Brali ste v tehotenstve preventívne Anopyrin ?

sestinka3
23. máj 2019

Ahojte chcem sa opýtať je tu nejaká baba čo brala Anopyrin preventívne v tehotenstve?chcem sa opýtať koľko mg denne ste brali aj ked vám na hematologii nič nezistili? ďakujem

janulka257
23. máj 2019

@sestinka3 a prečo chceš brať anopyrin keď ti nič na hematologii nezistili?

sestinka3
autor
23. máj 2019

@janulka257 mala som 2potraty a viem že niektorym babám po potratoch vraj lekár preventívne kázal brať Anopyrin

noemi155
23. máj 2019

@sestinka3 a prečo ti neurobili genetické testy na hemoske? Ja som potratila raz a hneď ma poslali na hemosku a tam mi urobili generické testy a teraz si picham clexane injekcie na riedenie krvi

bagre
23. máj 2019

Brala som viacmenej prevent., ale po rozhovore s hematologičkou a viacerých potratoch. Nič nezistili - nikde,ale nasadila fraxiparin inj a kopu vitamínov čo mi chýbali. A potom aj anopyrin myslím že v poslednom trimestri.

sestinka3
autor
23. máj 2019

@noemi155 lebo my už jedno dieťa máme tak vraj nám genetiku netreba

bzuco86
23. máj 2019

@sestinka3 tak to je velky omyl!!!! Takkze porucha zrazanlivosti krvi je sice vrodena porucha avsak sa nemusi prejavit pri tehu
Ja som prve potratila nasledne mala dceru bez vsetkych liekov a injekcii uplne vpohode a potom som opat potratila a zase mam syna avsak uz aj s fraxikom!!!!

bzuco86
23. máj 2019

@sestinka3 takze sup sup na hematku!!!

sweetdreams
23. máj 2019

@sestinka3 no ja som brala anopyrin, keď sme sa snažili, ale akonáhle bol pozitívny tehu test, dala mi fraxiaprine, lebo vraj anopyrin sa v tehu nemôže. Tak to radšej prekonzultovať s lekárom

bzuco86
23. máj 2019

@sweetdreams a to som ti sla napisat ze anopyrin az v poslednom 3mestri

sidus
23. máj 2019

@sestinka3 Ja som brala anopyrin prvé dva trimestre, v treťom fraxiparin. Dve deti som vynosila v pohode, potom dva potraty. Na hematologii zistili syndróm lepivych doštičiek,pri ktorom je vraj lepšie užívať anopyrin ako pichať fraxik.

bashawelle
23. máj 2019

@sestinka3 v prvom tehotenstve najprv anopyrin, potom clexane injekcie do porodu. ordinovala mi to hematologicka. v druhom takisto hematologicka od zaciatku preventivne anopyrin 100 aj ked vysledky z krvi boli ok. od 36 tt clexane, anopyrin sa neodporuca na konci tehotenstva, zvysuje krvacavost pri porode.

whatever1
23. máj 2019

@sestinka3 Ja som dostala hned na zaciatku tehu STACYL(podobny liek anopyrinu)tiez preventivne a ktomu este utrogestan. Potom na 1.trimestralnom screeningu mi zistili slabsie prietoky placentou tak mi predpísali anopyrin(100mg,1x denne). Vraj je to to iste len sa lepsie vstrebava. Brala som ho az do cca 37 tyzdna. Ja som sa ho skor bala nebrat ako brat. Pomaha zlepsovat prietoky, zabranuje vzniku zrazenin, atd., jedine co mozes viacej krvacat ak sa zranis, preto sa vlastne uz nemoze brat cca 3-4tyzdne pred porodom.

janulka257
24. máj 2019

@sestinka3 viem, že su štúdie kde sa zistilo, že anopyrin zlepší prekrvenie maternice. Doporučuje sa od 50-100 mg denne, ale určite by som to nebrala bez konzultácie s lekárom

nananah
26. okt 2019

“Som v 7 tt tehotenstva mám antifosfolipidovy syndróm všade čítam že sa ma brat aj anopirin v pondelok idem k doktorke myslite že dovtedy sa nemôže nič stať? Picham si aj fraxiparin 0,3.”??
Či si môžem anopirin nasadiť aj sama ?

era777
26. okt 2019

@nananah urcite si anopirin nemozes nasadit sama ! Mas fraxiparin naco by ti bol este anopirin ? Treba si prv pozriet na nete, ktory liek naco je a nie vidim na MK, ze niekto berie anopirin nemam aj ja ?

nananah
26. okt 2019

@era777 anopirin spolu s fraxiparinom som mala nasadený v marci pred KET ten nevyšiel...teraz v septembri som mala ET nasadili mi už len fraxiparine pritom výsledky sa mi od marca nezmenili...Dočítala som sa že anopirin pôsobí inak ako fraxiparine v piatok mi zistili srdečnú akciu je prirodzene že sa po potrate bojím a nechcem o babo znova prísť...preto sa pýtam...v pondelok idem k doktorke smäd sa dovtedy nič nestane

era777
26. okt 2019

@nananah tak, ale co myslis, ze zabudli nato ? Ved hadam lekar vie ci ti to maju dat ci nie pri tvojej dg ? Ci ? Neviem vtedy ti predpisal fraxik jeden lekar a anopirin druhy ? Urcite sa nic nestane, tak sa zbytocne nestresuj a pondelok sa opytas ci ti netreba aj anopirin, a uvidis ale hadam v tvojom pripade su obozretnejsi a maju nacitanu aj predchadzajucu anamnezu, urcite si ho ale nedavaj sama 😉

nananah
26. okt 2019

@era777 ok nedám si ho sama vydržím do pondelku a áno mám obavu že na neho imunologicka zabudla niesom moc spokojná s jej vysvetlením mojej liečby preto som si ho už z obavy chcela nasadiť sama po tom čo zistili že srdiecko bije....fraxiparin mi nasadila hematologicka.
A keď som tu čítala že niektoré baby berú aj fraxiparine aj anopirin vystrašilo ma to

era777
26. okt 2019

@nananah aj anopyrin aj fraxiparin patria do skupiny liekov antitrombotika ... To znamena, ze maju rovnaky ucinok 😉 to mas ako ibalgin a novalgin ktore patria do skupiny analgetika .... Oba ta zbavia bolesti tak isto antitrombotika su na riedenie krvi, resp.nato aby nevznikali krvne zrazeniny ... Pondelok sa nato,opytaj, ze predtym si brala a ci teraz netreba do vtedy bud v klude 😊 mozno ti to nedali narocky, aj aj ... Ale iba jedno ... Ked to nemalo efekt vtedy, napr. niekedy si zeny pichaju fraxik a uz ked su dopichane tak vysadia fraxik, a predpisu anopyrin ... Opytas sa uvidis, ale myslim ze sobotu vecer nieje cas na stres, uzivaj vikend pondelok je za rohom .... 😊

nananah
26. okt 2019

@era777 ďakujem 🙏🏽❤️V pondelok napíšem čo mi povedala to budem múdrejšia máš pravdu už sa tým nebudem zaoberať.
Len veľmi tuzime po zdravom bábätku mame za sebou dlhu a trnistu cestu....prajem pekný večer

era777
26. okt 2019

@nananah mne to nemusis hovorit ja som prisla o 2 v 24 tt ja viem co je tuzba a viem aj co je strach ... Neboj, vserko bude ok 😊 nastav si tak hlavicku a taku energiu aj k sebe pritiahnes 😉

deniska14
26. okt 2019

Ja som počas prvého tehu mala preeklampsiu tak pri druhom tehu som od 13tt brala anopyrin a od 20tt som si pichla clexane

dola23
26. feb 2020

Tiež mi nič nezistili. Som po dvoch MA do 8tt. Teraz som treti krat tehotna a preventivne si picham 0,3ml Fraxiparine uz par dni od počatia. Som v 15tt. Uz nezistime ci to je vdaka nemu alebo je to nahoda. Precitajte clanky:
https://www.preventivne.sk/otazky-odbornika/hem...

sestinka3
autor
26. feb 2020

@dola23 ja picham Clexane 0,4 plus obden Anopyrin 100.momentalne začínam 17tt....asi na tom nieco aj bude

juliet86
26. feb 2020

ahoj ja beriem anopyrin 100ku denne. od 13teho tyzdna. lebo mi vysla pravdepodobnost preeklampsie 1:43.ziadne ine lieky v tehu neberiem tak dufam ze to dlhodobe uzivanie anopyrinu nema zly vplyv na babo. je to trochu divny pocit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre