Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
14. dec 2009

kazdy ma to svoje 😉

"oslavoval Vilo meniny, robil rozne vilomeniny, do ucha si schoval stol, tvaril sa, ze ohluchol" - dost morda, co??? 😉

alebo, co dodnes s mamou pouzivame, je slovo "redkovkino", lebo: "senoro domino redkovkino, kupino sedmino melonino, ked ich polozino na stolino, vyskocino z nich sedmino clovieckino"

aj ja som divna, a som tu, tak ziadne strachy bubli, ma to tak byt 😀

bublinka11
14. dec 2009

Jej Pumi a pri akej prilezitosti pouzivate slovo "redkovkino"??? 😀 😀 😀

shaarka
autor
14. dec 2009

mne sa vynara pri slove redkovkino moja segra, ked si na chlebik poukladala stvrtky redkovky, pekne symetricky, za seba, ako sedadla v kine... a odvtedy sme chlebik s redkvickou tak volali, ze mami, urob mi kino 😀

shaarka
autor
14. dec 2009

a poznate knizku "páví kráľ"?

bublinka11
14. dec 2009

Paví kráľ nie, nepoznam...o com je?

puma.sue
14. dec 2009

no ved pre redkovku... sa mi to nejak od malicka pacilo...

aaaaa, uz sme na strane 999 😉

pipimiska
14. dec 2009

redkvicky milujem a tiez pekne do radu 😀

ahojteee 🙂 ja som milovala rozpravku ze s hluchymi sa tazko dohovoris 😀 pozna niekto?

nellie,dakujem ty si poklad,to by ma nem napadlo,takze jeden clen vybaveny,este postahujem ostatnym obrazky a mam vianoce vybavenee 😀 😀 a dakujem aj za pochvalu 😵

shaarka
autor
14. dec 2009

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=6238922
nadherne obrazky (brunovsky) s kopou detailov, uplne ine ako cokolvek predtym som videl/citala.
aj rozpravky boli tak fajne napisane, ze som vobec nevedela, co bude nasledovat 🙂
nie ako u nas - ze sa vsetko zopakuje 3x alebo 7 surodencov, alebo ze zlato, striebro a sol... ale proste uplne ine veci, take exotickejsie pribehy, alebo teda pouzite veci 😀 neviem, ako to mam spravne vysvetlit 😀 ale dala sa citat stale dookola.

vavenka
14. dec 2009

Ahojte, aky bol vikend? 🙂
Ja mam dnes zehliaci den, som dostala plno malych dupacov - sice uz take obnosenejdie, ale take z povaly, takze museli hned do pracky....

shaarka
autor
14. dec 2009

vavi, ja by som ti aj odpisala, ale vsetko uz vies 🙂 😀

juliett7
14. dec 2009

Ahojte babenky. Tak ja som cez vikend porobila asi sedem tehu testov, nevioem tomu uverit. Prave som sa vratila od gyn. a zobrali mi krv na HCg a vysledky budu az v pondelok strasne, dovtedy asi skrachujem na testoch 🙂 A povedala, ze som v 5 tt +2 , tak na sone mi nic vidiet nebude.Tak musim cakat, aleboist niekde inde na ultrazvuk

monky1
14. dec 2009

caute babky, ja len na skok, idem po Haninku do skolky

cau julka, prave som na teba myslela, ze ako si dopadla

juliett7
14. dec 2009

no zatial som si kartu gyn neprelozila, musim prv najst lekara, ale ten ultrazvuk by som chcela vidiet ☹

shaarka
autor
14. dec 2009

juli, ze vysledky na hCG az o tyzden???????? 😀 😀 😀
to je sice strasny cas, ale ked mas pekne testiky, tak to je ok 😉
a este chcem povedat, ze na sone moze byt vidno aspon gestacny vacok, dutinku - cize mohla potvrdit vnutromaternicove tehu 😉
a este raz gratulujem... 😵 ako sa citis?

cau monky, pekny den prajeme

juliett7
14. dec 2009

ahoj sharka, no to ja mam asi taku blbu gynekologicku,alebo co, neviem. No testiky mam ukazkove,len sa strasne bojim,ze sa nieco pokazi. A citim sa dobre, vobec mi nie je zle, len prsia ma bolia a su strasne tvrde, inac nic a este som trosku unavena. Asi si najdem ineho gyn. Ale neviem ako to chodi, ci najprv ist za tym novym, alebo to musim oznamit mojej gyn

monky1
14. dec 2009

ahoj, shaar, vdaka, aj tebe pekny den.....ako sa mas? ja celkom fajn, len dnes uz idem 3x do skolky a tych 66 schodov hore ma uz asi polozi 😀

juli, ja myslim, ze najprv si najdi lekara a potom mu donesies kartu....aspon ja som to tak urobila

juliett7
14. dec 2009

no asi tak urobim. Lebo ona mi povedala, ze mam k nej prist az 14.1 co budem v 10tt a mi vystavi knizku a ked sa mi nieco zhorsi, alebo mi bude zle mam ist do nemocnice. A ani na sono ma neposlala ☹

vavenka
14. dec 2009

Juli najprv ides za novym, ten ti da papierik ze prosi o vyradenie z evidencie a s tym papieroikom ides za starym lekarom a ten ti bud da kartu alebo ju posle postou novemu.....
A ak mas moznost, objednaj sa sama na ultrazvuk, v Presove napriklad, hoc aj si za to zaplatis, aspon budes kludnejsia...... Hm?

pipimiska
14. dec 2009

vavi,super 🙂 ja este nezehlim 😝 ja nic nededim po nikom,ani nekcem,kcem secko novee 😅 sestri sa uz teraz tesia ako raz budu dedit po mne 😉

juliett,gratulujem ku // 😵 😵 ja som tiez mala podane na ivf,neverila som ani vlastnym usiam ked som pozerala na test 😀 tak nech babo pekne rastie 😉

monky1
14. dec 2009

presne, ako pise vavenka

inak baby kosicanky, este raz sa pytam, nepoznate niekto alergologicku Editu Lojovu? sidli na Masiarskej ulici..

juliett7
14. dec 2009

No pipi ja som na tom podobne, sak aj preto som uz strasne mnozstvo testov spotrebovala 🙂 A kym neuvidim na UTZ nieco tak nebudem kludna a aj na to HCG mam cakat tyzden, ide ma porazit od nepockavosti 😉

monky1
14. dec 2009

julka, pokoj, hlavne sa vytesuj, nestresuj.....a ver tomu konecne.... 😉

pipimiska
14. dec 2009

juliett,urcite by som zmenila dr a hned...vysledky hcg o tyzden? 🙄 aaa utz ona nema tusim,najlepsie ked si najdes dr,co ma aj utz na ambulancii 😉

a ostatnym este jednu sancu davam ahojteeee 🙂

juliett7
14. dec 2009

no sak dobre, ja sa tesim, ale to jak vo sne, tak dlho sme sa snazili a nic a teraz, ked som uz ani nedufala sa to porarilo. A asi sa zadarilo na chate, ktoru som objednala na moje narodky. Manzel stresoval, ze na co tam ideme len my dvaja a nakoniec z toho su II 🙂

vavenka
14. dec 2009

Pipi 🙂 🙂 z rodiny z mojej strany som tiez prva, ktora bude mat babo, aj starsie sesterky su este bezdetne, a zas z draheho strany su vsetko chlapci, takze fakt len take na doma dupace budu a na spanie, tam je jedno ci precura novu alebo staru vec 😀 😀

Monky ja ju nepoznam ☹

Jiliet - hcg ti nic nove nepovie - ked mas pozitivny test, mas na milion % pozitivnu aj krv, tam je skor podstatne, ci a ako ti to hcg rastie, a ked si na opakovany odber zas budes musiet pockat tyzden, tak sa na to rovno vyprdni a pohladaj normalneho lekara s ultrazvukom, lebo o 2 tt uz budes mat rovno aj akciu srdiecka a hcg nech si strcia niekam......

monky1
14. dec 2009

pipi caaaaau....mas pocit, ze ta ignoruju? 😀 😀 😀 😀 😀

aj sa uz 2x pytam to iste, pre mna dolezite a vsetci z Ke na mna ........ 😀 😀 😀

pipimiska
14. dec 2009

juliet,ani ja so neverila testom,pri tretom sa mi tak triasli ruky aj secko,ze som vsecko ocikala okolo seba ale podarilo sa aj ten test 😀
potom som pisala shaarke,ci niesom nahodou choraa a potom sa to dozvedel aj moj chlop 😀

juliett7
14. dec 2009

🙂 🙂 🙂 Diky za radu Vavenka

juliett7
14. dec 2009

no ja som uz ocikala asi 8 testov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 budem mat zbierku

pipimiska
14. dec 2009

juliett,vavenka dobre pise,to co je za zjav ta tvoja dr ? 😀

monky,ano maaaaaaam taky pocit 😀 aj ja ti odpoviem nepoznam 😅

vavenka,no to je pravda,ale ja kcem aby mi ocikavalo a okakakalo nove,uplne novee 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre