Ako sa vám podarilo otehotnieť?

petrzalkaa
30. jún 2008

Veľa žien ani nevie, ako otehotneli, alebo zostanú tehotné, ked nechcú a myslím, že čoraz viac ich je takých, ktoré sa snažia roky a roky ...a nič, nedarí sa....či už kvôli chorobe,alebo aj bez zjavnej príčiny, lenže ked túžba je veľká, sú odhodlané urobiť čokoľvek, aby sa im to podarilo...preto hľadajú akúkoľvek pomoc...... AKO OTEHOTNIEŤ ???
My sa s milým snažíme rok, zatiaľ sme to nechali na prírodu, ale ešte sa nezadarilo.....
Ako sa to podarilo vám?

katyl
3. okt 2008

lusina: no , to uz je nejaka doba, ale stale nic tragicke 😉
petrzalka: 😀 ale skuste napriklad niekde vybehnut, na vikend do ku kamosom, alebo niekam do Tatier.
neviem odkial si, ale my sme naprilkad zvykli chodit na vikend do ciech( Telč,N ovy Jičín, Hradec... alebo do rakuska(vieden, Salzburg, nieco do 100 km od BA) nasli sme si lacne ubytko, cez den sme sa tarali po meste, galerie, obchody, kaviarne...potom sme si dali niekde veceru, nieco nove, napr polovnicke hody.....a potom sup do hotelika a.....ved vies co 😀
a niekedy ani nic, proste sme boli len radi, ze sme spolu
mozno to pomoze zmena prostredia
odporucam http://www.penzionuholubu.infomorava.cz/encyklo...

petrzalkaa
autor
4. okt 2008

dakujem katylka si zlatá 🙂
ked je času, tak chodievame do tatier na chatu, no žial, roboty je vela a cez víkend sme väčšinou radi, že si doma oddýchneme, a aj t je v pohodičke, sme vždy radi, ked sme spolu či doma,či hockde inde... 😉
proste máme už svoje roky a asi potrebujeme viac času, aby sa nám to podarilo, a ked sa nezadarí /mimochodom opäť nie, dnes som dostala ms/ tak sa utešujem len tým, že čakáme na dievčatko 😀
a je to aj o psychike, proste sa na to nedá nemyslieť.... 😒

barbora87
4. okt 2008

ahojte mozem sa k vam pridat?
chcem sa spytat ze si ma niekto skusenost s vysadenim antikoncepcie a potom robenie miminka

petrzalkaa
autor
4. okt 2008

ahoj barborka, no žial s tým ja nemám skúsenosť,lebo som nikdy nebrala atkonc. ale čítala som a j lekár mi to hovoril, že potom sa poriadne rozhýbu vaječníky a je velká pravdepodobnosť hned otehotnieť....
a možno pozri aj v inej téme.... 🙂
ak držím palčeky 🙂

lulu19
4. okt 2008

ahoj barborka ja som vysadila ha pred rokom a pol a babo sa snazim tri mesiace a zatial nic ☹ ☹ ☹ ☹

barbora87
4. okt 2008

aha no prave ja neviem ze co a ako lebo antikonceopciu beriem uz skoro 7rokov

petrzalkaa
autor
4. okt 2008

barborka, väčšinou sa ženám do troch mesiacov vraj upraví cyklus ale sú aj také, ktoré otehotneli hned po vysadení.... 🙂

barbora87
4. okt 2008

aha...no lebo ja mam do marca tabletky a potom ich chcem vysadit aby si moje telo oddychlo a v juni aby sme na tom zacali pracovat

lulu19
4. okt 2008

no dost mone aj mne vraveli aby sme chvilku pockali kym si teo dvikne a potom zacali ale jasom mala problemymne sa vytvorila cysta na vajecnikoch ako som ich brala tak preto som ich vysadila a teraz sa snazime a dufame ze do vianoc sa nan aj podari -
nestracaj nadej kamaratka vysadila a do 2 mesiac.bola tehotna teraz ma 4mes.zdraveho synceka tak len sup suo na to vela sil a stastia

barbora87
4. okt 2008

dakujem lulu aj tebe ja len mam strach aby bolo vsetko ok ked som brala tak dlho tabletky

lulu19
4. okt 2008

ako dlho si ich brala ja som ich mala len dva roky

barbora87
4. okt 2008

no ja uz skoro7rokov

lusina
6. okt 2008

AHojte dievčatá,

pozerám že to tu nejako stíchlo.
kde ste všetky?

petrzalkaa
autor
6. okt 2008

ja stále rozmýšlam ako otehotnieť ?.... 😀 😀 😀

petrzalkaa
autor
6. okt 2008

asi by som už o tom nemala toľko premýšlať, ale viete aké je to ťažké na to nemyslieť..... 😝

lusina
6. okt 2008

ahoj perzalkaa,

nesmieš rozmýšľať ale pracovať. 😀

viem,veľmi dobre, ako je to myslieť a nechcieť myslieť.... 🙂

xt1na
6. okt 2008

Ahojte dievcata,
ahoj lusina. Ako sa mas?

lusina
6. okt 2008

AHoj xt1na,

mám sa dobre a Ty? ako pokračuješ? čo plánuješ ďalej?

xt1na
6. okt 2008

Ahoj, pred chvilou som pisala v nejakej druhej teme, ze dnes som si robila
test, ukazali sa mi dve ciarky, druha sice slabsia, ale bola. No doktor ma
hned ukludnil, ze kedze beriem clostyl a nejake injekcie, teda mi davaju
umelo nejake hormony, tak ta druha ciarka tam mohla byt aj preto.

lusina
6. okt 2008

nepichali ti náhodou pregnyl?

xt1na
6. okt 2008

asi aj hej, preco?

lusina
6. okt 2008

pregnyl sa pichá na vyvolanie ovulácie.vydrží v tele tých 10-12 dní po pichnutí, je to hcg hormon,tak asi preto si mala pozitívny test

xt1na
6. okt 2008

jaaj, ale napr. ako to je mozne, ze jeden test som si robila v sobotu, tam ziadnu druhu palicku vidiet
nebolo a teraz ano. Ak by to bolo tym hormonom, neobjavil by sa aj v sobotu. Vies, ja som uz na
to malinke taka nazhavena, ze nad tym asi velmi spekulujem, ze?

lusina
6. okt 2008

kedy ti pichli ten pregnyl?

ciernovlaska
6. okt 2008

Uz dlho sledujem diskusie na konikovi, ale az teraz som sa rozhodla prispiet so svojou skusenostou. S manzelom sme sa snazili o babetko vyse pol roka. Pred pol rokom mi zistili polypy na maternici a musela som ist na zakrok, dokonca mali podozrenie na rakovinu. Okrem toho som musela byt preliecena na zapal. S manzelom sme sa preto rozhodli neodkladat dalej pocatie babetka, ale nedarilo sa nam to. Cyklus som mala presny, hormony v poriadku a neslo to. Bala som sa, ze som neplodna. Po viacerych sklamaniach som sa na to vykaslala, isli sme na dovolenku, dokonca som dostala tazky zapal mocoveho mechura, takze som bola na liekoch. Rozhodla som sa na nic nemysliet, ziadne sebapozorovanie a sexovanie v plodnych dnoch, proste som na to vsetko kaslala. Po dovolenke som mala ine starosti a az ked mi par dni neprichadzal menzes a prsia som mala take vecsie, kupila som si tehotensky test a bol jednoznacne pozitivny.
Takze u nas zabral oddych, nemyslenie na dieta, krasne uzivanie si a pohoda. Viem, ze nie vzdy sa to takto podari, ale u mna to zabralo. Prajem vsetkym snazilkam skore tehotenstvo.

kukucka26
6. okt 2008

ahojte holky poslednu M som mala 02.09. teraz nemam B HCG mi vyslo viac ako 1,0 IU/ml co povedala lekarka ze to bolo este odobrane co si mylsite babenky som tehulka?

horallka
6. okt 2008

Ako sa nam podarilo otehotnieť? Nuž tak, že sme sexovali, keď sme mali chuť- žiadne výpočtya stresovanie sa a keď to prišlo, tak to bolo. Prvýkrát to bolo absolútne neplánované, druhý raz sme si v januári 2008 povedali, že by sme po siedmich rokoch vzťahu už mohli aj nejakého spoločného potomka nadobudnúť a cez leto sme sa častejšie muchlovali a bolo. Tak držím palce aj ostatným, ktoré sa snažia o bábo.

xt1na
6. okt 2008

lusina:
v stedu. bola som mimo chvilu.

lusina
6. okt 2008

tak to bol určite ten pregnyl.že vraj, po pregnyle je najlepšie si robiť test v období menzesu.
som pozerala, že si mala ovu okolo 2. nie je to trošku skoro na test? aj keby si otehotnela, tak by si to ešte nezistila. 🙂

kukucka26
6. okt 2008

ahoj lusina co mylsis posledny M som mala 02.09 teraz este nic a B HCG je 1,0 IU/ml ako to je ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre