Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
3. feb 2010

vave,jaaaaj to len pre mna?ja si to este vzdy neviem predstavit 😅

pipimiska
3. feb 2010

ved jasneee ze je to hlavnee 😵 😵

viem si nas celkom predstavit v parlamente,ako kcem nieco uzakonit a vy ste proti 😀 😀

pipimiska
3. feb 2010

ale to by som bola viac pripravena,nastudovanaa 😀

vavenka
3. feb 2010

Dzou som ta predbehla 😉

Pipi cooo? Teraz mi nedochadza 🙂 Co si nevies predstavit? 😅 😅

pipimiska
3. feb 2010

to pichanie vedla pupku 😅

dzou
3. feb 2010

hej som citala ze si ma predbehla 😀

slniecko77
3. feb 2010

..Pipi to je natierka z cicera..kuk tu http://images.google.co.uk/images?hl=sk&source=...
..myslim, ze je to libanonske jedlo, ja som to najprv nemusela, teraz ho zboznujem 🙂
..to je v pohode Vavi, aspon pre mna..evidentne si v tomto smere rozhladena a ja si rada precitam viac nazorov..vzdy sa da na to pozriet s viacerych pohladov
..sisiek som zjedla nespocetne a uz sa idem krotit aby mi nebolo zle...a zostalo aj na zajtra rano 😉 kedze mne najviac chuti vecer hehe

dzou
3. feb 2010

vavus a co si dnes nakupila? 😉

pipimiska
3. feb 2010

slniecko,to sa vola ze hummus? 😅

pipimiska
3. feb 2010

dzou,vave kupila rifle pre zasranu 😝 😝

slniecko77
3. feb 2010

..xixi to sa tak vola..ale je to mnaaam 😉

pipimiska
3. feb 2010

vavi a kde je fotka z nakupu ?

dzou
3. feb 2010

no sak to ze nedala fotecky 😅

vavenka
3. feb 2010

Slni nieco mi hovor o tych vecernych chutiach 🙂 🙂
No a teda odkedy ideme na tu dietu? 😉
Joj ani nieze rozladena, len proste mi to pride ako modny trend a zeny sa na to mam pocit ze az zacinaju vyhovarat... To, ze bol chlastaci mesiac, alebo ze fajcili jak turkyne, alebo ze proste boli akurat na nejakej nezmyselnej diete, alebo ze sa 2 tyzdne v kuse stresovali v robote a do noci sedeli za compom, to je prd... Ale podme hladat pricinu v genetike, sak to je najjednoduchsie.... 🙂 A ja som si naozaj co to prestudovala, spoluziaci dvaja z vysky sa uz piaty rok venuju geneticky mutaciam a s nimi som to asi 2 tyzdne konzultovala, takze si myslim ze to nieje az take, ako to na prvy pohlad vyzera.... A vies co, asi som fakt uz rozladena v tomto smere 😀 😀

Dzou ty ako si na tom? Uz plodime? Ci? Som teraz neni v obraze 😅

Pipi hehe, si normalne predstavujem ako buchas po tom recnickom stoliku a oponujes mi 😀 😀

vavenka
3. feb 2010

Idem odfotit, moment 😀
Aj slnecne okuliare som si kupila 😅

dzou
3. feb 2010

ja som este len 5DC... ale uz mam dnes po mrche ... teda dnes uz nic taaaaaaaak uz za 10dni plodime... a teraz to vychadza tak ze 14-15-16dc bude piatok sobota nedela.... takze cez tyzden sa budem mm vyhovarat ze som unavena 😀 aby potom vladal cez vikend 😀 😀 😀 nie ako minuly mesiac 😀 😀 😀

dzou
3. feb 2010

ok cakame 😀

pipimiska
3. feb 2010

vave,takze kedze si si to takto pedantne prestudovala,znamena to,ze sa vobec nemam nicoho obavat,tak? 😅
..ja si predstavujem ako si tahame nase dlhe vlasy,mne by nestacilo buchat po stole 😀

pipimiska
3. feb 2010

dzou,herecka 😀

pipimiska
3. feb 2010

a nezabuni aj rano a vecer 😀

pipimiska
3. feb 2010

oki vavi,vidim,ze kces vyfotit aj okuliare,tak davaj,ja som na to dobra kritizorka 😀

pipimiska
3. feb 2010

a kde si ich kupila..

slniecko77
3. feb 2010

..to snad nie Pipi..vsak ste predsa nejake damy 😀
..som zvedava na saticky..

dzou
3. feb 2010

no sak musim pipi... min. cyklus bol sexik kazdy den od 10dc do 14dc a ovu asi bola na 16dc a to sme mali 15-16pauzu lebo uz mm nevladal 😅 😀 takze tentokrat sa budem najprv ja tvarit ze som straaaaaaaaaaasne unavena z roboty a cez vikend ho budem znasilnovat 😅 😀

vavenka
3. feb 2010

No odfotene...

Pipi nieee, okuliare nefotim, len take smiesne, za 6 evri z Tesca, ale sa mi pacili 🙂 ja len ze odkedy som tehotna tak 90% nakupov konci na detskom oddeleni, tak sa vytesujem ze som daco kupila konecne aj sebe 😉

pipimiska
3. feb 2010

slniecko,teraz sme damy v parlamente je to o inom 😀 ..a neze budete mat iny nazor,zase 🙄 😀

vavenka
3. feb 2010

Dzou dobre vymyslene 😉 ale neze ho zas nechas tyzden abstinovat chudaka 😀

slniecko77
3. feb 2010

..vave, kraasne su...uprimne mne sa pacia veci viac pre slecny...su nenormalne rozkosne....nie, ze ma vy dve za to ukamenujute 😀
..som zvedava ako my skoncime tento cyklus a potom sa rozhodnem ci budem dalej merat
..vavi ako dlho si si merala BT?

dzou
3. feb 2010

vavi jeeeee ja som ani tu postielku a kresielko nevidela.... a rifle su supeeeeeeeeeeeer 😀
a nic neboj nebude abstinovat cely tyzden 😅 ono to nejak na nho vymyslim 😀 ale tak vikendy su celkovo u nas burarejsie ako tyzden 😅 tak snaaaaaaaaaaad sa podari 😅 udivime 😀 este je to dalekoooo to uz bud. vikend 😉

dzou
3. feb 2010

ja ako som uz minule pisala ... mne sa zase viac pacia chlapcenske veci 😅 ono to je asi tym ze kto co chce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre