Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
5. feb 2010

kucove=kurcove 😀

siouxie
5. feb 2010

anax, ale aspoň budeš mať v pondelok dobrý pocit, že si niečo pre seba spravila a deň teda aspoň nestráviš v robote. 😀 😀

siouxie
5. feb 2010

vavi, nekaz dobrú šošovičku 😀

chrobulka
5. feb 2010

hej, s jedlom som to myslela. aj take sote moze byt fajn...

uz som si vyguglila recept na ten quicge - spravim ho ale z listkoveho cesta a mnaaammm, dobre bude...
drahy asi odpadne. lebo sme to jedli len raz a aj to u kamosov v Luxembrurgu ked sme boli na navsteve 😉

bibi24
5. feb 2010

Siou, fanny nemala prezyvku 😀 Ty si mala podobnu?

A k tomu problemu, ano mam prestudovanu temu neplodnost, aj liecbu od stingreya. Boli sme aj u androloga, ale asi nebol taky dobry - spravil sono, zobral krv. Vysledky povedal cez telefon, vraj HP ok. Sono ok. Dal nam profertil na 3 mesiace. Vtedy som sa s tym uspokojila, este som o tom nevedela tolko, co teraz. Po kontrolnom spermio, ktory bol vsak ovela horsi sa pokusim spravit pre to viac. Pojdeme k dalsiemu andrologovi na konzultaciu a som zvedava na vysledky HP. Potom sa uvidi....urcite to nechcem vzdat. A popritom skusime aj tu vedu (ivf)...
Siou, ano, viem aky je pristup v car. 😒

Anax, ty myslis, ze to nie je zle? Dr nam povedali, ze je miziva sanca na prirodzene....

Chrobi, ja mam v plane varit zajtra halusky s bryndzou a v nedelu jaternicky (mame este zo zabijacky) so zapekanymi zemiackami a kyslou kapustou 😉

bibi24
5. feb 2010

A prepacte, ze tak oneskorene reagujem, ale bola som papkat 🙂

Ked inak tak pozeram na tie moje vikendove menu, tak bude echt slovenske 😀

siouxie
5. feb 2010

bibi, super, si šikulka. Ak ti môžem poradiť, veľmi dobre sa dá odkonzultovať aj cez mail ak budeš niečo potrebovať s doktorom Kočím z Prahy. Je jedným z najlepších odborníkov na tieto veci v Čechách, je max. ochotný a rýchly. Jeho ambulancia má stránku andromeda.cz.

S tým profertilom mi idú všetci andrológovia na nervy, aj nám ho andrológ odporučil, napriek tomu, že som mu vravela, že m. berie už 4 mesiace (v tom čase) všetko, čo obsahuje a ešte vo vyšších dávkach. Na to nepovedal nič...
Ale Kočí mi potom výsledky zhodnotil, takže to aspoň nešlo do prázdna, ako u toho nášho andrológa.

A francúzštinárku som aj ja mala takú staršiu madam (v tom čase), takže key učila teba, už by mala naozaj dooosť rokov 🤐 😀

chrobulka
5. feb 2010

bibi, take menu sme mali pred dvoma tyzdnami 😉 na vlas rovnake 🙂
my sme tu tusim nejak prepojene 😉

kuracie nohy s kompotom sa zasadne u nas jedavaju s ryzou a dobre dlho sme nemali. mozno o tyzden...
to by malo byt take samovarne...
caka ma par pernych vikendov, takze nebudem mat cas stat pri sporhelte...

inak, bratislavcanky kulturychtive, odporucam hru Modelky II. v divadle Gunagu - ak zozeniete vobec listky 😉
Parada!

bibi24
5. feb 2010

Siou, dakujem za radu 😉 Viem, ze ty si dost scitana ohladom tohto 😉

Chrobi, to vazne, ze rovnake? 😀 sranda. No a ja som mala pecene kura s ryzou prave na obed 😉

siouxie
5. feb 2010

chrobi, na gunagu? Jedine po známosti 😉 😀

vavenka
5. feb 2010

My sme doma stale mali pecene kurca so zemiakmi 🙂 ale jasne, super aj s ryzou, to uz je asi sila zvyku 😉
Pusta sa mi vana, tak adios na polhodku 😵 😵

Inak aj moj bral profertil 2 mesiace, spg aj napriek tomu nebol bohvieco, ale paradox bol ze vysledky zo spg som mojej gyndoske niesla uz aj s pozitivnym tehotenskym testom 😉 bibi ked to niekde najdem, tak aj napisem, lebo absolutne si nepamatam tie hodnoty.....

chrobulka
5. feb 2010

bibi, na vlas rovnake 😉
tie kuracie nohy spravim asi o tyzden...
a v tyzdni spenat, lebo mam na neho chut uz asi dva tyzdne. strasnu....

tak sa mi chce spat babyyy, moje nervy...
a to mi ten moj este na dnes vecer program pripravil a ideme kamsi na vinko si sadnut s jeho kamosmi...
pomoooocccc
ale co uz? on pozna kopec mojich a ja tych jeho velmi malo... tak snad prezijem a nebudem lutovat 😉

anaxamon
5. feb 2010

bibi ja furt verim, ze ak tam nejake spermose su a ty si ok, vzdy je sanca na prirodzene otehotnenie...lez, trva to dlho a tak vtedy je uz lepsia ta veda..

co sa varenia na vikend tyka, ani srnka netusi co budeme mat my, mam v chladnicke pol kila bryndze a aj pol kila ovcieho syra ale z toho bude uz len bryndza...ale dali by sme si uz aj kapustu alebo potom nejaky fajnovy steak, ale to manzel vcera slubil, ze sa dakedy stavi v rakusku v nejakej predajni f1 a kupi tam celu argentinsku svieckovicu 😝 😝

siouxie
5. feb 2010

chrobi, možno ťa to aspoň dobre odreaguje a hlava aj kŕče prejdú 🙂

mňa dnes čaká dogsitting, ideme vyzdvihnúť psiny kamošov, išli na otočku do čiech aj s ich malou, takže budú do večera u nás, tu bude viac psov na m2 ako ľudí 😀 😀

anaxamon
5. feb 2010

siou to kolko budes mat doma psov?

siouxie
5. feb 2010

3 😀 a všetko rr. V tom našom "maxi byte" 😀 😀 Ale už tu boli niekoľkokrát, takže nema problema 😀 A najprv ich vybláznime všetkých troch v záhrade 😀

anaxamon
5. feb 2010

chrob vyborna stranka co si hore napisala, mam co studovat 😉

anaxamon
5. feb 2010

ospravedlnujem sa, nie chrob ale siou 😉

siouxie
5. feb 2010

anax, a ja hľadám, čo sem chrobulka dala 😕 😕 😀

je výborná a on je tiež veľmi fajn. Som mu písala v januári mail, do pol hodiny mi odpovedal. Následne som mu spísala všetky m. výsledky, poslala. Bolo to v piatok večer. Na druhý deň na poludnie som mala odpoveď. 🙂

anaxamon
5. feb 2010

siou velmi sikovne, je fajn vediet o takychto moznostiach informacii ked cloveku nie je nieco jasne a hlavne viacero nazorov a pohladov na vysledky ti davaju vacsiu moznost rozhodnut sa co dalej. resp. vediet co ocakavat..vsakze?

velmo sa mi paci ako tam hovori penisu🙂) ze "Udržujte svůj šourek v chladu." 😀 😀 😀

siouxie
5. feb 2010

joj, anax, nemyslím penis 😀 😀 šourek sú guľky, resp. to kde sú umiestnené ("pytlík") 😀 😀

siouxie
5. feb 2010

teda on nemyslí penis 😀 😀

siouxie
5. feb 2010

ha, miešok je po slovensky 😀

bibi24
5. feb 2010

Moj aj sourek udrzuje v chladu a aj tak nic 😀

Siou, ze 3 havinov? Tak ale super, ze to zvladas 😉

Chrobi, mne sa takto strasidelne chcelo spat v stredu...som myslela, ze zaspim pri citani mailov 🙂
Moj drahy spravil aj mne na dnes vecer program, ideme pomoct kamosovi skladat skrinu 😀 Ale tak mne to nevadi, ja si budem u neho kukat telu a hrat sa s jeho hafanom 🙂

Vavi, tak to si mala super 😵 tie vysledky a ten test...chcela by som 😉

anaxamon
5. feb 2010

siou ahaaa, no mam medzeri v cestine v tejto oblasti 😀 😀

traja psy su teda riadna fuska... 😲

bibi moj tiez udrzuje v chlade, celu pracovnu dobu 😀 😀

nellie_
5. feb 2010

a uz som tu ..zatial neviem o com tocite,musim ist precitat nech nie som mimo obrazt 😀 😀

svagrina ma vytiahla von tak som sa bola vyblaznit s malym Tobkom.. 😎 😎 ona len vedla nas funela som sa na nej musela smiat a taka bola chutna, vypadala ako shrek - dala si take obtiahnute gate do ciziem - a ma komicky tenke nohy a to brusisko spod bundy vytrcalo... 😀 😀
sme ho sankovali asi 2 hodiny normalne mi je kosa - strasne mam studene stehna a zadok a pritom som mala dlhu bundu - tak prave si davam na zohriatie horucu rajcinovu polievku s kopou syra...

teraz som obedovala opacne - najskôr zakusky - sme si so svagrinou kupili tak som sprasila kavove zrno a špic a potom granadir s kyslou kapustou a teraz polievku 😀 😀

siouxie
5. feb 2010

bibi, tam nie je čo zvládať 🙂 to sú suky, ktoré majú max. dostatok pohybu, vybláznené, pokojné... jedna je rovesníčka nášho (poznajú sa od troch mesiacov). Druhá bude mať dva roky, obe sú veľké pohoďáčky.

Akurát toho nášho diliho budem musieť trocha usmerňovať, lebo má tendenciu mladšiu vychovávať (teda vyháňať, aby mu nezavadzala ne "jeho" miestach). Tak mu musím vysvetliť, že to nie sú jeho miesta, ale moje a že ja chcem, aby tam bola, tak nemá čo frflať 😀 😉 Ale to je folklór, nič nenormálne 😀

Akurát dnes toho veľa nenapíšem, doobeda som behala a teraz už čakám m., do večera u nás budú tie dve, takže možno ešte večer mám šancu...

nellie_
5. feb 2010

drahy sa mi siel lyzovat - ze sa chce troska odreagovat, aj ma volal ale co tam budem ked som v zivote nestala na lyziach.. 😀 😀 😀
a nechutne fuka som fakt normalne uzimena jak som bola vonku a tie stehna ma brutaaaaaaaalne oziabu 😅

prave som nasla stranku kde je online video z toho svahu kde je MM tak pojdem pozerat ci ho neuvidim 😀 😀

anaxamon
5. feb 2010

nell chod si dat teply kupel, ako si prave dava vav, sa zahrejes trosku 😉

s paradajkovou si mi narodila nemoralne chute 😝 😝

nellie_
5. feb 2010

prave som vas docitala.. 😎

chrobi - verim ze ti to coskoro prejde a budes sa citit lepsie... 😉
inak ten "kiš" ci ako sa to cita varila v tom bez servitky Mazikova - teda ak to je ono a vypadala to super...

ja sa chystam ist vygooglit nejaky recept na pizza rozky, zajtra chcem urobit drahemu na cestu.. on sladke kolace nemusi, tak mu urobim taketo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre