oslave spolu 🙂

siouxie
21. jan 2010

tak ja musím m. do krčmy posielať. a nejde a nejde... tak raz za rok 😒 😀

lenocka84
21. jan 2010

lenus on nebol ze opity, ale mne vadi ked vypije
aj ked vcera vypil dost, bol v pohode
a v noci ked prisiel neviem, spala som
len bol rano v soku ze ked siel do izby bola zamknuta

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre