Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
15. okt 2009

ok, dakujem 🙂 tak ja to asi zajtra víťazoslávne oznámim 😀 že: od mája si hľadajte náhradu 😀 😀

puma.sue
15. okt 2009

flam, mas narok na viac...

puma.sue
15. okt 2009

flam, na tvojom mieste asi este chvilu pockam...

lenocka84
15. okt 2009

caute baby
ako sa mate?
ja som az teraz prisla k pc bola som "pracovat"

puma.sue
15. okt 2009

leni, neklam, ty nepracujes 😉

ako sa mas?
u nas este stale ten sprosty audit, zas volal ten auditor, ze nieco chce...

lenocka84
15. okt 2009

puma ale obcas ano, napr. dnes som bla upratovat jednemu bubenikovi doma

pipussa
15. okt 2009

flamenga, pockaj este....
ja som 8tt a este to nevedia a som rada......
planujem to asi oznamit 10tt... najskor....

pipussa
15. okt 2009

a to len preto, ze sa nieco planuje v nasej firme a ja sa nemozem kvoli mimcu zucastnit....

puma.sue
15. okt 2009

flam, nechcem, aby si to chapala v zlom, ale ja som strasne poverciva... skor ako v 8tt nechodia baby ani u nas s tymi vecami "von"... je ine, ak je baba hned PN, ale oznamit to v robote staci neskor.
snad nemas v tomto rannom stadiu tolko paragrafov, pripadne si vezmi dovolenku, po pol dnoch a bude...
hm?

😉

monky1
15. okt 2009

flam, ja ti v tomto neporadim - ja som to mala dost komplikovane - dala som len pisomne oznamenie riaditelke o zmene stavu, aby som bola kryta, ak by ma vystavila takej cinnosti, pri ktorej by mohlo dojst k urazu.....vysmiala ma samozrejme, musela som rano vstavat o 3.30, aby som mohla s prestupmi docestovat do prace a ked som ju poziadala, aby mi 2x do tyzdna odsuhlasila zmenu pracovnej doby - skorsi odchod (to som mala kratke dni a koncila som o 11h) a pritom som ako tehotna mala na to narok, tiez som nepochodila ....pekne som si to tam musela odsediet - niekedy aj 5 hodin len tak.......nepomohli ani odporucania lekara, ani pravnik......tak som sa dala vypisat najprv na 2 tyzdne, potom na dalsie dva, tak na dalsie....trochu som ich natahovala, az potom som pvedala, ze to vyzera tak, ze budem na marodke az do nastupu na matersku......a teraz sa velmi tesim, ze pojdem z rodicovskej dovolenky na matersku 😵

shaarka
autor
15. okt 2009

monky, to je teda sila. 😠

flamenga
15. okt 2009

ok, tak ešte počkám a oznámim to po druhej poradni 🙂 to budem (dúfam 🙂) v 9tt

puma.sue
15. okt 2009

mon, na to je inspektorat prace... mala si to uz davno riesit..

vavenka
15. okt 2009

U mna v robote to vie sef od zaciatku 😀 to mi este ani MS nemeskala 😉
Ale ja som iny pripad, u nas v praci vsetci vedeli ze sa snazim otehotniet, a aj sef bol pripraveny na to, ze akonahle vycikam // tak s najvacsou pravdepodobnostou idem PN...
A kolegovcom som to povedala asi v 6tt.....
Ja mam super kolektiv v robote a furt sa tesili aj plalkali so mnou ked to nevyslo, tentokrat dufam ze sa budeme secia uz len tesit 🙂 a verte mi, pokaslat sa to moze aj v 10tt, aj v 13tt, aj neskor....

lenocka84
15. okt 2009

monky tak to je sila, nezavidim

flam kedy mas dalsiu poradnu?
ja vo stvrtok

pumi a ved audit ti ma zajtra skoncit nie?

monky1
15. okt 2009

miesto, kde som zamestnana, jedno velke kocurkovo 😀 - tam sa kazdemu zdravemu cloveku rozum zastavuje, ked pocuje co sa tam deje....to je na dlho predlho
....puma, mohla som sa v tom rypat, ale som si povedala, ze mi to nestoji za tie stresy a nervy, dala som sa vypisat a hovkala som si doma ... urcite by sa to tahalo este minimalne mesiac a bola uz taka zima ako teraz a rano o 4.30 ani nehovorim....a uz vobec nie to, ze 2 ma nechal bus a isla som cez dediny stopom...no hruza...ani spominat nechcem

vavenka
15. okt 2009

Monky a ktorym smerom si cestuvavala?
Ja chodievam do prace - teda chodievala som cez Presov, smer VT 😉

monky1
15. okt 2009

ja z PO smerom na BJ

flamenga
15. okt 2009

lenocka až v 9tt, čiže 12.11.

vave veď práve... ani v 38 tt nemám istotu... takže ja môžem povedať až v 9tt a tiež to nemusí dobre dopadnúť...

tinika
15. okt 2009

vav sa zastav na kavu dakedy ked pojdes cez PO hihi

vavenka
15. okt 2009

Flami - rob ako uznas za vhodne a na tieto priblble "zasady" sa vykasli....
Ja nerozumiem ako moze niekto dat na taketo babske povery..... Akoze ked to poviem skor ako v 12tt tak potratim, hej? Kokso to mi je kravina.....A to tym estelen zacina - nekupovat vybavu, kocik do domu az po porode, prvy mesiac netreba s dietatom chodit von, do krstin by ho nemal vidiet nikto cudzi, potom bude cele osnurkovane, aby sa mu nespravilo z oci, obvesame si kociar ruzencami a mozme sa nechat zavriet do blazinca 😀
Ak ti nejako v praci pomoze ked to povies teraz - ci uz ohladom pargrafov alebo to ze zamestnavatel s tebou nemoze rozviazat pracovny pomer - tak to povedz....

puma.sue
15. okt 2009

vavi, ja som len pisala, ako by som to JA riesila na flamenginom mieste, nenutim ju, aby to tak spravila. mozem snad vyjadrit svoj nazor... alebo?

vavenka
15. okt 2009

Pumi ved jasne, aj ja som len vyjadrila svoj 😉 a absolutne som na nikoho nenarazala a nikoho som sa nechcela dotknut.....
Ak sa ta to dotklo tak mi prosim prepac.....

shaarka
autor
15. okt 2009

no co. ide sa zrat?
pardon, jest. 😀 aka je ponuka?

puma.sue
15. okt 2009

shaar, ja som sa uz obzrala... takze u mna je ponuka uz len doma v chladnicke. hovadzi vyvar so spikovymi kostami a koprova omacka so zemiakmi a vajcom, ale to som tu uz dnes pisala...

vavi, nejde o to, nedotklo sa ma to, len mi to prislo, ze sa ten moj nazor dotkol niekoho ineho 😉
sicko je na poriadku, ok! 😀

shaarka
autor
15. okt 2009

sicko v porjatku, bandurky v rjatku. 😀

koprova omacka s vajickom, mnaaaam. 😀 dik za tip. o par dni.
ja mam dnes masovo ryzove gulky v paradajkovej omacky s paprikou. akoze plnena paprika by to mala byt. mnaaaaam, ja to milujem. a pyre k tomu 😀

puma.sue
15. okt 2009

a mne mamka zajtra huspeninu navari a cez vikend sa mi nechce velmi varit asi. a zostane zo zajtrajsej vecere - aj polievka aj hlavne - snad nebudeme dlho jest, inemu sa treba na vypolrocie venovat 😉

katkaajurko
15. okt 2009

ahojte

ja sa prave napchavam- mam lokse a zeleninku k tomu 🙂

lenocka84
15. okt 2009

flam ja mam buduci tyzden 22.10

ja som mala ten najdzravsi obed aky sa len da jest, stary dobry ujo Mc Donald

lumimi
15. okt 2009

existuje tu na MK aj tema ako otehotnietm, pre tie ktoré sa z toho už zbláznili?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre