Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
29. okt 2009

Ano Shaari, ja tomu verim, aj mna casom zlost prejde a je mi to potom vsetko skor luto...a ja dnes mam vtieravy den za ten vcerajsok, nepravom som mm obvinila, ze spi cele poobedie, lebo ma vypite a jemu bolo chudakovi len blbo...a hoci bol na pivo, dal 2 a siel domov, kedze nieco nanho lezie.

puma.sue
29. okt 2009

ja sa dnes konecne po dlhej dobe mozem odpratat z prace inam ako domov 😉
ale to sme mali dohodnute uz dlhsie.

a mas pravdu bubli, v konecnom dosledku to dojde luto kazdemu zucastnenemu v spore...
vcera sme pozerali modre z neba, o tych manzeloch z domova dochodcov a vtedy mi doslo, ze by sme si mali kazdu chvilu uzivat s tymi nasimi polovickami, lebo "hodinu nevis" - presne ako v tom filme...
strasne poucne...
a smutne to vcera bolo...

shaarka
autor
29. okt 2009

bubli, a nezapochybovala si ani na chvilku?
lebo ja ako poznam toho mojho, tak by nepriznal, ze ma vypite ani keby ho mucili 😀
on je totiz stale bud unaveny, alebo otraveny, alebo sa "divne" citi, ale nikdy neprizna, ze uz ma dost a ze mu klipkaju oci 😀 😀 😀 ale NIKDY prosim pekne NIKDY nie je opity, mozno len trosicku pripity 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
29. okt 2009

puma, a co bolo s tymi manzelmi? jeden umrel??

puma.sue
29. okt 2009

ano shaar, riaditelka domova im vysnivala posvadobnu cestu do talianska. ujo chcel vzdy vidiet more. zoznamili sa v domove a brali sa fakt v zrelom veku tam. strasne vyzerali hepi. a on cestou z toho talianska umrel na zlyhanie srdca... akoze fakt silne to bolo...

bublinka11
29. okt 2009

Shaari jasne, ze som zapochybovala, hlavne, ked na mna dychol a kedze ja pivo nepijem, tak som ho riadne citila. Ale ja som isla na to potom trosku inak.., ked sa konecne zobudil, tak som sa spytala, ci moze ist autom, lebo ja nemozem soferovat (akoze som pila 🙂 )...tak hned ze asi uz ano, lebo pivo mal poobede. A viem, ze autom by nikdy pod vplyvom nesiel, to po prehyrenych nociach musim vzdy soferovat ja.
A moj NIKDY v zivote nebol opity...nikdy, on ked tak, ma trochu VYPITE...to je jeho vyraz...pritom je podla mna na šrot...a ked mu to na druhy den poviem, ze ty si vyzeral...on? Nie...on mal "len" vypite 😀

anaxamon
29. okt 2009

ahojte, dnes to pocasie posobi aj na mna a to je uz dost vynimocna situacia. Uz sa tesim kedy budem domka, v teplucku a mozno aj pod perinkou a budem kukat tv alebo co🙂))

puma.sue
29. okt 2009

a ja som si uz spravila aj vypila kavu, co nerobievam bezne.
svietime od rana... strasne pochmurne je vonku...

ja mam este toho viac ako dost, ale chcem mat cisty stol, kedze zajtra tu nie som...

a straaasne sa odviazem ked budem u tej kamosky, lebo zajtra mozem spat dokedy chcem 😉

sweetberry
29. okt 2009

ahojte pekny den prajem , aj ked sa to tak vonku netvari

anaxamon
29. okt 2009

puma ide mat predlzeny vikend, ci ako?? 🙂))

sweet ty si tu uz pekne dlho nepachla 😎

puma.sue
29. okt 2009

anax, idem k lekarovi. mam alergiu na tie lietajuce pavuciny, neviem ako sa to vola... teda asi. lebo od nedele mam brutal plny nos a kycham ako besna... tak nech ma niekam posle.
okrem toho, ze mi v 21 rokoch zistili ziskanu alergiu na kovy, tak teraz toto riesim, ako soplave decko 😀
takze z casti predlzeny vikend, ale s povinnostami a ostarou... ☹

sweetberry
29. okt 2009

ahoj anaxi no vidis aspon niekto vie co tu kto tu strasi...akoze ja 😀

anaxamon
29. okt 2009

aha to ti nezavidim, ale lepsie ze ti zistili a vies sa chranit ako nevediet z coho je ti spatne, no nie?

ja dufam ze nikdy nebudem musiet sama so sebou riesit alergiu, kedze ako decku mi boli urcene alergie snad na vsetko, v testoch podotykam, co sa robia na kozi, avsak v realnom zivote som nikdy na nic alergicka nebola, okrem niektorych ludi samozrejme 😀 , avsak bolo mi povedane ked to raz ten test ukazal ze ono to tam je...takze dufam ze sa mi to nikdy neprejavi... 😅

anaxamon
29. okt 2009

sweet dufam ze si nemyslis ze si myslim ze si prisla strasit 😀

puma.sue
29. okt 2009

ja som nikdy nemala problem, az teraz, nechapem...
no ved uvidim co mi povie. mozno ma posle domov s nadchou, ale ja upodozrievam tie pavuciny lietajuce 😀

sweetberry
29. okt 2009

nie nie bozechran 🙂
ja dnes idem na gyndu..dnes je 12ty den meskania, tak sa mozem tesit na dalsie lieciky... vyvolavacku, asi by mi mali radsej pichnut injekciu som taka daka otapena mozno by am to prebralo 😝

puma.sue
29. okt 2009

sweet, a meskat ma preco? nepoznam tvoju historiu, takze neviem ako si na tom s cyklom a tak...

sweetberry
29. okt 2009

kuk sue ;)
noooo moj cyklus bol ubohy lebo my vela vymeskaval, mavala som MC tak 60te dni i viac ale hjednoducho halabala, nikdy som nevedela kedy am to vyslovene prekvapi
brala som duphaston, neviem ci uz na tu upravu to bolo
aj antikoncepciu v domneni,z e teda sa cyklus upravi aj ked len tak umelo
nakoniec osm ju vysadila HAK teda a na moje prekvapenie sa u mna zacali cykly 32 co bolo super a hlavne pravidelne, a TERAZ...toottoo? meska, test negat. uz sa ani nejdem vzrusovat a kupovat si dalsi, bola by som prilis naivna mysliac si ze to moze byt aj inou pricinou, preco meska, odhadujem to opat na vyvolavacku.

anaxamon
29. okt 2009

sweet to neni bohvieco ze vyvolavacka, nikdy som ju nastastie este nedostala, a verim teda ze ju ani nikdy nebudem potrebovat...☹(

ja na gyndu idem o necely mesiac, idem k novej dr. takze bude vstupna prehliadka, musim si ist este pre vysledky na endo z hormonalneho profilu, aby som ho mohla tej novej ukazat...

anaxamon
29. okt 2009

inak v pondelok som si podala svoj prvy tiket cez net na loto a som vcera vyhrala, sice nie ten jackpot ale 2,75€ 😀 😀 😀 😀 stastie zaciatocnika

sweetberry
29. okt 2009

tak to ja ano anax volakedy to bolo injekciu, teraz su uz tablety,tak ja menstruujem z jedneho vajecnika vies, tak mozem byt rada, ze to ako tak funguje.
Len ja sa strasne citim nedobre, citim to na sebe , ze cosi nefunguje ako ma , ked mam tie cykly take, aj psychicky ale aj fyzicky..

anaxamon
29. okt 2009

sweet a nebola si sa neste dat riadne vysetrit? viem ze cosi si o tom uz v minulosti pisala ale teraz si neviem spomenut ako si to mala...

sweetberry
29. okt 2009

mne doktorka povedala, ze vysledky mam v poriadku a ze nie som jedina zena ktorej neprebieha cyklus normalne..

anaxamon
29. okt 2009

a ovulku mavas? meras si BT? bola si na folikometrii?

sweetberry
29. okt 2009

nie nie ja si nemaram ovulku ani som to nikdy nerobila...kupila som si sice tie testy ale ani som to nepouzila, na folikumetrii som nebola.

anaxamon
29. okt 2009

ja som na zaklade merania BT dosla na to ze asik sa povodna diagnoza PCO nie uplne potvrdi, kedze podla teplomeru mavam ovulku pravidelne, avsak od novej dr. cakam ze mi spravi folikometriu a samozrejme opat sa pozrie na moje vajecniky...

co sa tyka bazalky, som si myslela ze jake komplikovane to bude, ale uplne pohodka to...

sweetberry
29. okt 2009

tak vy sa snazite o babatko, chodite aj do nejakeho centra predpokladam ci sa mylim ? Takze urcite sa tym zaoberas viac ako ja, obaja tuzite po svojom prvom babatku.Drzkam palceky, nech uz to pride a dockate sa pokladiku 🙂

anaxamon
29. okt 2009

sweet no ehm, vidis nejake snz. pri mojom nicku? 😉

ale riesim svoje zdravie a moznosti, lebo som rada informovana o vsetko a hlavne o svojom zdravi a dalsich moznostiach v buducnosti...a nie do nijakeho centra nechodime, sme boli raz koli manzelovemu spg. ale viac krat sme neboli a zatial ani neplanujeme navstevu opakovat...ja mam svoje zamery u gynekologicky, manzel ma urologa...

ale babo nenahaname, nechavame mu cas aby sa rozhodlo kedy sa "stvori"... 😉 😀

sweetberry
29. okt 2009

aha....no viem ze ked som sem chodila tak to tak bolo ci nie ?mozno si zle pamatam
ani ja som do ziadneho centra planovania nechodila
ono je to asi aj prilis stresujuce, ked robite vsetko mozne a nepricahdza vysledok hned hned hned, lebo clovek je netrpezlivy a ten cas sa musi zdat nekonecny, to cakanie.

anaxamon
29. okt 2009

sweet to bolo predtym nez sme sa dozvedeli nase diagnozy 😉 a chvilku potom este, asik mesiac som bola odhodla,avsak vosli nam do toho aj ine skutocnosti, na ktorych teraz pracujeme a zamestnavaju nas reativne dost...

poviem ti, ze ja mam taku povahu, ze radsej ako sa mam koli niecomu stresovat si vymslim dovod preco to zatial nie je tak ako si predstavujem, vymyslim si zalozny plan, vymyslim si "nove zamestnanie pre hlavu a pre telo" a povodnym sa zaoberam len v ramci nutneho minima 😉 V tomto pripade, meriam BT, planujem kompletne vysetrenia hlavne mna kedze u muza uz vieme co je za problem a potom este sa snazim co to zhodit z kileciek... 😉 takze tak...

zacinam byt hladna, baby dnes ste temer vobec nevarili, sa vam nechce v tomto pocasi ci vsetky mate este zbytky z dni minulych?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre