Ako sa vám podarilo otehotnieť?

petrzalkaa
30. jún 2008

Veľa žien ani nevie, ako otehotneli, alebo zostanú tehotné, ked nechcú a myslím, že čoraz viac ich je takých, ktoré sa snažia roky a roky ...a nič, nedarí sa....či už kvôli chorobe,alebo aj bez zjavnej príčiny, lenže ked túžba je veľká, sú odhodlané urobiť čokoľvek, aby sa im to podarilo...preto hľadajú akúkoľvek pomoc...... AKO OTEHOTNIEŤ ???
My sa s milým snažíme rok, zatiaľ sme to nechali na prírodu, ale ešte sa nezadarilo.....
Ako sa to podarilo vám?

stansun
4. júl 2008

G - znamena dievca a B - znamena chlapec

mirka8429
4. júl 2008

stansun dakujem moja a mozes este aj na rok 2010??ked das datum 1.12.2009 vypocita aj na rok 2010..a co znamenaju tie cisla za G a B..tie ze 0 alebo 3 ...

stansun
4. júl 2008

rok 2010 sa uz neda ☹ GB som ti uz napisala a 0 az 3 znamena podla mna ked som to dobre pochopila tak 0 je najlepsie na otehotnenie ze sa mimi narodi v poriadku je to ako rizikovy stupen...

mirka8429
4. júl 2008

stansun aha..no ked das datum tam dolu ze od 1.12.2009 tak vypocita aj na rok 2010..

Calculation Start Date:
(the calculation is made for one year, starting from some date, so choose here, from which date to start the calculation)
Day Month Year

a tu das datum 1.12.2010...

stansun
4. júl 2008

aha...jasne, ze ma to nenapadlo 😀 mas to v IP

mirka8429
4. júl 2008

stansun dakaujem hihi ani mna to najprv nenapadlo ale potom ked som skusala len tak ..tak mi vyslo na 2010 😀 inak
Daylight Saving Tima at Birth....toto trebalo zaskrtnut ked neviem presny cas narodenia??

stansun
4. júl 2008

mozes ale potom ti vyjdu tie iste cisla...tak skus

mirka8429
4. júl 2008

stansun som skusila ale niektore datumy vysli cca o 1 den inak...

mirka8429
4. júl 2008

stansun a este jedna otazka..asi vyzeram hlupo ale..ten datum co tam je znamena ze vtedy sa mame snazit??asi ano ze..

stansun
4. júl 2008

ten datum znamena, ze vtedy by si mala otehotniet takze snazit by ste sa mali pred tym aby malicky doplavali v tom case k vajicku 😀

mirka8429
4. júl 2008

stansun aha 😀 inak som si dala datum od 1.1.2007 a tam mi vychadza ze v tom mesiaci ked som otehotnela by som mala mat dievcatko..ale ja mam chlapceka 😕 je tam datum 13.7 a ja som 14.7 dostala menstruaciu...a otehotnela som na konci menstruacie... 😔

stansun
4. júl 2008

tak si skus dat iny cas narodenia lebo ono je to dost citlive 🙂 ale zase niektorym dievcatam to nevychadza a inym to praveze vyslo takze tazko povedat ako to vyjde na druhy krat tebe 🙂

mirka8429
4. júl 2008

stansun veru mas pravdu..ved uvidime..skusime ak nevyjde nic sa nestane a ak by to bol aj druhykrat chlapec tak co..len nech je zdrave no nie...inak..ta metoda podla Jonasa..to robi niekto ze to vypocitava presne??

stansun
4. júl 2008

robi to bud priamo tento pan Jonas alebo ja som si to dala urobit u je ziaka ale teraz neviem ako sa vola 🙂 ale zatial nic tak som zvedava...mala som termin minuly tyzden tak cakam 🙂

mirka8429
4. júl 2008

stansun aha...a on vypocitava aj pohlavie dietata??ak sa ti to podari das mi na neho kontakt??

stansun
4. júl 2008

http://www.plodnost.szm.sk/ toto je on od ktoreho som si to dala urobit...kukni

mirka8429
4. júl 2008

stansun dakujem..a uz ti to poslal??uz som tu lebo som musela rychlo off maly sa mi zobudil...

petrzalkaa
autor
4. júl 2008

dievčatá myslíte, že počas ovu by sme sa mali milovať často aj viac krát za den, alebo máme pred tým šetriť spermijky? už som počula aj tak aj tak...ja viem, ano milujeme sa ked máme chuť, ja len, že či sa naozaj netreba obetovať na šetrenie viac dní pred ovu???

cukruska1920
4. júl 2008

petrzalka...nam kazali pred ovu 2 dni pauza a potom sme pocas ovu mohli.....

mirka8429
4. júl 2008

babule my sme to skusali stale ci som mala ovu alebo nie..aj pocas nej aj pocas tzv, neplodnych dni..lebo ja som nevedela kedy to mam lebo ja som nikdy nemala pravidelny 28 dnovy cyklus tak som si to nevedela vyratat..dost zlozite...dufam ze teraz sa mi cyklus zlepsi...

junovka
4. júl 2008

Ked sme planovali Nely, tak sa nam nedarilo otehotniet 2 roky.Samozrejme som mala problem so stit.zlazou, zacala som sa liecit, ale len preto, ze som chcela baby.Mala som malo progesteronu.Popritom som brala B-komlex asi tak 3 mesiace, kys.listovu a pila som matovy, zensky caj a robila som si sedave kupele v alchemilke zltozelenej, asi tak 3-4 dni pocas jedneho mesiaca, vzdy po menzese.Strasne vela robi psychika.Nakoniec som sa s tym zmierila, ze uz asi neotehotniem druhykrat, ze proste Timeika bude jedinacik, tak som sa rozhodla, kedze som bola nezamestnana toho casu, ze si zrobim nejaky bakalar.Na tehu som dajako pozabudla, pretoze vtedy som mala na ymsli, len skolu.Vysadila som lieky na stit.zlazu.Nakoniec mrcha neprisla, ale sa objavili // na testiku 😉 Tot moja put za druhym babom.
Vela stastia snazilkam 😉

mirka8429
4. júl 2008

junovka to je skvele toto... 🙂 🙂 presne ako vravis..lebo nam sa tiez nedarilo ked som vkuse len na to myslela..

junovka
4. júl 2008

...keby to clovek veril aj vtedy , ked to trebalo, nie Mirka??? 😉 Hlavne , ze sme to dokopali, kam sme chceli, nie???Snazilky, berte si z nas priklad 🙂 😉 P S Y CH I K A!!!!!!!!!!!!!!! 😉

mirka8429
4. júl 2008

junovka presne tak...ved uz som bola taka zufala z toho ze sa nedarilo ze som povedala ze sa nezblaznim..ked to ma prist tak to pride... 🙂

pishulina
5. júl 2008

Ahojte snazilky, my sme sa snazili cely februar, uz sme si pripadali ako kralicky a nic. Bolo to vsak obdobie, ked som nebola fyzicky ani psychicky v pohode a koniec koncov cytológia mi to aj potvrdila. Stres ma dohnal az na onkogynekologiu. MUDr. mi predpisala Indonal a musim povedat, ze jeho pozitivne ucinky som na sebe aj pocitovala. Brala som ho 3 mesiace a cakala na najblizsiu kontrolu, dufajuc, ze vsetko bude OK a my hupsneme na to. No ale skor ako som sa dostavila na kontrolu sme zistili, ze cakame miminko 😀 A to som si myslela vtedy, ze ved este nemam urcite ovulaciu. Nastastie otehotnela som az po dobrati Indonalu, takze podla vyjadrenia lekarky je to uplne v poriadku. A moj gyneko-problem doriesime po porode. Teraz dufam, ze aj vysledky z dalsej cyto budu lepsie. Tym som chcela vlastne povedat, ze treba byt hlavne v pohode fyzicky aj v dusi a mozno sa na to az tak nesustredit. Viem, ze je to lahke povedat, ale jednoducho to plati. Drzim vsetkym snazilkam palce. Milujte se a mnozte se!!

petrzalkaa
autor
5. júl 2008

Dievčatá, neviem, či sledujete Panelák, je to celkom v pohode seriál a minule,čo tam dávali patrilo nám, ked tá babka čo hovorí po česky,má syna Jakubka,tak mu vysvetlovala ako na to....:

Je jeden príbeh o mužovi, ktorý bol veriaci.Prišla velká búrka a potopa, muž vyšiel na poschodie domu, priplával čln, chceli ho zachrániť a muž povedal,že netreba, že ho zachráni sám pán Boh, tak čln odplával. Voda stúpala, muž vyšiel až na komín, priletel vrtulník, chcel ho zachrániť, muž povedal, že netreba, že ho zachráni sám pán Boh, vrtulník odletel a muž sa nakoniec utopil. Ked po smrti vstúpil do neba, pýtal sa pána Boha, prečo mu nepomohol, ked mu tak veril a Boh mu odpovedal, áno to je pekné, že si mi veril, ale čo si myslíš, kto ti poslal ten čln a vrtulník na záchranu???...takže pán Boh nám pomáha, ale niektoré veci musíme urobiť my sami....

Neviem ako vám, ale mne sa tento príbeh velmi velmi páči a darujem ho všetkým snažilkám.... 🙂

stansun
7. júl 2008

petrzalkaa aj ja som to prave pozerala a tiez som sa nad tym pousmiala 🙂 tiez si myslim, ze by sme tomu mali trochu pomoct ked to nejde 🙂

petrzalkaa
autor
7. júl 2008

stansun 🙂
tak dúfam, že nám to pomôže, my sa teraz tiež nalievame čajíkmi... 😀 😀

mirka8429
7. júl 2008

petrzalka pekny pribeh 🙂 a dufam ze to pomoze..

stansun..ja som si kukala toto vypocitane ze kedy mi vychadza dievcatko a ja chcem dievcatko byka..ale to mi vychadza ako keby o rok..hehe a nieje to velmi skoro?? 😕 lebo o 2 roky mi vychadza baran...a to velmi tvrdohlave..hehe ale uz nechavam na nahodu..ja len ci to nebude velmi tazke s 2 malymi detmi... 😔 vlastne a kde mam zaruku ze sa mi vtedy na 1 sup podari... ☹

stansun
7. júl 2008

mirka inak ty chces takto dve babetka po sebe? Lebo vacsinou som sa stretla s kockami co nechcu druhe babo, ze az za dlhsiu dobu 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre