Ako počať chlapca?

usmejsa
29. mar 2008

ahojte snazilky.neviete nahodou kedy a akym sposobom pocat chlapca? pocula som nieco ze je to mozne nejak naplanovat. je to pravda?
nema to niekto nastudovane?
dik 😉

jamajka
29. mar 2008

No a mne to vyšlo na obidvoch chalanov, že dievča, že by mi ich v pôrodnici vymenili?

aviril
29. mar 2008

mne to podľa tabuliek nesedelo, pri prvom áno, pri druhom nie. A tá aktivita, to akože u nás som ja vyvinula pri všetkých troch deťoch, čiže ja som prvá "začala " s predohrou a tak. A máme chlapov.
Inak, pri tomto treťom som sa dokonca aj obrátila na Dr.Jonáša, aby mi vypočítal dievčatko a aj tak sme splodili chlapčeka. Asi je to naozaj len na prírode.

aviril
29. mar 2008

Inak wladka, tvoja dcérka je teda vytrvalá od "malička" 😀

mima07
29. mar 2008

aviril ja som pocula ze niektori muzi vedia robit iba jedno pohlavie ako napriklad ten moj ked som otehotnela povedal ze to bude chalan 😉 ze ak by baba tak nie je jeho 😀 a aj tak bolo a keby sme mali dalsie tak isto by bol chalan 😀

wladka
29. mar 2008

mne to nevychadza tiez.. 😒 ..podla toho by som mala mat chalana.. ale v nemeckej stranke, v teme tehotenstvo, je Mudr. Jonas, a na niektorej stranke je odkaz na nemecky web.. skusim pohladat, a tam somt o skusila spatne, a vypocitalo mi to presne.. 😉 aj datum sedel, akurat tie hodiny nie, bo on dal ranny cas, a my vecer 😉

jamajka
29. mar 2008

Aviril, aj ja som poslala tento týždeň dotazník Jonášovi, uvidím či sa to bude zhodovať a potom posnažilkujeme, lebo už som si vytlačila aj z internetu rôzne tabuľky a výpočty, tak uvidíme či sa to zhodne, alebo budem mať ešte väčšie pochybnosti.

jamajka
29. mar 2008

😎

wladka
29. mar 2008
usmejsa
autor
29. mar 2008

tak vydim ze sa to tu rozbehlo...a ten horoskop ako funguje?

aviril
29. mar 2008

Jamajka, ja som pri plánovaní 3.dieťatka až posadnutá rôznymi tabuľkami, výpočtami, veľa času som trávila pri pc na nete vyhľadávaním rôznych "osvedčených rád" ako počať dievčatko. Nakoniec som sa obrátila na Dr.Jonáša a sedelo mi to aj na iné tabuľky, v deň keď sme počali, vychádzalo aj podľa tabuliek a aj podľa Jonáša dievča. A vidíš, aj tak si to príroda zariadila po svojom.
Mima, vidíš, môj manžel vie robiť len chalanov 😀

usmejsa
autor
2. apr 2008

dik za rady...tak uvidime co prinesie nam osud...baby girl alebo baby boy... 😉

krajcoanka
2. apr 2008

Ja môžem povedať z vl. skús. Máme dvoch chlapcov a robili sme ich podla takého kalendára, ktorý mam z jedného starého časopisu z Rakúska. Inač moja gynda ho mala tiež v slovenčine a podla neho mi určovala pôrod 😀
Počíta sa to od začiatku menštruácie.Od 8 dňa od zač. menšt až po 17 deň od zač. menšt. sú plodné dni (to je asi 9 dní).
My sme zarábali našich 9-10 deň od zač. menšt. a podarilo sa v oboch prípadoch na šupu! 🙂
V lete chceme ísť na dievča a to sa má ževraj 2-3 dni pred plod. dnami. Tak to skúsime .Ak sa zadarí , dam vedieť! 😀
ak sa vam zadarí, dajte vedieť! 😀
Inak výsledky testov ba mali byť pozit. cca 28-35 dní od zač. menšt. (ak bol pokus úspešný)

jamajka
6. apr 2008

No už mám dotazník od Jonáša, ale mne sa ovulka zhoduje s jeho vypočítanímy termínmi, pre tie baby ktoré chcú otehotnieť by to bolo super, lenže vtedy sa nedá zaručiť, že to bude vybraté pohlavie. Je len väčšia pravdepodobnosť otehotnenia, ale pohlavie pri súčasnej ovulácii nemusí vyjsť. Tak to ma veľmi sklamalo. 🙄

jamajka
12. apr 2008

Ahojte Baby,
vidím že do tejto témy asi nikto nechodí, stále nič nové. 😲

jarus1
12. apr 2008

jamajka, ahoj...nerozumiem ti...tebe ten výpočet sadol na ovulku a nepáči sa ti to? prečo?

jamajka
14. apr 2008

Lebo keď to sadne na ovulku, je len vysoká pravdepodobnosť otehotnenia, ale pohlavie vtedy nemusí výjsť práve, to čo si si želala, môže aj presne opačné, v tom sa mi to nepáči, ale ak by niekto chcel len otehotnieť, a nezáležalo by mu na pohlaví, tak potom má väčšiu pravdepodobnosť.

jarus1
15. apr 2008

a čo s tým chceš robiť?

andrea229
21. apr 2008

Jamajka,asi musíš skúsiť až o rok..novy kalendar od Jonaša.

cicuska
21. apr 2008

a co cinsky kalendar pocatia 😉 , ked uz somarinky tak poriadne nie?
http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

jamajka
23. apr 2008

Vyskúšam to pár dní pred ovu, takže by mohla byť pravdepodobnosť na dievča.
Vraj cez ovu sa plodia chlapci, a pár dní pred dievky.

jamajka
25. apr 2008

jarus1, no cez ovu, nebudeme snažilkovať, dúfam, že sa mi to tak posunie, že ovu, bude až po Jonášových červených dňoch, a vtedy by to bolo ideálne, lebo by sme to robili súčasne pár dní pred ovu, kedy sa podľa viacerých názorov plodia baby, a zároveň cez jeho kozmobiologické hodiny počatia na dievku, bolo by to poistené dvojmo, a tá baba by hádam aj vyšla, ale keď sa mi to posunie tak že bude ovu skôr ako Jonášove dni, tak neviem neviem, lebo ku koncu plodného obdobia to nechcem riskovať, to by mohol byť zase chalan. 😒

ajuskamimi
25. apr 2008

CICUSKA mne podla toho cinskeho vychadza dievcatko a mam poriadne chlapisko doma 😀

jamajka
25. apr 2008

Baby, ktoré chcete chlapca, pozrite si toto:

Predpovedanie (určenie) pohlavia dieťaťa ešte pred počatím.

Plánovanie výberu pohlavia počatého dieťaťa je založené na výbere správneho dňa, vzhľadom ku dňu ovulácie, v ktorom sa uskutoční pohlavný styk s cieľom počať dieťa želaného pohlavia. Americkí vedci Lendrum B.Schettles a David M.Rorvik z Harwardskej univerzity takmer pol storočia zasvätili rozpracovaniu metodiky výberu pohlavia budúceho dieťaťa podľa času uskutočnenia pohlavného styku vo vzťahu ku dňu ovulácie.

Zistili, že spermie, nesúce ženské gény s X- chromozómom sú viac životaschopné, žijú dlhšie ako tie, ktoré nesú mužské gény s Y- chromozómom, ktoré sú podstatné menšie ako gén s X- chromozómom, sú pohyblivejšie, ako nositelia ženských génov, aj keď dĺžka ich života spravidla neprevyšuje jeden deň.

Vedci s pomocou využitia tohto zisteného fenoménu určili, že priemerný ejakulát obsahuje viac spermií nesúcich Y- chromozóm, než X- chromozóm.

Táto výhoda sa zmenšuje, podľa výskumov Schettlesa, už od prvých minút potom, ako sa spermat počas aktu dostáva do pohlavných ciest ženy, kde je značná kyslosť vaginálnych výlučkov a X - spermatozoidy žili dlhšie ako Y- spermatozoidy.

No tak, ako sa približuje deň ovulácie, tak aj výlučky sa stávajú viacej zásadité, čo zvyšuje pravdepodobnosť oplodnenia s Y- spremazoidom. Na základe vyššie napísaného je jasné, že najdôležitejším momentom pri výbere pohlavia je to, v ktorý deň vo vzťahu ku dňu ovulácie sa uskutočňuje pohlavný styk. Ak sa styk uskutočňuje 2-3 dni pred začiatkom ovulácie, keď prostredie vo vagíne má viacej kyslejší charakter, tak v priaznivejších podmienkach sa nachádzajú odolnejšie X- spermazoidy a týchto hynie menej počas čakania na stretnutie s vajíčkom. Tu teraz nie je dôležitá rýchlosť, ale odolnosť. Ak sa ale styk uskutoční v čase bližšom k momentu ovulácie, tak je väčšia šanca na splodenie chlapca. No okrem týchto je ešte množstvo iných doplňujúcich podmienok, ktoré majú tak alebo inak vplyv na určenie pohlavia budúceho dieťaťa.

Jedna z nich je dosiahnutie u ženy orgazmu počas pohlavného aktu, hlavne ak nastal orgazmus u nej skôr, ako u muža. V ten okamih sa prostredie v pošve zmení na viac zásadité, čo napomáha k väčšej pravdepodobnosti počať chlapca. Dôležitý význam má aj zdržanlivosť pred pohlavným aktom, cielene namiereným na počatie chlapca, lebo počas tohoto času, čo je 4-7 dní sa koncentrácia Y-spermazoidov u muža zvyšuje a tým následne sa zvyšuje aj pravdepodobnosť počať chlapca. Zvýšená teplota nepriaznivo pôsobí hlavne na menšie, menej odolné Y- spermazoidy, ktoré vytvárajú chlapcov, preto spodné oblečenie muža má byť široké a nie tesné. Taktiež sa doporučuje vynechať počas prípravy na počatia chlapca prácu v horúcom prostredí, prácu šoféra a podobne. Vo svojich prácach B.Schettlz doporučuje pre počatie chlapca vybrať pri pohlavnom akte polohu odzadu, lebo pri nej sa sperma vylieva hneď vedľa krčku maternice. Pre počatie dievčaťa Schettlesa doporučuje manželom uskutočniť pohlavný akt omnoho skôr ako príde ovulácia, to znamená, 4 až 2 dni pred ovuláciou. V tomto prípade sa môžu dočkať vajíčka vo vajcovode viac životaschopné X- spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na vytvorení dievčaťa.

Taktiež pre zväčšenie pravdepodobnosti počať dievča B.Schettlesa doporučuje začať uskutočňovať pohlavný styk hneď po ukončení menštruačného cyklu a to denne až do príchodu kritických dni, čo sú 4-2 dni pred okamihom ovulácie, za účelom zníženia množstva spermazoidov v sperme. Pri počatí sa doporučuje obyčajná poloha (tzv. misionárska), t j. tvárou k tvári, kde muž je zvrchu. V takejto polohe sa sperma vylieva ďalej od krčku maternice a nie priamo k jej ústiu a spermazoidy sú nútené dlhšie sa pohybovať vo vagíne, kde je pomerne kyslé prostredie, priaznivé pre X-spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na plodení dievčat.Taktiež sa doporučuje žene vyhnúť sa orgazmu.
Ako tu môžeme vidieť z horeuvedených údajov, počatie dieťaťa a taktiež určenie jeho pohlavia s pravdepodobnosťou 80-85% vo veľkej miere záleží od určenia okamihu ovulácie v menštruačnom cykle ženy. Vo väčšine prípadov sa tento okamih udeje bez symptómov. Iba približne 10-15% žien cítia roztrhnutie folikula ako krátku bolesť uprostred spodnej časti bruška, ktorá môže byť ženou aj nespozorovaná
Prístroj EVA-TEST môže presne určiť, v ktorej fáze sa prevádza testovanie, či je ešte pred okamihom ovulácie, keď sa vajíčko ešte neuvolnilo z folikula, alebo je po okamihu ovulácie, keď sa dozretá vaječná bunka už oslobodila z folikula.

Preto je pri testovaní potrebné sústrediť pozornosť na čas svietenia červenej svetelnej diódy pri indikovaní ovulácie. Ak červená svetelná dióda trvalo svieti 5 sekúnd, tak sa ovulácia ešte neuskutočnila a to je čas vhodný na počatie dievčatka, ak červená svetelná dióda bude trvalo svietiť 10 sekúnd, tak sa vajíčko už uvolnilo z folikula a to je čas vhodný na počatie chlapca. Jedinú podmienku, ktorú pri testovaní treba určite splniť, je ,že pri každom testovaní je možné zatlačiť na spínač iba raz. Preto sú tu kladené vysoké nároky na slinu (aby bola bez bubliniek, bez cudzích elementov a pod.) A tu sa práve hodí metóda odberu sliny vopred do sklenej alebo polyetylénovej nádobky, tak aby sme zabezpečili čistotu sliny a kde sa aj odstránia bublinky zo sliny, s následným jej nanesením na senzor prístroja EVA-TEST.

V iných prípadoch čas svietenia červenej svetelnej diódy nie je tak dôležitý a pri určovaní faktu príchodu ovulácie nemá nijakého významu.

jamajka
25. apr 2008

pripojím ešte link na stránku, o ovulačnom EVA TESTE, kde som to našla, aby ste si to mohli všetko prečítať.

http://www.eva-test.sk/pristroj.htm

A cena je: 5989.98 SKK

zuzanocka
25. apr 2008

baby a co tak dat si vyratat termin dr. jonasovi? ten sa vraj nemyli... 😉

mamartinka
25. apr 2008

baby 3 dni pred ovulkov malo by byt dievcatko.

zuzana171717
25. apr 2008

Ahojte,poculi ste o metode podla veku,vraj kazdych 7 rokov sa meni krv a ten z partnerov ktory ma starsiu krv urci pohlavie dietata.Napr. otec 30rokov matka 25 .Otec m 2 rocnu a matka 4 rocnu tak bude dievca,Mne to vyslo vzdy mam 3 deti 🙂

jamajka
25. apr 2008

zuzanočka, Jonášovi som už písala, ale nie som si istá, vraj ked tie jeho vhodné dni vychádzajú na ovulku, tak to nemusí vyjsť želané pohlavie a mne to vychádza presne na ovu, tak zatiaľ neviem.

jarus1
25. apr 2008

zuzana môžeš nám to vysvetliť ako sa to počíta?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre