Ako sa vám podarilo otehotnieť?

petrzalkaa
30. jún 2008

Veľa žien ani nevie, ako otehotneli, alebo zostanú tehotné, ked nechcú a myslím, že čoraz viac ich je takých, ktoré sa snažia roky a roky ...a nič, nedarí sa....či už kvôli chorobe,alebo aj bez zjavnej príčiny, lenže ked túžba je veľká, sú odhodlané urobiť čokoľvek, aby sa im to podarilo...preto hľadajú akúkoľvek pomoc...... AKO OTEHOTNIEŤ ???
My sa s milým snažíme rok, zatiaľ sme to nechali na prírodu, ale ešte sa nezadarilo.....
Ako sa to podarilo vám?

puppa
1. júl 2008

dakujem liaah, ja uz som bola pred mesiacom na laparke - mi doky zistil nepriechodny pravy vajcovod a musel prefuknut aj lavy, lebo ze bol zlepeny ☹ .....teraz chodim pravidelne na ultrazvuky a sleduje mi vajicka,ktore boli doteraz uplne v poho......Dakujem Ti moc - vyskusam ten cajik a aj ten babyplan....som v stadiu, kedy uz ani plakat nejde - uz nemam slzy ☹

mirka8429
1. júl 2008

puppa moja ☹ inak som cosi raz citala aj o nejakej riase vola sa chcorela..skus sa popytat na to a aj kyselina listova je dôlezita aj pred tehu aj pocas a v calibrum baby plan to tam je tas kus

puppa
1. júl 2008

mirka8429, presne tak sa citim vzdy ked meska a potom dojde ☹ je mi to uplne jasne s tou psychikou, ale asi to musim pretrpiet a pockat si na obdobie, kedy mi to uz bude jedno... a ta riasa - nemyslis nahodou - chlorelu...to je taky zeleny prasok - sa rozpusti vo vode a pije sa a k tomu su take zelene tabletky - to som uz uzivala rok....bolo to velmi dobre - precistuje to organizmus a clovek sa citi aj lepsie...mne sa upravili pecenove testy a aj cholesterol - behom pol roka mi to upravilo vysledky na normal.....

Gratulujem ti k Samkovi - je to uzasne a dufam,ze sa toho coskoro dockam aj ja

mirka8429
1. júl 2008

puppa hej chlorelu som blbo napisala prepac...pisem 1 rukou lebo kojim...a dakujem pekne ..ja veriim ze aj ty sa dockas...skus ten baby plan a skus nejak tu psychiku dat do poriadku lebo ja som bola tak psychicky na dne ze som myslela ze sa zrutim a len muz ma upokojoval..a uz mi aj zakazal kupovat tehu testy aby som sa netrapila ale ja som aj tak po tajomky kupovala...no a s tou chlorelou som citala ze aj to by malo pomahat..tak neviem presne..ale to calibrum baby plan ber a aj kyselinu listovu skus...stres odozen..inak nam sa podarilo pocas menstruacie...na konci ...

petra2505
1. júl 2008

baby pridam sa aj ja...my sa snazime 2 roky, uz som bola v stadiu, ze mi doslova sibalo...v maji prisiel priatel s tym, ze pojde na mesiac sluzobne prec a akosi som sa dala vtedy dokopy a som nesmierne stastna, ze som sa z tej depky dostala lebo to k nicomu neviedlo, cim viac na to clovek mysli tym je mensia sanca takze u mna uz bola nulova len vdaka psychike...kamoska mala podobny problem a napisala jonasovi - teraz je uz 2 mesiace tehotna lebo sa im to podarilo hned na prvy krat ako im vypocital jonas....tento mesiac ideme naplno aj cez menzes a uvidime lebo 11 jula mam mat zaciatok menzesu a 15 jula mam mat najvhodnejsi cas na oplodnenie tak skusime a uvidime.....mozno.....budem dufat tak ako kazdy mesiac len s tym rozdielom, ze teraz t nebudem brat tak tragicky ako vzdy lebo tym ubijam samu seba a sancu pocut raz to krasne slovo " MAMA"..... 🙂

mirka8429
1. júl 2008

petra presne mas pravdu..viem o com hovoris..drzim palceky..a aka je adresa na toho Jonasa??a kolko sa plati

puppa
2. júl 2008

petra - to by som aj ja rada vedela tu adresu aj ze kolko sa plati.....

petruci6
2. júl 2008

kto vie po anglicky,tak tu mate zadarmo:

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

nam to vyslo na den presne 😉

lenkove
2. júl 2008

petrucia 😵
a mala si v ten den blizko ovu?

petrzalkaa
autor
2. júl 2008

ahoj žienky, vidím, že sa držíte a myslíte pozitíne, je to dôležité, nevzdávať sa... 😉

puppa velmi ti držím palčeky!!! hlavne, že vieš ako ste na tom, že to všetko riešite, nietoré ženy vôbec nevedia prečo nevedia otehotnieť a to si myslím, že je ešte horšie....

petra2505 viem presne podla seba,že je to strašné na psychiku, ale musíme sa držať a nevzdávať sa, je dôležité sa tých sklamaných smutných emocií za pár dní zbaviť a myslieť na to, že sa to čoskoro podarí, viem, je to ťažké, ale ked chceme malinkaté musíme sa vedieť prekonať a zaťať zuby.... 😀
tak hor sa do snažilkovania strašne moc ti držím palčeky!!!! 🙂

marta222
2. júl 2008

Ahoj dievčatá,

k metóde dr. Jonáša: je tu taká diskusia aj o tom - napr. už tu niekto zadal túto www.stránku:
http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog... - tam je to zasa po nemecky,
mne to na tejto stránke vychádza cca o deň skôr ako na tej anglickej, ktorú uviedla petruci6, ale bohužiaľ podľa tohto som to neskúšala, pretože na plodné dni mi to vôbec nesedí. Ja som napr. v januári 2008 otehotnela podľa výpočtu na http://www.mambaby.com/articles/sk/2196 - tam je to podľa času poslednej menštruácie - je to pekne po slovensky - vypočíta to plodné dni, bohužiaľ vo februári som aj potratila. Takže teraz po všetkých vyšetreniach a zákrokoch sa môžeme už konečne začať snažilkovať a pravdepodobne sa budem držať tohto kalendára.

bambulla
2. júl 2008

baby je aj v Topolcanoch taky pan co vam vypocita neviem ale asi na 18mesiacou plodne dni. tu je adresa www.gnostik.szm.sk

petra2505
2. júl 2008

Baby staci ked mu zavolate, on vam posle prihlasku, ktoru vyplnite spolu s nou aj sek.tu je cislo :035/6595127.ta prihlaska mi prisla za 2 dni.
a inak existuje jedna stranka, ktora je vraj uplne totozna s jeho vypoctami a je tam o nom aj pisane.tu je :
http://www.antear.sk/link2.html

petra2505
2. júl 2008

a inak na tej prihlaske je vsetko pekne rozpisane, uplne detailne, ci ste uz boli tehu a podobne....ten velky vypocet stoji 650 je to na rok...musite vediet hodinu svojho narodenia aby to bolo co najpresnejsie, ale vstko to tam je pekne rozpisane.....
dufam, ze coskoro sa stretneme v inej teme a budeme si davat ine rady uz s bruskami pred sebou 🙂

petrzalkaa
autor
2. júl 2008

Dievčatá ten výpočet z Gnostiku som si objednala aj ja cez internet pred pol rokom....a ....zatial nič.... 😢

inak sú stránky na internete už vyššie spomínané, ktoré sú ZADARMO a celkom SA ZHODUJÚ s tým Gnostikom
+ - jeden dva dni.....takže myslím, že škoda vyhodených penazí!!!!!!!!!

macadi
2. júl 2008

Ahojte 🙂 tak, ja by som tiež prijala návod na otehotnenie... 🙂 snažíme sa rok a 1/2, z toho 9 mesiacov mi nezistili zníženú funkciu štítnej žľazy... 😒 takže sme sa darmo snažili...bola som aj na laparke, všetko je ok a manžel absolvoval spermiogram, taktiež v poriadku...začala som užívať calibrum baby plan...milujeme sa, keď môžeme, môj manžel robí dosť divoko...ale ideme teraz v júli na IUI...či sa zadarí neviem... 🙂
Držím všetkým palce. 😉

bambulla
2. júl 2008

ahoj macadi drzim palceky na to IUIja som bola v 15.5na IUI a ostala som tehotna tak drzim palce aj tebe a kde vam to budu robit ?

janka30
2. júl 2008

Ahojte,

my sa snazime rok a pol, skusala som kalendare na nete, nevyslo, Potom som sa dozvedela, ze musime byt obidvaja na 100 % zdravi, som po laparke, vsetko je vraj OK, zajtra budeme vediet vysledky manzelovho SG a ak budu v poriadku, skusime to podla vypoctov tento mesiac. Tak som zvedava. 🙂
Drzim vsetkym palce a tehulke bambulke gratulujem. 🙂

macadi
2. júl 2008

Ahoj bambulla 🙂 , tak gratulujem, super a držím palce, nech všetko dopadne výborne. 😀 😉
Nám to idú robiť tu v BA, v Gyn-five. Môžeš mi prosím ťa, napísať niečo viac tom ako to prebieha? A vám sa prečo rozhodli robiť IUI? Vieš, mne sa to celkom nepozdáva...mám pocit, že to bolo všetko hŕŕŕ. ďakujem. 🙂

bambulla
2. júl 2008

Janka dakujem a drzim aj ja tebe palceky

nelia
2. júl 2008

Ahojte babule... my sa snažíme už takmer 5rokov!!! Obaja sme zdraví, nič nám nezistili 😕 , nevieme, prečo sa nedarí.. Takže taký návod na otehotnenie by bodol aj mne 😉 . Už sme absolvovali 3 IUI, bohužiaľ všetky neúspešne... Aj ja som si vyrátala tie dni podľa Jonáša na internete, raz sme sa podľa toho aj snažili, ale nevyšlo to. Problém je, že mne to nikdy nevychádza na moje plodné dni... tam je písané, že najväčšia šanca otehotnieť podľa týchto výpočtov je vtedy, keď to vychádza buď na ovulku alebo na mrchu.. teraz v júli mi to vychádza presne na mrchu, tak sa asi skúsime prekonať a vyskúšame to...
Inak sa na jeseň chystám na laparku (zatiaľ mi priechodnosť zisťovali len cez USG - bolo všetko OK) a potom na IVF.
Ja som zástancom toho, že trpezlivosť ruže (bábo 😉 )prináša, takže sa nevzdávam. Raz to musí prísť, tak hlavne musíme všetky pozitívne myslieť 😀 😀 .

bambulla
2. júl 2008

mi sme sa snazili 6rokou tak sme zacali chodit do sanatoria Helios v MTtam urobili vysetrenie spermiogramu a mne krvne testy to som tam bola na krv na tri razy a s tych vysledkou nam odporucili IUI. tak som brala na zaciatku menzesu tabletky Costilbegyt a potom jednu inekciu Pregnyl a asi o dva dni na tu injekciu nam povedali aby sme prisli na zakrokIUI je to bezbolestne to ti zavedu spermie takou tenkou umelou ihlou priamo do maternice desat minut si polezis a ides domkou za dva tyzdne sme mali prist na sono a krvne testy kde uz budu vediet ci si teho .

macadi
2. júl 2008

Ďakujem bambulla. 🙂

martinaj
2. júl 2008

my sme sa snazili pol roka a to kazdy den doslova a potom sme si dali pauzu, za ten mesiac sme sa snazili max. 2x a vyslo to, skoro som odpadla 😀

stansun
2. júl 2008

puppa, ja to velmi dobre poznam presne to co si pisala...teraz je to uz o nieco lepsie ale asi pred dvomi mesiacmi (snazime sa 6m) som bola na tom dost zle vsade som videla iba tehotne babenky a ked som isla na prehliadku k doktorke tak este aj ona bola tehotna 😒 tak som sa musela uz normalne smiat aka to bola nahoda...a inak od vtedy to beriem tak, ze ked to pride tak to raz snad pride 🙂 BZ si stale meriam ale uz sa na to moc nesustredim tak dufam, ze mi to vydrzi 🙂

petrzalkaa
autor
2. júl 2008

macadi
držím silno palčeky, nech ti to vyjde!!!! 🙂

bambula srdečne ti gratulujem k tehu!!!! aký je postup pri IUI ? urobí to aj gynekolog,alebo dá odporúčanie?

mirka8429
2. júl 2008

nelia ja som otehotnela na mrchu..na jej konci...lebo ja som nemala pravidelny cyklus...skus mozno sa zadari..drzim palceky...inak uz som rozmyslala nad tym Jonasom no moja mama si nepamäta presnu hodinu kedy som sa narodila...tak asi to bude zbytocne...

martinaj to je super..nam ked sa nedarilo tak tiez sme skusali tak ze aj 2 tyzdne nic aby sa spermie nahrabali xixix a potom sme skusili...a nic ☹ az potom cez mrchu...

stansun asi blba otazka ale cim sa meria ta bazalna teplota...normalne teplomerom??a ako hlboko sa to zavadza 😅 a aka je teplota vhodna na otehu...

honey777
2. júl 2008

petrzalkaa, cukruska1920, v555, puppa aj kikaaa, všetkým vám držím palce, sme kôpky smútku a nedočkavosti. Ja mám týždeň po ovu, tak som už veľmi netrpezlivá... Cukruska1920 nedokážem ani ja sa milovať bez toho, aby som nemyslela, či sa to teraz už podarí, lebo cítim presne kedy mám ovu. Ale chcem ťa ubezpečiť, že ty sa nesústreď na seba, dôležitejší je manželíček, postaraj sa najprv o neho a potom nech sa venuje on tebe (potrebuješ spermijky a potom im svojim orgazmom môžeš „pomôcť“ ku vajíčku ) 😎 ale samozrejme otehotnieť sa dá aj opačne... My sa nažíme rok, ale ten stres mám pocit, akoby opadal. Už ale pár mesiacov chodíme po vyšetreniach a mám aspoň čisté svedomie, že sa niečo deje a dúfame, že sme k našemu Pokladíku zakaždým bližšie...Liaah a Mirka8429 gratulujem ku krásnym detičkám 😵

mirka8429
2. júl 2008

honey dakujem...drzim vam vsetkym palceky nech sa vam uz podariii otehotniet 🙂

v555
2. júl 2008

honye777 dakujem,ja som riadna kopa ale uz sa dostavam do lepsich kolaji,da sa povedat ze menej na to myslim,lebo by som sa asi zrutila a uz sama som pochopila ze to k nicomu nevedie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre