Antikoncepcia a polycystické vaječníky

bambaleante
12. apr 2016

Ahojte, doktor mi povedal, ze mam polycysticke vajecniky a ze bude pre mna tazsie otehotniet. Este ale babo neplanujem (az tak za 2-3 roky). Brala som antikoncepciu asi 6rokov, naposledy NuvaRing, ale uz 1,5 roka neberiem nic a ani som sa k tomu nechcela vratit (bolievala ma hlava, mala som vyssi tlak, nikto nepovedal ze je to z antiky ale ked som ju vysadila, problemy zahadne zmizli...). Doktor mi ale povedal, ze ked teda dieta neplanujem, ze by bolo dobre keby som brala antiku, ze by som odbremenila vajecniky, "usetrila" si vajicka a ze potom po vysadeni je vyssia sanca na otehotnenie. Predpisal mi naplaste Lisvy (zatial som ich nekupila). To, ze po vysadeni sa ma telo ocistit od hormonov pred otehotnenim, je podla mojho doktora mytus a platilo to pre stare antiky, ktore mali vysoke davky hormonov. Ale ja aj tak neviem, ci do toho mam ist... Mate s tym niektora skusenost? Predpisali vam takto antiku na polycysticke vajecniky? Otehotneli ste potom po vysadeni? Dakujem za akekolvek odpovede k teme 😉

segga
12. apr 2016

@bambaleante Tazko radit, kazda z nas Ti povie len za seba. Ja som brala antiku asi 4roky a neboli ziadne problemy. Po jej vysadeni, s tym, ze ideme "robit babatko" mi doktor povedal, ze mam PCO. V kazdom clanku sa pise, ze hlavnym faktorom pre vznik ochorenia je uzivanie hormonalnej antikoncepcie... 😒 Ide o to, ze ked uz antiku vysadis, babatko chces a kazdy menzes je pre Teba sklamanim.. Ja Ti mozem za seba povedat, ze hormonalnu antiku uz nikdy viac...

bambaleante
autor
12. apr 2016

@segga dakujem za odpoved. Viem, ze kazda sme ina a kazdej nieco ine sadne a pomoze. Skor by ma zaujimalo, ci aj nejaky iny doktor takto postupoval, ci mi v tomto pripade antika moze pomoct, alebo je to proste len farmaceuticky biznis...

ela1919
12. apr 2016

Ahoj @bambaleante mne tiež lekar oznamil ze mam polycysticke vajecniky a budem mat problem otehotniet, ja osobne som antikoncepciu skusala, ale nerobila mi dobre, ale lekar mi nic take ako uzivanie antikoncepcie neodporucil, prave naopak, vravel ze mam cim skor sa pokusit otehotnie. V mojom pripade to cim skor urcite nebude, ale moja sestra mala tiez problem s otehotnenim a začala uživať produkty z aloe vera od forever living, po 3 mesiaci uzivania otehotnela a teraz je maminkou 3 mesacnej dcerky, rovnako aj jedna kamaratka, ktora bola na 3 umelých oplodneni a nemohla otehnotniet a lekar jej nevedel pomoct, tak ma kontaktovala a začala užívať produkty s aloe vera a otehotnela..... takze urcite su aj ine moznosti ak chces otehotniet ako uzivat antikoncepciu, v ktorej su milion neziaducich ucinkov.....🙂

vretenica12
12. apr 2016

@bambaleante doktor mi chcel dat HAK na polycysticke vajecnicky, ale vysvetlil mi, ze by mi pomohla pri vedlajsich prejavoch ako akne, mastniace sa vlasy, mala by som pravidelny cyklus. Zaroven mi povedal, ze ak mi tieto veci az tak nevadia, tak ju nepotrebujem, ked budem chciet otehotniet nasadi mi nejake lieky (nepamatam si nazov), ak to nepojde bez nich. Odporucil mi zmenit zivotny styl a schudnut (mala som velmi velku nadvahu). Zmenila som a upravil sa mi cyklus, plet sa mi tiez trocha upravila, vlasy ostali (kratky zostrih to isti 🙂), Takze HAK u mna rozhodne nie....volakedy som ju brala, dost dlho sa mi upravoval organizmus, ked som ju vysadila...

buckeye
12. apr 2016

pco nevznika po HAK, ale hak sa na to casto predpisuje, lebo moze niektore faktory zmiernit(ak zena nechce este dieta), ale po jej vysadeni pri snahe o babetko sa telo zasa vrati do stavu pred, teda do pco, PCO je vrodeny sysndorm, su asociovane urcite geny a hlavne si treba davat pozor na stravu, malo by byt menej sachararidov, viac bielkovin, pretoze vdaka genetike, ma zena zo sacharidov sklon naberat,, tukove tkanivo je hormonalne aktivne a tiez sa zapaja potom do hormalneho systemu a disbalancu,
podla studii sa vysokoproteinova strava ukazuje ako dobry pomocnik pri snahe o babatko pri pco, ak su zapojene este aj inzulinova rezistenicia tak aj s podavanim metforminu..