Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
4. máj 2009

Ahojte zabky.Idem vas docitat. 😉

mimomu
4. máj 2009

ahojte,tak u nas burka jak svina...bicak sa musela nechat v praci a mm dosiel po mna...esteze tak.
jane ako s mas?
neviete nahodou ako je to z vypovednou dobou?treba podat s 2 mesacnou?

tinika
4. máj 2009

ahojte čaje, dnes sa mam super, doktorka povedala, ze stena maternice zhrubla, ze fazulka je stale vysoko, ale vyzera ze bude sa tahat do stredu takze zatial je to fajn, ale uvidime čo zajtra gyndos a keby mi bude zle abo dačo, nemocnica stale hrozi

flyangel
4. máj 2009

ahojky 🙂

mimomu
4. máj 2009

super tini,aspon ty 🙂

nelynka
4. máj 2009

mimo pokial mas zmluvu na neurcito a konci ti nedavas vypovednu lehotu..pokial mas zmluvu na neurcito a podas vypoved mas dvojmesacnu lehotu alebo sa dohodnes so sefom ze ta pusti skorej, ale to malokto chce pustat..

mimomu
4. máj 2009

nel ma zmluvu len na zastupovanie kolegyne ale chcela by som odist a od sept.byt doma alebo v inej praci.
takze ju musim podat 30.juna?

nelynka
4. máj 2009

kedy ti konci tato zmluva?

flyangel
4. máj 2009

dnes som bola za gyn a povedal ze asi to bude mocovy mechur 😨 dal mi antibiotika-taky jednorazovy prasok co sa rozpusti vo vode a vypije sa...a hned sa ma pytal ako som mu povedala o bolestiach v podbrusku ci som mala ms nacas a ci bola rovnako silna ako obvykle..a ci som robila tehu test...a ja ze ano a bol negativny...asi si myslel ze som tehu ale mimomaternicove predpokladal...teraz aj tak mam strach trosku..lebo test som robila 4dni pred ms...

janemari
4. máj 2009

Ahoj mimo.Uz som docitala.Tak vypoved.Zalezi od zamestnavatela.Niektory ti da vypoved hned a niektory trvaju na vypovednej dobe.Zajdy za sefom a oboznam ho s tvojou vypovedou.A uvidis ci sa dohodnete.

tinika
4. máj 2009

mimomu 🙂 a čo ze len ja? niečo mi uslo?

mimomu
4. máj 2009

nel mam ju dokedy sa nevrati ta kolegyna a ta sa nevrati uz nikdy....neviem co spravim dobre?
fly tak urob este test

nelynka
4. máj 2009

mimo, tak ked chces byt od 1.9 doma tak ju musi podat najneskorsie 30.6 a od 1.7. ti bude plynut vypovedna lehota..
ale tak ako pise jane, skoc za zamestnavatelom a opytaj sa ho ci sa dohodnete alebo bude chciet po tebe vypovednu lehotu..

tinika
4. máj 2009

fly taky prasok som aj ja uz raz mala, fakt som bola fit na druhy den

janemari
4. máj 2009

mimo tak musis ist za sefom,aby si nasiel nahradu za teba pocas tvojej vypovednej lehoty.

flyangel
4. máj 2009

ja som to uz tiez mala...ale asi pred rokom...vola sa to monural 🙂 nuz mimo zajtra spravim preistotu lebo mi nerobil usg len pozrel postlacal a tolko...a pytal sa ci som robila test a ja ze bol negat..ale tak to som spravila pred ms... 😖

mimomu
4. máj 2009

to je takto-najlepsim riesenim by bolo keby som bola tehu,ale nedari sa a pod tymto tlakom sa asi ani nebude darit.
tak som si rozposlala ziadosti do inych zamest.kt.maju kratsiu prac.dobu aby som sa mohla s malou ucit.
ale kedze to nejde,tak si hladam inu a koli tomu potrebujem dat vypoved.
baby ale neviem co spravim dobre,lebo ak dam vypoved a nahodou medzitym otehotn.tak to nebude najlepsie z finan.hladiska.
co mi radite?dik

janemari
4. máj 2009

Baby ja utekam vybavovat tu pracu. 😉

flyangel
4. máj 2009

mimo tazko to je...a aku mas skolu?

tinika
4. máj 2009

mimo zase ale robit tam este x rokov kym nebudes tehu tiez neni slava, ja som vo februari dostala vypoved, s tym ze do konca marca este ukoncim veci, v marci sa zadarilo ani sme sa nesnazili velmi a sefo este chcel aby som ostala v aprili a dnes ze aj v maji a to uz mam aj novu robotu len tam este som nenastupila takze tak

mimomu
4. máj 2009

obchodnu s maturitou-vnutorny obchod

flyangel
4. máj 2009

mimo tak to je fajn...ja zajtra testnem 😒

mimomu
4. máj 2009

testni fly 😉
tini ja nemam take stastie ako ty 😉 🙂
vzdy sa vsetko komplikuje..... 😉 nemozem tam zostat ,lebo v sept.ide mala do skoly a chcem sa s nou pripravovat a novu pracu neviem ci tak lahko najdem asi nie 😒

flyangel
4. máj 2009

mimo to to ze teraz je tazke najst si pracu...mimo nuz testnem lebo sa bojim extrauterinky 😖 dufam ze test bude negativny

mimomu
4. máj 2009

jasne fly neboj 😉 🙂

flyangel
4. máj 2009

no len aby... 😉 inac ako mimo?

mimomu
4. máj 2009

fly,riesim,kombinujem a stale premyslam,lebo nechcem spravit volajaku blbost,kt.budem neskor lutovat 😒
neviem s nikam pohnut,tak to nechavam tak,ale cas ma tlaci

tinika
4. máj 2009

mimomu sak zatial neries, a hladaj novu robotu, a potom sa vypis na PN pocas tej vypovednej a budes sa ucit s malou a sef ti moze vies co

flyangel
4. máj 2009

tinika ma pravdu 🙂

mimomu
4. máj 2009

lenze ked nenajdem robotu a dam vypoved a nebudem ani tehu tak to budeme na tom financne mizerne 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre