Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
10. dec 2009

moni, neviem, mate to dlhsie ako dva roky?? to uz tak dlho su na trhu?

magio, teda t-com mame aj my, zo zaciatku bol s boxom problem ale vyriesil sa a musim zaklopat, odvtedy bezi v pohode..

je vsak mozne ze ked sa bude blizit koniec zaruky daco sa poserinka☹

inak moni, dokedy mate viazanost s nimi este? lebo ak nie ste viazani, tak sa proste odhlaste a znovu nahlaste ako novy zakaznik a budete mat zajedno lepsiu cenu za sluzby a za dalsie novy magio box..

monky1
10. dec 2009

sio - po dvoch rokoch skoncila zarucna doba - tak uz len na vlastne... ale ze som im tam vyvolavala takmer kazdy mesiac, ze sa nam vzdy nieco doserkalo, to ich nezaujima - vzdy som si mala restartovat system a islo to, sem-tam oni nieco u seba postlacali a nabehlo to ....no asi som ho tym restartovanim odrestartovala nadobro - do riti aj s nimi, by som vrazdila 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

anaxamon
10. dec 2009

siou aha, uz som v obraze...no tak co povedat, snad to vyjde inokedy a prekvapko hlavne pre teba 😉

moni, to je potom na dve veci...ale zas uc sa z vlastnych chyb, treba na nich tlacit ked sa to stale kazi...alebo proste zmen providera

siouxie
10. dec 2009

monky, to ti verím, ja som takto nasr. na upc, resp. chello.

anaxamon
10. dec 2009

moni a orange u vas neposkytuje fibernet? to mas podobne ako magio

monky1
10. dec 2009

anax, nejde to, je neskoro, my sme uz zobrali druhy box, ale to je ten maly, na kt. sa neda nahravat, aby sme mali na dve telky - mame ho tusim za 1€ mesacne a mame aj net od nich - s tym som max. spokojna, len ten velky box nam odisiel....ale co sa cudujem, od mala mam stastie na take veci - vzdy sa neco pobabre tesne po skonceni zaruky - a to sme este pocas viazanosti boli pol roka bez sluzieb - lebo sme sa prestahovali - podotykam len o poschodie nizsie v tom istom panelaku a nebolo tam pokrytie - chapete to???? som tam vypisovala, vyvolavala ako blazon, lebo zmluva rozviazana, faktury na uhradu chodili nadalej.....no ciste kocurkovo
a po pol roku ich osvietilo a zrazu tam pokrytie bolo...ale ze sme pocas viazanosti boli pol roka bez sluzieb magio TV a internetu , to nikoho nezaujima...super den!!!

siouxie
10. dec 2009

monky, žiaľ, na tom nie je nič záhadné ani osudné, dnes je väčšina veci robených tak, aby vydržala max. do skončenia záruky. Všetci vyrábajú "na spotrebu".

anaxamon
10. dec 2009

moni za toho pol roka by som ich dala na soiku ak ste vy mali vsetko v poriadku

neda va sam zobrat ten novy magio box cez body z klubu?

monky1
10. dec 2009

to mi ani nenapadlo - musime pozriet, kolko tam toho mame ...a ani neviem, kolko bodov treba na novy box....ale neverim, ze tam bude dost bodov

monky1
10. dec 2009

neuvazovali sme o inom, lebo aj ked sa to obcas pokaslalo, bola som so sluzbami spokojna - hlavne vecer, ked sme pozerali film, mala zacala plakat a kym som utekala k nej, manzel mi film stopol a pokracovala som v pozerani kde som prestala a to na tom nesmierne ocenujem......darmo, na dobre sa rychlo zvyka 😀

anaxamon
10. dec 2009

moni pozri kolko treba bodov, no a ak vymetit a mate tam pokrytie fibernetom, co myslim ze mate ak mate magio, tak mozete vzdy vymenit za fibernet, ktory funguje tym istym sposobom ako magio, teda stopujes nahravas, planujes...my mame magio tiez, ale keby ze nas sklamu skusime orange lebo podobny luxus telky si uz nechceme odopierat 😀

anaxamon
10. dec 2009

nasla som za 1500 bodov prenajom magio boxu na tri mesiace...kolko mate bodov?

monky1
10. dec 2009

anax, mame 2460 bodov

mam to chapat tak, ze to nam len pozicaju na 3 mesiace?

anaxamon
10. dec 2009

ano na tri mesiace, sak aj teraz ho mas v podstate len pozicany, akurat ked skonci viazanost a ty nezrusis zmluvu ti ostava...to mas ako s mobilom na pausal

monky1
10. dec 2009

som taka napalena, ze uvazujem o odstupeni od zmluvy, len neviem, co to obnasa

a nevies, to by pozicali velky box? ci maly? lebo na tom malom sa neda robit vobec nic - ani pauza nejde, ani pretocenie...nic

anaxamon
10. dec 2009

tak podrobne som to nestudovala, otvor si stranku t-comu tam max klub a katalog odmien, tam si ho najdi a prestuduj

odstupenie zmluvy zalezi od toho co v tej zmluve mate napisane, kolko mate zmluvnu pokutu a pod. predpokladam ze to bude podobne ako v t-mobile kedze je to jedna spolocnost, okolo 5tis. sk ale treba si prestudovat zmluvu...ja osobne tu nasu z t-comom tiez nemam velmi nastudovanu 🙄

zuzub
10. dec 2009

čafte kočky, som len tak nahliadla to vašej témy a vidím, že monky riešiš MAGIO, neviem presne aký máš problém, ale ak môžem rada ti poradím napíšem, robím v tej trápnej nemenovanej firme, čo poskytuje túto službu 😀 tak ak chceš napíš mi do IP o čo ide a ja sa na to mrknem 😉

siouxie
10. dec 2009

haló, kde ste kto? Mne sa už nechce nič tvoriť, ale iba tak vegetiť a vy nikde 😀 .
Čo sa chystáte robiť večer? Ja si asi pospím pri Kundológii, možno sa preberiem na Housa a keď náhodou nie, aj tak o nič neprídem a aspoň dobre sa vyspím 😀 😀

monky1
10. dec 2009

zuzub, ozvem sa urcite, len co dam malu spat 😉 ...zatial diiiiik

anax, mrknem na to 😉

nellie_
10. dec 2009

aj ja som tu na skok 😉

anax pekne si to napisala s tym udobrovanim a jasnym modrym nebom po burke.. 😵 😵
ja mam to udobrovanie taaaaaak rada.. aj ten tanier hadam stal za to 😀 😀 😀
teraz sa uz vycieram a som hrdinka ale rano mi veru do smiechu vôbec nebolo.... 😅

drahy uz siel do Nemecka takze som sama.. aspon si mozem kludne pozerat panelak a odsudene a pojdem spat.. lebo MM vzdy hlajdakuje este aj na Mafstory....

fuj a prejedla som sa.. a presolila som francuzske zemiaky - to sa mi uz davno nestalo tak teraz len pijem ako keby mi za to platili 😀 😀 a uz to vidim ako prešmochcem celu noc.... 😅

siouxie
10. dec 2009

nellie, si zaľúbená či čo? 😀 Ech ty hrdinka 😀 Ale je fajn, že to dobre skončilo a manžel cestuje udobrený a ty môžeš spokojne spávať.

anaxamon
10. dec 2009

nell hned lepsie vyzeras ked si vysmiata🙂)

inak siou tiez ma napadlo sa jej spytat ked tie zemiaky presolila ci je zalubena 😀

siouxie
10. dec 2009

anax, no celé je to vtipné v tom kontexte udobrovania, však 😀 . Viem si predstaviť ako sa teraz vyškiera, ako lečo. A nalieva vodou, aby uhasila ten smäd 😀 😀 .

anaxamon
10. dec 2009

siou ani neviem ci je to vtipne, ale asik hej...🙂 som si ale sto pro ista ze je to prijemne🙂)) hlavne ked sa to nedeje priliz casto, samozrejme 😀

nellie_
11. dec 2009

no dobre ranko 😀 😀 😀 😀
vcera sme boli fakt ako cerstvo zamilovany parik... potom ked mi volal uz pred hranicami tak sme si lasku vyznavali a po hadam neviem kolkych rokoch sme sa dotahovali kto zlozi telefon... 😀 😀 😀 😀
som sa citila fakt ako pubertačka... 😀 😀

niekedy su fakt taketo hadky asi potrebne... len teraz sa hanbim ze som to vcera az to takych extremov zahnala.. 😅 😅
ale ospravedlnujem to tym ze mam PMS... 😀 😀 hormony su svine, ja to stale hovorim 😀 😀

flamenga
11. dec 2009

nellie nellie 😀

puma.sue
11. dec 2009

bre ranecko, tak vidim, ze uz je dobre nellie 😉

dnes idem makat...
takze len sem tam mrknem co pisete, ak sa mi podari...

pekny den vsetkym!

anaxamon
11. dec 2009

dobre ranko aj ja prajem, dnes som vstavala relativne skoro, bo cakam svagrinu s krsniatkom ale zatial nejdu ☹ neviem kde sa zdrzali...

ale tak aspon som uz pozbierala pradlo co bolo suche a dala prat

no a akurat mi svagrina volala ze uz iduuu 😀 😀

anaxamon
11. dec 2009

a v radiu hraju vianocne pesnicky, tak uz pomaly sa dostavam aj do vianocnej naladicky🙂) juchuchu 😀

bublinka11
11. dec 2009

Caute caute...ziadne makanie 😀 ved je patek!!! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre