Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
3. júl 2009

anax ani nehovor...cakam na moju lasku a ona este niekde vychrapiva, budem musiet odist k bazeniku a vratit sa ked tu bude 🙂

barbike
3. júl 2009

slniecko - jasne - tiez si myslim ze "ide" milovat cudzie dieta...ved urcite vsetky mame v okoli deti nasich surodencov alebo inych pribuznych...

mozno cely ten "problem" je v prijati samymi sebou toho faktu ...je velmi tazke pred okolim priznat ze "my sme ti neschopni, co nedokazeme mat vlastne deti", vediet utocit tym pohladom ludi, ze mame cudzie dieta, ze ako to dokazeme....ale ja som v tomto bola vzdy velmi otvorena...tak ako otvorene hovorim ze "nemozme" tak tak viem ze budem otvorene hovorit ze "neporodili sme ho" ale je "nase"
jednoducho - vzdy som brala zivot s tym co mi prinasal a vzdy som si aj z toho zleho pobrala len to dobre (tak ako tie moje trapasy otacam na srandu)....a tak viem ze ked sa nepodari vlastne...tak si to zmenim tak aby ma "cudzie" urobilo stastnou....stastie je len o tom ako si to my nastavime...
boze ale som sa rozfilozofovala....idem radsej pracovat...tak budem uzitocnejsia...
piste..rada vas v prestavkach medzi robotou citam 🙂

anaxamon
3. júl 2009

asi by smemali byt chapave k lenke ze jednoducho to tak nechcu...🙂

ale mozeme na tu temu polemyzovat vseobecne🙂))

ja som ochotna si dietatko adoptovat, ale najskor spravime maximum co je v nasich silacha financnych moznostiach (teda tri cykly IVF)

lenca.b
3. júl 2009

no pozri barbike ja si vazim takych ludi, ktori to dokazu zobrat si cudzie dieta ako to pises ty...ale viem ze u mna nie je problem si priznat, ze nemam vlastne len proste nechcem tomu uz raz odhodenemu malemu stvoreniu ublizit...ved predsa uz raz niekto mu to spravil preto radsej dopredu zvazim ci na to mam alebo nie a proste viem ze ja na to nemam to je cele

lenca.b
3. júl 2009

mozno je to aj tym ze ja mam len brata a dvoch bratrancov a skoro nikdy za cely zivot som pri malom babe nebola snad cele dve hodinky takze asi tak

slniecko77
3. júl 2009

Leni,ved ti to nikto nevycita a ani sa na teba nebude zle pozerat..velmi si vazim, ze si to dokazala takto povedat a ani sa nemusis pred nami obhajovat..len si kazdy vyjadrujeme svoj nazor 😉
..ja by som sa tiez pokusila spravit maximum, aby som mohla pocat moje-nase dieta

barbike
3. júl 2009

lenci - ja to uplne respektujem - ja som hovorila skor o sebe a o svojich pocitoch...
ved keby sme boli vsetci rovnaki tento svet by bol hrozne nudni...a ja prave tu roznorodost mam rada 😉
to urcite nebol natlak na to ako by to malo byt...to bol len oj nazor.

anax...ja takisto urobim vsetko co je v moznostiach mat vlastne...a nie som ani naivna aby som verila ze na prvy krat sa to podari....ale mozno po prvom budem tak otravena ze uz dalsie nebudem chciet...ved uvidime...

lenca.b
3. júl 2009

no len sa mi to tak zdalo ze barbike sa to nevidi ...a zas nechcem vyzerat ako uplna tava ved ja zas nie som ako zly clovek len som dost perfekcionista 🙂 a proste to tak citim, ze by som mu nemohla dat 100% mozno raz zmenim nazor 😲

anaxamon
3. júl 2009

barbi sak toho sa obavam ze tie injekcie kedze tych sa najvia obavam, a teda hormony ma tak otravia ze nebudem ochotna to viac podstupit...ale uvidime

inak teraz uz viem ze skor ako v oktobri sa do toho nepustime, kedze v oktobri ideme do toho londonu a az potom zacnem s nejakymi pichackami 😀

lenca.b
3. júl 2009

jaj no tak zas mam ja asi iny nazor ja napriklad IVF nejak nemam chut podstupit ja maximalne co som ochotna spravit je IUI

anaxamon
3. júl 2009

lenca ja som tiez bola proti umelemu par mesiacov dozadu, ale s diagnozami ktore mame sa uz zas na to kukam inak...to je tak clovek sa dozvie nove veci a nejako sa aj pozlad na vec zmeni...aspon mne sa to stava

slniecko77
3. júl 2009

brrrr...ja injekcii bojim, bojim ☹
..my este tieto veci velmi neriesime, kedze este uuplne nesnazilkujeme..ono je to dost obtiazne na dialku xixi
..verim, ze budeme obaja v poriadku..ja chodim kazdy rok na preventivku a tiez mi robia kazdorocne vaginalne sono...minule tam videla dva folikuly..tak snad to bude ok..aj ked clovek nikdy nevie..obzvlast kvoli veku..co ma vzdy strasi moj gynekolog 😨

barbike
3. júl 2009

nie nie lenci...to nebol urcite natlak! ved keby sme tu mali vsetky rovnake nazory tak po 10tich prispevkoch kde by sme si povedali "suhlasim, suhlasim ano, tak to je" by sme to mohli zavriet... 😀

anax..ja som na tom podobne...este som nezazila..ale z toho co mi kamoska hovorila mam hruzu...na druhej strane..mam velmi chapaveho a silneho manzela..tak mozno to vsetko prekonam ked bude on pri mne stat...
my mozno zacneme uz niekedy v septembri...ale to je este daleko..aj ked cas leti ako sialeny...

anaxamon
3. júl 2009

slniecko tak vam sa mozno aj frisko zadari az budete uz spolu, dlshie🙂) nie na dialku

barbi, sak napokon mozno aj tehotne budeme spolu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

barbike
3. júl 2009

IUI je ta akoze inseminacia? aalebo ako?

no my sme na tom podobne ako anax - malo a pomale...sanca otehotniet je tak raz za 10 rokov...a tolko asi cakat nechceme...takze ked sa to opatovne potvrdi tak do toho ideme...

slniecko77
3. júl 2009

no my mozeme zacat od novembra...kedze manzel je cely oktober na SVK
..bybolo super keby sme sa naraz mohli presunut do inej temy 😉

slniecko77
3. júl 2009

IUI - zavedenie spermií do maternice; IVF - základná metóda umelého oplodnenia ; ICSI - zavedenie spermie do vajíčka pomocou špeciálnej ihly; PRENOS BLASTOCYTY - formou predĺženej kultivácie; MESA-TESE - mikrochirurgický odber spermií

madeline
3. júl 2009

nely - uz len 5 prispevkov, kde sa flakas?
anax - aj ja som stred, ja mam 27 😀

anaxamon
3. júl 2009

slniecko to by sme si potom zalozili novu, otehotneli a nezblaznili sa 😀 😀

made aspon mi nebude smutno samej v strede 😀

lenca.b
3. júl 2009

barbike to je pravda pravduca nemozeme mat vsecia rovnaky nazor na vsetko to by bolo vazne veelmi zle vymyzla by originalita 🙂 anaxamon dufam, ze mne uz nic zdrcujuce nepovedia myslim, ze uz aj ta posledna operacia bola nad moje sily
barbike a to malo a pomale znamena v cislach co?

barbike
3. júl 2009

slniecko dakujem za vysvetlenie.
tak teda nam odporucili ICSI a az teraz som pochodpila ze co to je.... 😒

no ved tem je straasne vela..ale co ked toto je ta co nas vsetky asi najviac zaujima...."kedy sa to a ak sa to podari" 🙂

bola tu aj tema co s nacatym vikendom ale nejako sa to neuchytilo 🙂
my mame dnes doma par priatelov...kupli sme stolny futbal a tak teraz okrganizujeme obcas take male "party" sused chudak pod nami uz zuri ..ale co...ved ked mu tam bude behat cely den nad hlavou maly bude este spominat na to ako sme obcas vecer tam mali rusno 😝
minule som mu aj strudlu odniesla...ale aj tak je stale taky nabruceny...a svokra (byvali tam predtym 30 rokov) mi vraveal ze on vzdy taky bol....
aj mi ho je luto...pred polrokom mu zomrela manzelka a deti tam u neho ziadne nevidim...tak musi byt taky asi dost opusteny....ale co uz ...ked niektori ludia su taky uzavreti....

slniecko77
3. júl 2009

rado sa stalo 😉

anaxamon
3. júl 2009

ISCI sa robi ako sucast IVF, to treba tiez napisat🙂

barbi ale tak to si pekne udobrujes suseda🙂 to uz nemoze byt az taky nabruseny ked mu strudlicku das🙂)))

madeline
3. júl 2009

jej, tema susedia - my ked sme sa nastahovali, tak ti nasi pod nami nam napisali list, ze sme velmi hlucni, ked sa rozpravame a ja ze klopkam papucami .. teraz ked im tam beha macka, tak su uz ticho ... asi si zvykli (oni zas hraju, resp. pokusaju sa hrat na klavir) 😝

slniecko77
3. júl 2009

ja sa s vami dievcata rozlucim..naberam smer Londyn 😵
..krasny vikend vsetkym

lenca.b
3. júl 2009

slniecko pekny vikend

madeline
3. júl 2009

slniecko - zavidim, my ideme az na jesen 😉

barbike
3. júl 2009

londyn!
zavidim! nekupis mi topanky? 😝

bola som holky na obede...Mcdonald 🙂 obcas dam na zmenu chute ..hihi

martina05
3. júl 2009

Baby, tak som sa vrátila z obeda a cestou som sa zastavila v Tescu, lebo dnes ideme navštíviť moju babičku do Alzheimer centra v Piešťanoch a bola som jej kúpiť sladkosti a natrafila som tam na výpredaje, tak som si kúpila ľanové 3/4 nohavice veľmi peknej zelenej farby za 4,95Eura .....No nekúp to .......

Inak s tým víkendom..asi zajtra pôjdeme do Štúrova na kupko, resp. len tak na výlet do Ostrihomu... Dúfam, že bude pekný čas....

lilix
3. júl 2009

jeej matusik aj sem chodievas? ja som na zaciatku, ale sa mi nedali stihat dve tri temy.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre