Antidepresíva v tehotenstve?

lolita1805
27. sep 2011

ahojte maminky, nájde sa tu maminka, ktorá pred tehotenstvom aj počas tehotenstva užívala antidepresíva??chcem sa spýtať, či to nejako neohrozilo bábatko a neostalo poznačené tým...ďakujem Vám za odpovede.....píšte prosím len tie, ktoré s tým máte skúsenosti...Vďaka 🙂

macamac
27. sep 2011

osobne nie, ale v švagriná brala-upravili jej dávky a zmenili myslím aj typ lieku,lebo dnes je už široká škála liekov, ktoré môže užívať aj tehu mamina 😉 myslím,že na konkrétny prípad najlepšie poradí doktor,lebo nie je depresia ako depresia a každý berie iné lieky a má iný druh choroby 🙂 takže je to individuálne
prepáč,že som napísala-ale chcela som trochu poradiť, i keď sprostredkovane, nie cez svoju skúsenosť 😉

andreah25
27. sep 2011

Ahoj, ja som brala antidepresíva pred tehotenstvom z dôvodu pracovných problémov a s tým spojeným aj problémom s otehotnením. Po odchode z práce som ich však zahodila do koša a do týždňa som bola tehotná. Nemyslím si však, že by to nejako ublížilo bábätku (aj napriek tomu, že nejaké látky z tých liekov ešte určite v tele boli). Počas tehotenstva som už však žiadne nebrala, takže toto posúdiť neviem.

mirabella27
29. máj 2012

Ahojte mamičky.Potrebovala by som radu ohľadne tehotenstva a antidepresív..som liečená tretí rok,beriem cipralex,coaxil a lexaurin..Zistila som,že som tehotná,až keď som už v treťom mesiaci (normálne som mala menzes)..bolo to veľké prekvapenie a jediné šťastie je v tom,že som už predtým začala pomaly vyraďovať lieky,resp.znižovať si dávky,lebo som sa cítila dobre..Takže vlastne v období,keď som už bola tehotná,nebrala som vôbec coaxil.Lenže brala som cipralex 10mg-jednu tabletu každé ráno,plus pol tbl.lexaurinu ráno a niekedy aj večer.Mojej gynekologičke som povedala o cipralexe,ten mi dokonca schválila-aj keď ho už beriem len ob deň,v tom strese som ale zabudla povedať o lexaurine a ešte som asi tri krát za tie tri mesiace zobrala aj ibalgin-robili mi zuby..Samozrejme to lekárke všetko poviem,ale aj tak mám strach a do najbližšej kontroly mám tri týždne,tak sa chcem opýtať,či má s tým niekto skúsenosť,alebo niekoho takého pozná,lebo mám strach,či je dieťa ok..Doktorka povedala,že je vitálne a pekné na svoj "vek",ale predsa,nemôže byť poškodené z toho lex???

lenkadovolenka
24. okt 2012

@macamac @andreah25 @mirabella27 @lolita1805 ahojte kočky, pred tehu som barala antidepresíva dlhodobo, ale najnižšiu možnú dávku a len jeden druh 1x za deň. A keď som volala svojej doktorke, že som tehu tak mi povedala, že to mám okamžite vysadiť a dokonca mi zakázala aj prírodné, teda homeopatické alternatívy lieku.....treba vraj viac odpočívať....takže som ho úplne vysadila, nechcem riskovať! baby, v tehotenstve sa tak hormóny zbláznia, že vôbec je zbytočné také lieky brať si myslím....(teda pokiaľ nejde o samovražedné stavy).

helka193
25. okt 2012

Ahojte liečim sa na Panickú poruchu s úzkostnými stavmi od r. 2009, lieky beriem no ked som nebola tehotná tak CIPRALEX potom mi to vymenil za ELICEU 1tab/denne + NEUROL 0,5mg ( pred tehu ), ked som otehotnela s malinkou v r.2010 som brala do 4 mesiaca ELICEU ale zlakla som sa toho čo bolo písane v prib.letaku že dieťa môže omodrať a podobne, tak som šla za doktorom-psychiatrom mojim a ten mi predpísal ASENTRU 50mg 1/2 tab./denne-ráno a NEUROL 0,25 mg podľa potreby ja som ho brala 3x denne až do pôrodu ešte hodinu pred pôrodom som si dala zavolať nemoc. psychiatra aby som sa mohla spýtať či si môžem dať neurol, lebo ma čakala sekcia a mala som stres a povedal v pohode len aby som to zapila s min.vody. Viktoria sa narodila úplne zdrava 🙂 chvalabohu, teraz som opäť tehu a stále beriem lieky a také isté dávkovanie ako pri Vikinke, upravenú liečbu už mám 3,5 mesiaca ked som dokimu povedala že chceme dalšie mimi, tak už vtedy mi nastavil nižšiu dávku. Jedine čo som mu podpisala bol papier že aj počas tehu beriem NEUROL ktorý sa nesmie brat v tehu lebo svojim sposobom podla lek.študii poškodzuje plod, musí byť predsa aj doki chranený kedže mi ho predpisuje keby sa nedajbože niečo stalo 😒 ale sam povedal že Neurol a ako aj ine alprozolamy ako je Lexaurín, Frontin, Xanax a podobne nie su až tak velmi škodlive pre plod ale istota je istota , možno 1:10 000 00. Ja som nemohla kojiť kvôli neurolu takže ak beriete podobne lieky ako lexaurin, frontin, xanax a iné tak budete mať rozhodne zastavenu laktáciu. Keby ste brali samotné AD bez doplnku ako je NEU. LEX.XANAX tak kojenie nebude zastavené. Su AD pri ktorých sa môže normalne kojit napríklad CIPRALEX, ELICEA, CITALEX, ASENTRA a ostatné je ich vela samozrejme s najnižšou dávkou. Prajem všetkým veľa šťastia a hlavne zdravé detičky 🙂

babyone3
17. nov 2012

Ahojte, chcem sa spýtať či máte skusenosti s braním Alventy a Zalasty počas tehotenstva??dakujem za odpoved

pingu1
17. nov 2012

ja som uzivala 150mg velaxin cele tehu a nic sa nestalo

euka210
21. nov 2012

spytajte sa lekarky, ci sa mozu brat...niektore ano, niektore nie. Mne povedala, ze to nie je problem...ale dovtedy som ich aj tak uz vysadila

vranov
13. mar 2013

Už 3 roky beriem Eliceu,dva krát sa mi ich už psychoška pokúšala vysadiť,ale stále sa mi tá depresia vrátila. Z manželom by sme chceli mať druhé dieťatko,ale lekárka mi povedala,že mi tie lieky ešte také 2-3 roky nechce vysadiť,aby sa depka nevrátila....Ale tri roky už čakať nechcem. Mám 33 rokov,prvá dcérka má 6 rokov. Tak neviem čo robiť. Musia predsa existovať niejaké šetrnejšie lieky,čo by som mohla brať. Poradíte mi,prosím? ĎAKUJEM 🙂

ferreti
23. júl 2014

Ahojte ja beriem eliciu tri mesiace a chcem otehotniet ale mam obavy ci bude babo zdrave ,viete mi poradit ?

alenka630
22. okt 2014

ahojte ja by som sa chcela spytat brala som neuroly a xanax vlastne som nevedela ze som tehotna az ked som to zistila tak som ich nebrala a doktor mi nasadil spitomin ale vobec mi to nepomaha chcem sa vas opytat ci by sa nejake ine tabletky na nervovu sustavy nemohli brat? ale aby to nemalo vplyv na babo odpište mi prosim ☹

mia135
5. nov 2014

AhojAlenka630,mam skusenosti s uzivanim liekov v tehotenstve a aj pri kojeni. Moj 6 mesacny syncek je krasny stastny a zdravy. Spitomin je len placebo, mne tiez nezaberal. Ako casto a v akych davkach si uzivala neurol?

monisimi
20. jún 2015

Ahojte ja beriem neurol 2 mg denne pred rokom som brala az 5 mg( ,, natrafila som na super psychosa" ).terajsi mi ho uspesne znizuje niekedy si dam 1az 1.5 mg.no a prave som zistila ze som tehotna ako sa ho zbavit aby som neublizila malinkemu? Velmi pekne dakujem za odpovede...

sardinka333
20. jún 2015

monisimi - na svoju otazku si si vlastne aj odpovedala, postupne znižovať...ale ten neurol asi na ,,niečo berieš,, ak za neho nemas nahradu napr. AD tak sa ti ,,stavy,, možu vratiť ...Prvé 3 mesiace sa neodporučaju žiadne lieky, ani AD a určite nie ,,benzáče,, ako neurol, lexaurin, rivotril...nakolko hrozi realne poškodenie plodu...neskor je možné nasadiť antidepresíva, vraj medzi najšetrnejšie patria ,,sertralínové,,. Pozor aj na laktáciu...aj ta može podporovať, udržiavať a vyvolávať neurotické stavy. Treba sa poradiť so svojim doktorom.

bambuliacick
18. mar 2016

ahojte maminky,ja mam panicku poruchu a vystriedala som v priebehu 1mesiaca 7druhov AD a jeiny xanax mi pomaha a uzivam ho pol roka.... chceli by sme druhe babatko,ale bojim sa,mate skusenosti niektora konkretne s xanaxom? a este trpim aj refluxom,to je dalsie minus..... ale babatko strasne chceme,len lieky vysadit nemozem,lebo okamzite dostavam panicky zachvat :(

mirkaajanko
18. mar 2016

bambuliacikc Ahojky...ja mám tiež úzkostnú poruchu, antidepresíva by som na tvojom mieste nebrala, ak chceš otehotnieť. Ja som všetko vysadila, dokonca aj čaj....určite to rieš inou cestou... napr. psychológom

gita17
14. apr 2016

@bambuliacick ako si mohla vystriedat 7 druhov AD za 1 mesiac??? To je nezmysel, aby ti neaky lekar predpisoval 7 druhov AD za mesiac, ved zacinaju ucinkovat az po 2-3 tyzdnoch.

nikamo17
7. jún 2016

mia135 prosim ta o radu ohladom užívania AD počas tehu... liecim sa pol roka na uzkos.poruchu a užívam paretin 1 tab.denne no zistila som že som tehu a znížili mi dávku na štvrtku denne môže to ublížiť bábätku? Vraj radšej zobrať min.davku ako nebrať a byť v depresiách dakujem

silvika99
1. jan 2017

baby pls odpiste mi ako ste to poriesili tie lieky pocas tehu a ci je vsetko ok? ja sa liecim na nespavost dva roky a uzkosti z toho a strasne tuzim po druhom babetku dakujeemmmm

nikamo17
1. jan 2017

@silvika99 ahoj ja beriem paretin cele tehu....Chcela som vysadiť na prvý trimester no nedalo sa ..Mzatial je všetko ok tak sa porozprávaj so svojou psychiat.aj gynekológom určite ti pomôžu

yollanda
1. jan 2017

@silvika99 ja pocas tehu cca 10 liekov denne. Beriem to uz 14 rokov. Vsetko ok

matka888
4. jan 2017

Ahojte uzivam Paretin 1tbl denne plus xanax p.p.niekedy pri uzkosti musim uzit az 2-2,5mg a chcela by som babatko ale.mam strasny strach ze neotehotniem ked uzivam taketo lieky popripade ak bu som otehotnela bpjim sa ze nebudem m

matka888
4. jan 2017

Nedopisala som to sa mi to odoslalo skor a keby ze nahodou otehotniem nebudem moct uzivat tieto lieky a ja asi bez nich nedokazem byt stale mam uzkosti depresie okrem toho som strasne chuda mam 45kg a 169cm a aj to sa bojim ze koli mojej chudej postave neotehotniem pripadne portratim stale.mam strach z toho vsetkeho ake.mate skusenosti?budem pocut aj nejaku pozitovnu spravu?moj psychiater je proti tomu aby sa uzivali xanax aldbo paretin pocas tehotenstva

nikamo17
4. jan 2017

@matka888 ahoj tak najdi si ineho psychiatka ,baby uzivaju cele tehu AD a chvala bohu ok vsetko...niketore prave preto ze uzivali AD nepotratili lebo boli psychicky ok....no xanax,frontin...adt by som nebrala,ved ak si nastavena uz na liecbu AD ti stacia ci???ja som brala frontil len 3tyzdne kym nezacali ucinkovat AD potom som uz nepotrebovala az doteraz to zu je 1rok ,taklze neboj sa a konzultuj aj zo svojim gynekologom....drzim palce

matka888
5. jan 2017

Ja som nastavena uz 3 roky uzivam AD,ale mavam niekedy uzkostne stavy a musim si dat xanax ten mi najviac pomaha aj keď uz musim uzit vacsiu davku ako kedysi lebo uz tak nezabera ako to byva pri tychto liekoch a uz sa bojim ze mam nanho zavislost a da sa otehotniet aj ked uzivam tieto lieky a AD?som pocula ze by sa mali isty cas pred otehotnenim vysadit

nikamo17
5. jan 2017

Ak ti to stav nedovolí tak ich nevysadis ...Lebo ak otehotnies budeš bez nich psychicky zle a možes potratit tak mi ho povedane aj psychiat.aj od gynekológ.

matka888
6. jan 2017

Dakujem za odpoved trosku som sa upokojila 🙂lebo uz aj z toho strachu mam uzkosti

sardinka336
6. jan 2017

@matka888 otehotniet sa da bez problémov aj na AD. Ziadne vysadenie pred planovaným otehotnením nie je nutné, potrebné..to su skor take internetové reči. Je x zien čo maju deti aj na AD, uzivali počas tehotenstva napr. šetrnejšie pripravky ako Sertralin a maju deti. Všetko treba konzultovat s psychárom.

nikamo17
6. jan 2017

Presne tak ja som liečená rok a medzitým som nečakane otehotnela,vôbec sme neplánovali,a skúšala som vysadiť takmi bolo zle že som musela naspäť brať.....Nepočúvaj a hl.necitaj po nete ,počúvaj lekára aj svoju gynekológ. Sú ženy schizofrenicky a vyhodili deti a sú zdravé ...A majú oveľa silnejšie lieky neboj sa všetko bude jak má a ti musíš myslieť pozitívne ....Ak ta prepadne úzkosť ..Rýchlo hľadaj niečo pozitívne aby tá myšlienka hneď zmizla

kachita
6. jan 2017

Ja tiez beriem AD aj pred aj pocas tehu a zatial vsetko ok. Neboj sa. Vsetko bude v poriadku. Pokojna mamicka=zdrava mamicka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre