Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
27. aug 2009

nellie kľudne 😀 ja mám drahého síce v obývačke, ale tiež sa nudím jak pes 😲 😀

flamenga
27. aug 2009

nelynka 😀 😀

nellie_
27. aug 2009

nely na toto som aj ja hakliva 😅 mne minule vyzral moje milovane pringles smotanovo cibulove a za trest som si pustila na DVD Mamu Miu ked bol fotbal 😀 😀 😀 a neodvazil sa ani pipnut a pritom fotbal miluje a mamu miu z duse nenavidi 😀 😀

janusa127
27. aug 2009

nellie mama mia to horšie ako vražda pre chlapa 😀 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

nell ja sa s nim nebavim, serem na neho!!
inokedy sa na posratu horalku pride opytat ci si moze vziat a toto ukradne ani necekne..
ma mrzi ze som na ne zabudla, debil jeden!!!
ma nasral a fest!

nelynka
27. aug 2009

tak zeny..

vcera som bola na dvoch pohovoroch a na oba miesta ma prijali dobre ne???

janusa127
27. aug 2009

nelynka vymysli pomstu 😀

nelynka
27. aug 2009

cs.....cs...cs.. 😔

janusa127
27. aug 2009

noooo to supeeer 😵 aaaa si sa rozhodla preee ... 😀

nellie_
27. aug 2009

janusa tak to teda hej 😀 😀 😀 😀 a este som tomu taaaaaak vyťala nahlas co teda on neznesie uz totalne... ale hold pomsta je sladka... 😀

ja som ale taka blba ze sa vydrzim nebavit max 5 minut, ale uz sa lepsim prvy krat za 9 rokov co sme spolu som minuly mesiac vydrzala komplet cely vikend sa nebavit a bola som na seba taka pyšnaaa 😀

nely urcite uz pilne rozmysla ako by ti to odčinil 😀

flamenga
27. aug 2009

nelynka aspon si môžeš vyberať 😨 😉

nelynka
27. aug 2009

pol roka nikto ani nezakopne a teraz ked pracu potrebujem ako sol si este mozem aj vyberat to je silaaaaaaaaaaaaaa

nellie_
27. aug 2009

nelynka to mas super.... aj mas dilemu? alebo mas jasno ktoru zoberies?

nellie_
27. aug 2009

flaaaaaaaaaam mam zachvat smiechu ja pozeram ze ty mas dieta?? reku je to ta flamenga co si myslim ze to je??? a riadny vybuch.... 😀 😀 😀 😀 😀
to aj ja mam take dieta 26 rocne 😀 😀 😀

nely to je zakon schvalnosti... bud hovno hovno alebo naraz hojno 😅

flyangel
27. aug 2009

Caute babenky moje...jak som tu prisla..myslela som ze spanem zo stolicky alebo ze omdliem vidim ze pipi ma 6tt a shaarika 4tt???????????????????????????????????NO

flamenga
27. aug 2009

😀 😀 😀 😀 však aspoň v tomto mojom krásnom bábänku sa vytešujem, ked už iné nechodí 😅

nelynka
27. aug 2009

mam uz jasno, dneska som tam niesla papiere...ti zavolali uz vcera tak som to vzala 😀
a usetrim na cestovnom lebo tam kam idem robia 12ky a tu kam nejdem robia 8ky 🙂

a nie nerozmysla ako by to odcinil, som ho zdrbala a este sa nasral ze uz mi odtial zo skrinky nevezme nic!!
nech ide do riti!

flamenga
27. aug 2009

však sranda musí byť, aj keby na chleba nebolo 😉 ... povedala babka a kopla šušeň pod posteľ 😀

nelynka
27. aug 2009

joj ma sereee!
s nim mat dieta ta chuda decko bude trpiet hladovkou pri nom!

flyangel
27. aug 2009

TAK bAbenky to je UUUUZASNEEE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mam z vas taku radost ze az 😀 😀
a shaari co som ti pisala ze lieky ucinkovali na vajecniky pozitivne a stal sa zazrak prva super ovulka s malym zazracnym fazuliatkom v tvojom brusku 😀 😀 no moje zlate...sa tesim na maj ako pridem pozriet moje kosicanky na porodnicu a potom na ich krasne detusíky 😀 😀

nellie_
27. aug 2009

flam ved starosti mame okolo nich pozehnane co??? 😀
ten moj by bezo mna umrel aj to priznal minule... ze je stratena existencia bezo mna 😀

nely takt toto poznam tiez uplne presne, ked ja mam narok byt ta nastvana a oduje sa ona... no zabit malo 😅 vtedy by som ho najradsej zavesila za gule do prievanu 😅

nellie_
27. aug 2009

to malo byt ze oduje sa on nie ona... 😅 som z neho urobila transexuala 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

nell sak ja idem este kus do neho pohucat, ze on sa nema co oduvat!!
ze inokedy sa vie pytat a teraz si vezme a zozre taku fajnotu!!
nedostane ano fuka zajtra do prace!!!

flamenga
27. aug 2009

😠 musím nás dnes pobaliť ešte... zajtra cestujeme... taaaak sa mi nechce.... ale samo to asi do toho vaku nenaskáče, že? 😠

dzou
27. aug 2009

neliie aj ten moj minule priznal, ze bezomna by nemohol zit... sak vlastne su vsetci rovnaky... 😀

nellie_
27. aug 2009

jej baby vy ste tu normalne moja krvna skupina... 😀

aj ja strazim kasu a vydelujem peniaze drahemu, sa stale jeduje ze ako pubertak vypytoval od mamy a ked myslel ze je tomu koniec ozenil sa so mnou a teraz bude do konca zivota pytat odo mna 😀

flam tiez bališ vás obidvoch??? ja by som to tiez na toho môjho nenechala... 😀

nelynka
27. aug 2009

ooo hehe 😀 😀
ten moj by bezomna dokazal zit, ale kym by si zvykol kde ma ponozky a ze ciste tricka su v skrini, a ze pracka sa sama nezapne rovnako ze aj riad spinavy sa sam neumyje to by mozno aj umrel dovtedy 😀 😀 😀

flamenga
27. aug 2009

nellie_ 😠 ja som to minule nechala na manželíka a zbalil si na tri dni jedno tričko, aj to bez rukávov.... 🙄 🙄 🙄

nellie_
27. aug 2009

dzou to si aj ja myslim ze su... ked ma niekedy nastve tak mu v nervoch poviem ze si najdem druheho ale potom si poviem, ze aj tak by to bolo to iste tak to mam jedno... a zbytocne papierovačky zas.. 😀

dzou
27. aug 2009

nelynka 😀 😀 aj ja nas balim oboch on by bol schopny ist iba v tom v com je aj na 2 tyzdne niekam...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre