Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

seraa
11. jan 2014

@zabka88

ahoj,
suhlaism aj ja z babami co ti radia ze radsej vyskusat iui a nejaky ten clostyl (clostyl je na dozrievanie vajicok a nezhorsi plodnost) ako laparku
ja som uz dlho rozmyslala nad laparkou ked sme nevedeli kde je problem a citala som si vela o nej
a drzalo ma od toho ist na to ze sa robia zrasty po nej, cize ti odstrani zrasty ale ti ich aj moze sposobit
?? 😝
co sa tyka vysledkov ja to nechapem ze preco ti doktori ked sa ich spytas na vysledok tak nehccu povedat
ja mam tiez take skusenosti, vsade
to je najlepsie , "no je tam zvysena hodnota" a dalej akoze nic ani nevysvetlia co a ako a ako sa to da zmenit a preco ...
alebo "je tam nejay zapal , pridite si po recept" ved nemoze povedat aky ? a co bude treba brat?
ja vzdy musim s nich vsetko "dostat" a vypytovat sa jak blba ale je to moje telo, moje zdravie tak chcem vediet , nie?

seraa
11. jan 2014

@efkac
to je super, dobre ze si dala na svoju intuiciiu 🙂

zabka88
11. jan 2014

baby ďakujem vám za nestranné názory , tieto aj tie do IP, dobre mi to padlo lebo keď je človek rozrušený ťažko vie veci posúdiť objektívne (ešte keď je pred menstruaciou ;-P) ešte si to premyslíme s manželom, máme teraz dva mesiace na rozmyslenie, budem na dufíku a skúsim si odsledovať presne ovulku aby sme mohli skúsiť IUI aj bez stimulácie.. ak by to inak ako so stimuláciou nešlo tak sa ešte raz spýtam či fakt mi nebudú sledovať folikuly, dúfam že sme sa s doktorkou len nepochopili.... baby, prajem vám krásny víkend a vela šťastia v snažení 🙂

mariankamk
11. jan 2014

ahojte 🙂
zrovna pred chvilou spomenuli azda prvykrat v telke pri reportazi o neplodnosti IUI, zatial co doteraz kde IVF, tam IVF... tak sup ho tam na to IUI @zabka88 😉

inak, ako sa tu vsetky mavate? nieco z bezneho dna dajte... ja som mm este mala dopoludnia doma, nikam nesiel, eeda iba do roboty, pride okolo pol jedenastej, vraj mam nachystat pohare na vinko, spravime si pohodovy vecer 🙂

seraa
11. jan 2014

@mariankamk

ja som dnes jedla, spala, oddychovala , citala 🙂
taky nic nerobiaci den, mam 2 dc cize som taka omamena a boli ma hlava, zajtra budem upratovat a
nieco dobre si upeciem 🙂
asi si pozriem nejaky film na pc
ked sa zamyslim tento rok a pol bol stresovy a tazky , prvej rok a pol meranie, cakanie a nechapanie preco a kde je problem, gynekolgia asi kazdy druhy tyzden atd
potom sok ze je vlastne problem u muza .. a aky.. ☹
alee som sa rozhodla ze nejako bude a davam zivot do ruk tomu hore
teraz chcem chvilu klud a potom sa uvidi

zabka88
11. jan 2014

@mariankamk u nás taký vpohode oddychový deň, varila som, skúšam mačingovú tak ma to teraz celkom chytilo 😉 teraz žehlím, pozerám poslednú pevnosť a čítam koníka, ako každá žena tri veci naraz však to poznáte 🙂

mariankamk
11. jan 2014

@zabka88 ja som presne teraz taka ista... naraz mi tu k tomu ide aj telka, aj NB... este mam par planov, kym mm pride, ale neviem, ci to neokresam, ved normalne nestiham 😀

zabka88
11. jan 2014

@mariankamk neboj, stíhaš, my sme šikulky 🙂

mariankamk
14. jan 2014

@zabka88 aj som prehliadla, ze si mi pisala 😅 no cuduj sa svete, preslo asi 5 min, co som stihla kralickovi poupratovat v klietke a mala som muza doma 😀 no nic to, tak nabuduce 😀 mali menej roboty nakoniec, ako planovali v piatok, ze im zostalo, tak ich skor pustili... aspon sme si skor spravili pekny vecer a necakala som do pol jedenastej... 🙂

a co nove u vas? 🙂

zabka88
16. jan 2014

@mariankamk ahoj, u nás za tial po starom.. začala som nový cyklus, takže tak 🙂 teším sa na víkend 😀 😀

mariankamk
16. jan 2014

@zabka88 mne tiez coskoro pride, ja nemam rada vikendy, jedine piatok poobede a sobotu doobeda, potom to tak rychlo uleti, ze hruza 😀 😝

zabka88
17. jan 2014

@mariankamk ja sa vždy víkendu neviem dočkať 🙂 akurát nedelu poobede nemám rada, lebo sa už treba chystať na pracovný týždeň 😉

prosím vás baby, myslíte mi že mi dufaston môže skrátiť menstruaciu? som dnes len 2 DC a už mám takú slabú skoro vôbec ... pritom prvý deň bola normálna silná..

mariankamk
17. jan 2014

@zabka88 no tak ja uz sa tesim na poobedie, ked pozriem na hodinky a uvidim 16:00, bude signal pre mna, ze sa mozem zacat pomaly balit 🙂 ja budem mat vikend v cervenom 😝
ale pohoda, ine som ani necakala, takze je dobre...
a mam este novinku, sme objednani na prvu konzultaciu do CARu 😵

s tym duphikom... hm, podla mna nie, ten by mal podporovat rast sliznice maternice, nie to redukovat... ale este sa to moze rozbehnut... po namahe alebo len tak prirodzene od seba...

zabka88
17. jan 2014

@mariankamk hm, tak teda došla, mrcha mrchavá.. no čo už , ideme ďalej , nie? 🙂 super, teším sa že ste sa dali na tie konzultácie, aspoň vám spravia všetky vyšetrenia a budete vedieť na čom ste.. pohnete sa ďalej.. ja som sa pustila do trojkombinácie - alchemilka+femi+inofolic plus detoxujem podla mačingovej a chystám sa pravidelne cvičiť, chcem tieto 2 cykly využiť na maximum 🙂

seraa
17. jan 2014

@zabka88

ja som po dupiku mala silnu ms este niekolko mesiacov
a aj dlhsiu .. a dlhsie cyklyi
si 2 dc a koniec? nezastavilo sa len ?
alebo tehu 😉

zabka88
17. jan 2014

@seraa ja ti neviem, ono na mňa ten dufik učinkuje nejako naopak 🙂 mal mi skratiť cyklus, namiesto toho mi ho ešte predlžil na 35 DC, a teraz toto.. zvykla som mať síce dlhší nábeh ale keď sa už spustila tak to stálo za to.. a teraz po 1 a pol dni skoro nič, len keď sa utriem tak niečo vidno ale inak by som ani vložku nepotrebovala.. teda možno máš pravdu a dala si len prestávku 🙂
pritom pijem od 1DC alchemilku , skoro liter denne nemalo by to fungovať na lepšie prečistenie maternice? 😲 som z toho jeleň..

seraa
17. jan 2014

@zabka88

zaujmave, neskusala si test?

zabka88
17. jan 2014

@seraa nie, neskušala.. priznám sa , že ani nemám kupený teraz, cez sviatky sme si dali úplne oddych že začneme až v januári - minuly cyklus som si vôbec nesledovala ani neviem či a kedy bola ovulka.. a vieš ako cez vianoce a silvestra sa toho popilo... 🙂
myslíš že by to mohlo byť tehu aj keď som ten 1 až 2 dni normálne menštruovala? 😲 ja neviem, mne sa to nezdá..

zabka88
17. jan 2014

@seraa ale dík za reakciu, počkám do pondelka možno sa ešte rozbehne.. a keď nie v pondelo kúpim test nech viem na čom som 🙂

seraa
17. jan 2014

@zabka88

ak mas ms a´slabu moze byt ved vela zien to takto ma
pockaj den ci sa ti este nesputi a kup si test a odmeraj teplotu
jej no bodaj by 😉
drzim palce

mariankamk
17. jan 2014

@zabka88 my sme tento cyklus na to kaslali, na Stedry den som pozrela kalendar a ze bum, okolo 18.-20.1. dalsia MS... nebol to ziadny snaziaci sa cyklus... a tie ostatne budem brat zas uplne inac ako doteraz...
ako vravis, mne spravia UTZ hned a mm pojde na SPG, tak budeme mat cerstve vysledky...

zabka88
17. jan 2014

@mariankamk jasné, aspoň budete v klude že ste v poriadku, aj mne to dobre padlo aspoň viem na čom sme.. ten inofolic + femi som začala brať len teraz aby som podporila ovulku a kvalitu vajíčok, ten mierne zvyšeny LH hormon čo mám može značiť že v dorastaní vajok je problém, tak verím že to pomôže..

@seraa práveže tie takmer dva dni som mala normalnu - na moje pomery silnu.. , ale každá sme iná, možno to čo si ja predstavujem pod silnou je pre niekoho pohodička 🙂

mariankamk
17. jan 2014

@zabka88 ja neplanujem nic uzivat, neviem dodrzat nic, tak je lepsie nic do seba nepchat, ked je to len sem-tam...
ked spominas tu MS, tak kolko vloziek/tamponov minies za den, porovname 😀 😉

zabka88
17. jan 2014

@mariankamk jasné, najlepšie je to "na prírodno" .-P ja mám teraz tieto dva cykly pred tým ako začneme riešiť IUI už asi aj s hormonmi.. takže sa snažím teraz urobiť všetko aby som sa im vyhla :-P neznášam hormony... aspoň budem mať istotu že to fakt nešlo inak ani za užívania vyživovych doplnkov...

hehe , MS asi tak 4-5 plus noc 6..

mariankamk
17. jan 2014

@zabka88 taku mavam aj ja, prelom slaba/stredna

zabka88
17. jan 2014

@mariankamk áno? no vidíš ja som ju vždy brala ako normálnu až silnú 🙂 raz som mal pre už pre mňa brutal silnú tak som nechápala a potom som zistila že vo veľkom popíjam gingo čaj na prekrvenie 😀 😀 😀 truhlik som , no čo ti poviem :-P

mariankamk
17. jan 2014

@zabka88 stava sa 😀 mama sa zas takto raz predavkovala kofeinom z caju yerba mate, hlavu jej islo rozthnut, az potom ju napadlo poriadn eprecitat popis k caju... vedela, ze je z kofeinom, no bola zvyknuta na caste pitie kavy, to jej nerobilo nic... ale ten caj uz bol brutal 😅

zabka88
17. jan 2014

@mariankamk hehehe, tak to si s tvojom maminou môžeme podať ruky 🙂 ja som sa počas štúdia takmer predávkovala guaranou, lebo truhlik som si prečítala dávkovanie že 2-3 denne, ale nie že naraz 😀 😀 chvalabohu srdce mi sice bilo ako pred infarktom ale nič važne sa nestalo..

mariankamk
17. jan 2014

@zabka88 stava sa 😅 jaa som zase expert v kombinovani jedla, ze sice nekombinujem na tanieri, ale pojem v kratkom case a ked sa to v brusku zacne miesat, ajaaaaj 😀 vzdy si nadavam, ze uz budem jest normalne, ale nie 😀 😀

laskavamama
18. jan 2014

Baby mam kontakt na bylinkarku..aj mne pomohla ip.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre