Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
22. feb 2010

nie, kvôli tej šutolici... 😀 ale vlastne, aj tam je kapusta 😀 😀 Takže preda! 😉 😀

bublinka11
22. feb 2010

šutolica je Marikovcov? Uaaaau a ja ju taaaaaak lubim 😀

siouxie
22. feb 2010

hej, hej 😀 ja som ju jedla asi naposledy niekedy na zš alebo možno v škôlke? 😲 😀 😀

vavenka
22. feb 2010

tak toto zas nepoznam 🙂 prosim o vysvetlenie nazvy sutolica 🙂

siouxie
22. feb 2010

vavi 😀 kapustová polievka s fazuľou, údeným, zemiakmi a zeleninou. Sýta jak hovado 😀

dzou
22. feb 2010

ahojte zienky... 🙂

dzou
22. feb 2010

nieco nove? ja nic....

siouxie
22. feb 2010

ahoj, džouí, kde máš kamošky? 😀

vavenka
22. feb 2010

Siou dakujem 🙂

Dzouik ahoj, ako ide life?

pipimiska
22. feb 2010

cafte 🙂

vave,ty koki,dufam,ze ty nezdvihas skrine? 😅...potom vyfot ze co a jak 😉

siou,urobim urcite v tomto roku demikat 😀

bublinka,pozitivne mysliet,jo?na mrchu bolelo kazdu z nas 😉

..ja som dnes bola u dr.tak zevraj to uz asi budu tie brexton kontrakcie,krcok skontroloval a v pohode,sestra zmerala ozvi,tak tiez v poriadku 😉
bola som ukazat mm tapetu co som nasla pre drobecka a pacila sa,takze zajtra objednavame 😵
mam chut na kapustu,ale asi sa uz budem snazit do porodu jest veci co nenaduvaju 😅 a potom vlastne aj po 😀
akurat sa mi vari kuracia polievocka a dojedla som cestoviny s tuniakom riomare 🙂
este daco? 😀

dzou
22. feb 2010

kamosky pridu az tento vikend 😀 😀 uz sa neviem dockat 😉
life ide tak ok... uz sa nebudem vediet dockat soboty 😀 a potom mam aj dovcu ked tu budu do stvrtka takze uz sa tesiiiiiiiiiiim 😀

vavenka
22. feb 2010

Domalovane !! 🙂 🙂 🙂

dzou
22. feb 2010

je vavi a co ste malovali? detsku?... hod fotky 😉 a aku farbu?

pipimiska
22. feb 2010

vave,tak tak,ber fotak 🙂

vavenka
22. feb 2010

No nakoniec mam 2 steny zlte, taka citronova a dve oranDZove 🙂 zajtra odfotim, teraz je este morka, tak skresluje, a v strede je skrina, takze nevidno dobre....
Ale ja som spokojna 🙂 take to tam je teraz vesele 😉

Dzou hej, detsku 🙂

dzou
22. feb 2010

vavi tak super ze to bude take pekne vesele 😉 ja ked budeme malovat nasu bud. detsku... momentalen hostovsku a sklad 😀 tak chcem taku kriklavu zelenu 😉 neviem ako to vysvetlit ze aku taku pistaciovokriklavu 😀

dzou
22. feb 2010

vavus a sharka... kukala som bruska krasne uz ich mate 😉

vavenka
22. feb 2010

Dzou jaaj ty budes mat syna, som zabudla 😅

Hej, no.. strasne silno plno vela mi narastlo za posledne dni, normalne sa nestiham divit 🙂 a zaroven si ani neviem predstavit, ze by malo byt este vacsie 😕 😀

dzou
22. feb 2010

no ze budem mat syna 😀 no chceli by sme ale aj ked bude pisula tak chcem zelenu a doplni to cervenymi a oranozvymi doplnkami aby to bolo take vesele 😉
no vacsie este bude asi ze? 😀

vavenka
22. feb 2010

Dzou no ja neviem 🙂 ale ak ano, tak mam po chlebe 😀
Co porabas? Draheho mas doma? Pozeram ze vcera dosla mrchana 😠

dzou
22. feb 2010

mne? co si sisi? ja som 24dc 😕
akurat prisiel tak idem paaaa

vavenka
22. feb 2010

Joj draha prepac, som nejake nepostrehla datumy, len cervene L pri sunday 😅
Tak sa ospravedlnujem... A hlavne - drzim palce silno presilno 🙂

shaarka
autor
23. feb 2010

bre ranko ☹ vcera nam dosla mamka na dogsitting a nechala tu chorobu ☹ (aj s ockom su ochoreti, teda ze vraj mamka nie, ale ocko este ano a zjavne ona je prenasac) ☹ tak som sa dnes zobudila s bolavym hrdlom a spuchnutym nosom 😖 a taaaak sikovne som sa vyhybala kontaktu s masami, nebozkavala, neobjimala...
a teraz toto 😠
ale povedala som si, ze to nenecham prepuknut a zapojim psychiku ako este nikdy! 😀

baby, kam davate rukolu? napriklad do coho? na pizzi mi chuti, ale okrem salatu ani neviem, kam ju mam pridat. k masku? na chlebik?

shaarka
autor
23. feb 2010

baby, vsakze toto je pre tehotne v pohode:
http://www.nobelplus.sk/web/potravinove-doplnky...
?

chrobulka
23. feb 2010

ranecko shaar, to ma mrzi s tou chorobou, ale ja viem, ze ty jej nedovolis, aby ta skolila!!! 😀
drz sa dievca!
rukola sa okrem salatov hodi aj na cestoviny - do nich teda... ja osobne som ju jedla s roznymi omackami... ze cestoviny napr. s nivovou a na to posypat rukolu... ale davaj ju na kazdu porciu zvlast, lebo inak ti rychlo uvadne...

vavi, velka sikula si! gratulujem!
aspon herec vidi, ze aj bez neho si vies pomoct, aj s tym velkym banderom...
nech si chlapci neveria prilis, nie?

siou - s tym demikatom si ma total znicila... chcela som dnes robit paradickovu, ale obavam sa nahlej zmeny... 😉
este mi len napis, ci bryndzu miesas so smotanou, alebo nie...

bubli!!! ma nestvi! kde je tvoje pozitivne myslenie???
ako napisala siou, kym sa nemaluje, sanca je vzdy - a niekedy dokonca aj ked sa maluje je sanca
ja 😀

dnes znova makam, takze len teraz nakukam a idem sa pustit do prace dalej...

shaarka
autor
23. feb 2010

chrob, tak nech ti to ide ako po masle 😉

chrobulka
23. feb 2010

shaar, k tym propolkam, pre istotu sa treba popytat v lekarni, ale myslim si, ze je to OK.
a isto je ok slana voda (nechutna,viem, ale ucinna) ☹

siouxie
23. feb 2010

dobré ránko 🙂

shaari ☹ , juj, dúfam, že ti to rýchlo prejde... Propolky bez cukru používam aj ja, stačí, že ma troška poškriabe hrdlo, zopár ich vycmúľam a je pokoj. Majú príjemnú chuť a ak to človek vystihne na začiatku, tak aj pomôžu. Inak skôr kloktanie (florsalmin alebo u teba skôr tú slanú vodu). Pre istotu sa naozaj opýtaj v lekárni.

chrobi, bryndzu vymiešam so smotanou na varenie. Nie je až taká tučná a je to fajn jemné. Teda veru neviem, či nespravím tento týždeň ešte raz... 😀

chrobulka
23. feb 2010

a robis ju tak, ze veeeela cibule na kruzky, podusit, zaliat vyvarom, pridat papriku, rascu (u nas len drvenu) a potom tu bryndzu so smotanou???

siouxie
23. feb 2010

chrobi tak nejako -

nakrájala som cibuľu na prúžky (na polovice a potom na prúžky, lebo som tušila, že ju budeme aj jesť, tak nech je v nejakom požívateľnom tvare), dala som ju variť s mletou rascou, keď už skoro bola šupla som červenú papriku. V mise som si vymiešala bryndzu so smotanou a potom som to miešajúc zaliala tým vývarom.
Použila som sito, ale v podstate som ani nemusela, pretože tú cibulu si dali do tanierov aj tak. Neviem, na budúce skúsim pridať vymiešanú bryndzu priamo do hrnca.

A rozhodla som sa, že čoskoro spravím bryndzové halušky (m. furt kvíka, že chce), takže použijem potom vodu z halušiek. Zvykla som z nej orbiť klasický obar (cesnak, červená paprika...), ale aj demikát asi nie je zlý nápad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre