Ako sa vám podarilo otehotnieť?

petrzalkaa
30. jún 2008

Veľa žien ani nevie, ako otehotneli, alebo zostanú tehotné, ked nechcú a myslím, že čoraz viac ich je takých, ktoré sa snažia roky a roky ...a nič, nedarí sa....či už kvôli chorobe,alebo aj bez zjavnej príčiny, lenže ked túžba je veľká, sú odhodlané urobiť čokoľvek, aby sa im to podarilo...preto hľadajú akúkoľvek pomoc...... AKO OTEHOTNIEŤ ???
My sa s milým snažíme rok, zatiaľ sme to nechali na prírodu, ale ešte sa nezadarilo.....
Ako sa to podarilo vám?

stansun
3. júl 2008

onela00 je to na inom systeme robene to znamena, ze je jedno kedy mas ovulaciu, mne ked prisli domov tie papiere tak tam pisali, ze je to najlepsie spojit dnom vypoctu s ovulkou. Ale ani mne to nevychadza a uz to mam 5 mesiacov ale niektorym kockam to vychadza aj ked nemaju prave vtedy ovulku. Asi to zalezi na kazdom zvlast.

irenkat
3. júl 2008

no mne to podla tej stranky vychadza najblizsie presne na ovulku, tak potom vam dam vediet ci sa podarilo 😉

stansun
3. júl 2008

irenkat tak dufam, ze ti to vyjde urcite daj potom vediet 😀 mne to vyslo vychadzalo na minuly tyzden ale to som mala akurat svoje dni tak som zvedava ale snazili sme sa vo velkom a boli sme este aj na vikend prec tak som zvedava 😀

stansun
3. júl 2008

halooo mirka si tu? Ked tam mi to posli do IP.

viiila76
3. júl 2008

Stunsan,
myslíš, že ten môj chcel? Ja som nakoniec kúpila aj taký týždenný dávkovač liekov, sa hanbil, že je ako starý dedo a že to nie je dobré brať tolko vitaminov, ze ho chcem zabit... Na to som mu povedala, že však to je len dočasné, že si tiež nepredstavujem, že to bude brať roky... a ze pre svoje dieta tiez moze nieco spravit 😉, vsak vlastne aj Ty urcite jes nejaky doplnok vyzivy... Ja som predtym nebrala vobec nic, obcas nejaky sumivy vitamin, aj to len tak z chuti.
A este som mu dala precitat tento clanok a potom som mu hovorila, kolko ma tie lieky stali 🙂, my sme mali problem so spermiami:
http://nemoci.abecedazdravi.cz/neplodnost-u-muze

stansun
3. júl 2008

ja si papkam kyselinu listovu zatial iba toto... a inak v pondelok ide na spermiogram tak som velmi zvedava ako dopadne pretoze ma iba jeden semenik (druhy mu vyoperovali) tak aj koli tomuto ide uz taraz 🙂

puppa
3. júl 2008

ahojki petrzalkaa - my ideme 10.7 v noci aby sme tam 11teho rano boli.....a ideme do pondelka - v pondelok v noci pojdeme zas domov....zial sa viac neda, ale aj na to sa tesim......kedy idete vy? a viete uz aj kam? my urcite nizsie v okoli makarskej alebo tak, lebo vsetko co je vyssie od splitu sa nam minuly rok nepacilo.....tie plaze neboli vobec pekne....

honey777
3. júl 2008

masinka, aj my to tak robíme (teda najprv spermijky a potom moj orgazmus) a ja som si myslela, že som sama taký blázonko 😀 . Gratulujem k budúcemu bábatku, teda aj krásnej dcárke. Puppa a petrzalka, krásnu dovolenku. Ono to s tými lunárnymi výpočtami je trochu čudné a komplikované. Vraj to je na podstate cyklov mesiaca, aj ja mám ovuláciu inokedy ako mi to tam vyšlo, ale že najlepšie je, ak tie výpočty sa zhodujú s vašimi menštr. cyklami, vtedy je to naj best. Ale možno sa nato spoliehať, len ak ste obaja zdraví, teda žiadna prekážka alebo nedostatok spermijok (to sa píše aj v tom formulári od Jonáša ). Pôvodne som sa chcela na to aj ja dať, ale keďže viem, kedy mám ovu. a pravdepodobne mám nepriechodné vajíčkovody (čaká ma HSG a mala som časté zápaly ), tak som sa nato vykašlala. Všetkým krásne leto a snažilkovanie.

petrzalkaa
autor
3. júl 2008

dakujem vám všetkým žienkam 🙂
vidím,že nám tu snád v tejto téme zaj pomôžete otehotnieť 😀 😀 no hlavne berme všetko s humorom... 😀 😀
puppa my ideme až okolo 25 /takže sa asi nestretneme 😀 / možno niekde okolo šibenika,aby to nebolo moc daleko....

puppa
3. júl 2008

petrzalkaa.......no nevadi....tak nabuduce - uz s bruskami 😀 😀 😀 ....sibenik by mohol byt fajn....ved uvidite ako to pride......hlavne aby sme vsetky mali skvele leto - nech sa deje cokolvek 😎

stansun
4. júl 2008

Dobre ranko 🙂 je tu niekto ?

puppa
4. júl 2008

dobre ranko stansun, ano,ja som tu...prave som prisla do prace (ako sa mi len dnes chce..... 🙄 )

stansun
4. júl 2008

puppa ani mne sa dnes nechce ani vstavat ☹ ale uz som tiez v praci ale snad nam to dnes rychlo prejde 😉

puppa
4. júl 2008

ale ano 😀, idem si zaliat alchymilku a miysi chvostik, potom bude coskoro obed a potom to pojde rychlo 🙂 hihi

stansun
4. júl 2008

ja som si dala neaky precistovaci cajik, aky je asi najlepsie aby som sa odcistila od HAK?

puppa
4. júl 2008

hmmm to teda neviem takto povedat presne - ale ta alchymilka v kombinacii s mysim chvostikom su na zenske veci....to mi tu poradili babulky a potom mi to spominala aj jedna kamaratka.....ze tym sa upravuju zenske organy.....tak neviem, mozno sa nam tu prida niekto, kto vie lepsie poradit....ale myslim ze tymito dvoma nemas co pokazit (samozrejme nepit trvale...)

stansun
4. júl 2008

ano to viem, ze si to mam davat max 3t. ale vacsinou pijem zeleny caj alebo bylinkovy

puppa
4. júl 2008

myslim ze tymi nemas co pokazit pokial ich pijes bez cukru 🙂 a ja som jeden cas pila aj tu chlorelu...ten zeleny prasok z jacmena....to si zarobis vo vode a na lacno vypijes...to regeneruje komplet vsetky organy....mne to pomohlo - som mala choru pecen a posledny rok som mala uz velmi dobre vysledky.....

stansun
4. júl 2008

no ja si zatial budem davat tento cistiaci a uvidim lebo ked som dobrala HAK v januari tak od vtedy mi je neako divne a na tvari sa mi robia stale take biele pupaciky a to musim povedat ze som s tym nikdy nemala problemy

puppa
4. júl 2008

to je normalne.....to som mala aj ja.....to je z tej sprostej HAK - to ti narobi trosku sarapatu v organizme (mne HAK znicila na 75% pecen ☹ takze ju mam uz dozivotne zakazanu.....). ale pupaciky su normalne - zial :(

stansun
4. júl 2008

coze! inak aj ja som mala mensie problemy s pecenou lebo mam vyssi bilirubin

vevoncek
4. júl 2008

Ahojte babenky ja som užívala HAK asi 7 rokov v máji som dobrala posladné balenie a celý jún sme si dávali pozor,mali sme termín z tej angl.stránky aj som užívala kys.listovú a železo.Ateraz čakám a už sa neviem dočkať kedy zistím či som tehu alebo nie.Inak veľa žien otehotnelo na dovolenke, lebo tam sa človek dokáže odreagovať a naozaj aj na chlapoch vidieť tie účinky iného vzduchu a mora.

stansun
4. júl 2008

vevoncek, daj potom vediet ako ste dopadli 🙂 ja som si tiez myslela, ze otehotniem hned po vysadeni...tiez som brala 7 rokov a pred tym ako som vysadila som si nasadila 3 mesiace kyselinu listovu a zatial nic...uz je tomu 5 mesiacov...ale to ta nechcem odradit ale moc sa na to neuputaj...

mirka8429
4. júl 2008

stansun nezufaj nam sa podarilo na 5 mesiac ale kazdy vravel aj doki ze to je este kratka doba na to aby som zufala... 🙂 poslala som IP..inak uz mam menstruaciu a dufam ze sa mi tie cykly upravia..lebo som pred tehu vôbec nemala pravidelne...

stansun
4. júl 2008

mirka tak to je dobra sprava 🙂 idem ti to vyratat a poslem ti to..

mirka8429
4. júl 2008

stansun veru dobra sprava ..doki vravel ze ani tak cca rok a pol ked sa nedari tak uz vtedy by sa mohlo nieco mysliet ale nemusi...niekomu to trva dlhsie a niekomu na prvy sup..ved nadej zomiera posledna..ja by som ani lekarom neverila..poznam aj takych co lekari vraveli ze nemôzu mat deti a po 5 rokoch sa podarilo..a kolko pribehov su takych ze spermiogram vysiel zle ze chlap nemohlo a potom zena otehu a keby sa maly na neho nepodobal tak by ju podozrieval..hihi a dakujem za tie vypocty..dufam ze sa podarii...a ako je to s tou ovulkou??ked mi vyjde inak ako ked mam ovulku tak nemam vtedy skusat??ci ako to 😕

stansun
4. júl 2008

miri mas to v IP

stansun
4. júl 2008

mala by si skusat jeden den prd tym datumom co ti vyjde aj ked zrovna nemas ovulku 🙂 tato metoda nie je zalozena na ovulacii ale na datume narodeni 🙂 ved uvidis ako ti to vyjde...som zvedava

mirka8429
4. júl 2008

stansun a co mam napisat do calculation start date..je to tam dolu.... 😒 a co znamenaju tie zony.. time zone of birth a current time zone

stansun
4. júl 2008

tak asi ti to nepreslo...som si myslela lebo ja som ti to vypocitala a poslala som ti to aj s datumami ☹ pockaj poslem ti este nieco aby si si to nemusela robit sama pozri v IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre