Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
2. feb 2010

Siou palette de luxe - zevraj platinově plavý 🙂
No nevyrazila, nechavam pre navstevy, vsak shaarka? 😉
Joj tak si kup nieco fajne, ja asi idem prezvonit herca, nech sa cestou pre daco fajne zastavi v obchode, len ma teraz ani nenapada ze co.... Porad 🙂

siouxie
2. feb 2010

vavi, ja sama mám s tým problém, a už vidím aká budem v obchode vytočená, že neviem, čo mám kúpiť 😀 😀 Ale spolieham sa, že na niečo narazím 😀

tinika
2. feb 2010

sio aj ja si myslim len predtym mi ju ukazovalo a vraj nic nemenil a ani netusim kde v nastaveniach sa da dačo take nastavit, skusaa som hladat

siouxie
2. feb 2010

buď on alebo ty zrejme nemáte povolené prezeranie/prístup. Nemá nejakého kamoša/šku, čo by sa mu na to pozrel?

vavenka
2. feb 2010

Siou!
Ma osvietilo! Chcem kremes.... Uz som volala drahemu, aj tak sa chysta do optimy, tam je aj cukraren, tak mi kupi... Este si musim rozmysliet druhy kolacik 🙂

tinika
2. feb 2010

siou no ani moj mm nevie čo s tym a to je v pocitačoch celkom doma

siouxie
2. feb 2010

vav 😀 aké ľahké! 😀 😀

tini, večer sa určite niektorá FB pozitívna ozve a hádam aj poradí 😀

shaarka
autor
2. feb 2010

tini, skor si myslim, ze asi tvoj brat nema povolene cosi.
resp. zakazal mozno, aby ho videli online a ktovie co este.

siouxie
2. feb 2010

no shaar, to som tým cgcela povedať aj ja... 😀

madeline
2. feb 2010

tak ja som FB pozitivna, aj ked som dlho odolavala, ale tak co uz 😉

tinika
2. feb 2010

kocky dik ale neviem zistit čo ma nastavene inac

tinika
2. feb 2010

made sme dve hihi ja furt ze čo mi posielaju kamosky pozvanky a nakoniec som zistila ze uz aj heslo viem prihlasovacie hihi a nasla som aspon spoluziakov čo som o nich nevedela nic

madeline
2. feb 2010

tini a ked stlacis chat - moznosti, tak tam nemas zaskrtnute Ukázať len mená priateľov, ktorí sú online, resp. Ponechať otvorené okno s priateľmi, ktorí sú online?

vavenka
2. feb 2010

Mno, farbu som zmyla, vyzera to celkom slusne, este rozmyslam ze sa podstrihnem, len neviem neviem ci to pri mojej "zrucnosti" nieje prilis velky risk 😀

FB je podla mna celkom ok.... Tiez niesom nejak brutalne pozitivna, ale tak minimalne som tam tiez nasla kopec ludi ktorych som nevidela 100 rokov - co samozrejme nemeni na veci nic, lebo nadalej to ostalo v rovnakej rovine - ale aspon viem ze su vydate/zenati, v zahranici, a podobne zalezitosti... A ked sa nudim tak tam hram poker online 😀

tinika
2. feb 2010

made nemam tam zaskrtnute nič a aj ked si s nim pisem cez spravy, ze viem ze je prave na fb tak mi ho online neukaze a ani jeho nastenku keed si otvorim jeho profil

madeline
2. feb 2010

tini - este je tam moznost upravy sukromia, ides cez nastavenia - nastavenie sukromia - informacie z profilu a tam je moznost moje prispevky (kto moze vidiet prispevky na nastenke a pod.) a aj povolit priatelom prispievat na moju nastenku, mozno to tam ma brat zle nastavene, ale inak je to divne, ze ti nechce ukazat nastenku 😖

madeline
2. feb 2010

inak ja som este v praci, ak by mi chcel niekto zavidiet 😎

tinika
2. feb 2010

no kocky neičo pomenila a uz to vidiiiiiim dakovam vsetkym

nellie_
2. feb 2010

ahojte.... 😉

ja som FB na chut nejak neprisla... 😅 zaregistrovala som sa, skoro som zinfarktovala ked ma vyzvali skoro vsetci spoluziaci zo strednej a to je asi tak vsetko.. 😀 asi 2x som si chatovala s kedysi naj-kamoskou co je v UK a inak tam raz za cas idem pozriet fotky ale nejak ma to neoslovilo... 😒

som prezrata jak diva svina.. dala som si najskôr slivkove gule s tvarohom a potom spišsku parku... 😀 😀
Siou - PARKU.. tuuu parku... 😀 😀 😀 😀

Vavi - ahaaa tak preto si mi pisala ze som sa farbila vo vhodnom obdobi 😉 ale asi ten lunarny ma daco do seba fakt mi ta farba chytila super 😵 😵

siouxie
2. feb 2010

nelieee 😀 😀

nellie_
2. feb 2010

😀 😀 😀

nejak neviem co idem robit.. 😒 uz aby bol MM doma bez neho je to fest nuda.. 😅

siouxie
2. feb 2010

tak ja sa bavkám redigovaním odborného textu pre mm... 😒 😀

nellie_
2. feb 2010

siou to radsej beriem tu nudu 😀 😀 😀
a zas az tak sa nenudim - surfim, pocuvam dobru muzicku sem tam vyskocim a ritou povrtim do taktu a tak.. 😀
ale asi si pojdem citat knihu alebo nejaky casopis... 😎
co som potrebovala mam na PC hotove a vy ste tu nejake vytazene vsetky... 😀 😀

nellie_
2. feb 2010

a prave som si pustila panelak vcerajsi - kedze mi tolko toho uslo.. 😀
😨 😨 😨 Miso siel odrodit ozraty angeličku 😨 😨 😨 😨 to uz kde sme... 😀 😀

vavenka
2. feb 2010

Ha! Uz tlacim kremes, vynikajuci je! Mozte mi spokojne zavidiet, mne to nevadi 😉
Nellie tak tak, preto som to s tou farbou vtedy pisala 🙂

Co mame v plane na vecer? Herec dobehol, strcil mi do ruky kolaciky, zbalil tasku a migol na fotbal...
A zajtra rano ide do Senca sluzobne, na 2 dni, po dlhsej dobe budem spat bez neho .....

nellie_
2. feb 2010

vavi ten tvoj mi straaaasne chovanim pripomina toho mojho.. 😉 😀
vzdy ked sa zacnem lutovat ze zas mu bol prednejsi fotbal si spomeniem ze v kosiciach je jedna taka ista osamotena dusa a hned je mi lepsie... 😎 🙂 😀

mnam taky kremes by som si dala.. ja som prave otvorila ze vlnky grilazove - nejedla som to 100 rokov 😀
zmurklo to na mna zo skrinky 😀 😀

siouxie
2. feb 2010

tak už to mám za sebou 🙄 🙄 🙄 fakt prudká zábava. Ujovia vedci veľmi gramotní nie sú 😀 😀

vacvi, závidím, závidím 😀 😀 ale nech ti padne na úžitok 😀 .

Tak ja dúfam, že ešte dnes čo-to prečítam a dám dokopy 😎

siouxie
2. feb 2010

ale už sme sa aj pobavili 😀

mm ide k svokrovcom a kázala som mu (asi 3. krát), aby doniesol pesove mäso, ktoré máme u nich v mrazáku. Tak povedal že si bude opakovať: dones mäso, dones mäso... aby nezabudol.

Navrhla som mu, aby si radšej opakoval: Som dement, som dement...
A on na to: som dement, som dement, prečo som dement? Lebo som nedoniesol mäso... 😀 😀 😀

vavenka
2. feb 2010

Jeeej vlnky? Taky bielo-hnedy obal? Tak toto som ani ja nejedla 100 rokov 🙂

Hej, no vidim ze niesom sama, ale tak co uz, nebol iny ked sme sa spoznali, tak co sa stazujem, vsak?
Dusuje sa ze je to vsetko "zatial kym moze", vraj mu je jasne ze s prichodom Vandy na svet tieto svojvolne aktivity skoncia, len neviem neviem ako to bude ked to bude naozaj... No ale to sa dozvieme uz o par tyzdnov, vsakze 🙂

vavenka
2. feb 2010

Siou 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre