Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
3. sep 2009

nooo tu pizzu beriem.... tak utekaj a daj si aj za mna.. ja uz dnes nejem.. ☹

lenca.b
3. sep 2009

nejes nemozes?

puma.sue
3. sep 2009

ako vidim, tak doobeda a cez den je tu jedna partia a na vecer druha...
ja som varila zeleninovu polievku a kuracie na hrasku, so sojovou omackou a k tomu ryzu a paradajkovy salat...
snad bude mat uspech. je to ako vikendove menu, ale to preto, ze si berieme zvycajne obed so sebou do prace...

a vecer si dam este ovocie a holandsky keks ako sa poznam... milujem ich karamelove keksy, mnam!

mata1001
3. sep 2009

a preco!!!!no ale ved ty vies.vies aka je dobra sunkova pizza so syrom,kukuricou a olivami?mnaaaam 😉

puma.sue
3. sep 2009

mata, ako pozeram, si z galanty, co je nedaleko sladkovicova, kde som rada kedysi chodievala na pizzu...
do pizzerie Agna - poznas?
mnaaammmm

monika0001
3. sep 2009

puma - od pondelka tu budem stale 😀
dnes sme do obeda vela nabehali.... a zajtra nas este daco caka a v sobotu idem papap talze od pondelka som tu stale.. ak nebudem spat 😉

a zeleninovu polievocku mozem.. mnam...

mata ked tak tak tu pizzu bez tych oilv.. mnaaam....

mata1001
3. sep 2009

puma sue mnam to co si varila moze byt super.aj ja si nosim do roboty papanicu a preto sa pytam na nejaky recept.dneska som mala ryz nakyp.
te pizzeria je na hlavnej v sladkovicove?ak ano tak ju poznam,bola som tam...ale v ga je lepsia v pizzerii claudia.

mata1001
3. sep 2009

monika ja olivy mozem,ale myslim ze by sme sa dohodli 😀 😀 😀 ci uz z olivami alebo bez by sme tu pizzu zjedli

monika0001
3. sep 2009

najlepsia pizeria je mister pizza a pizza hut.. mnam.. a hlavne ta so syrovym konceóm.. a uz prestante.. robite mi chute... hm.. budem hadna... 😠 😀 😝

mata1001
3. sep 2009

monika daj si ovocie aj ja si dam jablko,kuknem panelak a pojdem spat. 😀 😀 😀

puma.sue
3. sep 2009

mata, hej, na hlavnej ulici, viacmenej na namesti... moze byt, aj v tu v bratislave su lepsie, podla mna, ale tam som chodila pred rokmi, lebo som odtial kusok mala chlapa - veeeelllllmmmiiii davno
ryzovy nakyp som asi nikdy nerobila. ja som skor maskova a na slano... ja ked neviem co od dobroty, aspon nejake cestoviny zbucham... to sa vzdy da nejak skombinovat. dnes som robila to, co som pisala, snad vydrzi do zajtra na veceru. v sobotu idem na svadbu, spolubyvajuci tu nebude, na nedelu planujeme segedin, mam uz velmi dlho chut... mnam...

moni - tesim, ze sa budeme castejsie citat a ze vam vsetko dobre dopadne ;)

monika0001
3. sep 2009

nemam ovocie.. ja nam musim dostat chut a tu mam od posledneho tehu malo kedy. som sa prejedala vtedy ovocim... ble.. ale dnes som mala straaasnu chut na melon ale sa mi ho nechcelo vôacit po meste. stacilo ze sme notas vlacili...

a jasne.. by som moje olivy dala na tvoju polovicu 😝

puma - dakujem 😉 😀

mata1001
3. sep 2009

puma sue na svadbu?jeeej to sa aspon poriadne najes.zajtra uz vela nejedz aby sa ti vela zmestilo do bruska 😀 😀 😀 - robim si srandu....jaj a este sa poriadne vytancuj aj za mna...

ja sladke mozem od rana do vecera....staaaaale 😉

monika0001
3. sep 2009

aj aj idem v sobotu an svabdu.. ale fotit... ooo moja prva svadba... 😲

tinika
3. sep 2009

ahojte uz som konečne doma

monika0001
3. sep 2009

avoj zlatinko moje.. ako?

tinika
3. sep 2009

ahoj no ta stes jak ... kopu roboty mam a boli sme kuknut na byte jak pokračuje kachličkar, joooj som sa kochala, normlane som sa vytesovala jake pekne to je 🙂 aj mm uznal, ze fajn, ze on by tak neurobil, kedze nema skusenosti

mata1001
3. sep 2009

jeeej tak prajem velastastia.a neboj zvladnes to lavou zadnou 😀

monika0001
3. sep 2009

tak super potom.. ze sa paci. tak to ma byt.... juj som rada ze to tak super pokracuje... 😉

tinika
3. sep 2009

jee moni to uz tuto sobotu ides? Držkam všetky palce
no ja sa tiez tesim, ze uz sa to pomaly doraba

monika0001
3. sep 2009

ďakujem.. aj sa troska bojim ze ako to bude a tak...

hej baby kde ste ostatne???,

puma.sue
3. sep 2009

hej, kolegyna sa vydava a ideme tam partia kolegov, byvalych aj terajsich, tesim sa celkom.
ideme na obrad do kostola a potom neskor na "juchacha"
mam v plane fotit aj ja. snad v tej "pauze" medzi obradom a oslavou mi niekde spravia prvych par fotiek, aby mali prekvapko uz na hostine...
uz som to raz jednej kamoske tak spravila a bola dojata, ze vecer na hostine mohla ukazovat fotky z obradu...

a okrem ineho sa budem stahovat cez vikend. neviem ako to cele sklbim, ale budem musiet. je toho momentalne viac ako dost... ale dycham a zmaknem, chce to len dobry timing 😉

tinika
3. sep 2009

moni neboj, zvladnes, prvykrat sa kazdy boji noveho ale začat musis ak chces byt slavna fotografka, potom budete so sharkou konkurentky hihi

puma.sue
3. sep 2009

moni, dobre to dopadne, len sa dobre a vela vyspi...
sikulka si, bude to OK 😉

monika0001
3. sep 2009

no sak.. ale konkoretnka shaarke nechcem byt.. ale nastastie ona je daleko... 😀

puma.sue
3. sep 2009

moni, nejdes ty tu kolegynu moju fotit nahodou? 😉

tinika
3. sep 2009

no sak ja som len myslela ze z brandze, tak to je dobre, kazda mate svoj revir

mata1001
3. sep 2009

ahojte baby idem off.prajem vam pekny zajtrajsi dnik a s usmevom do prace!!!je PIATOK!!!
paaaaa

monika0001
3. sep 2009

puma idem do prahy... je to tam?

mata ahoj.. dobru nocku potom...

puma.sue
3. sep 2009

mati, aj ty to nejak ustoj zajtra... hej, je piatok 😉
treba sa tym zivit...
pojdem aj ja pomaly... paaaa
a bru noc baby

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre