Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
3. jún 2009

och uplne ako pinakolada, uuuplne uuuuuzasny je ten tictac...
ja ho zerem na tony prisaham bohu.,.
este aj taku malinovku som nasla ze ananasovy a kokosovy dzus a uz len smotanku do neho a cista virginia 😀 😀 😀 😀

ahoj jane ako si sa dneska mala??

nelynka
3. jún 2009

pipi to odkedy som ja vydata chodime castejsie ale len posediet a popocuvat hudbu a za mojim exmilencom 😀
ale ked maju nejaku akciu z radia ako teraz v sobotu mali to ideme aj zatrsat, to mm sa tak vysali...jaj..a ja sa pri nom niekedy aj hanbim tancovat bo on dlhe roky tancoval v tanecnej skupine a ma fest dobre pohyby ze uz teraz som mu povedala nech prestane bo ze ma to vzrusuje nenormalne 😀 😀 😀

nelynka
3. jún 2009

jaaaaaaaaaj zase som nadrzana boha..a on len do tej bedne cumi a sere na mna kua 😖 😠 ☹

monika0001
3. jún 2009

idem bo tejmoj sa uz prebudza na svetlo.. aaaa. zbije ma.....

babulky musim ist aby som rano vstala, bo poslednu dobu sa mi moc nechce vstavat... inak dnes mi mala prist mrcha... ale iba mala... a boli ma vajko prave...au...

janemari
3. jún 2009

Tak som docitala aspon tuto stranu a co vcul? 😕 😕

och
3. jún 2009

no musim to ja ochutnat 😀 😀

ok kocky hormony do postele volaju 😀 😀 😀 som rada ze som si tu zase s vami pokecala 😀 😀 😀 je super ked aspon chvilku myslite aj na nieco ine ako na jedlo 😝 😀 😀

tak krasne snicky damy a tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt tfuj ttttt

monika0001
3. jún 2009

nely - daj vypnut kabel do TV.... 😀 😀 😀
vieš ako že ste nezaplatili.... 😉 😀 😀 😝

monika0001
3. jún 2009

och - dakujeme a bru nocku.... appapapa

monika0001
3. jún 2009

jane - nely sa ta pytala akos i sa dnes mala... a zaroven mi tym ukradla otázku... 😉

nelynka
3. jún 2009

och veru je to super, poznam to 😀 😀
odked na to nemyslim stale schudla som 4kila 😀 😀 😀

monik sak jeden mesiac a nepojde bud telka alebo internet ale skorej internet ten vypinaju ako prvy 😠
no ale obcas sa stane ze mu zacne sekat obraz ale tak bohuzial vtedy uz trieli rovno do postele a ja akoby som sa vyparila 😀 😀 😀 😀

monika0001
3. jún 2009

juj nely pocuj a ma ten tvoj chlap vobec pipika? 😝 😀 😀 😀 😉

monika0001
3. jún 2009

jane, pipi - ???

nelynka
3. jún 2009

monik jasne ze maaaa 😀 😀
sak sa s nim chodim sprchovat nech ho aspon tam mozem olapat akoze mu ho umyvam 😀 😀 😀 😀

monika0001
3. jún 2009

😀 😀 😀 😀 nely dobrá finta... 😀 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

janemari
3. jún 2009

moni tak bru nocku 🙂

nely v pohode rano skoro vstavala isli na nakup,potom rychli obed a behom do roboty.A co povedat na toho tvojho?Aj ja to neznasam ked mam strasnu chut a on nic 😠

nelynka
3. jún 2009

jane dobry dnik, ja sa nejako pripravujem psychicky na to ze budem zase robit 8ky, co nechcem jak cert ale co uz...
tak na mojho netreba vraviet nic, on je individum samo o sebe a ja som si uz aj zvykla..vcelku 😖

monika0001
3. jún 2009

jane - keby so cakala na tvoje "Dobru noc" tak sa uz davno vyspim 😀 😀 😀
Mici čo robkáš, že tak oneskorene reaguješ? 😉 Ešte stále ti byva zle? ja to uz neriesim a neviem cim to je ale je to lepsie... 🙂 A zabudla si mi napisat ako robis v piatok? 😠

monika0001
3. jún 2009

že mám na pc na hodinách že je 23.23... pekné, že... 😀

janemari
3. jún 2009

No mam este kyselinu ale da sa to zvladnut.A preco neskoro reagujem,vcera som vobec nemala zapnuty net a dnes som ho zapla az teraz vecer takze mam resty maily a tak.Snazim sa robit vsetko naraz ako vzdy 😀

nely 8ky to akoze nastupuje niekam do roboty?

monika0001
3. jún 2009

jane - no vedmyslela som si.. poznam ta uz nejaky ten piatok...

oki.ale uz vazne idem..
papapap

nelynka
3. jún 2009

jane nie nenastupujem nikam, ale vsade kde som zatial posielala zivotopisi co mi zatial neodpovedali sa robia 8ky a ja som tajne difala ze budem robit 12ky ako mm

monika0001
3. jún 2009

http://www.biga.sk/lavicky/lavicka-pooh/18981

posledná vec... túto lavicu ideme kúpiť..dobrá nie?

pipimiska
3. jún 2009

dobru nocku,babky idem aj ja prvy krat za posledny mesiac tak skoro spat 😎

pipimiska
3. jún 2009

monik,v pohode lavicka 😉

nelynka
3. jún 2009

monik...a co potom so setkym ked dieta vyrastie? kolko penazi ste do toho nahadzali...

janemari
3. jún 2009

moni a pipi dobru nocku 🙂

nely ved keby si robila 8ky tak je to lepsie ako nic a mozno neskor najdes robotu kde sa robia aj 12ky 😉

nelynka
3. jún 2009

jane..ja prave nechcem 8ky, robila som doteraz a strasne mi to zralo energiu kazde rano vstavat do prace, cely den zabity, nic som nestohala lebo som chodila vystavena z roboty alebo pozde ze uz sa nic ani nedalo, hlavne v zime..
12ky mi vyhovovali viacej a aj by sme boli viacej spolu s mm..

tak ale uvidime co zivot prinesie 😀 😀

janemari
3. jún 2009

moni kukla som si tu lavicu.Je sice pekna ale nebolo by lepsie pockat kym dieta bude?A co ak sa mu macko Pu nebude pacit,vsetko vyhadzes a budes kupovat npr.barbiny,alebo spidermanov?

nely moj mm robi 12ky a ja 8ky a niekedy sme spolu vela a niekdy sa len striedame vo dverach ako v poslednej dobe 😝

nelynka
3. jún 2009

jane my sme tak robili posledny rok ale robili sme v jednej firme..
no neviem, mne tie 8ky proste nesedeli...
sa mi zdalo ze som nonstop v robote.. 🙂

janemari
3. jún 2009

No a ja som par rokov robila nepretrzitu:2dni rano2dni nocna a 2dni pobedna,2dni volna.Cize odrobila som 6 dni a z toho rano som prisla z nocnej pospala si 4 hodinky a utekala do pobednej.A ked som mala volno jeden den som sa z toho vsetkeho ako tak spamatavala a druhy snazila porobit vsetku robotu co som cez tyzden nestihla.A v robote som bola soboty,nedele,sviatky skratka domov som chodila len upratovat,varit a vyspat sa.A potom planuj snazilkovanie.Teraz uz nastastie robim len od pon.-piatku takze mam aspon akytaky biorytmus.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre