Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
16. okt 2009

babulky ja tak max 2 deti to na dnesne dobu staci
ale keby som narazila na ropu tak moze byt aj viac 😀 😀 😀 😀

vavenka
16. okt 2009

Pipi no ja som chcela 3, ale budem rada ked stihnem 2. Po 40tke uz rozhodne rodit nechcem 😉

pipimiska
16. okt 2009

no vidite lenoc 2 baby,vave 3 a ja 4 😀
ale ja uz radsej nic neplanujem,bo mi zavelia ze cisarak a uz je po planoch 😝

lenocka84
16. okt 2009

pipi tak vela?? to fakt?
to je uz dost ale ja len zelam,nech pan bozko pomoha aby vsetko vyslo ako má 🙂

idem ja do hajan, bo som ko a rano robim sofera
dobru noc Vam tu zelam

pipimiska
16. okt 2009

tak lenci este si niesom ista,budem vediet az ked si vyskusam co je mat jedno,ale no tak hovorim,kolko da tolko daa 😀
dobruu nocku 😎
ja sa napchavam kuracim vyvarom uz som tri taniere ziedla ,uff 😵 ja som na polievkach zaavislaa

lenocka84
17. okt 2009

aaaaaaaaaaaaahojte dobre ranko
som tu dnes prva? len ja nemám spánku? 🙂

flyangel
17. okt 2009

ahooojte,prajem peknu sobotu

vavenka
17. okt 2009

Caute, ja som dnes potiahla do desiatej 😀
Vonku je jak hnusne? 🙄 🙄 🙄
Idem nalozit pracku, nech je zas co zehlit 😖

flyangel
17. okt 2009

tak ano vonku je fakt hnusne...ja prave vysavam a idem aj umyt podlahu...

vavenka
17. okt 2009

Dnes sa chystam vytiahnut z pivnice mech s cizmami a rozlucit sa so sandalkami 😒 ked toto kazdy rok robim, vzdy mi tak dojde ze leto je v prdeli a zima fakt prichadza 😔

flyangel
17. okt 2009

nuz ja cizmicky uz nosim...ale este take jesenne-prechodne...lebo vonku je uz fakt zima...a ja zimu nemam rada...akurat vianoce a tym to hasne

puma.sue
17. okt 2009

ahojte vsetky, ja uz pred telkou, vstali sme pred 7, teda, fyzicky z postele asi az o hodinu neskor 😀
boli sme na trhu, na nakupoch, drahy mi kupil sako, ktore som velmi chcela, naranajkovali sme sa a on siel za sportom a ja som konecne hohy vystrela. este som maso porcovala co sme nakupili...
a natlacila som sa huspeniny, ktoru som si u mamky vyzdvihla....

tak fucim.

flyangel
17. okt 2009

ja mam paradajkovu polievku a budem mat pirozky s tvarohom a skoricou 🙂

puma.sue
17. okt 2009

fiiha, my mame este zo vcera vecera co jest. a hlavne, dostala som prisny zakaz cokolvek robit dnes...
takze poslucham a prave zapocinam proces pedikury a manikury 😉

pipimiska
17. okt 2009

helouu 🙂
ja som doranajkovala,dnes som vstala podrazdenaa ,bo vkuse telefony zvonili,som nemohla kudne spat,takze dnes rekordne som vstala o jedenastej 🙄 oci musim takto drzat ..

co dnes robime?ja mam dnes plan pozbierat pradlo zo susica a to je asi vse 😀

puma,mnaaam huspenina,keby ze ju mozem casto tak ju jem casto,ale vymyslel mi manzelik,ze mi skusi urobit z hovadzieho a z kuracieho,tieto dve zvieratka maju menej zivocisneho tuku ako svina jedna 😉

fly,ja som paradajkovu nejedla asi 6 az 7 rokov 😅 ty koki to uz ani neviem jak chutiiiiiiii

pipimiska
17. okt 2009

cizmy uz aj ja nosim prechodne,ale maju velmi nizke podrazky,takze prd z toho aj tak mi je zima..na take pocasie uz treba hrubsiu ..tento rok musim zabudnut na image a oblect sa hlavne teplo..

puma.sue
17. okt 2009

pipi, prave som chcela skonstatovat, ze si nejak moc skoro hore... preco si dlho nejedla paradajkovu? nemas ju rada?

nellie_
17. okt 2009

ahojte... 😉 🙂
ja som prave dojedla super gulas s cerstvym ciernym chlebikom z domacej pekarne.. 😎 😎
a vytesujem sa ako maly Jojo, boli sme pozriet nasu linku ktora sa uz vyraba... 😵 😵 😵
tak som si bola vybrat material na pracovnu dosku.... 😎 😎 a ake sklo chcem na skrinky....

a teraz sa pojdem obliekat ideme na tie nakupy.. sa tesim, ide aj segra s nami s nou sa mi lepsie beha po obchodoch ako s MM, on isto zakotvi v nejakej kaviarni s novinami a mi budeme kludne behat po obchodoch 😀

nellie_
17. okt 2009

*my nie mi 😀 😀 😀 nechapem preco stale robim take sproste preklepy 😅

puma.sue
17. okt 2009

nellie, tak si to uzi. ja som najstastnejsia na svete, lebo som zohnala slusne cierne sako, a za total lacny peniaz, v tescu. a este mi ho aj drahy kupil, lebo ma pochvalil, aka som setrna 😉
a ja som mu potom kupila take sportove gate co potreboval na hokejbal... sa tesil strasne.
urobili sme si radost a on je uz aj prec...

a ja oddychujem... pedikura hotovo, este nechty na rukach a hor sa k telkeee 😀

pipimiska
17. okt 2009

puma,noboj som to dospala,nevydrzala som 😀
som nejedla paradajkovu,lebo ma ani nenapadlo ju urobit,aa niektore mi chutili a niektore nie..
ja vas obdivujem co za polievky to tu vzdy vymyslate 😵

tinika
17. okt 2009

ahojte, ako vikendujete?

lenocka84
17. okt 2009

čaute babule
dnes som cely den robila au-pair
ale parada, trening treba

tinika
17. okt 2009

ahoj leni tak super, ziskavas skusenosti 🙂 my sme dnes boli kupit kociar a u nasich na navsteve a uz mam konečne aj zavesene horne skrinky z linky, takze zajtra mam o zabavu postarane, poukladat do nej veci

shaarka
autor
17. okt 2009

caute, tak konecne som tu 🙂
citim sa blbo, ako keby na mna nieco liezlo ☹ zas 😒

my sme boli v hypertescu, po 100 rokoch, mali 50% zlavy na oblecko, tak som nakupila nejake prkotiny a asi 200 ponoziek 😀 😀 a potom sme boli gratulovat na svadbe, teda po obrade a potom sme pozerali film 🙂 koniec hlasenia.

vsetky vas chvalim, taky pekny plodny den ste mali 😀 ze nic, ze spat, ze nakupovat, ze manikura, ze cizmy, ze aupair, ze kociar... a tak 😀 😀
co dnes? kukame superstar?

tinika
17. okt 2009

moj milovany si včera v tescu kupil obrovskeho plysoveho psa ale neuverite za aku cenu

tinika
17. okt 2009

kuk do albumu

shaarka
autor
17. okt 2009

😀 😀 😀 no tini, daj, neuverim 😀

a musim sa pochvalit, ze kym som dnes bola v kabinke, tak MM hodil do vozika malinke oranzove tricko, ze je pekne, ze ho vezmeme 😀 😀 😀 tak to ma velmi potesil! 😵

shaarka
autor
17. okt 2009

😀 tini, no su to chlapi, co uz 😀 a bol aspon drahy? 😀

shaarka
autor
17. okt 2009

tini, povec mi, ake kriteria ste mali pri vybere kociara, prosim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre