Anketa: Je vyvrcholenie ženy nutnosťou k počatiu?

slnieckova
6. okt 2008

No, mozno trosku trapna tema 😀 ale kedze som snazilka, tak by ma to naozaj zaujimalo. Pocitala som toho o tejto teme uz dost, no mna by skor zaujimal ani nie tak nazor gynekologov, ale nazor vas, uz tehotnych, mamiciek. Teda aka je realita?

shela
6. okt 2008

tak urcite vyvrcholenie zeny a pocatie spolu nesuvisia...ja som otehotnela bez vyvrcholenia 2 krat 😉

titkovamiriam
6. okt 2008

myslim ze nie 🙂 ,no kedze som problem s pocatim mala pri michalovi zalezalo skor na teplote ako na rozkosi 😀

sirinka
6. okt 2008

udajne to napomaha, u nas aj napomohlo...ale kedze su verejne zname rozne sposoby oplodnenia, rozkos pri tom urcite nemusis pocitovat za kazdu cenu

bianus
6. okt 2008

ja som otehotnela 2x na prvy sup a nemali sme spolu vyvrcholenie....takze blud....treba mat pauzu pred plodnymi dnami, aby boli kvalitnejsie spermie...drzim palce

lusilia
6. okt 2008

No tak ja si myslim, ze je to uplna hlupost.
Dam sem fakt blby priklad, ale ked niekto znasiilni zenu a je tehotna, tak urcite nepocitovala rozkos...
A druhy priklad, ze je aj umele oplodnenie, ktore som podstupila aj ja a tiez pri tom nie je ziadna rozkos...

slnieckova
autor
6. okt 2008

😕 ja len preto, ze uz tooolko sa toho popisalo o tom, ako stahy pri orgazme blahodarne posobia na vcucovanie 😀 spermii tam kam maju ist 😅 Tiez mi to pride nepodstatne, ale viete, strach je strach, najma pri neuspesnom snazeni 🙂

lusilia
6. okt 2008

Slniecko, kolko sa snazite?

halienka
6. okt 2008

Skôr možno pomôže gravitácia, vyložiť zadoček a nôžky do "sviečky" 😉

slnieckova
autor
6. okt 2008

pre niekoho,kto sa snazi roky malo, pre mna ako snazilku vela 😅 4 mesiace, ideme na piaty 😖

slnieckova
autor
6. okt 2008

halienka aj to sme uz skusali, aj sme sa s muzom pri tom nasmiali 😀 😀 a nic 😠 😅

margarita
6. okt 2008

urcite to nie je nutne, skor si myslim, ze zalezi najma na kvalite a pocte spermii, ja osobne som ziadne sviecky, stojky ani ine nerobila, a otehotnela som 3x 🙂

lusilia
6. okt 2008

Slniecko, neboj sa, aj pre mna to bolo vela, ale ak sa ti nehce cakat, tak chod s muzikom na spermiogram a budete aspon vediet, ci je on v poriadku, lebo ak povies gynekologovi, tak ten ta posle az po roku a to uz je hodne dlha doba 😉

sirinka
6. okt 2008

slnieckova presne tak, stahy pri orgazme pomahaju dostat sa spermiam co najrychlejsie k vajicku, ale ak tie spermie su zdrave, tak tu pomoc velmi nepotrebuju, ale je to prijemna sucast plodenia deticiek 😵

snehulienka82
15. jan 2014

@slnieckova ahoj, aj ja som si polozila tuto otazku sama sebe 🙂 a dakujem vsetkym ostatnym babam, ktore tu na tvoju otazku reagovali. aspon viem, ze otehotniet sa da aj bez orgazmu zeny. my sa tiez snazime uz dlhsiu dobu, urcite to uz je viac ako rok, ale mali sme aj prestavku v snazeni sa, takze zatial som bola iba ja na vysetreniach a malo by byt vsetko v poriadku. Tiez sa zacinam obavat uz o vselico, ci sa nam vobec podari, ale teraz na novy rok som sa rozhodla to uz nenechat az tak na nahodu... uvidime. ;) tu sviečku sme tiež skušali a sme sa veľa pritom nasmiali, ale vysledok sa zatiaľ vdaka sviecke nedostavil... 4 mesiace snaženia sa je podľa mna ešte rel. kratka doba, nevzdavaj sa, ono to určite čoskoro pride. 🙂 držim palce!

luciagdt86
15. jan 2014

@snehulienka82 akoby som čítala svoje riadky. 😀 My sme na tom podobne. Akurát, že ja som prišla o jedno bábo pri MMT a teraz sa snažíme už niekoľko mesiacov. Tiež sledujem všetko čo sa dá, ale z celého čítania príspevkov od žien to vidím tak, že treba asi prestať na to myslieť a vtedy sa to podarí (aj keď sa to veľmi nedá,že?) 🙂

snehulienka82
15. jan 2014

@luciagdt86 No, tak ako vidim, sme na tom uplne podobne. Ja som totiz prisla tiez o babo, v 8. tyzdni, ale uz davnejsie, pred par rokmi. My sme potom dlho neskusali, dokonca sme ani pol roka nic spolu mat nesmeli a trosku to aj poznacilo nas vztah... ani nevieme, ako sa to vtedy podarilo, lebo sme si vzdy davali pozor. 🙂 teraz uz si dlho nedavame pozor a nic. je pravda, ze sexualna aktivita je nizsia. skusali sme to castejsie, ale prislo mi to take silene, a nebolo to moc dobre, tak sme to nechali na to, kedy po sebe zatuzime, ale vyzera, ze to nestaci... nasla som stranku na nete www.otehotnenie.sk, tiez sa tam pisu aj dobre veci a rozne pomocky, ktore vraj pomohli zenam otehotniet. ja som zatial objednala bazalny teplomer, tak uvidime, ci to pomoze, a este som si objednala aj kalendar od Dr. Jonasa, a tam sa pise, ze sa ma skusat inokedy akoby si mala mat podla menstruacie v strede cyklu ovulaciu. Plodne dni mi podla jeho vypocty vychadzaju skor na menstruaciu. 🙂 ale aj to som citala, ze vela zien otehotnie pocas MS, a my sme niekolko rokov tento cas praveze vynechavali, lebo aj doktori maju na to rozne nazory, niektorym su za a iny proti... no, vyznaj sa v tom. nie je to nic lahke... 🙂 hlavne, aby ste sa mali radi. 🙂

luciagdt86
15. jan 2014

@snehulienka82 Vo všetkom s Tebou súhlasím. Ja so tiež začala merať bazálnu teplotu, dokonca som si kúpila aj ovulačné testy, tak to chcem tento mesiac trošku vziať "za pačesy" a keď to nevyjde, potom sa už fakt vzdávam a nechám to aj ja na náhodu. Bola som v pondelok aj u jednej doktorke, ktorá sa sa zameriava na tehotenstvá, ovulácie a tak vo väčšej miere, tak mi vzala zatiaľ nejaké stery, mám ísť na krv a možno urobí aj manželovi spermiogram. Ak tam nič negatívne nenájde, tak sa ešte pozrie na priechodnosť môjho ľavého vajíčkovodu, nakoľko o pravý som pri MMT prišla. Takže takto to so mnou vyzerá. Rozhodla som sa, že tento mesiac to podchytím a ak to nevyjde, už je to v "rukou božích".. 🙂

matozazzo
15. jan 2014

Nemyslim, ze je to uplna hlupost, nam bolo povedane, ze pri orgazme sa stahovanim maternice dostanu spermie rychlejsie tam kam maju 🙂 ale mozno je to vtedy, ak ma muz menej pohyblive spermie... A ideal, ak su obaja naraz 😉

snehulienka82
15. jan 2014

@luciagdt86 Super, tak drzim moc palce, aby ste boli uspesni. 🙂 Nedala by si mi kontakt na tu doktorku? Lebo ja som trosku stratila doveru k tvomu svojmu, cca pred 4 mesiacmi mi zistoval, ci mam ovulaciu, tak som mala prist na kontrolu vzdy medzi 9 a 12 DC, aby vedel, ci bude, bola a pod. Nasadil mi duphaston, ale vraj na udrzanie plodu. Lenze, ked som mala ist na kontrolu, tak mi sestricka povedala, ze uz sa proste nezmestim do radu, lebo je vela pacientiek, dokonca ma ani na plateny termin nezobrali, vsetko bolo plne... ja viem, ze doktor je dobry, spolahlivy a vysetri aj po prac. dobe, ale "mierne" ma nastval ten pristup, ze uz pre mna nie je miesto... a popritom neviem skor, kedy budem mat 9 DC, kym som nedostala MS, takze skor sa neviem ozvat, ako je 1DC... Tak som potom prestala uzivat aj duphaston, lebo mala som dost proti tomu vyhrady, poriadne ani neviem, na co mi to predpisal. Ked som mu vravela, ze som citala, ze by mohol pomoct inofolic, tak povedal, ze ano, je dobry, ako aj kyselina listova, ale inofolic je asi lepsi, len je drahy. Ale sam od seba mi to neponukol... zazrak to tiez nerobi, lebo som dobrala 3 krabicky, cca na 2 cykly to vyslo a nic, a inde som citala, ze ine baby otehotneli hned ako to brali... A este doki zistoval, ze aky som mala dlhy cyklus ked som brala duhpaston a ked som ho nebrala, no u mna to bolo rovnako, takze nevnimala som ziadny rozdiel... Verim tomu, ze ked sme uz raz boli tehotni, tak sa to moze opat podarit, len to treba spravne nacasovat. ;)

luciagdt86
15. jan 2014

@snehulienka82 A odkiaľ si. Táto lekárka je v Trstenej a volá sa Dr.Pániková. Zatiaľ ju neviem nejako ohodnotiť, ale na úvod sa dosť snažila. Je veľmi zodpovedná a čo bude Ďalej, tak to uvidíme priebežne.
aj Tebe vzali jeden vajíčkovod? Či TI ho nechali?
Duphaston je fajn, ale zázraky nerobí. Je skôr na úpravu cyklu, ak je rozhádzaný a tiež na udržanie plodu, keď už je. Aj ja som ho brala, ale nič sa neudialo. Kyselina listová je zase dobrá preto, ak by došlo k oplodneniu, tak tie prvé týždne sú najdôležitejšie na vývoj plodu a kyselina tomu napomáha.
S tým lekárom to nie je ktovie čo. Je to blbý prístup. Veď toto nie je preventívna prehliadka... a je lekár, tak by to mohol vedieť!!! Ja by som bola tiež nahnevaná. Pre nich to nie je nič posunúť to o mesiac či dva, ale pre nás, ktoré sa snažíme už dlhé mesiace je to celá večnosť a oni na to zabúdajú... :-/

snehulienka82
15. jan 2014

@luciagdt86 No ja som v Bratislave... tak asi do Trstenej nepojdem, bolo by to daleko. Ale aj tak ti dakujem za kontakt. Ja mam obe vajickovody, ale robili mi kyretaz, aby som mala ten potrat, nebol spontanny, iba umrelo chudatko... asi som este nebola pripravena na rodicovstvo... uz sa na to citim, tak uz posielam aj ziadosti do vesmiru 🙂 myslim, ze aj tu je taka skupina, ze ziadosti do vesmiru. 🙂

luciagdt86
15. jan 2014

@snehulienka82 Ja mám jednu skupinu: Volám do neba. 🙂 Neboj nič, príde ten správny čas. Verím v to... a budú aj dve // a potom už len bude radosti. 🙂

vepaga
15. jan 2014

Nedá mi to a tiež sa zapojím a podelím so svojimi skúsenosťami. Nemohla som zostať tiež tehotná, snažili sme sa dva roky. Užívala som duphaston a clostilbegyt. Keď som sa začala inzenzívne venovať sťahovaniu a vybavovaniu papierov, ani neviem ako zostala som tehotná. Lieky zabrali, ale zabralo aj to, že sme sústavne na to nemysleli. druhýkrát som zostala už tehotná bez liekov a to bolo po ukončení materskej, keď som si začala hľadať prácu.

maribell
15. jan 2014

ja som citala ze zensky orgazmus napomaha spermiam aby isli rychlejsie vdaka stahom svalov 🙂 ja som otehotnela 2x aj s orgazmom kedze oragzmus mam zakazdym .. ale podla mna by to vyslo aj bez toho 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre