Ako sa najlepšie pripraviť na tehotenstvo?

lul
19. jan 2008

ahojte, neviem, ci tu takato tema uz je, ale hladala som a nic som nenasla. co by ste mi odporucali? ako sa najlepsie pripravit na tehotenstvo? nechcem nic podcenit.

dakujem za kazdy nazor.

awe
19. jan 2008

ahoj lul:predtym ako chces zacat pracovat an babatku, by si si mala zacat zdravo stravovat, hlavne vela vitaminov, zelenina ovocie, tiez obmedzit alkohol a zacat papat calibrum babyplan(modry) alebo maternu, obsahuju vsetky vitaminy pre buduce mamicky a telo sa pripravi na babatko 🙂

lauritka
19. jan 2008

este netreba zabudnut na kyselinu listovu, dostatocny prijem tekutin, plnotucne jogurty 😅 mlieko netreba, to zahlienuje. pohyb je tiez dobry na prekrvenie maternice. od MS dva tyzdne pit kazdy den alchemylkovy caj. 😅

awe
19. jan 2008

alchemylkovy cajik? to som nevedela 😉 ten je na co dobry?

lauritka
19. jan 2008

je dobry na zenske organy..na dobry rast sliznice maternice 😉

awe
19. jan 2008

dakujem za radu 😉 pojdem zakupit...

lia
19. jan 2008

aj cez ms sa moze pit alchemilka lauri??

lauritka
19. jan 2008

lia ja som pila tak treti den od MS...asi cca do ovulky. este mozes striedat s mysim chvostom a praslickou.

awe
19. jan 2008

lauritka, mas este nejake tipy? Ty si uz tehulka, ze?

freyadee
19. jan 2008

co sa tyka alchemilky... tak ta je fakt zazracna.... ked som si cca pred rokom pokazila prirodzene kysle prositredie v susu od toho, ze som si casto robila vyplachy vodou pri sprchovani tak mi aj doktorka poradila, nech pred tym ako prejdeme na lieky pijem denne aspon 2-3 litre alchemilkoveho caju a aj na 3 dni nech si robim sedacie kupele. no a uzasne zabralo... aj ked ma boli brucho cez mrchu alebo velmi krvacam, uvarim si alchemilku a aj dva pollitraky za den vtedy vypijem a bolesti prestanu a bolesti tiez.... lepsie ako pchat do seba stale utlmujuce lieky na bolest.... 😉

lauritka
19. jan 2008

😒 awe bola som....ale mala som missed abort po 1.IVF...ideme na to zase v marci 😉 ja som napriklad pred otehotnenim brala gynex...ale zatial nemusis ak si len na zaciatku, nechala by som tomu volny priebeh 😉
este mas casu na nejake sledovania..ja som sa snazila dlho. hlavne vyvazena strava, pitny rezim, pohyb a kyselina listova. to je na zaciatok 😉

awe
19. jan 2008

nevedela som , ze alchemylka pomaha aj na bolestivu mrchu, super...lebo s tym mam dost problemov...

freyadee
19. jan 2008

awe aj ja mavam... az mi je na vracanie vtedy od bolesti... uvarim si jeden sacok caju na pol litra vody... nie je to uzasna chut ale urcite zabera na 100% a to nielen mne... je to typycka zenska bylinka... 😉

lauritka
19. jan 2008

no mne na bolestivu MS velmi pomohol aloe berry nectar. odkedy som ho pila, zvladla som ju bez tabletiek 😅

awe
19. jan 2008

baby, super, dik za rady, urcite to vyskusam...a na upravenie MS cyklu neviete nieco poradit?
to freyadee: uz sa pokusate o baby alebo sa este len pripravujes? 😉

lauritka
19. jan 2008

awe skus tu alchemylku pit pravidelne a uvidis 🙂

freyadee
19. jan 2008

awe... ja snazilkujem s drahym 7. mesiac... zatial neuspesne... ale mam velky vzor... Lauritkuuuu... ona zvladne vsetko! 😉

lauritka
19. jan 2008

😀 freuday dakujem pekne. ja som rada, ked vy ste radi a snazim sa vsetkym vliat novu silu bojovat 😉

awe
19. jan 2008

jeeej baby, vy sa uz asi poznate aj z inych tem, vsak? no....priznam sa, ja som na tejto stranke nova 🙂

lauritka
19. jan 2008

awe tak prid do snaziliek 18 😝 tam su vsetky snazilky spolu.

freyadee
19. jan 2008

lauri... neni zac, ved je to pravda... a nie som sama s tymto nazorom 😉

jasne awe pridi... a aj sa vela naucis len uz ked budes citat 😵

lauritka
19. jan 2008

no hlavne sa nauci ako stresovat 😀 ale to k snazilkovaniu patri 😉

awe
19. jan 2008

jeej, vdaka za pozvanie, idem sa najest a za chvilu som tam, tesiiim 🙂

freyadee
19. jan 2008

lauri 😀 hehe.... no ano... ale aj to k tomu patri.... ako sa ti dari? ako vyzera teraz tvoj graf? ked sem nakukol moj drahy este minule ked som tu bola (je kamionista tak nie je stale doma) tak pozeral ked som si pisala a velmi si sa mu pacila... ze aka si cacana babika 😉

dupinka
19. jan 2008

baby, my sice planujeme pracovat na babatku az v druhej polovici roka, ale tiez zacinam davat vacsi pozor na vyvazenu stravu, menej stresu, kyselinu listovu uzivam pravidelne.

a vraj zabera aj praslicka 😉

No a zrejme najpodstatnejsiu ulohu zohrava psychika: nemysliet na to "teraz robime babatko", proste tomu nechat volny priebeh, co ma prist, pride. Lebo ak velmi na to budete mysliet, tak sa nemusi darit...

lauritka
19. jan 2008

🙂 joj freyadee....to je kompliment dakujem..graf mam na 1.strane ako vzdy ...zapisujem uz len na FF.
suhlasim s dupinkou, ze aspon prvy rok na tonetreba velmi mysliet 😉 aj ked nie je na skodu vediet kedy su plodne dni 😀

awe
19. jan 2008

no to ja s plodnymi dnami asi budem mat problem, lebo od kedy neberiem HAK, ms mam nepravidelnu....tkaze to asi fakt budeme nechavat na nahodu..aj ked posvadbe by som hned chcela, som netrpazliva, no co uz 😉

freyadee
19. jan 2008

awe... zato je dobre si merat bazalnu teplotu a podla toho sa budes vediet zariadit 😉

mirip
19. jan 2008

to si ja nemyslím nie je to vždy smerodatné napr. ja som mala vždy rovnakú, dokonca sme cez internete v jednej firme s certifikátom na výrobok kúpili ovolačný mikroskop, t. j. dáš vzorku slín necháš uschnúť a podľan grafu odčítaš výsledok a stále neviem kedy je ten čas, bitinksova metoda podla hlienu može isť do prdele, je to fakt len o šťastí pri nepravid. menzese

mirip
19. jan 2008

pardom bilinksova

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre