Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
27. nov 2009

aky serial?

lenocka84
27. nov 2009

odsudene
klasika slovensky, a vynimocne pozeratelny 😀

dzou
27. nov 2009

jaj no tak to nepoznam 😅 tak mas dnes volno?

nellie_
27. nov 2009

ahojte... 🙂 🙂

lenocka aj ja sledujem odsudene.. a dokonca aj MM so mnou.. ze konecne daco na co sa da pozerat... 😀
a este zerieme Keby bolo keby... 😎
a to kedysi my - a slovenske serialy...?? 😀 😀
ale tieto dva su fakt prudko pozeratelne... 🙂 🙂

dzou
27. nov 2009

ahoj nellie ako sa inac mas ? uz sme si dlho nepismenkovali... dnes mam vynimocne viac casu 😉

nellie_
27. nov 2009

dzousephine a ty ako sa mas???? 😉 🙂

ja cakam kym sa mi dopecie klobaska uz mi tu rozvoniava tak sa tesim ako si s nou pojdem potykat.. 😀 😀

a drahy mi zdrhol do krcmy.... 😠 akoze uzas 😒 - ja len dojdem domov a uz tu jeho kamos cakal pred dverami a MM si pytal odo mna eurace a ja som mu kazala ze do osmej doma.. a jeho kamos sa len kosil ze to jak keby som jeho mama... 😅

nellie_
27. nov 2009

dzou naraz sme sa to opytali... 😀 teda ked si to ti odoslala ja som to akurat pisala.. veru uz dlho sme sa tu "osobne" nestretli 😉

ja sa mam celkom fajn.. vsetko po starom.... som strasne hladna fakt ze otrasne este horsie ako Čenkovej deti na strane 7 😀

nellie_
27. nov 2009

ze ti odoslala... samozrejme ze som chcela napisat ty.... 😅 😅 😅
niekedy fakt nechapem ako sa mozem takto pretuknut... 😅

dzou
27. nov 2009

nellie 😀 😀 😀 isto ja mama 😀 😀 😀 no ja si robim polievku strukovu tu zboznujem mame ju aj 4x za mesiac 😅
no mam sa tak vselijako ... ako ked to vezmem mam sa dobre, ale ked sa to vezme so snazilkovskeho hladiska tak sa mam na prd 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/dzou chnapes...

dzou
27. nov 2009

ale pochopila som.... 😀
tak ale aspon mozes byt pri compe nie?ked mm je v krcme... a ty co nejdes ? ako nie zeby som ta vyhanala 😀

nellie_
27. nov 2009

ach jo klesajuci graf.. ja to poznam az moc dôverne 😅 takze chapem... ale ved vy sa snazite kratucko, neboj ono to pride.. 😉 🙂
aspon ze mas pekne pravidelne ovulacne grafy... 😉 to je zaklad vsetkeho.. mne sa to teraz poposuvalo a pretiahli sa mi cykly na 40 dnove.. ale co uz narobim... 😀 😀 😀

nellie_
27. nov 2009

dzou jasne ma to vyhodu som tu teraz ja "paňou compu" 😀
on chodi do takej dedinskej krcmy kde by som teda ja ani za nic nesla... 😖
ja ked uz tak do jedneho baru co tam mame ale aj to len zriedka lebo sa tam citim divne medzi tymi 14-rocnymi dedinskymi detičkami 😀 😀

dzou
27. nov 2009

no kratucko... pre mna to je uz ako 100r 😀 ale jasne v podstate je to kratko este... sak aj bud.mesaic asi kocnim s meranim mm sa to nepozdava ze mu to pride take umele(ako nechapem preco) ale ze to chce viac prirodzene tak ma ''poprosil'' aby som s ytm skoncila 😖 🙄
a viec preco sa ti to pretiaho na tak dlho?

dzou
27. nov 2009

teda a ja som si myslela ze ty si z BA odkial vlastne si?

monky1
27. nov 2009

ahojte, devusky, ja vas chcem len pozdravit...chystam sa rychlo do sprchy a potom sup sup na to NT sono...ale este musim malu prichystat, aby s nou au-pair nemala vela prace 😀 ...tak myslite na mna 😲

nellie_
27. nov 2009

inak ked mas take pekne pravidelne cykly tak to meranie predsa len troska stresuje... 😉
viem, ja ti nemam co radit ja meriam tusim cely tento rok 😀 😀

so mnou je to zlozite.. snazime sa vlastne uz druhy rok.. prvy rok ma davala doktorka dokopy lebo som vôbec neovulovala a nemala menzes, potom laparka a po laparke sa mi krasne upravil cyklu a ovulovala som na 17DC a v chorvatsku sa mi to takto doserinkalo a neviem sa dat dokopy.. ale nejak to neriesim, nechavam to tak, som rada, ze ovulacia sa dostavi aj ked s meskanim a nemusim chodit na vyvolavacky... s MM mame taky plan ze do leta 2010 cakame a potom uz pojdeme do centra ze nech tam daco s nami poriesia.... 🙂
ale teraz to nechavame tak, lebo jednak sme malo spolu, a este stale nebyvame sami takze to je takto aj lepsie 🙂 🙂 ja verim, ze ono to pride... 😉 🙂 ja som taka vecna optimistka... 😀 😀

nellie_
27. nov 2009

monky jasne budem drzat palce.. urcite bude vsetko na 1* 😉 🙂 😵

nellie_
27. nov 2009

dzou ja som zapadne slovensko - trenčiansky kraj - neviem ci tieto smery poznas... 😉

lenocka84
27. nov 2009

ja mam takmer stale volno dzou
dnes som bola nakupovat,so svagrinou, varila, trosku upratovala

dzou
27. nov 2009

monky a to teraz vecer ides k dr 😲 ale tak drzim palce 😉
no mna to ani nejak nestresuje praveze ... mne to bude aj chybat tak apson viem uz par dni do predu ze pride mrcha a som o to kludnejsia ako len tak nejak tusit ze co bude... no on to nechape 😝
jaj no tak to som nevedela ze si ani neovulovala .. tak aspon ze mas ovulku teraz 😉 a ako dlho ste spolu ak sa mozem spytat?

nellie_
27. nov 2009

lenoc uz si dopozerala odsudene??? 😉
vcera bol dobry diel.. jak sa tam tí dvaja spráskali.. cvoci 😀 😀

nellie_
27. nov 2009

dzou ty si ako ja.. mna to tiez vôbec nestresuje a som rada ked viem kedy mam ockavat maliarov 😀
ved meraj tajne.. napr. MM vôbec netusi ze kedy ja meriam.. on vie ze meriam (ale zije v tom ze pod pazuchou) aj uz ovlada co znamena červene čiara a vzdy sa cuduje ze kedy som si merala ze on ma nikdy nevidel... 😀 😀 😀

dzou
27. nov 2009

noo ja som bola/som 😀 tak ze narodila som sa na vychode... a ked som mala 3roky sme sa prestahovali do BA takze tak som byvala 20r. cize som v podstate z BA ale trenciansky kraj neviem ci poznam mozno 😅 ale v Trenice som raz bola z tabora 😀

nellie_
27. nov 2009

dzou ja som s MM 9 rokov, z toho sme 2 roky manzelia...

nellie_
27. nov 2009

dzou no aspon ze ti to daco hovori ten trencin... 😀 😀

ja napr. vôbec nepoznam vychod... raz som tam bola v Košiciach na intraku technickej univerzity a pametam si odtial este to centrum Optima ale inak mi vychod nic nehovori... 😅

dzou
27. nov 2009

a to si myslis ze ste spolu kratko? ci to som nieco zle pochopila? 😅 jaaaaaaaaj to si pisala ze ste malo spolu uz chapem 😀
tvoj mm 😀 😀 😀 😀 ako ona sa tiez nebudi ked meriam ani nic ale ze parkrat sa zobudi mozno 2x do mesiaca a tiez som rozmyslala ze budem tajne 😀

dzou
27. nov 2009

jaj no to malo byt ze ON sa nebudi nie ona 😀 😀 😀

nellie_
27. nov 2009

no ja som to myslela tak ze ma na prd robotu ... a zakon schvalnosti ked treba vacsinou nie je doma... 😅

ja meriam o 5,30 takze to on vacsinou spi a preto nevie, ze som take dačo praktizovala... 😀

dzou
27. nov 2009

no sak ja o 5.50 😀 a raz vyhlasil ze ty si to tam rano davas a ja pritom spiiiiim 😲 😲 ze chudacik co vsetko mu ujde ked to nevidi 😀 😀 😀
no ja mam vzdy teplomer vedla postele tak podla toho vie ale tak ho budem schovavat asi... no uz viem ze mi staci zacat merat tak 10-11dc...

dzou
27. nov 2009

uz mas tu klobasku? joj tak by som si dala nasu pravu slovensku 😵
ja si idem dat polievku a hned som sp5t 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre