Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

kaki
9. nov 2009

Ahojte ja len matematickú vskuvku 🙂

1058 * 112 = 118496
118496 / 896 = 132,25

výsledok je 132,25

tedá poľa mojich matematických vedomostí 😉

flamenga
9. nov 2009

aveline 😀

aveline
9. nov 2009

flam, moja rec 😀

flamenga
9. nov 2009

teeeda koľko tajných pozorovateľov má táto téma 😀

nellie_
9. nov 2009

flaam tak to prave ziram aj ja.. 😀 😀 😀
baby sak sa pridajte, nie iba sem tam hodite daco to pléna 😀 😀

bublinka11
9. nov 2009

No inak baby dik...uz som to aj ja matematicky genius pochopila 😀 A vysiel mi rovnaky vysledok ako vam...
Anax este nejake ulohy? 😀

lenuska85
9. nov 2009

Nellie tak po telefonate s drahym nakoniec dnes vecer bude na veceru tvoj recept 😀 Teda to co si varila vcera ty.

Robila si to nejako specialne, ze si bola pochvalena 😀 😀 😀

nellie_
9. nov 2009

lenus nijak specialne - klasika na cibulu som dala masko, podliala vodou a do toho horčicu, koreniny a cesnak a to bolo vsetko... 😎
akurat sme to dojedali 🙂
a ja som chcela zmenu tak som si vyvarila rezance s tvarohom hned po porcii masa s ryzou 😀 😀 😀

inak to neuskodi take precvicenie matematiky... 😎 😀 😀

lenuska85
9. nov 2009

Dakujem Nellie 😀
Tak ja utekam na nakup a domov. Papa vsetkym 😀

nellie_
9. nov 2009

sa zabudla som ze aj hribiky... 😀 😀 😀 😀

lenocka84
9. nov 2009

ahojte kocky
ste tu niekto?

flamenga
9. nov 2009

ja 😀

lenocka84
9. nov 2009

cau flam

flamenga
9. nov 2009

ahoj leni 😀 čo nové?

lenocka84
9. nov 2009

ani nic,len ze uz som v BA
a zase ten kolotoc

puma.sue
9. nov 2009

ahojte, som musela skoncit neplanovane v robote a az teraz som sa dostala sem...

dzou
9. nov 2009

ahoj puma ako sa mas? spolubyvajuci poslucha? 😀

lenocka84
9. nov 2009

puma ako to ze neplanovane?

dzou ahoj

puma.sue
9. nov 2009

spolubyvajuci tu lezi vedla mna... a ide telefonovat dietatu asi... podla vsetkeho...
nalial mi vino, asi nieco chce... ale ja sa nedaaammmm 😀

ze som sa nestihla rozlucit z prace... musela som sa vypnut a utekala som domov...

dzou
9. nov 2009

ahoj leni ako sa mas?
teda pumy aj vcera ti tusim nalieval vino aj dnes to je nejake podozrive 😀

lenocka84
9. nov 2009

dzou do pohody
akurat som skonstatovala ze som pribrala len 1kg

dzou
9. nov 2009

no sak to je dobre nie? 🙂

lenocka84
9. nov 2009

tak snad ano, uvidime co na to lekar
lebo zase na 2,5 mesiaca no neviem
necham na lekara

vavenka
9. nov 2009

Caute, my sme boli na pizzu...
Kokso ma stary nasr*l - sa ma pyta - ked som sa teraz prezliekala spat do teplakov - ze kolko si pribrala uz? Ja ze 4 kg... A on neverim, musela si viac 🙄 🙄 🙄 Debil.....Ze mam velke brucho, nielen v spodnej casti, ale ze uz spod prs mi trci... Sak som zozrala polovicu pizze a 2 dni som nebola na velku.. A vobec, sak som tehotna 🙄 🙄
A ked nevypadne smajda tak ma uz fakt porazi 😀

flamenga
9. nov 2009

aj ja som pribrala kilo, ale cítim sa, ako keby 10 😕 😅

dzou
9. nov 2009

teda vavi to je teda... ako ti to moze tak povedat. sak urcite vyzeras super...

vavenka
9. nov 2009

Zeny, v prvom trimestri sa ma pribrat 0 az 2 kg - optimum 😉

puma.sue
9. nov 2009

vavi, nemaju oni zase nejake svoje dni? ti chlapi nasi?
mam pocit, ze to maju tak raz do tyzdna kua...
a stazuju sa na nase (netehotenske) raz za mesiac ked pridu...

leni, kilo je podla mna ok...
to ja davam hore dole uplne bezne..
😀

dzou
9. nov 2009

jeeee flam som nevedela ze uz mas aj fotecku 😵 tak graulacia velka pekan fazulka 😉

vavenka
9. nov 2009

Dzou no niesom idealna, ale tak si mohol odpustit, nem? No nic, uz predychane....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre