Ako sa vám podarilo otehotnieť?

petrzalkaa
30. jún 2008

Veľa žien ani nevie, ako otehotneli, alebo zostanú tehotné, ked nechcú a myslím, že čoraz viac ich je takých, ktoré sa snažia roky a roky ...a nič, nedarí sa....či už kvôli chorobe,alebo aj bez zjavnej príčiny, lenže ked túžba je veľká, sú odhodlané urobiť čokoľvek, aby sa im to podarilo...preto hľadajú akúkoľvek pomoc...... AKO OTEHOTNIEŤ ???
My sa s milým snažíme rok, zatiaľ sme to nechali na prírodu, ale ešte sa nezadarilo.....
Ako sa to podarilo vám?

lusina
9. okt 2008

fúúha, tak tri roky je v celku dosť, chodíte do nejakeho centra?
my cca rok a 3/4

petrzalkaa
autor
10. okt 2008

to máš pravdu laura a je to náročné tak dlho pozitívne myslieť ako ste tu písali....
no ja som čítala dosť odpovedí, ktorým tieto vitamínky pomohli, tak uvidíme, treba veriť... 🙂

petrzalkaa
autor
12. nov 2008

pomohol niektorej z vás k otehotneniu clostilbegyt ked muz je ok?

marekpeter
3. nov 2010

@janka30 Ahoj, Ako sa Vám to podarilo? Bol to Jonašov výpočet, alebo klasická ovulácia, kedy ste počali.

mirka5683
20. júl 2011

ahojte niekto mi vie poradit snazime sa o babetko na 14 den som dostala pregnyl inekciu mala som 18mm chcem vediet kedy ta inekcia zacne ucinkovat dakujem mirka

maminka142
20. júl 2011

@krasulka čo je to ten HAK, čo si vysadila? To su nejake lieky?

hadassah
29. júl 2011

@maminka142 HAK - H-ormonálna A-nti K-oncepcia

aduskatt
29. júl 2011

@mirka5683 pregnyl za 12 az 48 hodin......

aduskatt
29. júl 2011

@petrzalkaa Femigard som uzivala pol roka a ani prd................

maminka142
29. júl 2011

@hadassah Ano ďakujem, už som potom na to prišla 😉 Len mi to trošku trvalo 😒 Díky asi si ju zasa nasadím a snad budem mať väčšiu šancu otehotnieť, teda dufam 😅

hadassah
29. júl 2011

@maminka142 o tom sa poraď s doktorom, či by práve opätovné nasadenie HAK pomohlo. Bol ti zistený nejaký konkrétny zdravotný problém, prečo sa nedarí otehotnieť?

maminka142
29. júl 2011

@hadassah nie nemam žiadne problemy, prave naopak všetko mam ok, ale otehotnieť sa akosy nedarí ☹

hadassah
29. júl 2011

@maminka142 to sme na tom rovnako. HAK by som si už nenasadila. Nie som si istá, čo by zase s vaječníkmi spravilo ich utlmenie hormónmi . Mám 33 rokov a práve stimulácia vaječníkov je už v mojom veku horšia.
Neuvažuješ o CAR-e? Ja by som tam chcela zájsť po novom roku, ak sa dovtedy nepodarí.

maminka142
29. júl 2011

@hadassah čo je to CAR-e?

cmulinko
29. júl 2011

@maminka142 centrum asistovanej reprodukcie

maminka142
29. júl 2011

@cmulinko a to je?

cmulinko
29. júl 2011

@maminka142 je to centrum,kde ti tym odbornych lekarov pomoze najst pricinu,ze sa vam nedari otehotniet a na zaklade vysetyreni a vysledkov vam pridelia aj liecbu.Robia sa tam od najobycajnejsich vysetreni az po najkomplikovanejsie...podla potreby.mozno ty si v poriadku,ale manzel nemusi byt v poriadku a v tom centre vam na to mozu prist...vysetria aj jeho...napr spermiogram.

cmulinko
29. júl 2011

@maminka142 blyzko teba je napr toto sanatorium http://www.sanatoriumhelios.sk/ je to jedno z najznamejsich centier na Slovensku.

maminka142
29. júl 2011

@cmulinko ďakujem kuknem si to 😉

cakaja
29. júl 2011

petrzalkaa My sme sa s manželom rozhodli v januari, že teda je čas na nášho prvého potomka 🙂 Prvý mesiac - nič, druhý mesiac - nič, tretí mesiac - nič, akosi som sa zľakla, že ved sme dosť mladí na to aby sme mali takéto problémy a tak som išla ku svojej gynekologičke (aj tak som potrebovala ísť na preventívnu prehliadku), že či je všetko ok. Tá ma upokojila, že som úplne zdravá, že je to aj vecou psychiky, vypočítala mi plodné dni. A tak v deň plodných dní, ktoré nám vypočítala sa to podarilo - človek by ani neveril, ale ja som to akosi podvedome cítila, že teraz to vyšlo 🙂 Ked mi neprišla mrška a ked som ocikala niekolko testíkov, kde mi vyšli slabé čiaročky išla som k doktorke. Tá sa smiala, že niekedy proste stačí zájsť k doktorke, upokojiť sa, že je všetko v poriadku a príde to 🙂 Toto bol môj prípad... teraz však prišli narad testy na vrodené vývojové vady a už to začína- kľudné obobie strieda pocit obáv, ale veríme , že všetko bude v poriadku a budeme mať krásne zdravé bábätko... A to prajem všetkým mamičkám, a hlavne tým , ktoré po tom túžia a nejde im to! ale myslím si, že každej sa to raz podarí - a môžno vtedy keď to bude čo najmenej očakávať ! 🙂

hameeda
29. júl 2011

cakaja : prajem vela stastia, na tvojom mieste by som sa tym velmi nezaoberala tymi vadami, mne pri prvej dcere tiez povedali ze dietatko nebude zdrave, a dokonca mi lekarka odporucala ist na potrat, ja som nesla, povedala som si nech bude ake chce je moje, a teraz mam sikovnu a krasnu tretiacku, narodila sa uplne zdrava, pri stvrtom dietatku mi lekar robil sono a povedal ze babetko zomrelo to som bola v piatom mesiaci robil mi sono vyse pol hodiny, potom povedal ze si nie je isty, tak ma poslal do nemocnice na ine sono, tam povedali ze nezomrelo ale ze ma vadu na srdiecku, tak ma poslal k specialnemu kardiologovy, ten povedal ze dietatko ma vadu na srdiecku a ze pravdepodobne sa alebo nenarodi zive, alebo umrie do mesiaca po narodeni, ja som dva dni lezala len pod sonom, poslali ma do nemocnice ze na tri dni monitorovat srdiecko, tak uz som bola s nervami na konci,, sedeli sme v parku s manzelom a ja mu hovorim ze do ziadnej nemocnice nejdem a ze dietatko bude v poriadku, tak som nesla, nebrala ziadne lieky proste som to nechala na volu boziu a teraz mam zdraveho 10 mesacneho syna, ktory je uplne v poriadku...

ako otehotniet? viete co je u mna zahada,,stale otehotniem ked sa s manzelom pochytime, teda v tej dobe,,neviem preco,,a dufam ze uz sa hadat nikdy nebudeme,,uz by som bola rada aj chvilku bez brucha... 🙂
babi co sa snazite,,,viem si predstavit ako vam je na dusi tazko,,ale ono tie deticky vecsinou pridu v nevhodnu dobu,,,,napr ked sa uz nesnazite naplanujete si nieco,,napr. skolu, dovolenku,,atd. a zrazu bum musite svoje plany zmenit lebo na ceste je drobec,,,,prajem vela stastia a vela deticiek

maminka142
6. aug 2011

@hameeda klobuk dole, si odvažna žena a obdivujem ťa, ako si to zvladla... Ja ked som bola tehu, tak mi malu nemohli nasnimať na monitore, lebo spala... Tak mi pohybali s bruchom a nič... Tak ma potom poslali sa poprechadzať a aby som išla niekam sa najesť a potom o dve hodinky prišla zasa naspäť... Cele dve hodiny som preplakala, že čo ak sa drobcovi niečo stalo, bolo to hrozne... A samozrejme, že ked som tam potom prišla už to bolo ok 🙂 Už mali čo snimať 😀 A neviem si ani len predstaviť, kebyže mi lekar povie niečo take ako tebe ☹ Si odvažna a prajem tebe a celej tvojej rodinke vela zdravia a aby ste všetci dlho žili vo velkom šťastí a zdraví 🙂

cakaja
6. aug 2011

@hameeda Ďakujem za podporu, tvoj príbeh je neskutočný, musíš byť fakt silná žena 🙂 Ja nepôjdem už na žiadne iné testy, dieťatko si nechám nech bude aké chce. Presne ako si napísala je to vôla Božia, on tam hore nás skúša a verím, že to dobre dopadne a budeme sa tešiť z krásneho bábätka 🙂 Ty máš krásne 4 detičky, si príkladom pre nás mnohé maminy 🙂 Držím ti palce vo všetkom, nech ti detičky robia obrovskú radosť!!!

mirka5683
12. aug 2011

dobry den chcem sa opytat snazime sa o babo ale nejak sa nedari len taka otazocka aka ma by bazalna teplota pri ovulacii a niekto mi tvrdi ze neni dobre mat kazdy den pohlavny stik niekto hovori ze sa musi mat kazdy den ako to teda je dakujem

st2
12. aug 2011

@mirka5683 odpoviem iba kratko lebo kazda zena je ina a kazda ma ine hodnoty BT, ale zakaldom je ze pri ovulacii ma byt BT nizka

mirka5683
15. aug 2011

takze ked mam 12-14 den 36,6 tak je to ovulacia dakujem mirka

st2
15. aug 2011

@mirka5683 ono sa to velmi tazko urcujem to musis poznat hodnoty po cely cyklus a nie len v tieto dni u mna napriklad 36,6 je uz po ovulke

mirka5683
17. aug 2011

na 16 den som mala 36,8 tak neviem kolko ma byt ta teplota nikede som citala ze 37,2-37-4

poisonblu
2. okt 2011

mne sa podarilo otehotniet hned ako som si zmyslela...naplanovala som milovanie na den ovulacie a hned sa zadarilo..tehotensky test som si robila hned v prvy den meskania menzesu, potom na utvrdenie po 5 dnoch....ale babatko sa neudrzalo, potratila som v 8tt...dufam, ze druhe sa nam podari tiez na prvy sup

sasa1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre