Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
20. aug 2009

mas pocit,ze mas nejaky zapal?

shaarka
autor
20. aug 2009

pipi, nevieeeeeeeeeeeeem, nezda sa mi mudre tesit sa z niecoho, co mi moje racio nedovoli pripustit! 😔

pipimiska
20. aug 2009

shaarik,tebe sa tvoria folikuly,len neprasknu?

shaarka
autor
20. aug 2009

tvoria sa mi za pomoci tabletiek a neprasknu ani za pomoci dvojitej injekcie. tak bolo doteraz.
takze nechapem, ako mi bez tabletiek nieco mohlo narast a bez injekcie prasknut. preto tomu neverim. 😖

pipimiska
20. aug 2009

ani ja by som tomu nekcela verit,ale v duchu by som verila,ze sa to moze stat,pretoze sa to moze stat 😉

shaarka
autor
20. aug 2009

pipi, ved ja som na tom rovnako. aj cicke ma bolia, aj brucho. no des. ked to nebola ovula, tak pojdem za psychosom, nech mi da nieco na ukludnenie a proti paranoji 😀 🤐

pipimiska
20. aug 2009

potrebujem radu,pred zhruba 5 timi rokmi som mala 28 dc a 5 dni trvala ms,bola vzdy rovnako silna,akurat...po umelom oplodneni ktore som absolvovala zhruba pred 4 rokmi sa mi zmenil cyklus na 28 az 32,nikdy nie rovnaky,s tym ze sa mi zoslabilo krvacanie,aa zacala som pred aj po ms spinit... to slabnutie bolo take,ze prvy druhy den ms,na treti uz ako keby som mala 5den...spomenula som gyndosovi,aa on ze aha,nic viac...posledne mesiace mam ms taku,ze 1 den slaba ako na piaty,druhy den taka,ze by mi vystacila mozno jedna vloha na cely den,aa treti zase ako keby koncila az do siesteho dna...aasi to bude tym estrofemom a progesteronom,len ja sa kcem opytat,ze ak to tak je,ci je normalne,ze sa nijako neliecim,ci to nema potom nejake nasledky na maternicu..mne sa to nezda...

shaarka
autor
20. aug 2009

pipi, ja ti neviem povedat. sa hovori, ze MS by mala byt 3-5 dni, ale v akej intenzite, to neviem. hranice ma kazdy ine. ak sa ti MS a cyklus zmenili po IVF, tak asi nieco na tom bude. skus napisat niekam na net do roznych poradni, nech sa vyjadria viaceri MUDrovia. 😉
a co som citala, tak spinenie 1 den pred MS je ok, ale viac by sa malo riesit. na spinenie sa dava progesteron, ale zas nie je to pravidlo. neviem. kedy zvyknes mat ovulu? 14.DC ci neskor? pytam sa preto, ze aku mas LF.

pipimiska
20. aug 2009

shaarka,momentalne to nesledujem,ale okolo 15,teho dc..niekedy 14 niekedy 17,nikdy nie presne...
aaa s tym spinenim,pred tromi dnami som mala spinenie skor do cervena,vcera do hneda,dnes nic...aaa ked si dobre pamatam,ms som mala priblizne 17,teho jula

shaarka
autor
20. aug 2009

preklep: MS 3-7 dni

pipi, fakt ti neviem poradit 😒

monika0001
20. aug 2009

Ahojte...
mozte mi povedat ako moze otehotniet niekto kto nemal dva mesiace MS?

shaarka
autor
20. aug 2009

no ako ako? ved na otehotnenie ti treba najprv ovu a MS pride az ked sa vajo neoplodni..
si tehotnaaaaaaaa???????????

nelynka
20. aug 2009

ahoj monik, preco sa pytas?

monika0001
20. aug 2009

no ale ako moze byt ivu ked nie su kramy? ta kamoska co som vcera pisala nemala 2 mesiace krámy....

a ja tehotna? ked to takto pojde dalej ani nebudem...

mimomu
20. aug 2009

ahojte vsetky 🙂
aky ste mali den?

shaarka
autor
20. aug 2009

monik, dostanes po riti!
ved pocitaj:

mam ovu dna x.x.xxxx a potom cakam cakam cakam na ovu... a myslim si, ze menzes mi meska, ale on nemeska, ale proste nie je, lebo este nebola ovu... a cakam a cakam a uz sa mi zda, ze zas by som mala dostat menzes, ale konecne pride ovu, ja o tom neviem, otehotniem a menzes uz nedostanem.
co je na tom nepochopitelne??

folikularna faza (od menzesu od ovulky) moze byt akakolvek dlha, aj 8 dni, aj 14 (ideal), aj 55 a aj 128 dni. a po ovulke je lutealna faza a ta trva cca14 dni.
chalapos?

tromboska
20. aug 2009

do tejto temy??? 🙂

Shaarka ani ja som nikdy nechapala tu folikularnu a lutealnu fazu....ale uz mi je to jasnejsie. Dikes 😉

monika0001
20. aug 2009

shaar - ona nemala krámy dva mesiace.. a teraz je len v nejakom 4-5tt. chápes.... ona otehotnela bez toho aby mala kramy..... doki bol z toho na mraky ze ako to mohlo byt..

tromboska
20. aug 2009

ja by som to zhrunla ze: Hlavne ze je tehotna 😎 ... to je dolezite.

nelynka
20. aug 2009

monik, sak sharka ti to opisala presne

shaarka
autor
20. aug 2009

moni, asi si rozrusena, ale neviem, ako to inak vysvetlit a tiez neviem, preco je Dr z toho na mraky. ved mala obycajnu oneskorenu ovulku. no nie?

mimomu
20. aug 2009

😢 😢 😢

shaarka
autor
20. aug 2009

a co ta tvoja krv? bola si? ci nebola? ci co?

shaarka
autor
20. aug 2009

mimo, co je?
baby, ja sa z vas zblaznim! a nie z otehotniena! 😀

tromboska, ty si kde? doma? v pracoj?

tromboska
20. aug 2009

este v praci, ale uz za chvilu idem domov. ale este daco mudre popismenkujme 😀

shaarka
autor
20. aug 2009

monik, mimo, vy ste jake ignorantky? 😀

trombik, mudre mudre mudre mudre 😀

mimomu
20. aug 2009

🙂 🙂 🙂

tromboska
20. aug 2009

shaarka mudro vravis, mudro mudro 😀

..ta ty si naozaj podarena 😎

nelynka
20. aug 2009

mimo tha co je?? 😖

monika0001
20. aug 2009

prepac shaar hrajem sa s foto...
ja chapem tomu co pises.. ale to je jedno.. kaslat na to...

nevravel doki nic o tej krvi... len to ze maternica je v pohode folikuly uz nastupene a v utorok idem opet na sono a povie mi ci mozme ist tento mesiac na IUI alebo pockame. Vlastne cakame teraz na to ci bude ovulka.. no 3 mesiace po sebe bola tak hadam aj teraz bude....

takze este v pondelok a v utorok idem do práce...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre