Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipa6
9. júl 2009

a ako si na tom ty ?

alzbeta.hod
9. júl 2009

já teď vůbec nevím... čekám na ms. Měla by dorazit 11.7.
Je mi pořád stejně, test zatím nedělám.

pipa6
9. júl 2009

aha tak to moc drzim prsty

alzbeta.hod
9. júl 2009

no uidíme ale já tomu nijak moc šancí nedávám. I když jsme se kolem ovu pilně snažili a dokonce manžel asolvoval u studenou spršku.

shaarka
autor
9. júl 2009

ze co? aku sprsku?

pipa6
9. júl 2009

to ako studenu sprchu to ma pomoct ?

alzbeta.hod
9. júl 2009

umyl si ho ve studené vodě. Prej není dobrý když jsou zahřátý 😀

pipa6
9. júl 2009

aha tak to mi hovoril aj moj gynekolog ze to musi mat chladenie ako motor v aute 😀

alzbeta.hod
9. júl 2009

to je hezký přirovnání... 😀
já musím končit. Musím tu poklidit. Tak se zatím měj krásně, pa pa pa

sweetberry
9. júl 2009

😀 to je dobre s tou sprchou

pipa6
9. júl 2009

tak mi povedal doktor ze by mali byt chladne ze to je idealne prostredie a prirovnal to k autu ze ani auto s prehriatym motorom nebude fungovat som nevedla v tom momente ci sa mam smiat alebo ho brat vazne je celkom mily len teraz ma vyse mesiaca dovolenku a ja neviem co sa so mnou deje

alzbeta.hod
9. júl 2009

jo ty dovolený jsou na nic. Já jen doufám že mě nechytnou zuby. Naše zubařka má dovču vždy celý měsíc 😖

pipa6
9. júl 2009

joooooooj tak to by bolo neprijemne zuby najma bolave su hnusne potom jedine na pohotovost

alzbeta.hod
9. júl 2009

na pohotovosti jsem byla 2x. A nechtěla bych už. Sice pomůžou ale neumrtví to a pak to dokončení u mé zubařky je moc bolestivé

pipa6
9. júl 2009

aha tak to ja mam celkom dobre skusenosti s pohotovostou. Asi ako kde a aky doktor

alzbeta.hod
9. júl 2009

já tam měla pokaždé jinou doktorku a všechny byly moc hodný... až jsem se divila. Čistili mi kanálky. Po třetí už jsem byla u mojí zubařky, ta mi vytahala nervy a bylo to v pohodě.

mimomu
9. júl 2009

ahojte baby.
sweet,takze mame daku jednodnovu virozu a co je horsie dalsie antibiotika.ale dokyna vravela ze v pondelok moze kludne ist na prazdniny,ak sa jej nepohorsi.vy ste ako na tom?

shaarka
autor
9. júl 2009

cau mimo.
mne sa sice nepohorsilo, ale ziadne ATB neberiem a ani na prazdniny nejdem. cize celkovo na prd. 😀
ale bud. tyzden od stredy dovca, tak sa veeeeeeeelmi tesim, ani sa neviem sustredit na pracu 😀

mimomu
9. júl 2009

ale shaarka,a preco na prd?
a kam idete do dovcu?-zavidim 🙂

shaarka
autor
9. júl 2009

nemas co. najprv ideme do trencina na festival a potom ked sa vratime, tak na chalupu na tyzden, nasi nam pozicaju a budu si doma obhryzat nechty a mat mrle v zadku a v piatok uz budu volat, ze ci by nam vadilo, keby prisli 😀 😀 😀

mimomu
9. júl 2009

no pekne,my tiez nejdeme na dovolenku-aspon nie taku dlhodobejsiu,lebo sme kupovali to auto.
ale chceli by sme ist na predl.vikend do sturova a potom na podhajsku.len sa bojim malu uz niekam aj zobrat,lebo to furt volaco. 😒 v zime sme neboli chori ani nepamatam a teraz bum..... 😠 😒

shaarka
autor
9. júl 2009

aaale. pobeha po slniecku, naboso, popapa cerstvu zeleninu, ovocie a bude. treba ju motivovat, nech telo rychlo zabojuje s pliagou. 😵 😵 uz len lepsie bude, neboj! 😵

mimomu
9. júl 2009

ja mam pocit ze dobre uz bolo 😒
neprekvapi ma momentalne skoro nic 😀

pipa6
9. júl 2009

Tak to je parada ja uz mam dovolenku za sebou vlastne to bola svadobna cesta 🙂 boli sme na Greckom ostrove Zakynthos bolo tam uzasne a teraz ostava uz len spominat a makat ☹

sweetberry
9. júl 2009

mimi tak to som rada posielam nejaku super silu proti bacilom Vikinke 🙂))!!!!
ani my nejdeme na dovolenku ani sme este nikdy s babulou spolu neboli pri mori neda sa
ale sla by som och juuuuuuj 🙂)))))strasneeee 🙂))))))
a usmejkaj sa mimi 🙂)))))))pleaaaseeeee slubujem ze aj ja sa pokusim ok ___???? 😵
ahoj pipi ahoj shaar🙂 makame makame denne aspon chvilu makame makame zarobime zarobime 😀 😀 😀 a prd z toho mame ani na dovolenku nemame tralala tralala hejahejahou ...........

barbike
9. júl 2009

ahojte kocky....vstupujem do uplne zlej debaty....ja uz dovolenku az do vianoc nebudem mat....len tie dva dni medzi tymi statnymi sviatkami....pojdeme niekam na hory...takze v robote kazdy den musim kvaćat ☹ takze tato tema nie je vobec ale vobec pre mna...ale zato makam ako fretka ...prave som prisla z 4 hodinoveho mitingu, takze musim ist dalej robit zapisky...dlhy den pred nami...
ale vecer si chcem ist zacvicit...ako citam tu bukovskeho knihu tak ma to dost navnadilo 🙂 ziadna dieta, ale zmena zivotneho stylu... 😝
tak sa s vami zatial lucim...idem k mojim zapiskam 🙂 tfuj..ako tuto cast prace neznasam....najprv 4 hodiny v anglictine kecaju a potom JA tu musim dat do rozumnej podoby 😒

pipa6
9. júl 2009

šikulka si ked to zvladas ja by som im z toho mitingu asi narobila riadny gulas s mojou anglictinou 😀

barbike
9. júl 2009

joj pipa...keby si vedela ako ja niekedy nerozumiem co hovoria 🙂 a to som tu uz pol roka a s niektorymi temami mam dost problem...najma ked sa zacnu bavit o predajoch, planoch, budgetoch atd...to je pre mna spanielska dedina...a stale bude...no pokial som tu tak to znamena ze to co tam pisem je v pohode 😝 ....ale poviem ze dodnes si pamatam na prvy miting..som bola uuuuplne ale uuuplne spotena...a nemala som sajn o com hovoria..nie to este o tom napisat nieco co ma hlavu a patu...a najhorsie ze to bolo v piatok o druhej poobede, cize ked sa to o siestej skoncilo tak som este do osmej vecer pisala zapisky...len aby som si to pamatala ze co asi sa hovorilo...lebo potom boli tusim tri dni volna ☹ dnes je to uz lepsie...uz mi to aj kratsie trva..viem co zapisat a co je podstatne..ale aj tak tuto cast svojej prace mam asi najmenej rada... ☹ a na moj vkus su tie mitingy dost casto - kazde cca dva tyzdne.

ale veru kocky...som cakala ze za tu dobu co sa budem venovat poznamkam tu toho viac napisete...ze si to v mojej "mentalnej pauze" ako volam svoje stavy ked v prestavke si prebrowsujem net precitam...a nie ze tu este musim pisat...chichi

mimomu
9. júl 2009

dakujem swet.....my sm boli s viki ked mala 4 roky v tunisku a bolo suprovo a min.rok sme boli v sturove na chate aj s nasimi.
a co simi?neplace za vami?

sweetberry
9. júl 2009

ahoj mimi ako je Vikinke trolilinku lepsie ?
nie nie Simi strasne lubi babicku a deda jej sa odtial ani nechce 😀 mile od nej ze 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre