Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
15. máj 2009

že šúfovi 😀 😀 😀 šefovi.... 😀 😀 😀

mimomu
15. máj 2009

no to teda ano. 🙂
mon ktory si dc?

monika0001
15. máj 2009

no a potom v takom prostredí mám byť kľudná a otehu...???

😀 😀 😀 😀

mimomu
15. máj 2009

to ti verim.....a nechces zmenit pracu?lebo ja idem dat vypoved 30.6.. ak sa nepodari tehu.

monika0001
15. máj 2009

mimo - no ja takto ti poviem... mrcha mi skončila v sobotu.... 😀

monika0001
15. máj 2009

mimo - dobre platia.... celkom... a kedze musim hnde ako otehu na PN tak sa mi to ani neoplati.... a mam tu pracu aj rada... obcas.. chichi.. ked nemam prave histericky zachvat... 😀

mimomu
15. máj 2009

ja som na tom podobne,lebo aj s malou som bola na rizikovom ale musim dat vypoved lebo od sept.ide do skoly a musim sa jej venovat.ale stresky mam v robote.

monika0001
15. máj 2009

no ja sa tiež po materskej už asi nevrátim.... ideme stavať budúci rok dom a byt pôjde do prenájmu a ja si budem užívať slobodu........ a popri tom y som chcela fotiť...

mimomu
15. máj 2009

mon idem kuk panelak....krasny vecer 🙂

monika0001
15. máj 2009

oki... papa aj tebe pekný večer... 😉

monika0001
15. máj 2009

VEREJNÉ OSPRAVEDLNENIE!!!!

NELLY - ja sa ti veľmi, veľmi, veľmi ospravedlňujem, ale ten link keď si ho dala ty, mne akurát padol net (úplne sa mi vypol notebook - šak stála nás oprava len 7 tisíc, tak prečo ne! 😠 ) a potom som to už nekukla bo som bála, že zas vypadne.... a názov toho som nekukala.. to nikdy nerobím...
Nechcela som sa Ťa dotknúť, ani ťa nahnevať....
len mám akosi divné obdobie teraz.... no a keď som to potom na azete videla skoro ma šľak trafil....
Tak ešte raz PREPÁČ prosím!!!!!!

tinika
15. máj 2009

ahojte kočky

tinika
15. máj 2009

ahojte ešte raz, ja som dnes mala debatu so sefom a ostavam az do septembra takze pracujem az az

monika0001
15. máj 2009

tini - avoj..... ja sa teším keď konečne ostanem doma.... ma nebaví chodiť tam, snažiť sa a nik ti nič pekné nepovie... iba zlé furt vidia.... hm... ale na druhej strane ma to práca baví.. ale chcem byť už doma zasa nejaký čas. 😀

nelynka
15. máj 2009

hojte 😀

nelynka
15. máj 2009

baby ja vam to skopirujem co som pisala do druhej temy tiez...

nic moc, vysledky ma vraj vporiadku, aj ked testosteron je na dolnej hranici ale to je vraj v norme a nevidi ziadnu prekazku preco nema chut..
ale aj napriek tomu nam doporucil homony, bud injekcie na tie sa chodi raz za 3mesiace alebo tabletky a tie by papal 2x rano a 2x vecer..
tak sme nechali injekcie (nech aj on kusok trpi) a doplatili za ne 2500kc, mame ich na pol roka a potom uvidime...co bude..
takze zase cakat CI a KEDY to zaberie...

nelynka
15. máj 2009

MONIK neboj, ja sa nehnevaaam 😀 😀
len som sa vcera trosku bala co bude dneska u lekara a bola som nervna a tak..ty mi prepac ze som tak vyskocila koli nejakemu blbemu linku.. 😉

monika0001
15. máj 2009

nely - v poho...
ja som zvedavá ako dopadne môj cukor... sa ma čím ďalej tým viac ľudí pýta či nemôžem mať probém so štítnou žľazou... to by mohla byť príčina môjho priberania a nedarenia sa... hm... teraz neviem.. asi k tým vyšetreniam pridám aj toto... šak keď už ich toľko je....
čo myslíš?

No a dúfam, že teda injekcie zaberú... sa mi páčilo: tak sme nechali injekcie (nech aj on kusok trpi) 😀

monika0001
15. máj 2009

jane - čakám Ťa! chichichichichichchi...... ráno spím.... 😉

tinika
15. máj 2009

moni no mna ta praca bavi ale najradsej by som ju robila doma alebo inde, tam je vela stresu, velky bordel ale peniazky potrebujeme kedze berieme hypo takze tak kym poriesim novu pracu, ktoru budem robit počas materskej

nelynka
15. máj 2009

monik je to mozne, urcite si to pridaj na zoznam, je to len UZV vysetrenie (mam taky pocit) ja tiez na neho chcem ist ked pojdem najblizsie na gyndu..

monika0001
15. máj 2009

nely - no veď to ma teší, že ultrazvukom sa to robí a nie inak.... som sa preto bála ísť aj s tou kyselinou... ale nakoniec ma nikam neposlala bo vraj aj ona mi vie povedať, že mám zápal pažeráka.... hm,.... všetko naraz.... 😠

Tini - a čo také by si chcela robiť?

nelynka
15. máj 2009

monik to uricte skoc si tam, nedas za to nic a budes aspon vediet ci mas s nou problemy alebo nemas..a nie len zbytocne dohady 😉

monika0001
15. máj 2009

Hodnotili najlepšie a najhoršie nemocnice

15.05.2009 10:15 - BRATISLAVA

Zdravotná poisťovňa Dôvera po druhý raz zverejnila hodnotenie a rebríčky 138 zmluvných zariadení ústavnej zdravotnej starostlivosti (nemocnice, špecializované ústavy a zdravotnícke zariadenia) za rok 2008. Medzi fakultnými aj všeobecnými nemocnicami obhájili prvenstvo Fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave a Nemocnica s poliklinikou v Žiline. Posledné miesta patria trenčianskej fakultnej nemocnici a Pro Vitae v Gelnici.
Poisťovňa má zmluvy s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti uzatvorené do 1. júla. "Pre druhý polrok výrazné zmeny neplánujeme," povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Šimun. Nepredpokladá, že by došlo k nezazmluvneniu niektorých ústavných zariadení, pripustil však drobné modifikácie v rámci oddelení jednotlivých zariadení. Niektoré tak môžu zmluvy získať, a naopak, niektoré o ne prídu. Objasnil tiež, že dôjde k zmene zmluvných objemov pre jednotlivé zariadenia na základe ich umiestnenia v rebríčku. Najlepšie podľa jeho slov získajú najviac prostriedkov, najhoršie nedostanú navyše nič.

Z detských fakultných nemocníc považuje najväčšia súkromná poisťovňa za najlepšie zariadenie v Banskej Bystrici, za najhoršie nemocnicu v Bratislave. Medzi kardiocentrami patrí prvá priečka bratislavskému detskému kardiocentru, na chvoste sa umiestnilo nitrianske zariadenie. Z psychiatrických zariadení získala najlepšie hodnotenie Psychiatrická liečebňa Samuela Bluma v Plešivci a posledné miesto obsadila Psychiatrická liečebňa Sučany.

Ako objasnil riaditeľ úseku nákupu zdravotnej starostlivosti poisťovne Martin Kultan, zariadenia boli rozdelené do štyroch skupín a na ich hodnotenie sa použilo 15 parametrov. Tie hodnotili zariadenia z pohľadu poisťovne, ako aj pacientov. Rebríček sa zostavoval napríklad na základe kvality a efektivity poskytnutej zdravotnej starostlivosti, úspešnosti liečby či spokojnosti pacientov. Nemocnice mohli získať od jednej do piatich hviezdičiek, čo sa však nepodarilo ani jednému zariadeniu.

Za silné stránky bratislavskej fakultnej nemocnice považuje poisťovňa komplexnosť, rozsah a vysokú úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Ako konštatoval Kultan, toto zariadenie vyhľadávajú pacienti z celého Slovenska. Naopak, za mínus označil nižšiu spokojnosť pacientov s úrovňou služieb. Tento nedostatok sa podľa neho týka väčšiny fakultných nemocníc. Pod pozitívne hodnotenie žilinskej nemocnice sa tiež podpísala komplexnosť a rozsah zdravotnej starostlivosti v porovnaní s inými všeobecnými nemocnicami a efektívne vynakladanie prostriedkov. "Má nadregionálny význam," priblížil s tým, že ju nevyhľadávajú iba obyvatelia Žiliny a okolia. Medzi nedostatky patrí aj tu nižšia spokojnosť ľudí so službami.

Za zlý výsledok zariadenia Pro Vitae môže nezabezpečenie komplexnosti zdravotnej starostlivosti. Na margo umiestnenia trenčianskej fakultnej nemocnice Kultan priblížil, že mnohé oddelenia zariadenia sa dajú porovnávať skôr so všeobecnými nemocnicami. Parametre týkajúce kvality a efektivity nie sú také, aby nemocnicu posunuli vyššie, doplnil.

Výrazné zmeny v rebríčkoch oproti minulému roku nenastali. Medzi zdravotnícke zariadenia, ktoré si polepšili, patria napríklad železničné nemocnice s poliklinikou v Bratislave i Košiciach, ako aj nemocnica v Žiari nad Hronom. Lepší výsledok dosiahli vďaka optimalizácii a reprofilizácii. "Zamerali sa na určité formy zdravotnej starostlivosti," uviedol Kultan. Výrazne si pohoršili nemocnica v Dunajskej Strede, Forlife Komárno a rožňavská nemocnica. Pod zlé umiestnenie sa podpísala najmä nespokojnosť pacientov.

Hodnotenie nemocníc zverejnila na svojej webovej stránke aj najväčšia štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa. Nezostavila však ich rebríček, ale hodnotí ich iba podľa jednotlivých indikátorov kvality.

tinika
15. máj 2009

nely to čo doteraz, ale doma - účtovníctvo

monika0001
15. máj 2009

... to keby ste chceli vediet.... 😉

Nely - hej, 18.6. idem ku gyn. mal by mi robiť testy na ... hm.. zabudla som... sakra.... jáj cytológiu + ešte niečo ale netuším čo to bolo.... hm... a potom sa ho spýtam či ma môže on poslať na tú št. žľazu....

nelynka
15. máj 2009

tini to asi nemalo byt mne ale monik 😀 😀

zenusky idem ja lahnut..tak a tu majte..
budem vas trosku do buducej stredy obmedzovat..take nariadenie od veduceho som dostala..
tak papa

tinika
15. máj 2009

nelynka prepač
moni ja tiez idem 18.6. na testy krvne ku gyndosovi

monika0001
15. máj 2009

nely - oki. maj sa krasnučko.papapap

Tini - aj ja som to chcela dávnejšie robiť, ale len kvôli peniažkom, aj som mala kurz zaplatený, no prepadol mi.. 😅
Nebavilo by ma to.. nemám na to hlavu.. doteraz nechápem prečo som to dovolila zaplatiť... Jáj šak kvôli peňázom.... 😀 😀

monika0001
15. máj 2009

tini - že budeme na seba navzájom myslieť.. chichichi.... sa teším na tvoj prvý obrázok fazuľky... jeeej... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre