Ako vybavť, aby ma lekár ošetril?

gita17
6. mar 2018

Ahojte dievcata,
chcela by som sa poradit so skusenejsimi. Snazime sa dietatko, sice len par mesiacov, ale o to s vacsim zapalom 😈 Bola som u gynekologa, dufala som v riadne vysetrenie plodnosti, citala som na MK o hormonalnom profile a kadecom inom...myslela som si, ze si ma poriadne preklepne, ci je vsetko ok a nesnazime sa zbytocne. Miesto toho mi ani len nezobral krv,len klasicka rocna prehliadka s cytologiou a sonom. Ked som si vypytala hormonalny profil (naschval som dosla v prislusny vhodny den) tak ma vypoklonkoval, ze to mame doma skusat minimalne rok a potom mam ist do IVF 😠 Baby, nepiste mi tu take to, ze tehotnost zacina v hlave bla bla to mi uz stacilo od sestricky. Ja chcem fakty. Proste chcem riadne vysetrenie. Lekar povedal, ze pokial mam pravidelnu mestruaciu, tak ziadne dalsie vysetrenie mu poistovna nepreplati. To si mam vymysliet ze mi lieta cyklus? (poprosim o odpoved len ak mate skusenosti).Kedze chodim do Procaru, tak ma napadlo,ze ci nemaju neaku zmluvu s IVF a preto ma nechce riadne vysetrit. Co mam robit? Ako sa dopracujem k riadnemu vystreniu?

fefe123
7. mar 2018

@bosoriak si to vystihla...

lavanda84
7. mar 2018

Detailné vyšetrenie sa robí až po roku snaženia, myslím, že poisťovňa to skôr nepreplati. Možno ako samoplatca by to šlo.

hettinka
7. mar 2018

@lavanda84 kto v poisťovni dokáže, že sa snažia rok alebo iba mesiac?
No na druhej strane, ak by sa mal každý pár dat kompletne vyšetriť, keď dieťa nevyjde “na prvý šup”, lekári nerobia nič iné a poisťovne by museli zdvojnásobiť odvody.

karamelkax
7. mar 2018

@gita17 Ja ťa úplne chápem. My sme zabili dva roky, snazenim o dieťa kvôli blbosti, muž mal horší spermiogram a ja problém s krvou, čo nám zistili hneď v CAR zo základných vyšetrení, ktoré hradila poisťovňa, nič sme neplatili, iba muž spermiogram 30€. V tých základných vyšetreniach bol horm. profil, trombofilne mutácie a ešte iné veci, už neviem presne, ale dosť toho bolo. A hned mi povedali že bude treba pichať fraxiparin celé tehu a mužovi stačil užívať len Folandrol - ale 2x denne a zrazu to prišlo prirodzene. Ja by som sa už teraz kebyže chcem zas dieťa išla vyšetriť rovno do CAR, a vymyslela by som si že sa snažíme rok a aspoň by ste vedeli na čom ste...inak veľa mladých mužov má v dnešnej dobe hrozný spermiogram, takže tie základné vyšetrenia nie sú na škodu podľa mňa u oboch. Inak mne hormonalny profil robila gyn už keď sa nám nedarilo pol roka a nebol problém s poisťovňou. Inak tu som našla cenník nejakého labaku koľko stoja odbery keby si chcela ako samoplatca, len si musíš nájsť čo konkrétne chces https://www.alphamedical.sk/cennik

gita17
autor
7. mar 2018

@lusesitaaa to som mu uz predsa povedala

gita17
autor
7. mar 2018

@pininka haha,vies ja by som ho rada poslala na spermiogram ale nechcem ho traumatizovat 🙂 chlapy to beru inak,chudak by sa sprajcol 🙂

zuzanka.zuzu
7. mar 2018

a to je problém ísť rovno do CAR? či tam tiež treba výmenný lístok?

pininka
7. mar 2018

@gita17 jasne,len ked bude musiet, tak sa tomu asi nevyhne

bubulili
7. mar 2018

Ono netreba rátať s tým, že otehotnieš na prvý šup. My by sme mali byť s manželom úplne zdravý a kým som otehotnela, trvalo to rok a pol. Mne ovulačné testy vychádzali kadejako. Časom som začala porovnávať ovulačné testy s bazalnou teopotou. Ovulacne testy boli úplne od veci, absolútne nepresné. Treba sledovať aj hlien, to veľmi pomáha. Berie manžel nejaké lieky na zlepšenie spermií? Skúšala si Inofolic? Ako dlho sa snažíte? Ono mňa tiež doktorka na začiatku odbila, ten rok je podľa mňa opodstatnený. Netreba hneď panikáriť a veriť trochu prirode. Ja som začala brať Inofolic,, manžel folandor, mali sme špeciálny gel na zlepšenie spermií. A nakoniec to prišlo prirodzene. Množstvo ludi ma nejaký problém a otehotnie. Samozrejme ak má človek viac ako 35, tak netreba čakať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre