Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
5. dec 2009

nam tiez moja mama aj svokra vzdy kupuju mikulasov ako malym detom... 😅
ja som im iba kazdemu toffife kupila....

a kukam ze sme sa nejak s MM rozsupli a nakupili sme toho tolko ze by to vyslo aj na 5 balickov a nie iba na 3.. 😀 😀 som to ledva zviazala tie balicky.. 😀 😀
a aj vyzieram hned perniček.. aj tak sa tam nevošiel.. 😀 😀

vavi, troska to sice trvalo kym som sa rozhadzala ale potom nechapali, slo mi to celkom slusne a sice nase druzstvo nevyhralo ale bola som tretia zo sestnastich s najvyssim poctom bodov... co je myslim, ze na mna slusny vykon... 😀 😀
ale fakt uz starnem.. ja nevydrzim hlavne ponocovat.. to je strasne.. a jedna kolegyna tam na surovo zaspala ja som sa taaaaak kosila.. lebo dosiel nas tam pozriet aj byvaly sef a on je taky uspavač hadov ked zacne recnit a ona pritom ani nepila a tak sa snazila ho pocuvat a zrazu iba treskot - spadla jej kabelka z kolien a to ju prebralo 😀 😀 😀

vavenka
5. dec 2009

Shaar ozajstny, mamka robi v Baumaxe, a uz im dosli, takze mi odlozila exkluzivny kusok, len si ho musime uz vziat aby nedostala zdzuba od sefa, sa tesim, hrozne mam rada vyzdobeny byt vianocnym motivom 😅

nellie_
5. dec 2009

aj ja si dam nabuduci rok ozajstny stromcek... 😵 😵 😵
tam v tom hoteli mali vcera uzasnu vyzdobu, normalne som slintala tam-ja som tiez na to nenormalne zatazena 😎 .... a tolko som sa chystala pofotit to do mobilu az som nakoniec zabudla... 😠 😠 😠
my sme doma nikdy nemali zivy stromcek, mame malu obyvku ale nabuduci rok si uz do mojej novej isto kupim... 😎 😎

vavenka
5. dec 2009

Nelllie no nenormalne jak som sa rozrehotala z tej tvojej kolegyne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Az som musela tomu mojmu precitat, ze na com sa rehocem 😀 😀 😀

nellie_
5. dec 2009

vavi 😀 😀 😀
ked to bolo take uzasne.. keby to vidis... 😀 😀 ako sa strasne premahala a hlava jej stale odkveckavala...my sme s kolegami len sa pod stolom kopali a cakala kedy to pride... 😀 😀
ale sranda tam bola to fakt hej.. som hadam aj schudla od tolkeho rehotania... 😀 😀

ja nechodievam na porady obchodneho timu a vcera ju mali tam asi 3-hodinovu, skoro ma vystrelo - od 15,00-18,00 a uz tam som vybuchovala ze sef na mna len obocie dvihal.. ale potom pri veceri som mu povedala ze to obchodaci na mna stale take ksichty hadzali ze jednoducho som nemohla zachovat kamennu tvar... 😀 😀 😀 este stastie ze uz im nechodim robit zapisy z porad, lebo pri tychto by som veru nezapisala ani 2 riadky.. 😀 😀 😀

nellie_
5. dec 2009

toto vam sem musim dat.. mozno to poznate ale aj som prave mala zachvat pri tom.. 😀 😀 😀 😀

Pepa přijde v noci společensky poněkud unavený domů. Svalí se do postele vedle manželky a usne. Najednou se ocitne před nebeskou bránou. Svatý Petr mu říká: "Tak vidíš, Pepo, umřel jsi ve spánku". Pepa zalamentuje: "Ale proč, svatý Petře? Vždyť já toho mám ještě tolik v živote udělat? Nešlo by to nějak, abych se vrátil?" Svatý Petr se poškrábe za uchem a říká: "No, šlo, ale mohl by ses vrátit, ale jedině jako slepice. Chceš??" "To víš, že chci". Pepa se ocitne zpátky na zemi v hejnu slepic, porostlý peřím, s ostatními slepicemi se popelí v prachu a zobe zrní. V tom si ho všimne kohout,a ptá se: "Á, ty jsi tu nová. Jak se ti vede?" ''No, šlo by to, ale mám takový divný pocit tam dole". "To jsou vajíčka, to je v pořádku. Zatlač a sneseš je a pak to přestane."Za chvilku Pepa snese první vajíčko. Štěstím je celý bez sebe, a za chvíli následuje druhé a třetí vajíčko. Najednou ním někdo třese a manželka křičí: "Sereš do postele, ty vožralý prase"!!!

shaarka
autor
5. dec 2009

😀 😀 😀

vavi, a potom kolko vam ten stromcek vydrzi?
my sme zvykli kupovat den pred stedrym dnom, alebo az 24.12. 🙂 ale mozno sme kupovali uz stare, takze to je jedno 🙂

vavenka
5. dec 2009

Shaari no a si tak, ked su tam tie stromceky uz od teraz - dalsia varka uz nedojde, takza tak ci tak kupim stromcek cca mesiac stary.... Ale doma si ho aspon dam do vedra s vodou... My mame stromcek do troch kralov, potom ho davame dole, a zatial vydrzal stale 😀 😀

Nellie dakujeeem 😀 😀 😀 sme sa aj s mojim nasmiali, dobryyy boollll 🙂 🙂 🙂

vavenka
5. dec 2009

Mam kucharsky dotaz - kupila som hrasok v konzerve a chcem spravit hraskovu polievku - este som ju nerobila, poradite?
Klasika muka s maslom na zaprazku, voda, hrasok povarit, noky? A este? Ci? 😕

shaarka
autor
5. dec 2009

vavi, receptov je milion, tak si vygoogli nejaky, co ti padne do oka 😉

vavenka
5. dec 2009

Shaari to fakt??? By som nepovedala 😀 😀 😀
Bola som zvedava na nejaky overeny recept tu od dievcat, pripadne nieco co mi pomoze spravit fakt chutnu polievku, kedze hraskovu som este nevarila...
Ale moc to nevyslo, ale zje sa....

siouxie
5. dec 2009

ahojte 😀 😀 😀
vavi, ja robím hrachovú, ale nie z konzervy, ale z normálneho sušeného zeleného hrachu 😕 😕 . Kupujem taký veľký, zelený a je taký dobrý a hustý, keď sa pomixuje, že vôbec netreba robiť zápažku.

U nás bolo cez obed nádherne boli sme s pesom a kamoškou pesoškou vonku vyše dvoch hodín, úplná nádhera. Ale už je po slnku ☹ .
Ktovie, ako sa má puma s návštevou...A kde ste vlastne všetky? 😀

shaarka
autor
5. dec 2009

cau siouxie 🙂 my sme sa boli prejst vcera pri kurtoch a podostavali sme od upratovacov kopu tenisovych lopticiek 😀 jasne, ze psi nevedeli, ktoru chytat prvu 😀
a dosiel taky pan na celkom bavoraku, z auta vypustil bojovnika AST, tak som si jellu privolala a kricim nanho, ze ci je to pes alebo fena. a on ze fena, ale ze sa nemam bat, ved oni si to vyriesia medzi sebou 😠 😠 😠
adrenalin som mala pekne vysoko. jasne, ze si to vyriesia medzi sebou, ved AST vzdy zvitazi 😔 tak som jellu pustila, nech nerobim divadlo. AST sa najezila ale jella ju obisla oblukom, ani sa nesli onuchat. nastastie. jella vobec nie je utocna, je to skor bojko, ale neviem povedat, ci by si nechala od AST skakat po hlave.
radsej sme isli na druhu stranu parku a bola som rada, ked som ich videla odchadzat.
sme sa pohrali s krizencom jazvecika a s ciernociernym labradorom 😵

robila som kel so zemiakmi a s cesnakom a slaninkou, mnaaaam 😝 cela kuchyna "smrdi" a aj ja 😀

siouxie
5. dec 2009

čau, shaari 🙂 .
Ale to je skvelé, Jella je šikovná pesoška 🙂 🙂 🙂 . Ten môj dilino je riešiteľ, žiaľ, u neho je to zo strachu, tzv. preventívne. Ale pár rokov už na tom pracujeme, takže je to celkom v pohode. Je veľmi temperamentný, aj keď mi to málokto verí, všetci "nepsí" ľudia ho poznajú ako totálneho vtierkoška, maznoša a kľuďasa. Snažím sa jeho preventívne riešenia problémov hodiť na niečo pozitívne a to funguje.
My sme boli v lese, pri Dunaji, naše trasy... Je, vidíš kel, ten som tiež strašne dávno nerobila, manželík ho zbožňuje. Ja menej, ale zjem. a je to rýchlovka, to je dobré 😀

puma.sue
5. dec 2009

ahojte, len v skratke sa hlasim, lebo mam chvilku cas.
relativne prezivam, ale asi este nechcem dieta! alebo aspon take, ake mam teraz druhy den doma... POMOC!

siouxie
5. dec 2009

puma 😀 😀 Neboj, tvoje nebude také... 😀

shaarka
autor
5. dec 2009

pumi, vy si spravite take podla svojich predstav, hej? 😉 😀

siouxie 😵
ja len nechapem niektorych majitelov... videl, ze som jellu chytila a ja na jeho mieste sa zacnem obavat, ze preco tak zenska chytila svojho psa. preco hned predpokladal, ze sa bojim? co ked som si jellu chytila, lebo utoci na psov? 😀 😀 😀 proste on si bol tak isty, ze az. jemu nevadilo, aki psi boli v okoli, proste svoju fenu pustil a spoliehal sa na to, ze si vsetko vyriesi. idu mi zimomriavky z takych.
minule sme stretli boxera, s jellou sa nahanal, ale zrazu ho typek chytil a dal na voditko. sa pytam, ze preco.
no lebo ide seter (seter!) a ze keby ostal pusteny, tak jeho boxer toho setra napadne.
no chapes?
a co by sa stalo, keby majitel boxera zbadal setra ako druhy? no chudak seter si to odnesie...
neznasam takych psickarov a duplom takych majitelov.
ked mam psa, ktory moze BEZ PRICINY ublizit tomu druhemu, davam mu kosik. nie?!

siouxie
5. dec 2009

shaari, ja už týchto ľudí nekomentujem, to nemá zmysel 😒 .

A s tým košíkom je to dosť relatívne, lebo sa ľahko môže stať, že tvoj pes má košík a napadne ho debil bez koša. A to je jedna z najhorších vecí pre psychiku psa, čo sa môže stať - ked sa nemôže brániť. Resp. brániť by mal majiteľ, ale to málokto dokáže, najmä pri veľkých .

shaarka
autor
5. dec 2009

no hej, to mas pravdu. ale KEBY nosili kosiky vsetky utocne psy...
jasne, to sa neda.

MM uz povedal, ze niekedy je lepsie mat pri sebe paralyzer. ma pravdu, bpla by som pokojnejsia.
uz oddavna mam totiz tazku paranoju a traumu, lebo ked sme mali tobiho, asi mal nejaku poruchu. jednak bol totalne submisivny a hravy, aj ked bol velky, dvak utocili nanho aj feny a po tretie nevedel sa branit - on nechapal najezenu srst, vycerene zuby - proste stale len vrtel chvostom a miloval vsetkych ☹ takze vzdy dostal. od kohokolvek. ziadne zabrany.
pri nom sa obcas uz stalo, ze MM zakrocil, ale na vlastne riziko - odhodil utociaceho psa a tobimu sme osetrili ranky. ale ten dilino si z toho nic nerobil, bol ako dietatko, dalsiemu nebezpecne posobiacemu zas vliezol do papule. ☹ ☹ ☹

siouxie
5. dec 2009

shaari a mal zostúpené gulky? Lebo to, že na neho útočili aj suky je dosť zvláštne. Už som sa s tým stretla u psíka (tiež vyžlička), ktorý nemá dole guloše...

shaarka
autor
5. dec 2009

hej, mal 🙂 ale je pravda, ze suky utocili ked bol este fakt steniatko a je mozne, ze vtedy este zostupene nemal.

shaarka
autor
5. dec 2009

ved som aj masirovala a prehovarala 😀 na veterine nas nastrasili, ze uz sa s tym nic neda robit a poradca chovu povedal sucho, ze no skoda, taky krasny pes... 😀

ale aj tak nic z toho ☹

sweetberry
5. dec 2009

ahojte je tu niekto 🙂??

bublinka11
5. dec 2009

Halo halo, ja som tu, ale nejako to tu spustlo ☹

puma.sue
6. dec 2009

ahojte, uz je "po vsetkom"...
idem spat, aj ked tu mam bordel ako svina.
potrebujem spat.
este stale nechcem tak skoro deti 😉

sweetberry
6. dec 2009

ahojte mam cervenu farbu na 20 m2 zarobenu tuto sobotu v predajni...povodne sme ju chceli dat do obyvacky ale chcela som iny odtien a tak ju nemame kam pouzit, nemal by niekto zaujem, planovali sme ju na jednu stenu.Ak mate zaujem poslite IP DAKUJEM.

flyangel
6. dec 2009

caute no ako sa tu mate?ako mikulasujete? 😀

puma.sue
6. dec 2009

ahojte... sweet, nastie mame vymalovane a nemam take starosti ako ty ☹
to si sa pred vianocami rozhodla zmenit interier?

ahoj fly, v pohodicke konecne... od piatku mam klud. mali sme na vikend navstevu a nejak to stale rozdychavam...

sweetberry
6. dec 2009

ahoj sue no my sme menili cele okno takze sa stierkovaniu nevyhneme 🙂 a chcela som hned aj tu stenu namalovat ale netrafila som sa tym otienom ako som chcela :/ tak ma to mrzi a neviem co s farbou

tinika
6. dec 2009

seruste, ja len na skok, som hodila fotky do albumu tak kuknite ka chcete
ako sa mate? dačo noveho? nejaka tehula? kto prebera po mne miesto bo si robilo zalusk viac bab, len uz neviem ktore 😀
sweet ja tiez mam inu farbu v spalni a kuchyni ako som chcela ale zvykla som si uz 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre