Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
8. nov 2009

Som chcela nieco napisat, ale normalne nemam slov 🙄 🙄

puma.sue
8. nov 2009

on je zufalec... vavi, nerozculuj sa, ved je to len hra a istvancova je uz vonku 😀

tinika
8. nov 2009

monky mam sa fajn, len uz mam strasne spuchnute nohy a citim sa jak hrošica občas hihi

puma.sue
8. nov 2009

tini, ved ty sa o chvilu rozpadnes... 😀

vavenka
8. nov 2009

Juj a Ben si jaku pesnicku vybral, no som zvedava 😅
Uz som kludna, dorazila som tycinky 😀 😀

tinika
8. nov 2009

puma myslis na dve časti? alebo viac? hihi
vave poslem ti aj tortu?

puma.sue
8. nov 2009

on si ju nevybral podla mna.
dnes pisali niekde na nete, ze on chce uz vypadnut... ze vie, ze tam nema co robit.
skoda ho, by som s nim pokojne mohla niekde pokecat pri vinku 😀

vavenka
8. nov 2009

Pumi hej, hodne v pohode na to aky je este zasros 🙂
Tini juj neprovokuj, lebo este vylovim nieco sladke, a to by som uz fakt nemala, uz mam navyse 4 kg !!! a to este ani poriadne tehotna niesom 😅 😅 😅

monky1
8. nov 2009

tini, to je normalka, mala si vidiet moje nohy pred finale 🤐 🤐 🤐 ...ani spominat nechcem.....jedno lytko ako 2 stehna....a aj prsty na rukach vyzerali dost hrozne 😀

tinika
8. nov 2009

vave kasli na kila, tie pojdu dolu ked sa male narodi, ak mas chut dajsi, lepsie ako byt nervozna hihi
aj prsty na ruach mam hrube, uz len obručku na prst natiahnem hihi to aby som nezbalila niekho na brucho hihi

puma.sue
8. nov 2009

tini, len pre zaujimavost, ty si kolko pribrala pocas tehotenstva?

tinika
8. nov 2009

tak bru noc padaaa do posteloviec

tinika
8. nov 2009

puma 8 kg cca presne neviem teraz musim zase povazit bo teraz posledne dni priberam brutalne a dobieham zmeskane hhi

puma.sue
8. nov 2009

a bru noc teda... fuha, tak ale to si malo pribrala, to je ukazkove...
ja sa uz vidim ako vorvan...
ale preto, ze mam predispoziciu na to. kedze ma je vela uz teraz 😀

vavenka
8. nov 2009

Pumi, mna tiez nieje malo, ratam ze u mna to bude 25-30 😉 hlavne kvoli tomu, ze normalne sa snazim davat pozor na to co jem, uz roky rokuce, zvyknem aj 1-2 dnove hladovky ked je spln, snazim sa hybat sa a tak....
No a uz od konca augusta som na gauci a zeriem secko co som si poslednych 5 rokov odopierala 😀 ale fakt si neviem a ani nemienim odopriet....

Inak Tini na to jake mas brusko, tak je to fakt ako maly zazrak, ze 8 kg 😉 super, aj ja by som chcela......

lenocka84
8. nov 2009

čaute bambule
tak konecne sa hlasim z BA

nellie_
9. nov 2009

ahojte... 🙂 🙂

no ku vcerajsej superstar... ten Smajdaaaaa.. to bol vrchol trapnosti ta jeho odhalena hrud... 🙄 🙄
a ja by som ho ostrihala v spanku, on mi tam tak vadi....ale je mi jasne ze pubertacky su z neho nadrzane a tak skoro nevypadne... 🙄 🙄

dnes urcite zasa pojde baba - obavam sa ze Bagarka - ale bolo by to spravodlive lebo odkedy su finalove kola je fakt slaba.... a mne osobne by nevadila ani Leona keby ide..

mne sa vcera pacil najviac Bendik a Denis.. a doma nam vznikla potyčka... 😀 😀 😀 ked som povedala ze chodur sa mi nepaci lebo mi tam vadi moc ten jeho Tom Jonesovsky spev... absolutne mu ta pesnicka nesadla.. teda aspon podla mna... 😅

puma.sue
9. nov 2009

ahojte...
superstar vcera celkovo na mna nespravila nejaky specialny dojem. tych dvoch velikanov popu mame az prilis zafxovanych a su tak specificki, ze pokial sa ich snazi niekto "napodobnit" je to len o karaoke..
ja neviem kto dnes pojde... ale myslim si, ze bagarka... a mohol by ist aj masniak smajda, lebo mi preukrutne lezie na nervy cely jak je... aj so svojou trapnou hrudou...

nellie_
9. nov 2009

ahoj pumi 😎 😎

jak sa mi tu dnes nechce byt... 🙄 🙄 a po 3 dnoch to tu mam uplne brutal.. a rano tak lialo ze som sem dosla s premocenymi riflami 😠 😠 😠

vavenka
9. nov 2009

Caute 🙂

K superstar - puma plne s tebou suhlasim, ja pevne verim ze pojde Smajda.... Ak nie, tak mi tam najmenej bude chybat asi Bagarka.... S tou jej milotou mi uz tiez zacina liezt na nervy....

Co mame dnes v plane? 🙂

nellie_
9. nov 2009

vavi no podla mna Smajda tak rychlo nepoje.... 🙄 🙄 ved vcera dobre ze tam po nom rodidlá nehadzali tie pubertacky.... 🙄 🙄

ja to mam jasne - same tabulky a vykazy a reporty idem robit... 🙄 🙄 🙄
len uz som tu hodinu a stale sa neviem prepnut do pracovneho rezimu 😅 😅 😅

puma.sue
9. nov 2009

caute... tu zatial neprsi, ale strasne tazko sa mi vstavalo...
dnes na plane? asi ani nic. chcem ist domov v normalnom case. umyjem si hlavu, zalahnem pod deku a serem na vsetko. nebavim sa s polovickou, takze bude ticho...
a nepytajte sa preco, lebo NEVIEM. jednoducho sa mi vecer otocil ritou a rano bolo tiez ticho, takze sa hram s nim tu istu hru... 😀

vavenka
9. nov 2009

Puma, to co toto su za moresy? Chlapi 🙄 🙄 🙄
U nas prsi takisto, takze to vidim na cely den pod perinou, svieckovu nechame asi na zajtra, sak nemusi byt kazdy den varene, nem? 😅 😅

nellie_
9. nov 2009

ja by som dnes brala keby ide drahy na jazdu 😅 😅
nejak sa mi ziada byt sama... a konecne sa mu nebudem musiet prispôsobovat.. lebo cely vikend ma tyral s fotbalmi a hral si svoje hry na PC... a vrchol bol ked sedel za PC a ako kulisu mal pusteny fotbal a este sa tvaril ze co mi je ked som tam so vsetkym plieskala.. tak som mu vynadala do "narcisov" a bolo... 😠 😠 😠

nellie_
9. nov 2009

ja mam dnes od rana chut na cestovinu s tvarohom... 😎 😎
takze isto nebudem doma jest dusene s ryzou zo vcera... 😀 😀 😀

jaaaaaaj ja lemra lemrava, mala by som sa nakopnut a zacat makat.... 😅

nellie_
9. nov 2009

ozaj vavi teba sa uz dlhsie chcem daco spytat.... 😅
som vcera sa tak nad tebou zamyslela ze vôbec neviem ako sa v skutocnosti volas... 😅 😅

a to sa mi nestava, ale ani nemam ziadny tip ako by si sa mohla volat... 😀 😀
Zuzana mi ku tebe nejde.. ani Jana... no fakt neviem.... 😀 😀

puma.sue
9. nov 2009

no nellie, tiez som bola v soku, ked si zahlasila, ze si Julia 😉
k vave mi ide nejaka "ika" veronika, monika, dominika, erika... alebo take nieco
ale urcite sa mylim...

😀

nellie, ty ozaj nemas co robit, ked nad takymi vecami rozmyslas po veceroch?
ja som vcera vecer na shaar myslela, kedze bola smutna z toho svojho...
dufam len, ze vela nerumazgala... lebo to je skoda slz na takych truhlikov...

nellie_
9. nov 2009

pumi to ma napadlo ked som bola na konovi.. 😀 😀 😀
lebo vacsinou viem vsetky baby s ktorymi si pisem ako sa volaju skutocnym menom a pri vavenke to
eviem.. 😀 😀 😀 a pritom s grafov ju poznam uz dost dlho... 😎 😎

a ja to chcem vediet lebo som velmi zvedava... 😀 😀 😀
mne ku nej ani tie s priponou -ika nejdu... 😅

skôr nejaka Lenka, Dasa, Misa... 😀 😀

puma.sue
9. nov 2009

ta sa musi inak bavit teraz, ze ju tu preberame a tie myslienkove pochody 😀
nakoniec zahlasi, ze je martinko klingacik a ma zajtra meniny 😀

puma.sue
9. nov 2009

v stredu, sorry, mam posunute dni...
ze ma v STREDU meniny..

ja uz chcem piatok, aj ked 13.teho, ale chcem.
mam den blbec...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre