Ako sa vám podarilo otehotnieť?

petrzalkaa
30. jún 2008

Veľa žien ani nevie, ako otehotneli, alebo zostanú tehotné, ked nechcú a myslím, že čoraz viac ich je takých, ktoré sa snažia roky a roky ...a nič, nedarí sa....či už kvôli chorobe,alebo aj bez zjavnej príčiny, lenže ked túžba je veľká, sú odhodlané urobiť čokoľvek, aby sa im to podarilo...preto hľadajú akúkoľvek pomoc...... AKO OTEHOTNIEŤ ???
My sa s milým snažíme rok, zatiaľ sme to nechali na prírodu, ale ešte sa nezadarilo.....
Ako sa to podarilo vám?

mirip
30. jún 2008

nijako,ja sa snažím viac

eva7780
30. jún 2008

ani nam zatial nijako a dufam ze tohto roku to napravime 😵 musime verit 😉

krasulka
30. jún 2008

Ahojte, tak nam sa zadarilo hned na prvy sup snazenia, vysadila som HAk a hned som ostala tehu 😀 😀 😀 😀 a velmi si to vazim, lebo viem ze v dnesnej dobe je to skor zazrak ako samozrejmost. Inak sme sa milovali skoro kazdy den, potom viem ze den pred ovu sme sa nemilovali a potom presne na ovu ano, 2 krat, aj na druhy den aj potom..Ale nie preto ze sme museli..ale preto lebo moj muz sa rad miluje skoro kazdy den a ja neprotestujem 😀 😀 😀 😀 tak iba skusajte zienky drzim vsetky palceky a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT vela stastia 🙂 a inak som brala calibrum baby plan asi 3 mesiace pred otehotnenim a aj teraz ho beriem do konca prveho trimestra s amoze, potom zmenim.

fyalynka
30. jún 2008

ze by existoval specialny navod na otehotnenie??? 😕 😅
no bodaj by!!! Ale ja to kazdopadne povazujem za zazrak, ci sa to stane na 1x alebo po
x-rokoch snazenia... Keby niekto "zarucene" vedel ako sa im to podarilo, a keby to tak
fungovalo na kazdy par, co sa snazi, tak by nebolo tooooolko neuspesnych "pokusov" 😖
Tak naaaaaaaam vsetkym co sa snazime, drziiiiim pasticky, nech sme co najskor tehu 🙂 😵

lencici
30. jún 2008

tak mi sme vtedy ešte s priateľom normálne sexovali bez ochrani 2 roky ale dávali sme si pozor (teraz ja 21 on 23) a keď to začalo medzi nami škrípať tak som otehotnela 🙂 síce bolo to skoro, neplanovane ale teraz je to úžastné...
Takže dávali sme si pozor bez ochrany a búm....Teraz pre istotu beriem tabletky..

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

žienky držím vám všetkým palčeky 🙂 🙂 🙂

čítala som už vela názorov, niekto píše, že milovať sa treba každý den, niekto, že každý druhý a niekto, že spermie treba šetriť 3-5 dní pred ovu, aby ich viac "dozrelo" tak už tomu fakt nerozumiem.... 😀 😲
My už sme to skúšali všelijak, no zatial nič.....chystáme sa teraz na spermiogram,tak potom uvidíme.... 😎

cukruska1920
1. júl 2008

nato navod neni...keby to tak je tak vsetky zeny su bezproblemov tehotne

honey777
1. júl 2008

Keby, keby, keby...otehotnenie je tááák zložitý proces, že mi tomu môžeme len pomôcť alebo zamädziť, zaručené nieje nič ( samozrejme bez spermijčátok to nejde 😉 ). My sa snažíme už vyše roka a každý nepodarený mesiac si nezdar vysvetlím racionálne, prečo asi „nie“( užívanie ATB, stres v práci, doma, zo skúšok, zo svadby, zo stavby, nočná práca a „nestihnutie“...). Ale už mi dochádzajú rozumné vysvetlenia a mám pocit, že nič nefunguje a telo si samo rozhodne, či áno alebo nie. Príroda je mocná...Mám pred sebou HSG a malo by sa rozhodnúť. Takže, všetkým snažiacim sa držím palce, milujte sa kedy máte chuť a keď máte pocit, že niečo nebude v poriadku, treba sa tomu pozrieť pod zúbok a prírode pomôcť. Stojí nám to zato 😵

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

honey777 úplne s tebou súhlasím 😉
keby ..... sme stále len na niečo čakali a sami preto nespravili nič, tak by sme sa asi sotva dočkali, že nám "padnú holuby samé do huby"
tiež si myslím, že ked človek niečo chce, tak preto musí niečo aj urobiť....takže,ked sa nedarí dlhšie, tak už proste čakať nestačí, že sa to snád nabudúce podarí...a preto hladáme ako tomu pomôcť.... 😵
Honey 777 velmi ti držím palčeky, nech sa vám to čoskoro vydarí!!!! 🙂

v555
1. júl 2008

presne tak Petrzalkaa,sory ze sa vam stariem do pokecu ale mas uplnu pravdu,ja som tiez dlho cakala a nic mimoriadne sa neudialo,az na moju psychiku.Ta bola na bode mrazu a to je uz zle.Netreba k tomu dospiet.Treba sa rozhybat cim skor,tym lepsie.

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

dakujem v555,
taktiež to píšem preto,že my sa snažíme bezvýsledne rok a začína ma to psychicky ničiť a cítim, že ma to proste deptá,ked každý mesiac to isté - nič....takže stále rozmýšlam, ako na to..... 😨

v555
1. júl 2008

No ja som po roku bola na tom otrasne a teraz s tymto rozumom by som to riesila uz vtedy,ale rady mojich blizkych ma vzdy vratili spat.My sa snazime 4 roky a od januara chodime do Heliosu.Lutujem len jedno,ze som tam nesla uz pred tromi rokmi.Ale kazda sa ucime na svojich chybach a ja nie som ziadna vynimka.

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

presne ako hovoríš,teda píšeš v555 je zbytočné ,ako to tu už čítam viac krát, čakať že snád nabudúce to vyjde,fakt po roku už treba proste konať a zisťovať kde je problém a riešiť ho....

v555 velmi velmi ti držím palčeky, a želám ti z celého srdiečka, aby vám to vyšlo čím skôr!!!! 😉

v555
1. júl 2008

velke dakujem petrzalkaa,dobre mi to padlo

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

v555 vdačne 🙂
a drž sa a mysli na to, že po tolkých rokoch si už stále bližšie a bližšie k cielu !!!!!!! 😉

kikaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrzalkaa
autor
1. júl 2008

kikaaa 😉
tak to si perfektne napísala...Príroda má veru problémy sama so sebou!!!!
preto jej treba pomôcť 😵 a musíme sa postarať my sami o seba....a niekedy aj o druhých...

kikaaa držím palčeky silno aj tebe!!! 🙂

mirka8429
1. júl 2008

my sme sa tiez az prilis snazili a nedarilo sa nam...lebo to vraj na to vplyva aj prilisna snaha a chcelost...ale mala som popri aj stres..zomrel mi ocko a popri este skola...skusky a tak...no ale doktor mi vravel ze nemame robit babatko ale len tak sa milovat a sa podari..a chvala bohu po 5 mesiacoch sa podarilo...ja som brala aj calibrum baby plan...

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

mirka srdečne gratulujem k malinkému Samkovi !!! 🙂 si šikulka, že si to všetko zvládla!!!
Nech sa vám teraz krásne darí, držím palčeky ! 🙂

mirka8429
1. júl 2008

petrzalkaa dakujem pekne..no ved to zvladneme vsetky a ci skôr alebo neskôr sa podariii ..ak sa aj ty snazis..neviem som necitala...ale ak ano tak ti zelam aby sa ti to podarilo drzim ti palceky tak ako kazdej zienke... 🙂

cukruska1920
1. júl 2008

miri...ako sa da milovat bez toho aby som myslela na babo? 😕

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

Dakujem mirka, si zlatá,
my sa snažíme rok a už mi to začína liezť na psychiku,tak uvidíme ako budeme pokračovať, no v žiadnom prípade sa nevzdávame...!!! 🙂

liaah
1. júl 2008

My sme malicku splodili ako sa vravi na supu 😀 😀 😀 😀 😀 , hned, ani sme to tak neplanovali , len sme uz chceli, a v nasom okoli su pary, ktorym sa bohuzial nedari, 😔 tak sme necakali ze sa zadari hned. No a kedze Vanesska bola taka rychlovka, tak teraz pri druhom uz sme nedufali ze to bude rychlo 😲 , pocitali sme s takymi 3-4 mesiacmi, ze dovtedy snaaaad. No a zase na sup. Najprv som mala asi micro ab. 😠 ale hned mesiac nato som ostala teho a uz sme v 20tt, tak snad to dotiahneme do zdarneho konca 😉 Hlavne sa nestresovat, nemysliet len na "TO" a milovat sa pre zabavu a radost , potom sa podari. Drzim palce 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mirka8429
1. júl 2008

cukruska no nieze nemysliet..ale uvolnit sa a uzivat si milovanie a nie byt strnula ze ci uz sa podarilo a tak...ze stale len na to mysliet...ja som to robila a kôli tej prilisnej chcelosti sa nedarilo..lebo aj psychika velmi na to vplyva..a tolko testov som si pokupila a stale len 1 ciarka..uz som bola zufala a povedala som si ze na to nebudem mysliet a ze to pride kedy ma...a tak sme sa len milovali a nemysleli ci to uz bude....chapes ako to myslim?? 🙂

petrzalkaa veriim ti viem ako sa citis lebo mne za tych 5 mesiacov uz hrabalo lebo ked sa niekomu podari na prvy sup a niekto sa pokusa dlho tak je to take..aj ja som uz bola z toho smutna...ale nevzdavaj sa...inak ja som otehotnela pocas menstruacie..lekari vravia ze je to male percento ale nieje to nemozne...a z tej zufalosti sme skusili a vtedy som otehotnela..a mam kamaratku ktora ma 2 deti a otehotniet moze len pocas menstruacie...znie to čudne ale je to tak...

liaah presne tak ako vravis..a gratulujem...to je super tak na prvy sup..aj ja chcem 🙂

petrzalkaa
autor
1. júl 2008

liaah, 🙂
tak tomu hovorím šťastíčko!!!
Držím tiež palčeky,nech ste zdraví a v pohodičke!!! 🙂

cukruska1920
1. júl 2008

mirka...ja sa sustredujem nato aby som sa spravila 😀 😀 a kolko ste sa snazili kym to prislo? lebo mi uz 10 mesiacov

puppa
1. júl 2008

ahoj babulky....no my s manzelikom sa snazime uz vyse 2 rokov, keby bol navod, velmi rada by som ho vyuzila ☹ tak ako pise V555 - ja som psychicky momentalne na tom velmi zle a ani sa nemam komu postazovat. Uz nevladzem plakat ked dojde kazdy mesiac mrcha.....lebo kazdy mesiac pevne verim, ze sa nam to niekedy pocas mesiaca podarilo, ale mrcha ma natahuje take 2-3 dni a potom pride a este k tomu strasne bolestiva. A milujem reci typu ..."...no nesmies na to mysliet..." aj vy to poznate? tieto reci ma vedia vytocit maximalne. A este k tomu vela kamaratok a aj kolegyn je tehotnych a je obdobie ukazovania obrazkov z ultrazvuku.......dufam,ze sa nam to uz skoro podari - a idem si kupit BABYPLAN.....

cukruska1920
1. júl 2008

mirka....mozno blba otazka ...ale nebolo vam to neprijemne milovat sa cez mrchu? ja som uz tiez nad tym rozmyslala ale neviem

liaah
1. júl 2008

Puppa, ja som aj pred prvym, aj druhym oteho pijavala alchemilkovy caj a pri druhom som si kupila kyselinu listovu, a pri prvom som jedla Babyplan, ale len tak raz za cas. Vyskusaj, mozno pomoze. Ale ja by som na tvojom mieste skocila k dokymu, ten ti najlepsie poradi, mozno to je len nejaka malickost, ktora sa raz-dva da upravit 😉 drzim palce

mirka8429
1. júl 2008

cukruska no predtym ano..ale ked slo o otehotnenie tak nie...a vidis...ked som chcela babo tak sme skusali aj cez to...a podarilo sa po 5 mesiacoch..a nezufaj lebo tak do roka a pol je to v pohode ale ja si myslim ze aj dlhsie..kolko pribehov som citala co aj po 3 rokoch a sa podarilo.. 😉

puppa no ale psychika je tiez dôlezita...inak s tou mrchou aj aj som bola mimo ked stale dosla..ale mne stale meskalo a uz som bola v nadeji a testy milion som pokupila..a raz na jednom sa mi ukazali dve ciarky ale jedna bola velmi slaba tak som sla k dokimu a nasiel mi cystu...zacal slovami..nieco tam je..a potom ze je to cysta tak som bola velmi nestastnaaa..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre