Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
11. dec 2009

hu hu huuu 😵
ci vlastne ho ho ho.
ci nie, - ako robi jezisko? 😀

bublinka11
11. dec 2009

No Shaari, neviem, ako u vas, u nas zvoni na zvoncek 😀 😀 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

ved hej, len ci pri tom nieco nehovori akoze
(aj som chcela napisat, ze co asi, ale napadli ma same vtipne vulgarnosti) 😀

nellie_
11. dec 2009

no a ja uz som tu zasa.. 😀 😀
troska som zamakala ale hadam uz aj stacilo sak je piatok... 😀 😀

čo to tu vy vyzvanate???? 😀 😀 😀

nellie_
11. dec 2009

akurat tu bol nas prudko vtipny kolega a co zapotil 😀 😀 😀

ze dievcata mate aj vy odtlaceny pas pod prsiami??? a ja ze nie ja ziadny nemam.. 😀 😀
ze lebo mlade mavaju od podprsenky a stare od teplakov.. 😀 😀 😀 😀

flamenga
11. dec 2009

shaarka bola si už na test na cukor? 😕

nellie_ 😀 😀 😀

vavenka
11. dec 2009

Flami ty mas na cukor este cas 😉

flamenga
11. dec 2009

vave ja viem, dnes mi už napísala lístok, že začiatkom januára mám ísť.... a už teraz mám z tej sladkej gebuziny 😅 strach 😀 tak som chcela vedieť, že či ste už daktorá bola... že čo ma čaká 🙄

vavenka
11. dec 2009

Inak aaahojte secky 🙂
Sa tesim ako male decko, uz mame doma stromceeeekk 🙂 aj som svietiacu kometu do okna kupila, aj dedomrazovsky svietnik, aj taku krasnu vianocnu sviecku v pohari a ukecala som spolubyvajuceho ze buduci tyzden si uz vyzdobime bytik, jupiii 🙂

A dnes mame vianocny vecierok v robote, tak sa tesim na kolegov, som ich 3 mesiace nevidela 🙂

vavenka
11. dec 2009

Flam Shaarka nebola este, ani ja...
A nechapem co z toho mas taky strach...... Sak vypijdes gebuzinu, ti parkrat pichnu do prsta a ides domov...

flamenga
11. dec 2009

vave lebo žiaľ ešte stále grcám a myslím na to, že budem ešte aj začiatkom januára... tak si neviem dosť dobre predstaviť, ako tú gebuzinu do seba dostanem ... na lačno.... 😢 😒

vavenka
11. dec 2009

Flam tak skus v tehotenskych temach, urcite je tam tema aj na glukozovy test 😉 no nejak to bues musiet zvladnut 😅 😅

flamenga
11. dec 2009

aha:

Tak já se taky přidám, dnes jsem byla na vyšetření cukrovky. Zapřísáhla jsem se, že jestli bude vše v pořádku, v příštím těhotenství mě na testy nikdo nedostane. Takhle zle mi dlouho nebylo. Já se prostě ráno musím najíst, i netěhotná a o to víc těhotná, jinak je mi za chvíli na omdlení - nízký tlak Po vypití té sladké sr..ky mi bylo chvíli na zvracení, a nejspíš tím, jak se hnula hladina cukru, asi hodinu i na omdlení. V čekárně mokrý hadr na hlavu a nohy nahoru Prckovi se to vůbec nelíbilo, mlel sebou jak o život. Člověk se nesmí ani napít, ani se jít projít na vzduch, no prostě pakárna. Takže příště se budu více řídit heslem "Těhotná, ne nemocná" a nenechám si tohle a spoustu dalších vyšetření líbit jen tak Vysálo mě to tak, že jsem přes tři hodiny spala
🙄 🙄

a už mlčím o cukroch 😀

Ozaj baby, ako je to s vychádzkami tehotnej počas PN a kontrolami? Ja idem od 28.12. na PN 😕

vavenka
11. dec 2009

Flam no vypichla si jeden prispevok 🙂 ja co mam realne zname, tak vraveli ze to nic nieje....
Ved uvidis sama v januari, a neboj, urcite to prezijes 🙂
Ja som PN, vychadzky nemam...... Niektore maju..... Zatial ziadna kontrola nebola.... A dufam ze ani nebude.... Kebyze ma nahodou vymaknu ze niesom doma, tak lekarka mi da stempel ze som bola ne vysetreni 😉

flamenga
11. dec 2009

vave takže sa zvesela premávaš po meste? 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

flam, ja som na OGTT nebola v tehu, ale predtym, kvoli PCO a co som o tom citala, tak som sa bala, ze ako to zvladnem a nebolo to ABOSULTNE nic strasne. a to som predtym mala pocity na vracanie vzdy, ked som dojedla nieco sladke, hlavne rano. jedna kocka mi poradila si vziat so sebou citron, tak som si ho do tej sladkej vody vytlacila a bola to fajna malinovka. vsetko som to do seba naliala a potom som sa isla prejst do PNS, kupila si casak a cakala na odbery.
takze este raz opakujem vobec nic to nebolo, nic mi nebolo, viac som bola vystresovana z toho, co som citala - ako mi bude zle, ako sa budem motat, ako sa pogrciam a tak. 😠 😠 😠 okrem toho bodnutia do prsta to za vysetrenie ani nepovazujem. 😉

shaarka
autor
11. dec 2009

flam, ja mam tu istu doktorku, co vav, cize je to to iste 🙂

flamenga
11. dec 2009

ouukej, tak sa nebojím 😀

shaarka mojou lekárkou je švagriná tej vašej 😀

vavenka
11. dec 2009

Flam no jasne 😀

flamenga
11. dec 2009

😕 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

flam, ty mas mikulovu mladsiu a my s vav mame mikulovu nevestu?

flamenga
11. dec 2009

hej, ja chodím k Mikulovej ml. 🙂 teraz sa tuším volá Huliaková Majka a je v ordinácii so svojou mamkou 🙂

anaxamon
11. dec 2009

ja uz mam po navsteve🙂) cloveku to doda koopu energie taky fafrnok ked je tu nachvilku

a prvy krat papal hrachovu kasu a zrovna odo mna, aka poctaa 😵

shaarka
autor
11. dec 2009

anax, a tie prdiky si odniesol so sebou domov, co? 😀

juliett7
11. dec 2009

ahojt sharka kukni prosim na moj graf. http://www.fertilityfriend.com/home/27b683
Zda sa mi nemozne, aby som bola tehotna pri manzelovej diagnoze, este som netestovala. Nevies, co ine okrem tehotenstva moze byt pricinou nedostavenia MS?

juliett7
11. dec 2009

taky dlhy cyklus som este v zivote nemala. Stale mam od 28 do 30 dni a teraz toto.

flamenga
11. dec 2009

juliett a test si vôbec neskúšala? 😲

juliett7
11. dec 2009

nie ja uz radsej netestujem, nejak sa bojim. My sme uz objednani na umele oplodnenie na januar, zatial cakam na ziadost z poistovne, tak preto som si ani neuvedomila, ze mozem byt aj prirodzene tehotna.

flamenga
11. dec 2009

juliett ale sú tu dievčatá, ktoré otehotneli s rôznymi diagnózami 😉 a podľa grafu máš krásne teploty, tehotenské 😉 ja by som skúsila test 🤐

juliett7
11. dec 2009

no asi pockam do vecera a ked mrcha nepride, tak skusim test. Ale mala som vcera taky trosku hnedy vytok, po tom co som bola na toalete ale to len tak trosku, tak neviem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre