Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
15. sep 2009

nooo trsoku oneskorena odpoved ale predsa 😉 ja sa mam dobre cca ovulacne poovulacne 😀 tak dufam, ze sa to podariii a mam dovolenku takze sa mam este raz tak dobre 😀

monky1
15. sep 2009

dzou, sme na tom asi rovnako - ovulacne poovulacne 😀 😀 😀

vavenka
15. sep 2009

Jeej fly ty si na Rastislavke, vsak?
Akurat mi ttam lezi kamoska, v sobotu sa jej narodili dvojicky-chlapci 😉

janemari
15. sep 2009

Ahojte snazilky 🙂 Davno som tu nebola ale budem chodit snad castejsie lebo sa budem moct konecne pripojit k vam snazilkam. 😉

flyangel
15. sep 2009

ano vavenka 😀 to je parada..pocuj a ty sa chystas tiez rodit na rastislavke?budete asi rodit asi v jednom termine rodit so Shaarkou ze?

tinika
15. sep 2009

Janemari fakt??? Takze predsa?? Super, gratulujem velmi velmi 😉

vavenka
15. sep 2009

Fly no chystam chystam, len dufam ze sa toho dozijem.... Krvacala som vcera, mam hematom, tak dufam ze sa vstrebe a babo porastie.....
Jane cau a vitaj medzi nami 🙂

flyangel
15. sep 2009

ahooj jane 😉 ako sa mas?vavenka musis verit ze toto tehu sa dobre skonci a budes mat pri sebe vytuzene babenko 😉 a hematom nie je nic vynimocne v tehu ale moze to byt aj nebezpecne..len urcite je dobre ak si v dobrych rukach lekarov a musis vela oddychovat aby sa hematom vstrebal...juuj moja dufam ze sa rychlo vstrebe a nebudes mat ziadny iny problem v tehu..

janemari
15. sep 2009

vavenka dakujem 🙂

tini no neviem ci budem mat uspech,ale vcera konecne dorazila mrcha.Takze cyklus nabehol a ja budem cakat na ovulku.A verim ze to pojde aj prirodzene.Snad o dva tyzdne sa dostanem aj k dokimu co ma operoval a budem vediet nieco viac.

tinika
15. sep 2009

Jane aj to je pokrok nie?
Prave odisiel bracho so svagrinou a malou neterkou, taka je zlata, uz aj rozprava ta z nej mame zabavu 😀

pipimiska
15. sep 2009

caute babiky 🙂
jane,super a este pracujes tam kde si pracovala??

fly moja nevies mi presne popisat v com je vlastne nebezpecny hematom?co by sa stalo ak by zostal?ak by praskol?ak by sa zvetsoval?dik

vavenka,co robis cely den ked lezis?

pipimiska
15. sep 2009

haloooooo co sa staloooooooo

vavenka
15. sep 2009

Pipi no cumim na telku, motam sa po nete, citam novu Evu....
Zajtra asi rozcitam nejaku knihu, ked uz budem sama doma, dnes som aspon s polovickou 🙂
Ten hematom by aj mna zaujimal 😉

pipimiska
15. sep 2009

ja pozeram hokej na nete 😝 a moja polovicka je priamo tam,a prave sme dali gool 🙂

pipimiska
15. sep 2009

vavi,velmi ma to zaujima,pretoze koli hematomu davaju diagnozu hroziaci potrat,co sa mi vobec na sprave nepaci..pritom mi povedali ze je momentalne velky 5mm,co je podla mna maly

monky1
15. sep 2009

Ahoj, babky, vy ste tu take odbornicky na kadeco 😉 ...mozem sa nieco opytat?
Kupila som si ovu testy - chcem zistit, kedy presne mam ovulku a ci sa to zhoduje s tym, co mi ukaze graf - meriam aj BT. A uz 2 dni mam druhu ciarku ovela svetlejsiu ako prvu - mam aj to zapisovat do grafu, alebo az ked budu obidve rovnako silne?
S meranim teploty som zacala minuly mesiac - teraz meriam 2. cyklus a minule mi vysla ovulka na 11.DC. Dnes som 10.DC, zajtra 11, takze pocitam, ze by mala byt, lebo cyklus mam pravidelny - 26dnovy
......a aj 3 dni ma pobolieva brucho, ale ani nie v podbrusku, ale ako keby zaludok ci cele brucho - moze pri tom boliet aj cele brucho? Az dnes ma boli v podbrusku, ako menstruacne bolesti a som aj dost nafuknuta. Hodte nejake nazory, nech sa v tom zorientujem 😨

pipimiska
15. sep 2009

cau monky,ja mam tiez kupene ovu testy,ale nikdy som ich nepouzila,lebo som si myslela,ze to bude aj tak zbytocnee 😝
ale mne sa zda,ze by mali byt obe rovnako silnee,to by ti vedela presne shaarka povedat,raz to tu aj pisala,ale neni tu 😉

monky1
15. sep 2009

jej pipi, dik, ze si odpisala... ja som z toho jelen.....neviem, ci pisat aj tie slabe ciarky, alebo az ked budu obe rovnako silne 😒
...skusila som len tak zo zvedavosti nahodit aj tie slabe a to sa mi tam vela veci zmenilo

vavenka
15. sep 2009

Monky kym je testovacia slabsia, tak test sa povazuje za negativny.... Ovu testy by sa mali robit poobede, aspon 2 hodky predtym by si nemala ist na wcko a ani pit, aby si mala koncentrovany moc... A malo by sa testovat kazdy den priblizne v tu istu hodinu. Ak Ty vyjdu rovnake ciarky, alebo testovacia bude silnejsia ako kontrolna, to znamena ze test je pozitivny a cca do 36 hod by si mala ovulovat.....Drzim palce 🙂

pipimiska
15. sep 2009

monky,ja som ti moc nepomohla 😅

shaarka
autor
15. sep 2009

ahojte piskoty 🙂
vas docitat, to je des 😀 prepacte, ak mi nieco uslo 😅

monky1
15. sep 2009

vavenka, meriam cca o 14 hodine, predtym nepijem, necikam - ak sa to da 🙂 .... takze ak to mu spravne rozumiem, ak by som zajtra poobede mala 2 rovnako silne //, ovulka pride az do 36 hodin??? To som nevedela...vdaka za podstatne info 😵
...takze slabe ciarocky nezapisujem

monky1
15. sep 2009

pipi, aj reakcia potesiiiiiiiiii 😵

pipimiska
15. sep 2009

cau shaarka 🙂 ako si sa mala?zaaaaavidim vam chalupu

pipimiska
15. sep 2009

monky,jaaaaaaj 🙂

nelynka
15. sep 2009

ahojte 🙂

pipimiska
15. sep 2009

cau nely 🙂

monika0001
15. sep 2009

dobrý večer....

dzou
15. sep 2009

ahoj moni ako?

tinika
15. sep 2009

sharka čaf som napísala šarka ta som opravila aby si sa neurazila 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre