Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
25. sep 2009

tantum obsahuje len benzydamin, zda sa mi slabsi a ma indikaciu aj na rozne ine neduhy - cize ked je to take sirokospektralne pomahadlo, zda sa mi nakoniec aj tak vhodnejsi neoangin.

ale tak rob ako citis, psycho zlozka je niekedy najdolezitejsia. mozno by ti zabrali aj lentilky 😀
mnaaaaaaaaaaaaa, chcem!

shaarka
autor
25. sep 2009

pumi, jasne ze ti verim! ale aj ja chcem, vies? 😀

shaarka
autor
25. sep 2009

hned posielam mamke link!

puma.sue
25. sep 2009

ja si budem od mojej pytat rozmnozenicu...
ale ma sa to na jar az delit ten kricek... takze si pockam.
ale mamku mam 10 minut pesi od bytu, v pripade nudze si zbehnem k nej.
len nech to nepride este... je skoro na tieto choroby ☹

ozaj baby, ako sa "pripravujete" na chripkovu sezonu? ja som nejak proti ockovaniu, takze len prirodnymi vecami. kazde rano vitaminy a hlavne vela citronu a ovocia. vy ste na tom ako?

anaxamon
25. sep 2009

to je super ta kvetinka este aj pekne vyzera 😀

puma.sue
25. sep 2009

ked mam byt uprimna, este som ju nevidela u mamy kvitnut, skor to bude nejaka rarita... ale pomaha mi...
ma take listy ako keby hrubsie stebla travy z jedneho trsu to rastie... tmavozelene...
a z toho stebla si cca 2 cm odstrihnem noznicami, umyjem a zujem. stipe to, ale to je dobre. a zujem az kym nevyzujem celu tu stavu z toho a nezostane mi mini kustik len tych "ziliek", toho tuheho z listu...

shaarka
autor
25. sep 2009

ja som sa nikdy nepripravovala nijak. zdravo sa stravujem, za umele vitaminy nie som, ale obcas osm si hodila nejake farebne cukricky. no a chora som bola max. tak 2x do roka - na jar a na jesen, alebo len na jesen. a to mi vobec nevadilo 😀 aj tak som vypisana nebola, ani ATB som nebrala (len ma bolelo hrdlo a potom som mala nadchu), takze svoj organizmus povazujem za dost odolny, klop klop.

teraz je to ine, mam pocit, ze uz mam vsetko. aj anginu, herpes, teplotu, vsetko ma svrbi... no som zvedava, ako nakoniec dopadnem. 😎

hm, fakt zaujimavy ten anginovnik.

shaarka
autor
25. sep 2009

boooze, este nedavno sme sa tu bavili o pocte prispevkov a je tu uz 20 tis!
anax, myslis, ze treba dalsie pokracovanie? vsak nie? najradsej by som bola, keby sa vsetky 3 casti spojili dokopy 😉

inak ja sa tu s vami velmi dobre citim a nemienim nikam ist.
pisem sice este do majoviek, ale slaba odozva 😀 😀 😀

pipussa
25. sep 2009

uz su zalozene majovky 2010 ? 🙂

shaarka
autor
25. sep 2009

pipussa, ty to so mnou tam roztocis, ze? 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pipussa
25. sep 2009

no, shaarka, ja si pockam na pondelok, na vysetrenie u lekarky a potom asi budeme ficat na 2 frontoch ... Budem tam mozno najmladsia 😉

martina05
25. sep 2009

Shaar všimla som si že sem tam mrkneš aj do májoviek, ja chodím sem tam do apríla 2010 ale je to tam asi obdobné ......

shaarka
autor
25. sep 2009

😀 nevadi, ved aj tu sa stehotnieva, pomaly ale isto. a myslim, ze ked tolerujeme vierovyznanie, vek, rasu, spolocenske postavenie, skolu, vahu, atd... tak si odtolerujeme aj tt a nett, nie? 😀

shaarka
autor
25. sep 2009

pipus, ty mas kolko rokov? dufam, ze si uz po ZŠ 😀

lenocka84
25. sep 2009

ahooooojte
ako sa mate????

pipussa
25. sep 2009

ved ja som uz teta... 😀

shaarka
autor
25. sep 2009

caute leni 😀

pipuss, si mi to pisala? zabudla som. no vidis, ako mi zalezi na veku 😀

shaarka
autor
25. sep 2009

a monikaaaaaaaaaa k nam kedy prideeeeeee?
idem kuknut mimo.
ani janemari tu nechodi, ked tu nie je mimo 😀

lenocka84
25. sep 2009

shaar ako sa citis? ja som sa dnes pristihla ze sa usmievma od ucha k uchu a dokonca si spievam 😵

shaarka
autor
25. sep 2009

leni, no aspon niekto.
sa citim nornalne. normalne choro. vsetko ma svrbi. a zle sa mi sedi, lebo asi mi sadlo tlaci na maternicu a potom to boli. musim si zohnat nejaky pas, ci co 😒

co mame dnes v plane? piatooooook!
ja by som aj isla von, popozerat spite hlavy 😀

lenocka84
25. sep 2009

shaar aky pas?naco to je?
ja som si akurat urobila malu pauzu lebo reorganizujeme byvanie. a uz som bolanejaka unavena
vooobec netusim cim to asi je 😀

a dnesny plan?ani neviem,este sme nerozoberali

shaarka
autor
25. sep 2009

neviem, nieco, co mi bude drzat brucho 😀 ked je manzel v praci 😀
jeziiiiiiiiis, idem mu spravit nieco jest, caute 😀 hned som s5

lenocka84
25. sep 2009

ok,v pohode.
ja tiez upratujem

vavenka
25. sep 2009

Co dnes varite?
ja dnes uz asi nic, ale na zajtra spravim chlapom na stavbu francuzske zemiaky, mnam uz sa neviem dockat, mam na nich chut uz asi 2 tyzdne 😀

shaarka
autor
25. sep 2009

co vavi, rezne nechutili? 😀
a jak rastieme? myslim vo vajk. 😉

ja som robila gebuzinu - do zvysnych cestovin (vcera som robila kura na smotane) som oprazila nieco ako parky, ci klobasu, ci co, spolu s cibulkou. MM je bezodny sud, ten zje vsetko a vzdy, takze verim, ze vecer este bude chciet nieco jest, asi ho napcham chlebom 😀 😀

lenocka84
25. sep 2009

shaar ja som dnes stavila na halusky, tak snad budu mat uspech

shaarka
autor
25. sep 2009

lenocka, jake? bryndzove?

vavenka
25. sep 2009

Mnam, bryndzove, chcem 🙂
Ale nebudem robit, nemam na struhanie zemiakov nervy....
Alebo aj s tvarohom by boli super 🙂
Shaari rezne jasne ze chutil, len sa tak po nich zaprasilo 🙂
No rastieme pomaly ale isto 🙂 zajtra snad uz bude aj co nafotit 😀

lenocka84
25. sep 2009

shaar noo so syrokremom a oprazenym bocikom, tak ich luuubi moj drahy
a vtedy poslucha ako baranok ked take urobim 😀

lenocka84
25. sep 2009

inak baby da sa tomu nestastnemu hcg nejako pomoct aby rastlo? ci ani nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre