Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
4. nov 2009

shaar, nabuduce zjemni na kofoly 😀 😀 😀

co si varila?

mna teraz jak bubli kukam recpety toto zaujalo
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19616 akurat bez tej papriky

bublinka11
4. nov 2009

No vidis Anax, este, ze ma mas 😀
Eji my uz skoro rok a pol...teraz akurat bude presne rok a pol ☹

anaxamon
4. nov 2009

veru veru bubli mas u mna velke bezvyznamne + 😀

bublinka11
4. nov 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19023
A mne sa paci tento recept. Idem skocit do zelovocu, ci maju karfiol a bude to akurat bez parkov, lebo tie my nemusime 🙂

anaxamon
4. nov 2009

bubli ten je tiez skvely..minule som videla na trhu karfiol ze za 30c to mas jak za facku... 😝

shaarka
autor
4. nov 2009

no, sprcha sa nekona, vlasy pockaju do zajtra, nestiham. fakt, nestiham. idem s jellou von 😀
varila som ryzu a masko na cibulke a paprike a kyslej uhorke, mnaaaam. ale neviem, ako sa to vola, teda ci sa to vobec nejako vola. 😀

mnam, mnam, zapekane rizoto - len mi povedzte, ako docielite, ze ta ryza nevyschne - teda nevsiakne celu stavu do seba a potom je to take prilis sypke. ako? 😒

anaxamon
4. nov 2009

shaarka podla mna tym bravcovym masom a syrom to dosiahnes, a tiez paradajky ti pustia stavu...a ked mas ryzu uz pekne uvarenu, nebude sat donekonecna...

puma.sue
4. nov 2009

vola sa to znojemske 😉
mnaaammmm
ja chcem ist co najskor domov a tiez budem varit a vecer MOZNO ikea, ked sa nam bude chciet...
spravim si radost...
uviDZime...

bublinka11
4. nov 2009

Tak znojemske nepoznam...my celkovo varime malo masa, ked tak ryby a kuracie, ale teraz mam morcacieho vela v mrazaku, tak musim vyminat...

ejasmeja
4. nov 2009

mne sa paci ten karfiolovy recept, ale parky by som tam napchala... naco aj? ja tiez dnes budem robit karfiol! mnaaam! 🙂

ejasmeja
4. nov 2009

teda parky by som tam nepchala malo byt! 😀

anaxamon
4. nov 2009

ja chcem niekedy kupit tu zltu hokaido tekvicu a spravit z nej polievku, na nu si robim uz strasne davno chut a k tomu tekvicove jadierka opekane...mnaaaaaaaam 😝

a zas varime, to je tragedia 😀

puma.sue
4. nov 2009

anax, toto presne idem robit v piatok
hokkaido uz mam doma, zatial ako dekor a v piatok padne za vlast.
uz som ju raz robila tento rok a moj chlap sa jej nevedel dozrat.
dufam, ze sa mi podari aspon tak dobre ako ta prva
a tie tekvickove jadierka treba len trosku na olivovom oleji poprazit a mnamka jak vysitaaa...

bublinka11
4. nov 2009

Ale tak, Anax...snad sa ti to s nami nepaci? 🙂
Ja neviem robit tekvicovu polievku a naviac ma nebavi vsetko, kde treba nieco struhat, bo ja nemam robot 😠

shaarka
autor
4. nov 2009

radsej varit, ako zrat, no nie? 😀

puma.sue
4. nov 2009

bubli, to sa nestruha ;)
len sa to podusi a potom sa to cele pomixuje. je to viacmenej bezrobotne, sa to same spravi

bublinka11
4. nov 2009

To fakt? To som nevedela...to len nakrajas a dusis? Ja sa priznam, ja som to este asi ani nejedla, len maminu klasicku tekvicovu polievku...

anaxamon
4. nov 2009

bubli struhat nemusis nic, staci nakrajat na kusky a potom len ponornym rozmixovat 😉

puma a ma neprovokuj bo sa v piatok k tebe na veceru dostavim 😎

shaarka a tak varit a jest virtualne je celkom fajn vzhlladom k stihlej linii🙂)))

anaxamon
4. nov 2009

idem na 4hodinovy maraton operky ..cawtee 😝

bublinka11
4. nov 2009

No a kedze ja som to dnes pototo s tym mojim dezertom, tak ideme na dietu 😀 budem jest len virtualne 😀

puma.sue
4. nov 2009

to osupes, vydlabes jadierkove vnutro. supe sa to relativne tazko. ale da sa...
a nakrajas na vacsie kocky a potom dusis na cibuli (aspon ja to tak robim) + nejakom tom cesnaciku...
aj podlejes trochu vody... a ja este aj zemiak trochu do toho davam. a ked je to makke, ta tekvica oranDZova sa da "rozkrojit" varechou, tak das primerene vody a prevaris, ja buchnem vzdy aj bujon jeden, mlete biele korenie a muskatovy orech trochu. a potom to len zmixujes ponornym mixerom a zjemnis smotanou na varenie. ja som duchucovala octom cukrom a solou. klasika.
a namiesto "zavarky" tie opecene vylupane tekvicove jadierka - MNAM

flamenga
4. nov 2009

puma a potom rovno na pohotovosť 😀 mňa z tekvicových jadierok vždy príšerne bolí žalúdok 😖 😠

puma.sue
4. nov 2009

a ja ich luskam takmer kazdy vecer pri telke miesto chipsov...
a neviem sa ich dozrat, mam pre ne slabost 😉

sto ludi, sto chuti...

bublinka11
4. nov 2009

Pumy to znie super!!!!!! 🙂 Tak mam dalsi recept!!! Ake kym kupim tu tekvicu, este sa ta na to zo 2x opytam 🙂

bublinka11
4. nov 2009

A chce sa ti to Pumy supat, tie jadierka? Ci to dam drahemu 😀

puma.sue
4. nov 2009

tak si to skopci niekam do wordu...
ale sak, pokojne sa pytaj...
ja som tekvicu kupila v sobotu od uja na trhu, aj taku dvojstranku ofotenu s receptami mi pribalil k tomu... ze co vsetko sa z tej tekvicky da uvarit... mnam. vyzeralo to paradne.

teraz je sezona, fakt je to paradna polievka. moj chlap zahlasil, ze ma pocit, akoby bola z nejakej snobskej restiky, ze ani v paparazzi by sa za nu nemuseli hanbit. (ano, uz tu nieco smrdi, viem, ale vysla mi 😀 )

bublinka11
4. nov 2009

Tak ja nabehnem tiez na trh...ale teraz idem nabehnut do toho zelovocu, lebo mi ho zavru a mam po karfiole 😀

puma.sue
4. nov 2009

nedolam si nohe. seruste, ja sa pomaly lucim, idem domov a budem sa tou bryndzou zaoberat ;)

sweetberry
4. nov 2009

neviem co varit s kuracich prs...

vavenka
4. nov 2009

Kuracie rezne.... Mnam 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre