Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
19. feb 2010

koťuhy uz vikendujete???? 😝 😀

ja mam vsetko davno upratane.. prave sme sa vratili z nakupov a idem vybehnut ku svagrine, dlho som maleho nevidela... 😎 😎

siouxie
19. feb 2010

nellie, pozdravuj švagrinú 😀 😀

ja som tiež nakoniec upratala všeto, aj sme vonku boli, začalo pršať, ale ešte sa to celko dalo. Zato teraz už leje.
Dokonca som spravila aj drez a šporák, čo som myslela, že odložím na zajtra. Dnes už ale nespravím nič, obávam si, že ani intelektuálnu robotu nieto manuálnu... 😀 🤐

vavenka
19. feb 2010

Jeej dievcata ake ste sikovne 🙂
Mna take mini upratovanie caka zajtra, ale nepretrhnem sa,....
Tak my sme podpisali tu zmluvu, boli sme na nakup a na pizzu, z ktorej sa nakoniec vyklul kuraci rezen a zemiacky a kolacik 😀 a strasne ma bolia creva, uz je to akutne..... A do toho sa Vanda nejak zas rozkopala, no chodila som ako s bombou v bruchu, ale uz je dobre, uz lezim na gauci pred telkou 😉

zuzana36
19. feb 2010

ahojte pisarky, ja sa na vas uz ani nechytam, vsak ak sa chcem zapojit musim toho hooooooodne precitat 😀
no ja som mala dnes uplne jednoduchy den, doobedie u kamosky, ma uz 2 mesacneho syna bola tam aj druha kamoska a ta ide rodit o mesiac, bolo super, potom sups po malu do skoly pospali sme-akosi sa to inak nedalo 😀 , prisla druha dcera zo skoly pospala ona amy sme doteraz spolocne pozerali dvd- rozne. deticky, ze este sme taku pohodu v piatok hadam ani nemali 🙂 a domacnost nam ostala na zajtra, ale to planujem muzeum, kino a nieco s mojim, kedze teraz je viac v praci ako doma 😖 a aby som nezabudla idem upiect super tvarohovy kolacik. 🙂

pipimiska
19. feb 2010

caves 🙂 ..co robite?? ..ja konecne vylehujem

kupila som pindurovi rifle,zachvilu cvaknem fotos 😉

vavenka
19. feb 2010

Ahojte 🙂

Zuzi tak to fakt pohodicka piatok 😉

Pipi nejak si tu dnes skoro 😉 ja cumim na telku... Spapali sme mango a cakam kedy sa rozbehnu creva uz konecne 😉

pipimiska
19. feb 2010

vavenka komu niet rady tomu niet pomoci 😝 😀 ..vkuse ti pisem ze si opytaj zazracny gel duphalac a kazdy den pojdes 😵 sak vyskusaj,fakt je zazracny...
mna vcera cely den palila zaha,pomohol mi az jogurt o druhej rano,ta dnes davam bacha a uz nic sladke nekcem vydiet 😅 ..sa mi to pokakalo po palacinkach..

vavenka
19. feb 2010

Pipi ale sak si mi to pisala par dni dozadu a este som odvtedy nebola u lekarky, tak musim vydrzat 😅 o tyzden v pondelok mam poradnu, tak ju poprosim... Ale dovtedy - nakupila som hrusticky, zajtra dam zakernu kombinaciu hruska + kava s mliekom 😀 zachodova misa tras sa !! 😀 😀

No ja klopem, okolo 25tt som tiez mala otrasnu zahu, ale posledne dni je to super, uz som aj zabudla ake to je 😅 .....
Aj ked si uvedomujem ze sa to moze kedykolvek znova objavit.....

pipimiska
19. feb 2010

vavee,jaaaaj,tak odpustam 😀 ...a tebe co zabera na zahu?ja som vcera skusala pukance-ale hovadina..

vavenka
19. feb 2010

Pipi pukance je blbost....
No zabralo mi sem tam mlieko/jogurt/smotana, sem tam ńic - len sa dat do polohy sedmo, nie lezat, v lahu to bolo este horsie...
A vraj je dobry caj zazvorovy, ale neskusala som..... A vraj su dobre aj rennie cmulacie tabletky, ale ani tie som neksusala.... No hlavne neprejedat sa, ale mna niekedy zacalo palit aj ked som bola hladna, tak clovek aby sa z toho vyznal 🙄

vavenka
19. feb 2010

Pipi no pozeram ze postielka je uz v albume, tuzobne ocakavam aj rifle 🙂
Ozaj dnes mi volala kamoska z anglicka, ze tak do dvoch tyzdnov posiela balik, sa tesiiimm 😀 som poobjednavala z nextu veci, tak som hrozne zvedava......

pipimiska
19. feb 2010

vave,tadaaaaaam 😀 kuki kuk

vavenka
19. feb 2010

Jeeej uz aj rifle su v albume 🙂 frajerske 😉

pipimiska
19. feb 2010

no teda ty si rychla...na tieto rifle zbalime vandu 😀

vavenka
19. feb 2010

Pipi 😀 😀 no uvidime 😉 joj ja som uz taka zvedava na nasich potomkov 🙂 no a ako kociar? uz si pokrocila vo vybere?

pipimiska
19. feb 2010

vavi,ani nahodou som nepokrocila 😝 jooj,som na seba nasrata,ze som taka narocnaa...
najradsej by som to riesila tak,ze kupim len hlboky kociar,aaa potom poriadny sportak,lebo tie sportaky kvalitne co sa mi pacia,maju velmi uzku vanicku 28 az 30cm..problem je,ze ked kupim len hlboky,nebudem vediet nasadit na podvozok autosedacku,no hotova pohroma 😅

dzou
19. feb 2010

ahojte zienky....... nejaj som nemala na vas cas... ale dnes je piatok mm na nocnej tak mam 😀 ako sa mate? co nove?

pipimiska
19. feb 2010

dzou caves,som rozmyslala ci ta pridem s prdnut do juloviek,ale tak si sa sama uvedomila,mudre ziena si ty 😀 😉
no hovor co nove??
..ja sa mam fajn a urychlujem cas 😀 a nove?dnes som kupila rifle pre maleho 😉

dzou
19. feb 2010

hej uz som kukala 😉
a nabuduce ma kludne prid sprdnut 😀
nove nic... mam dobru naladicku a sama som doma tak som si otovrila cervene 😀

dzou
19. feb 2010

no a ako citam uz sa mi aj pismenka pletu 😀 ale nieeeeeeee som este v pohodicke 😉 😀
ale ze cista provokacia pre tehulky 😀

vavenka
19. feb 2010

Pipi no este mas troska casu.... V kazdom pripade si treba zvazit to, ze vanicku pouzivas tak do 5-6 mesiacov...
Prvy mesiac nechodis takmer nikam, leto sa vykocikujes dosytosti.... A to vajicko - aj tak ho pouzijes maloco, hlavne ked pojdes sama autom.... To by som nejak zasadne neriesila, ze nevies dat vajicko na konstrukciu....
Takze v podstate vyberaz kociar na 4 mesiace..... Podla toho by som tomu aj prikladala vahu 😉

Dzouinka no cau, ako sa ti dari? KEdy testujeme? 😉 Ja mam nove - zapecene creva a nadchu 😀

vavenka
19. feb 2010

Aj ja kcem cervene 🙂 akurat som tu vedla hercovi rozvalenemu na gauci vravela, ze by som si dala pohar prevareneho vinka bieleho so skoricou a klincekmi... Ale tak musim vydrzat do dalsej zimy 😅

dzou
19. feb 2010

jaj chudatko.... zapchu sice nemam ale chora som bola 2 tyzdne 😖
no dnes som 21dc tazke uz je 100pro po ovu.... no a testujem neviem kedy lebo akurat v testovacom obdobi mi pridu na 6dni naj kamosky z svk... a ak by sa naaaaaaaaaaaaaaahodou nieco podarilo tak chcem aby mm bol prvy kto to vie a tazko by to bolo utajit pred kamoskami takze pockam si asi az na MS(co by mala prist ked tu budu) a ak uz nepride ked odidu tak idem testovat na istotu 😀 lebo to uz budem nejaky 35dc a ja mam najviac 32dc 😉

vavenka
19. feb 2010

Dzou dobre to mas premyslene, len ako ustojis zurky s svk kamoskami? 😉 urcite tam nebudete "nasucho" 😅

pipimiska
19. feb 2010

dzou,ty to mas riadne prespekulovane 😅 😅 jooj nech sa podarii uz 😎
joooj a cervenee by som si dala aj s colou aj s balkanskym syrom a s cibulkou,to je moja kombinejsn 😵

vave,aj nad tym som uvazovala,ze predsa nenecham babo v autosedacke,len napr.ked ti tam zadriemae a kces vystupit,musis ho prehodit do hlbokeho,hm,co ty na to? 😉
mne sa paci na 4 mesiace tento a maju ho v akcii za 300 e co priblizne stoji aj vanicka ked si kcem dokupit na sportovy kociar...

http://www.babydream.eu.sk/uvod/ ten bolder modry 😉

...lebo mate so sharkou pravdu,ze neni dobry tmavy kocik na leto 😉

dzou
19. feb 2010

no sak vavi to bude trosku problem ale tak ja aj tak neverim ze tam nieco bude takze si dam trosku vinak ze??? 😀 😀 😀 😀

pipimiska
19. feb 2010

zly link som dala tento myslim

http://www.babydream.eu.sk/akciova-ponuka/

pipimiska
19. feb 2010

dzou,ja som si najprv vypila a potom testovala 😀

vavenka
19. feb 2010

Pipi ten bolder vyzera krasne 🙂 taky vesely kociar..... Super cena, a je to trojkombinacia..... Fajny vyber.....

vavenka
19. feb 2010

Dzou no ved aj keby si si dala 😉 tak sak to nevadi.... Sa tesis na kamosky, co? Ozaj a cez aku spolocnost letia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre