Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
30. okt 2009

Nellie 😀 😀 😀
Ale dnes tu vladne nejaka sexi atmoska 🙂
Shaari ja som sa uz dlhsie chcela spytat, ale vzdy som zabudla, ty si v kontakte so Slnieckovou? Co je s nou? Ked teraz zasvietilo slniecko, som si na nu spomenula...

nellie_
30. okt 2009

bubli mna tiez minule napadla slnieckova.... 😉 ona sa tak vytratila od tialto od kedy nastupila do tej novej prace...a nemala by uz aj pomaly rodit??? 😅 😅

ja mam prave prudko vyzivny obed.. - pražene arašidy.. 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
30. okt 2009

nie som s nou v kontakte... som jej niekolkokrat pisala IP, ale nic.
a mam silne podozrenie, ze ma na koni iny nick. 😀
a ktovie, ako to dopadlo s tym tehotenstvom. v kazdom pripade je skoda, ze tak zmizla ☹

bublinka11
30. okt 2009

No ved ona tusim tak zvlastne ostala ten prvy krat tehotna, mne vtedy pisala, ze pouzivali kondom...neviem.
Nellie tak to je fakt vyziva 🙂 Ja som vcera nerobila "Vavenkine" zemiaky, idem az dnes, lebo sme mali navstevu a uz sa mi nechcelo...takze dnes som len o polievke! Nechce sa mi nikam ist a ani si objednavat, chcem mat rychlo hotovu robotu a co najrychlejsie odtialto vypadnut!!!

dzou
30. okt 2009

caute kocky... ake su to vavenkine zemiaky? ... inac ako sa mate? ja uz mam maliarov pred pivnicou tak to teda vyzera ale nejak sa im nechce...

pipimiska
30. okt 2009

dobree ranko ,hned taak na rano dobre som sa pobavila 😀 😀
mne tiez trpne jedno zapastie ked spim,ale to preto,ze si ho sama vykrucam pri spanku 😀
idem si ja ranajky urobit a potom b12 pichnut do zadku 😝

bublinka11
30. okt 2009

Nellie co je to mastodynon o ktorom si pisala v grafoch?
Dzou Vav tu vcera davala recept, su to pecene zemiaky, ktore prekrojis, vydlabkas a donutra das bryndzu a anglicku slaninku, dochutis kminom myslim a navrch platok masla a das zapiect do skla...

sweetberry
30. okt 2009

mne trpnu nohu ale aj ruka lebo an nej spavam tiez mam ruky pod vankusom a lezim na brusku

pipimiska
30. okt 2009

nellie,ty si nemala mat volno??
dzou fakt?co teplota este klesla?

dzou
30. okt 2009

jeej to moze byt dobre, akurat ze bryndzu nezozeniem hm ale aj s nejaky syrom to moze byt mnam ci nie?

dzou
30. okt 2009

no neklesla ostala rovnako, ale to som zaspala hodku takze asi mala klesnut tak som preistotu robila test a nic 😒 ale tak co uz...
pipi a ty ako sa mas? zase si tak ''skoro'' vstala 😀

nellie_
30. okt 2009

bubli hej dobre si to pamestas so slnieckovou ona tusim mala MA a potom hned v dalsom cykle
otehotnela.. 😎 a je fakt skoda ze sem uz nechodi... 😒

shaar myslis, ze ma iny nick??? 😕

pipi - no volno som mala ale v stredu.. 😉 dnes "poctivo" makam.. 😀 😀

a bubli mastodynon brala vavenka a ked hodila o nom toto info tak ma to zaujalo a asi to objednam...
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/m...

pipimiska
30. okt 2009

dzou,hmm,mrzi ma to,aj vavenka carovala,ale asi neje dobra bosorka 😉

😀 ja som dnes musela skor vstat,musim stihnut sestricku co mi ma pichnut b 12 😝
taka som nachladena,ale len rano ked sa zobudim,cez den nic,cudna diagnoza 😅
a dnes som preskocila na 16 😵 taka mala radost 😉

dzou
30. okt 2009

je hej uz 16tt no uz sa ti to zacina kratit 😀

nellie_
30. okt 2009

dzou do kelu a ja uz som tak myslela ze maliari pridu o kšeft tento cyklus... 😒

pipi co spavas pri otvorenom okne?? ti fukne na prdelku a rano si nachladnuta potom... 😝 😀 😀

dzou
30. okt 2009

no nellie aj ja som si myslela ale asi este potrebuju prachy za malovku 😀
no pipi to ja ma bezne ze rano smrkam a kycham a potom uz nic... a takto to ide asi aj niek.rokov..

nellie_
30. okt 2009

inak ja som mavala tiez kedysi v casoch mojej mladosti vzdy vecer a potom aj rano nadchu a plnu postel "šnuptichlov" vzdy 😀 😀
a ked mi mama zmenila periny za antialergicke tak mi to uplne preslo... ja som to mala z peria.. 😒

monky1
30. okt 2009

cau babky, u mna sa uz asi zacinaju hlasit chute 😀 ...idem sa pustit do tohto - ale bez kopru
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18244

dzou
30. okt 2009

je brynzdovnik zboznujem... no dnes ideme do svk obchodu tak sa budem modlit aby mali bryndzu 😀 modlite sa aj za mna nech ju poliaci vsetku nevykupia 😠

pipimiska
30. okt 2009

monky,tak skoro? 😅 ja este vzdy nemam chute 😝 😀

dzou,tak skvelee,to budem mat niekolko rokov? 😀
nellie,teraz spat pri otvorenom okneee?ako mam v nicku ze som pipi,ale to je len prezivka 😀 😀

dzou
30. okt 2009

pipi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .. no to nehovorim ze si pipi 😀 😀 😀 😀 😀
no urcite nebudes mat niek. rokov ja to mam a nikto nevie preco 😅

sweetberry
30. okt 2009

ja mam chute stale 😀 😀 😀

shaarka
autor
30. okt 2009

dzou, aj moja mamka ma rannu nadchu, ona to vola, ze alergia na pracu (teda skolu, lebo je ucitelka).
takze kazde rano nechava za sebou po byte papierove vreckovky a trva to uz roky, odjakziva 😒
myslis, ze to moze byt z alergie na periny?

shaarka
autor
30. okt 2009

chute? pipi, ziadne? a co masko, koconina? haaaaa? 😀
vcera mi MM urobil krupicu, mnaaaaaaaam. no ale ked som sa dozvedela, ze z pol litra mlieka, tak mi zabehlo a posledne lyzicky som uz nevedela dojest, lebo som si pripadala ako nenazranec 😀 😀 😀

dzou
30. okt 2009

presne shari mm je uz napokraji s nervami kde vsade najde servitky 😀 ... no neviem ci na oeriny ja som tusim na svk mala aj protialerg. a aj tak som to mala ono to skor asi bude ta alergia na pracu 😀 a tiez som studovala na ucitelku tak to mozno bude z toho 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

monky1
30. okt 2009

pipi, to len sem tam ma chyti 😀 ...dnes som sa uz realizovala - malá chcela kysnute palacinky a ja mam chut na ten bryndzovnik...esteze mm je v praci 😀
vela toho teraz pri nej nestiham ked je chora...je dost mrzuta 😒

dzou, ja sa uz modlim

frezie, tesim sa s tebou a SRDECNE BLAHOZELAAAAAAAM 😵 😵 😵

anaxamon
30. okt 2009

ahojte tetusky 😀 ..

shaarka
autor
30. okt 2009

monky, uz deväť? 😀 uuuuuuu 😵
dzou, moze byt 😀 😀 poviem mamke, sa bude smiat.
a ozaj, uz spinis, ci preco si pisala, ze maliari su pred pivnicou? §
a puma ked ma volno, ani sem nepachne? asi vyspava vcerajsiu opicu 😀
cau anax, co taka malovravna? 😀

dzou
30. okt 2009

ahoj anax...
monky ty si uz 9tt 😕 to ako zbehlo...

sweetberry
30. okt 2009

ahoj anax

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre