Ako sa vám podarilo otehotnieť?

petrzalkaa
30. jún 2008

Veľa žien ani nevie, ako otehotneli, alebo zostanú tehotné, ked nechcú a myslím, že čoraz viac ich je takých, ktoré sa snažia roky a roky ...a nič, nedarí sa....či už kvôli chorobe,alebo aj bez zjavnej príčiny, lenže ked túžba je veľká, sú odhodlané urobiť čokoľvek, aby sa im to podarilo...preto hľadajú akúkoľvek pomoc...... AKO OTEHOTNIEŤ ???
My sa s milým snažíme rok, zatiaľ sme to nechali na prírodu, ale ešte sa nezadarilo.....
Ako sa to podarilo vám?

meusicka
2. júl 2008

ahojte tak sa pridavam aj tou svojou skusenostou, ci uz sa nam podarilo mimi preto, alebo nie, to tazko povedat. teda snazili sme s manzelom uz rok ale kedze bol casto na sluzobkach asi tazko sa mohlo nieco len tak prihodit, hlavne ak viete, kedy je ovulka. tento rok nam zacal tiez beznadejne, cakali nas hned prve dva mesiace, ktore musel manzel stravit mimo domova. tak som sa rozhodla, ze si dam intenzivnu cajikovu kuru a som pila alchemilku a mysi chvostik, denne, po dobu 3 tyzdnov, potom tyzden pauza a potom zacala zase. v marci som tak robila do ovu. pritom som brala calibrum baby plan. zial marec nam nepriniesol to stasticko v podobe pozit. testika. april sme tiez stravili daleko od seba, tak som si tiez davala cajik, ale uz pomenej, no ale aby sa nepovedalo. a potom prisiel maj a ja som bola doma na PN lebo sa u mna prejavila alergia na nejaky pel, ci co. takze ked mi prisla ovu, to som bola doma uz druhy tyzden a mala som strasne bolesti, na milovanie ani pomysliet, ale nastastie bolesti presli a tak sme si vecer s manzelom urobili romantiku, pustili koncert a zhasli svetla. po milovani som si podlozila zadok vankusom a este som si aj prstikom pomohla aby sa bojovnici mohli dostat do ciela skor. ale hlavne a asi najdolezitejsie co som citila bolo, ze som bola spokojna a jednoducho stastna, ze sme spolu a je nam fajn. v kratkosti poslana modlitbicka do neba, ze ak je spravny cas, tak nech na nas panbozko mysli a ked nie, tak to prijeme bez reptania. bola som este ten tyzden doma a musim povedat, ze som si uzivala klud, ked som nemusela skoro rano skakat z postele a bezat do prace, kde sme mali dost vela stresu. a tak som si 4 dni po ovu uvedomila ze ma bolia prsniky nejak skoro a cim to asi bude, ale nemohla som si este nic overit a ani som sa nejak nechcela na nic upinat. som si povedala, ze som po chorobe a liekoch a preto sa tak citim. a potom ked mi 2 dni meskala mrcha tak nam vysli krasne i ked este slabe dve ciarocky. odvtedy dakujem za kazdy den aj ked mam nevolnosti a myslim na ten maly poklad, ktory na seba daval cakat viac ako rok, ale dockali sme sa. teraz sa snazime mysliet poziticne aby aj malicke sa citilo dobre a dufam ze to dotiahneme do uspesneho konca.

drzim vam vsetkym prsteky nech sa aj vam coskoro zadari. hlavne skuste mysliet pozitivne a hlavne budte stastne ze mate svoje polovicky, nezabudajte ze milovanie je aj bez toho krasne, aby sa pri nom splodil zivot 🙂

honey777
2. júl 2008

meusicka paráda, gratulujem a zo srdiečka vám to prajem

puppa
2. júl 2008

babulky vy ste vsetky uzasne 🙂 🙂 🙂 ani neviete ako mi pomahate......dnes rano som zacala babyplanom a v praci som si popijala alchymilkovy cajik.....a meusicka - pridam aj ten mysi chvostik.....a idem sa sustredit asi na nieco ine......skratka ine myslienky....este budem musiet nejako naladit aj mangelika, lebo ten je dost v strese - lepsie povedane pracuje az do noci ☹ ale nevadi - ideme o tyzden na chvilocku k moru, tak dufam,ze sa tam bude moct aspon trosku uvolnit....vsetkym vam drzim palceky a urcite sa skoro stretneme v inej teme - uz s bruskami 😀

v555
2. júl 2008

puppa,prajem vam krasnu dovolenku,manzelika uvolni co najviac nech na to nemysli a hlavne si oddychnite.

puppa
2. júl 2008

v555 - dakujem moc, budem sa snazit 😎 😀

mirka8429
2. júl 2008

meusicka to je tak skvele a nadherne...tesiiim sa s vami a zelam vsetko dobree...

puppa moja ja presne viem ako sa citite...nam sa tiez nedarilo tak som sa citila rovnako...ale potom ked som na to uz nemyslela ze som to brala tak ze kedy to pride tak pride..a milovali sme sa z radosti a nie doslova robili deti . No a potom som zacala nejak vela papat..xixi brala som calibrum baby plan a aj prsia ma boleli...ale stale som si nenamysla myslela som ze je to len pred mrchou tak..a ze sa nebudem dopredu tesit lebo stale to potom dopadlo rovnako ze nic a ja som bola strasne smutna a sklamana..no a tak ked sme sli na dovolenku do bulharska dufala som ze sa to mozno podari tam...a rovno na dovolenku mi mali dojst kramy..manzelik chcel aby som sla ku gyn aby mi dal injekciu aby som nemala..aby som si uzila dovolenku...ale jeden doktor mi poradil ze nemam si to davat lebo sa mi znovu porozhadzuju hormony a bude to tazsie tak som nesla a nabalila si plnu tasku tamponov..ked mi mrcha neprichadzala tak som si myslela ze je to zmena prostredia a tak..ze bud dostanem neskôr kedze som nemala pravidelny cyklus alebo ze nedostanem vobec kôli zmene prostredia..no a kamosom sa zdalo ze nejak vela papam..potom mi prislo zle a ja som nesla ani na plaz..myslela som ze je to z jedla.a potom mi vadil cigaretovy dym a vonavky.a tak ma potom napadlo pre istotu kupit si tehu test..a vysiel ze som tehu...neverila som tomu a poslala som muzika kupit este jeden..a ten tiez vysiel pozitivne ..tak som bola stastna ale aj tak som mala pochybnosti az ked sme dosli z dovolenky tak som sla na gyn a ten to potvrdil... takze mozno sa vam to podari tam..ziadne starosti stres nic..len oddych..zelam vela stastia 🙂

meusicka
2. júl 2008

puppa... tak drzim prsteky nech cajikovanie aspon troska posunie vasu snahu o mimi. nie je to nic zazracne a netreba od toho vela ocakavat, ale hlavne je, ze si tym uskodit nemozes a telu , resp. maternici to len prospeje 😉

mirka... dakujeme aj s fazulkou 😉 tvoj pribeh ma teda tiez svoje caro 🙂

mirka8429
2. júl 2008

meusicka no veru...tiez sa nam nedarilo kôli psychike a stresu a prilisnej chcelosti otehotniet...som zvedava ako to bude pri druhom babatku..som 10-ty tyzden po pôrode, kojim a uz 2 krat mam mrchu...tak to sa moze otehu hoci kedy..musime davat pozor..hoci este velmi nehrozi tutu mutu lebo este to boli ale dufam ze sa to skoro zhoji..este som nebola ani na kontrole po sestonedeli lebo mam strach z toho..xixi ale uz som sa objednala...tebe drziim palcekyyy

puppa
2. júl 2008

mirus dakujem moc.....milujem slniecko a uzivam si kazdu chvilku v teplucku....a k moru sa strasne tesim. Este vcera som si pozerala vselijake tie linky, kde sa pocitaju plodne dni a tak...aj podla jonasa....vychadza to tam na dovolenku, ale necham to tak.....uz som si povedala, ze ani jeden link neotvorim,lebo by ma to znova len ubijalo........budem si uzivat slniecka 😎 ...tam budeme aj tak stale spolu 😎 (ako poznam manzelika-nanho to nejako zvlastne vplyva to more-on by bol najradsej cely den zavrety v spalni 😀 )

mirka8429
2. júl 2008

puppa hehe ja som si nevedela presne vypocitat plodne dni lebo ja som mala taky divny cyklus...32-36-35-33 dni a stale inak...ale nemusi to tak byt..vravim my sme skusali stale...aj cez tzv neplodne dni lebo ze aj vtedy sa niekomu podarilo otehu xixi a aj cez mrchu sme to skusili 2 krat a na druhy pokus sa chvala bohu podarilo...som velmi rada...a kam idete na dovolenku??

puppa
2. júl 2008

my sme taky dost zaneprazdneny obaja ☹ ze nemozeme sa vybrat na tyzden alebo dva len tak v july a auguste-manzelik ma sezonu-najviac prace a ja mam na starosti par ludi, ktorych musim zastupovat,lebo si beru dovolenky....takze ideme len na 5 dni do chorvatska na "blind" autom (robievame to tak posledne 3 roky a bolo super)...takze len tak - ale zaciatkom sept. pojdeme na 10dni ale este neviem kam..(strasne by som chcela ist do grecka,ale v podstate mi je to uuuuplne jedno-hlavne prec, kde mu nebude zvonit telefon-alebo nedvihne,lebo je to drahe 😀 😀 )..ale vzdy ked ideme prec, tak je super - velmi radi sa "vozime" autom 😀

verim,ze aj vase leto bude velmi krasne 😉 vidiet rast samka, pozorovat vsetky zmeny 😀 prajem mu vela zdravicka

mirka8429
2. júl 2008

puppa ved aj tych 5 dni staci na to aby sa zadarilo aby ste si obaja oddychli..a ak nie tak nezufaj potom za tych 10 dni sa urcite podarii...no veru je to pre mna vsetko nove take babatko...ale to uvidis sama ked budes mat aj ty... 🙂 a potom sa budeme rozpravat v inej teme 🙂

funy
2. júl 2008

ahojte,
pridavam sa aj ja so svojou skusenostou.
my sme snazilkovali necely rok.
stale som na to myslela, nevedela vydrazat a 12 dni po snazilkovani ked sme trafili do ovulky som si robila test. samozrejme vzdy len jedna ciarka.
boli sme aj pri mori a ani tam nic, aj ked sme boli prec od prace a beznych povinnosti.
v septembri som sa zacala venovat svadbe.az do aprila som sa nezastavila, stale som nieco vybavovala a nadalej sa sustredila na miminko, ale nic.
dva dni po svadbe sme isli na 5 dnovu svadobnu cestu. vedela som ze mam mat prave vtedy ovulku, ale vsetko sa skomplikovalo ked som sa v den odletu zobudila s bolestami brucha a zapalom moc. mechura. nastala otazka, ci letime, alebo ostavame doma. ja velka hrdinka som rozhodla ze i napriek tomu ideme a ak sa neuzdravim budem na izbe a drahy bude chodit po pamiatkach. boli to hrozne bolesti / krv v moci, ale nechcela som nam pokazit sv. cestu, kt. je len raz za zivot.
tak si si zbalila urologicky caj a islo sa
no a aby som to skratila, tak ja neviem ci prave preto, ze som sa sustredila na tieto problemy a vychutnavala si pamiatky, dobre jedlo, manzelicka, tak som sa prestala sustredit na snahu otehotniet. doslova som si uzivala sex.
prisli sme domov, a o tri dni ma zacalo velmi boliet v podbrusku, vajecniky, bodava bolest. ocakavala som aj menstruaciu a ked jeden den meskala spravila som testik a bolo to tam.
plakala som od stastia a manzel tomu ani uverit nevedel.
no a teraz cakame babenko pod stromcek.
drzim palce vsetkym.
drzte aj nam nech to dobojujeme v zdravi do konca.
papa
funy

mirka8429
2. júl 2008

funy to je krasneee gratulujem..krasny darcek pod stromcek 😉

funy
2. júl 2008

mirka,
dakujem 🙂

masinka
2. júl 2008

ahojte
tak u nas sa Krpec podaril takto:
isli sme do ZOO, dohodli sme si s bocianom termin, vecer bolo tutu-mutu a o mesiac dve ciarocky 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

predtym som dva mesiace pila alchemilkovy cajik, papala kyselinu listovu a babyplan, bola som si dat urobit preventivku u gynekologicky aby som vedela ze tam mam vsetko ok a aj manzelikovi som naordinovala vitaminy - CEM-M pre muzov, pri tutu-mutu sme dodrzali poradie - najprv spermijky dnu, potom orgazmus nech sa im lepsie plava hore prudom a potom este pol hodina s vankusom pod krizami... ovulku som mala mat podla mojich vypoctov az o tri dni, ale asi som ju mala skor alebo mali potvorky dobru vydrz.
a Nelku sme zamiesili dva dni po mrche, tiez viacmenej na prvy sup (mam jeden nepriechodny vajcovod, ale citim na ktorej strane mam ovulku, takze vzdy sme najprv "nanecisto" trenovali a druhy mesiac uz "naostro" otehotneli), tiez som uz predtym papala vitaminy

vsetkym snazilkam drzim palceky nech sa aj vam skoro zadari

petrzalkaa
autor
3. júl 2008

honey777 dakujem 🙂
velmi pekne si to napísala 🙂
držím ti palčeky!!!!

ja mám teraz tiež prázdniny a naplánovaný kopec vecí,čo porobiť, takže som tiež v pohode a stres z práce ustal...

puppa tak hor sa do radovánok 😀 na dovolenke si užívaj príjemné chvílky a mysli len na to ako vám je spolu dobre 😀 kedy idete?
aj my sa chystáme do chorvátska len tak,nájdeme niekde ubytovanie....možno sa tam niekde aj stretneme 😀 😀
tiež sa velmi teším na oddych a iné myšlienky...tak sa tam majte krásne!!!!

petrzalkaa
autor
3. júl 2008

meusicka supeeer, srdečne gratulujem a želám ti nech ste v zdarví a pohodičke!!!!! 🙂

masinka tiež suuuuper, gratulujem a želám vela zdarvíčka a šťastíčka!!!! ale mám pre teba jednu dobročinnú úlohu
Chodte prosím ešte raz za tým bociankom a vypustiteho zo ZOO, nech polieta popri nás všetkých,ktoré sa už nevieme dočkať.... alebo sa tam za nás aspon prihovorte 😀 😀 😀 dakujem 😀 😀 😀

stansun
3. júl 2008

mirka. ta bazalna teplota sa meria obycajnym teplomerom ale mozes aj digitalnym....a ja si ho davam tak na tristvrte aby ta peplota bola realnejsia 🙂 inak je to super lebo aspon vies kedy dostanes svoje dni 🙂

stansun
3. júl 2008

baby mate take krasne pribehy 🙂 uz aj ja by som chcela pisat nieco podobne ako sa to podarilo nam...my tento rok na dovolenku nejdeme lebo sa ideme akurat cez leto stahovat takze moc oddychu nebude 😖 ale snad sa nam to podari...drzim vsetkym palceky... 😀

stansun
3. júl 2008

a este som chcela napisat, ze ja som si dala pripravit aj jonasovu metodu a zatial nic ☹ akurat sme boli minuly tyzden v Piestanoch na vikend a vtedy mi akurat vyratal, ze by sme sa mali snazit tak uvidime ale neviem ci sa nieco podarilo...

viiila76
3. júl 2008

Petrzalka - dokoncim z tej uzavretej temy 🙂
Ja som zacala planovat tehotenstvo este minuly rok, v 12/2007 som v 6.tyzdni potratila, takze viem si predstavit, ake to musi byt cakat na ten spravny okamih a potom striehnut, ci to uz vyslo... Mala som kupeny Lady test na urcenie ovulacie, neustale som ho nosila v kabelke a potajme na neho plula v robote, pravdaze take veci ako prstova metoda a podlozenie zadku bol neodmyslitelny ukon 🙂, partner dostal zakaz alkoholu a vitaminy na kazdy den (CEM M, neskor dalsie druhy - zensen, vitamin E, B12, rybi tuk, zinok, megaC - ale to uz bral len mesiac) dokonca som uz oslovila aj jednu pani, ktora mi mala pomoct s meranim bazalnej teploty, nastastie som ale zistila, ze som 2.krat tehotna... a to uz plati, to co som napisala v tej uzavretej teme. 🙂
... a najviac ma rozculovalo, ked mi niekto hovoril, ze nemozes sa na to tak sustredit, a ja som im hovorila, ze nesustredujem, ale ked mozem niecomu pomoct, preco nie... a to ako som pisala, mal dost zly spermiogram a k lekarovi ani za svet... 😠

stansun
3. júl 2008

viiila, ja mam taky problem, ze moj drahy nechce uzivat ziadne vitaminy lebo jeho vzdy ucili, ze to nie je moc dobre do seba nieco stale cpat 😠 a ked som mu chcela dat aspon zinok tak to povedal, ze dobre ale keby som mu mala naordinovat este dalsie tak to by asi nebral....a inak ide na spermiogram preventivne ako na tom je a to nebol problem ho donutit...aspon nieco 🙂

mirka8429
3. júl 2008

masinka to je peknee..ale nechapem tomu hihi blba otazka..ale ako ze najprv spermie dnu a potom orgazmus... 😅 😕

stansum dakujem a este to ze aka ma byt ta teplota ked su plodne dni?? a ako vam vyratal ..ste posielali tu prihlasku co je na nete??lebo ja by som si chcela dat vypocitat dievcatko...a inak drzim palcekyy

stansun
3. júl 2008

mirka, kazda kocka ma inu teplotu a je to dost tazke povedat...treba sa sledovat a potom sama zistis 🙂
a tu prihlasku som si vyplnila a poslal mi to mailom po zaplateni ale potom som zistila ze je aj tato stranka http://lunarium.co.uk/jonas.php kde je presne to iste...vysli mi tiez tie iste datumy akurat niektore boli o jeden den skor 🙂 tak si ju pozri...staci zadat rok narodenia a presnu hodinu

mirka8429
3. júl 2008

stansun a co je to calculation start date..anglictina 😀 a ak neviem uplne presny cas narodenia len priblizny??moja mama si to nepamäta presne

stansun
3. júl 2008

to znamena od akeho datumy si to chces dat vypocitat...vypocita ti to iba myslim na rok...a ked nevies presny cas tak si daj aspon priblizny ale potom sa ti tie dni presne nevyrataju

mirka8429
3. júl 2008

stansun ze aky datum tam mam zadat a co znamena ta tabulka nalavo co mi ukaze..to G B...a risk a tie ciska 😅 😔 😕

stansun
3. júl 2008

ja ti to urobim ked mi das datum narodenia a hodinu a poslem ti to 🙂

nela00
3. júl 2008

ahojte kocky,
zaujala ma tato debatka o vypoctoch. len nechapem ako je to mozne urcit z datumu a casu mojho narodenia? nie je hlavna ovulacia? mne tam vychadzaju uplne ine terminy ako mavam ovulu.
tiez sa nam nedari uz skoro 10 mesiacov, z toho 4 mesiace pod dohladom Dr. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre