Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
9. okt 2009

shaarka však si daj... ja idem ešte na jeden... ale faaaakt chutil ako pocukrený 😀 Neviem... teraz asi skúsim pocukriť a možno bude chutiť slano 😀 😀

tinika
9. okt 2009

ja mam hrianky z čerstvym maslom a paradajkou 😉

lenocka84
9. okt 2009

hmm a mne sa robi kuracie masko na zeleninke
mnamky
a v mraznicke caka zmrzkaaaaaa 😀

dzou
9. okt 2009

leni no sak 😀 😀 😀 uz sa tesim to vrzganie mi kolkokrat tak liezlo na nervy ze som si to ani neuzivala 😠 😀
aj tu prsalo ale ze v UK ziadna novinka ze?

flamenga
9. okt 2009

😲 😲 😲 dala by som si nanuk Jarku 😀

shaarka
autor
9. okt 2009

boze baby, ja som zjedla 2 misy karfiolovej polievky kremovej a este pol litra acidka a teraz mam chut na rohlik, hrianku, masko so zeleninou a zmrzlinu a nanuk!
co mam robit? pomoooooooc 😀 😀 😀

dzou
9. okt 2009

shaari 😀 😀 😀 no zjedz vsetko ale postupne aby si sa nepototo 😉
no akurat som volala s tou kolegynou,... tak v nedelu bubame na novej 😀

flamenga
9. okt 2009

marhuľovú Jarku 😵 😵 😵

lenocka84
9. okt 2009

shaar zbehnut do obchodu a kupit si, a zahnat chute
alebo este lepsie poslat mm 😀

dzou
9. okt 2009

hmmm jarku by som si dala aj ja ale jahodovu 😵

flamenga
9. okt 2009

dzou ja mám rada aj aj, ale tá marhuľová je pre moje chuťové bunky väčšie afrodiziakum 😀 😀

dzou
9. okt 2009

mne tu akurat vyzvana icecream auticko 😀 shaari zbhenem ti kupit?

dzou
9. okt 2009

ja neviem co som niekedy mala tu marhulovu 😕 asi nie...

lenca.b
9. okt 2009

ahojte babulky aky ste dnes mali dnik?pozeram ze poniektore tu maju hrozne chutky 😉

dzou
9. okt 2009

lenci no to len tehule nase 😀

lenocka84
9. okt 2009

hej dzou a leni ja chute nemam, to je len realita 😀 a toooooo je rozdiel

dzou
9. okt 2009

ale tak tie to mau povolene 😉

lenca.b
9. okt 2009

no ved jasne ze hej ja ani tehu nie som a mam hroznu chut uz druhy den na palacinkyyyyyyyyyyyyy ale tak sa mi ich nechce robit ☹

shaarka
autor
9. okt 2009

sama lenka! sama lenka!

dzou, tak nech vas chrbatik neboli 😉

MM ide do obchodu 😀 😀 😀

dzou
9. okt 2009

my sme mali minule...dnes budu cestoiny a este mame tu super brokol.polievku co mi nellie dala recept(to ja vzdy navarim taku kotol, aby som potom nemusela a mohla konikovat 😀 ) a zajtra asi spravim vypr.kuracie stehienka a zemiaky mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵

lenocka84
9. okt 2009

shaarka si ho donutila?? heh 😝 sikovna

leni tak sa snaz, a potom posli zopar, palacinky mam aj ja rada

dzou
9. okt 2009

shaar dufam, ze nebude ale uz trebalo novu postel a za dobru cenu mi ju preda a je fakt krasna taka aku som vzdy chcela 😵

lenocka84
9. okt 2009

dzou vyprazane kuracie stehienka robim aj ja,volam to falosne kfc 😀
a s tou polievkou sme na tom rovanko, vzdy kotol na 2 dni nech je pokoj

lenca.b
9. okt 2009

lenocka po dnesnom skvelom dni nemam na nic naladu takze palacinky sa rozhodne nekonaju

lenocka84
9. okt 2009

hmm a ja ze dobehnem do tt, sak to nieje tak daleko
takze kedx ich budes robit musis prist ty 😀 😀 😀

flamenga
9. okt 2009

a ja som už asi trikrát robila recept, ktorý som tu čítala, ale neviem, ktorá baba ho sem písala.... syreček, šunka, cibuľa, surové vajíčko a korenie na chlieb, do strúhanky a vypražiť na tej strúhankovej strane... mňaaaaaaaaaaaaaam...

lenca.b
9. okt 2009

no ja som pre istotu dnes bola v blave 🙂 a robit netusim kedy podla nalady ktora neviem kedy sa trochu popravi

lenocka84
9. okt 2009

nooo tak presne vtedy mi ich donesies ze?? chi
budem cakat
a inak by sme mohli dat aj kavicku ked chodis do ba 😅

dzou
9. okt 2009

a coze mas taku zlu naladu lenca...

lenca.b
9. okt 2009

lenocka ja uz tam tak skoro nepojdem ☹ mozno az v januari ☹ aaaa dzou ani sa nepytaj ale je na to fakt dost dobry dovod aaaaa to len tolko ze som bola v CAR a nedozvedela som sa moc dobre spravy takze asi tak sanca na babetko mi stale dajako vzdy uteka dalej a dalej takze neviem no

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre