Bacuľky snažilky a oddelená strava. Pridajte sa k chudnutiu!

marlenka56
20. jún 2008

Ahojte bambulky 😵 Prajem vám krasny slnečný deň.

Keďže nám doky zistil, že by sme mali trošku popracovať na bacuľkovských partiách tak preto som založila túto témičku. Aby tie čo sa už dlho odhodlávali ale nakoniec to vždy vzdali. Preto začíname do konca roka minimálne 10 kg. Všetky ktoré sa pridáte, vlejete aj mne kúsok nádeje a všetky to spolu dokážeme a potiahneme to do toho krásneho babatkovského štastička v brušku a neskôr v náruči.
Držme si palce.

Prajem Vámj krásny slnečný deň.

Marlenôčka

zuul
20. jún 2008

marlenka 😀 držíme palčiská 😵

pahu
20. jún 2008

Marlenka ty si trdielko 😀 Ja som to myslela v dobrom, pretože ak sa budete ťahať s niekým, kto to potrebuje tak silno a veľmi ako ty, potom by sa to mohlo podariť 😉 A ja tu stále budem, len sem už nebudem motať moje kilečká, teda ak nepriberiem cca 10 kg a budem Vás len čítať a povzbudzovať, keď budete hladošiť 😀 😀 😀 😀

marlenka56
autor
20. jún 2008

zuulienka a pahulinka, len som nechela aby ste sa hnevali na mna .. 😅

marlenka56
autor
20. jún 2008

takze neodchadzajte prosim z tejto temicky 😉 😵

pahu
20. jún 2008

Marlenka, ale ja sa neviem veľmi hnevať. Hmm, asi sa to teda naučím 😀 Nič to, len si sleduj, aby si sa aj pohybovala. Ínáč maminka moja mala teraz nejakú očistnú ryžovú dietu a dala dole za 2 mesiace 9 kg... Popri tom chodieva na bicykel cca 3 x do týždňa... Sama podotýkam, zaťala sa a hotov. mala totiž veľmi zlé pečeňové testy 😉 Pekne ju od nej vypýtam a naskenujem si ju a potom Vám ju sem pošlem. Možno by ste to mohli nejako využiť 😀

marlenka56
autor
20. jún 2008

vraj ta dieta je velmi drasticka, ale davaj hej musim a zaťať 😉 a hotovo, doma mam rotoped 😀

pahu
20. jún 2008

Marlenka, začni každý deň s 10-timi minutkami 😉

marlenka56
autor
20. jún 2008

Pahulienka ale posli mi to aj mailom 😉

marlenka56
autor
20. jún 2008

ja som uz aj zacala, ale som nevydrzla ma to netrhalo, hlavne ze mi to musel manzelik kuopit a teraz na to sada preach .. ale teraz ked doky povedal, ze musim schudnut tak musim ... pre babatko musim musim musim

pahu
20. jún 2008

Marlenka musíš, lebo mi to sem musíš napísať, ako dlho si vydržala 😀

teraz už letím domov, vypýtam od maminy dietu a v pondelok som tu a čakám na tvoje usilovné správičky 😉

marlenka56
autor
20. jún 2008

ja zacinam od pondelka 😉 a musim vydrzat dlho lebo chcem babulko a to je dlha cesta za šťastím 😉

campi
20. jún 2008

Zuzu: pro zacatek bude stacit, kdyz nebudes jist pecivo a prilohy. Nemenit radikalne jidelnicek, to je strasne moc tezky, ale postupne vynechavat a pockat, az si zvyknes, ze treba jis sunku s okurkem bez rohliku nebo platek kureciho jenom se salatem nebo jogurt s cerstvym ovocem misto slazenyho... Cokoladu drahou s vysokym obsahem kakaa. Kolace a buchty = dvojity jed - bila mouka + bily cukr.

A jist co nejcasteji - kazdy dve hodiny, pripravit si jidlo na cely den a porad neco požírat - Tvuj hlavni problem bude urcite v metabolismu, ten se musi urychlit, aby hezky vsechno snezene spalil.

A urcite by ti prospelo vyhledat nejakou odbornou pomoc - premyslela jsi o klubu STOB Ivy Malkove? Kdyz to zadas do vyhledavace, tak by se ti mely objevit jejich stranky. Je fajn, ze chces hubnout pred druhym ditetem - pak bys totiz nezhubla fakt vubec nic.

Ja vim, ze je to predcasny myslet na stari, ale moje babicka mivala taky pres sto kilo a reknu vam, ze ji obezita zpusobila straslivy zdravotni problemy a dost ji komplikovala pobyty v nemocnici - telo se uplne opotrebovalo a zkolabovalo. No, to umirani bylo strasny, jsme se s mamou zarekly, ze toto fakt nemuzeme dopustit a ja jsem ted uplne trapna, jak se snazim v dobrym propagovat zdravou stravu.

Manzelova byvala kolegyne za rok, co ji nevidel, zhubla ze 110 Kg na 75 Kg - jenom diky uprave stravovani, zadne cviceni pry nezaradila.

eva7780
20. jún 2008

marlenka aj ja sa pripajam k vam 😵

marlenka56
autor
20. jún 2008

Evka len pod zatial sme len 2 😉

eva7780
20. jún 2008

marlenka len my dve? to je malo 😒

vladimira1
20. jún 2008

ahojte kocky......nie ste len vy dve, pridavam sa k vam 🙂 ☹

vladimira1
20. jún 2008

165 cm, dobrych 90 kilcisk, 2 navsteva u hermana, ktory na mna zazera...ale nic nepovie 🙂 , cakam na tu poslednu navstevu unho...........kedy a ako spomenie moju vahu 🙂

eva7780
20. jún 2008

ahoj vladimira pridaj sa k nam s marlenkou od pondelka sa budeme snazit oddelenu stravu a budeme sa aspon vzajomne podporovat a vymienat recepty 😵 😵 😵 na mna hermi nezazeral ale rovno na konci povedal ze by som mala schudnut zatial sa nedari

marlenka56
autor
20. jún 2008

Vladka, som rada ked sa pridas odkial si? Ty si presne moj pripad, u hermiho budes jasná 😉 Mne povedal, no redukcia by nezaskodila, vypocital mi BMI a povedal, ze no tak 10kg by islo dole?? a ja pokusim sa, a on skuste 😀

marlenka56
autor
20. jún 2008

On najprv povie manzelovu diagnozu a potom zacne s tebou 😉

Evka akurat hovorim M. ze sa na to davame, a povedal, ze aspon nebudem sama 😵

eva7780
20. jún 2008

marlenka aj ja som to spomenula m.,nehovoril nic 😀

vesi
20. jún 2008

ahojte babulky, len vás chcem podporiť a držím palce 😉 moja mama sa kedysi takto stravovala a dalo sa to zvládnuť. neviem čo všetko viete o tomto spôsobe stravovania, tak tu je pár rád, dúfam, že nevadí... 😅

Podľa lekárov patrí delená strava medzi relatívne bezpečné diéty, musí sa však riadiť zásadami správnej výživy. Úspešná je vraj preto, že vedie k dodržiavaniu stravovacieho režimu, človek venuje viac pozornosti svojej strave a to pomáha k zlepšeniu výživy.

Princíp tejto diéty je v nekombinovaní určitých potravín. Konkrétne potravín zo živočíšnej a rastlinnej skupiny, resp. bielkovín s uhľohydrátmi. Pri delenej strave rozlišujeme tieto skupiny potravín.

- Živočíšna skupina: mlieko, syry (nízkotučné), tvaroh, jogurt (biely), vajcia, mäso
- Rastlinná skupina: chlieb, pečivo (tmavé), strukoviny, zemiaky, ryža, múka, sója, cestoviny (bezvaječné), vločky, sója, múka, med
- Zelenina
- Ovocie
- Neutrálne sú orechy, mandle, kakao, soľ, pochutiny a káva

Základné pravidlá pri dodrživaní delenej stravy sú:

- Rastlinná a živočíšna skupina sa nesmie kombinovať.
- Potraviny zo živočíšnej skupiny môžeme kombinovať len so zeleninou.
- Potraviny rastlinnej skupiny môžeme kombinovať so zeleninou alebo s ovocím(nikdy nie súčasne)
- Ovocie so zeleninou sa nesmie kombinovať.
- Potraviny s neutrálnej skupiny, môžeme kombinovať so všetkým.

Ďalšie dôležité pravidlá:
1. Z nápojov najviac minerálky, sódovku, nesladený čaj.
2. Alkohol brzdí chudnucí proces, najlepšie je vydržať aspoň prvých 14 dní diéty úplne bez neho.
3. Nezáleží na množstve potraviny, nesmie však dôjsť k nežiadúcej väzbe, tuk sa okamžite ukladá.
4. V nakladanej zelenine cukor nevadí, v kompótoch áno.
5. Zemiaky nie sú zeleninou. Patria do rastlinnej skupiny. Huby zaradíme medzi zeleninu.
6. Zelený hrášok a fazuľkové lúsky sú zelenina, ale hrachová kaša, alebo varená fazuľa patrí k strukovinám (tj. rastlinná skupina).
7. Pri výbere cestovín dbáme na to, aby boli bezvaječné.
8. Pri pečení alebo restovaní, nádobu len slabo potrite rastlinným olejom. Nie vo väčšom množstve!
9. V prípade veľkého hladu po sladkostiach siahnite po ovocí, nezabúdajte však, že v deň, keď sa konzumuje ovocie, nesmie sa jesť zelenina.
10. Cukor je prísne zakázaný.

eva7780
20. jún 2008

vesi dakujem a nevies ako je to s kavou?

marlenka56
autor
20. jún 2008

vesinka dakujeme za podporu 😉 a cenne rady 😵

vesi
20. jún 2008

neviem presne, ale ked pôjdem k mame, tak pohľadám knihu čo o tom mala, ale viem, že mama pila kávu s umelým sladidlom 🙂

eva7780
20. jún 2008

kavu pijem bez cukru to by nebol problem ale kedy?

vesi
20. jún 2008

tak som o káve našla toto
12. Káva sa môže (ale s mliekom len pri “živočíšnej skupine”, so sójovým mliekom pri “rastlinnej skupine”).

je to z tejto stránky

http://www.alinka.sk/zakladne-principy-delenej-...

llucinka
20. jún 2008

evi: klasické mléko při žvířátkách a sójové mléko v rostlinkách. prozor ale na sójové mléko, obsahuje hodně tuku 😉 Jinak slazení je vyřešeno ovocným cukrem, ten se smí vždy, jak při té, tak i při druhé skupině. 😉

vladimira1
20. jún 2008

som z ke, inak s tou delenou stravou u mna bude problem.........nejem ovocie okrem malin a jahod........vobec nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre