Biorytmická metóda kontroly plodnosti. Máte skúsenosť?

norba
10. jan 2007

Ahojte snazilky,
mate skusenosti s touto metodou?

miau26
10. jan 2007

nie, co to je?

linle
10. jan 2007

gnostik centrum

S manželom sa snažíme o bábo asi 9 mesiacov a tak som si minulý mesiac dala urobiť ten výpočet. Prvý vhodný termín sme mali 29.1, ale asi sa nepodarilo 😒 Inak plodný biorytmus mi vychádza presne v čase menštruácie. Okrem toho si meriam aj bazálnu teplotu a podľa nej mám ovuláciu v strede cyklu.

Fakt kočky neviem, čomu mám veriť. Preto ani nechcem propagovať biorytmickú metódu. Uvidím ak sa to podľa toho podarí, dám všetkým vedieť.

Existuje tu nejaká kočky, ktorej sa to vďaka tejto metóde podarilo?

linle
10. jan 2007

norba, ty zvažuješ, či si máš dať urobiť ten výpočet?

Inak podľa tohto princípu robí výpočty aj Dr. Jonás, ale ja nepoznám osobne nikoho, komu by to pomohlo.

Ale na druhej strane, netvrdím, že to tak nemôže byť. Ako som už písala, mne vychádza plodný biorytmus počas menštruácie a popravde, naozaj sme v tom období s manželom nikdy nesnažili. Ak je to pravda, tak potom aj chápem, prečo sa nám bábo ešte nepodarilo. 😉

butrus
10. jan 2007

ahoj norba, tiež hľadám viac info o tejto metóde - našla som včera stránku kde ti vypočítajú na základe jonášovej metódy plodné dni aj pohlavie dieťaťa na aktuálny týždeň - je to na spodku strany a zadáš tam tvoj dátum narodenia- kuk sem:
http://www.wendys.cz/wendys.php

katy2
10. jan 2007

Butrus, nerozumiem tomu vypoctu... Odkial viem, ze su to plodne dni? Mne tri dni ukazuje dievca a ostatne otaznik. To znamena, ze ked je dievca mam plodne dni? Zda sa mi to divne...

linle
10. jan 2007

katy, ten výpočet čo dala butrus je len taký orientačno - zábavný. V skutočnosti na biorytmický výpočet potrebujú vedieť aj hodinu narodenia, i keď sa to dá vypočítať aj keď vieš len dátum narodenia.

Ak tam máš, že dievča, znamená to, že ak počneš v tento deň, narodí sa pravdepodobne dievča. Ak sú tam otázniky, tak pohlavie je neisté. Len tu to nepočíta, kedy máš plodný biorytmus, ale len, že ak v tomto dni nastane oplodnenie, čo sa ti narodí. 😉 Samozrejme, podľa toho výpočtu nezistíš svoje plodné dni 😉

certica
10. jan 2007

ja som na to zo zvedavosti mrkla a cely tyzden mi vysiel chalanisko 😎 😀

miau26
10. jan 2007

to je len na zabavku 🙂

cucuska
10. jan 2007

baby ja som skúšala Jonáša a nepodarilo sa. Bola som z toho sklamana. Teraz snažilkujeme 4 mesiac a neviem.

emjee
10. jan 2007
norba
autor
11. jan 2007

Ahojte, dakujem za info. Linle, ano zvazujem, ci si mám dat urobit ten vypocet. Ale najprv som chcela pocut nazor bab, ktore to uz vyskusali. Pravdu povediac, to, ze hned na zaciatku webstranky velkymi pismenami pisu vsade, ze najrpv zaplat, vo mne zbudzuje dojem spekulacie. Ale mozno za pokus to stoji.

butrus
11. jan 2007

baby, naozaj sa netreba spoliehať na kadejakých takýchto "šamanov", ktorý vám "zaručene" určia plodné dni. Radšej sa spoliehajme na našich manželov 😀

leto79
11. jan 2007

butrus mas pravdu a hlavne som sa velmi pobavila na tom druhom vypocte - absolutne mi to nesedelo, nič... 🙂

vavka33
11. jan 2007

Ja som si to dala a vyslo mi ,ze 14.1.splodime dievca.No tak sice mam ten den termin porodu,ale mozno dovtedy porodim a splodime dalsiu dievku 😀

anka
12. jan 2007

Ahoj normba. aj ja som si nasla stranku s touto metodou a vypocet ti poslu na tvoj mail zadarmo. Tu je ta stranka http://www.poul.reikiweb.cz/index.php?akc=9
Skusala som to podla toho no do teraz sa nam nic nepodarilo. Mozno je to pre tie snazilky, ktore vedia, ze su v poriadku. No ved skusit treba vsetko.

tucniacik
18. jan 2007

dievcata, ja som si dala tiez spravit vypocet u jonasa - vypocet pocatia zivaotaschopneho plodu... pocula som o nom vela dobreho, aj zle...a poznam aj ludi,ktory tom vyslo... len vas chcem upozornit, ze na tom vypocte v instrukciach pre manzelom je napisane, ze obaja musia byt v poriadku, ak ma zena alebo muz nejaky zdravotnym problem co sa tyka plodnosti, tak v tomto musi pomoct lekar, nie on... jonas vypocitava terminy zdravim parom...
sam som zvedava, ci to pomoze, tie terminy ktore mi dal /5 terminov na tento rok/ su mimo mojich plodnych dni, ale za vyskusani nic nedam... som po 2 potratoch, tak uvidime...600 sk ma na nezabije...

pency
5. júl 2007

tú stránku wendys čo tu uvádzate nemôžem otvoriť? poradí niekto?

kavka
7. júl 2007

ahojte nepošle niektorá babenka nejaké web adresy na tie výpočty? dakujem

vaskova
10. júl 2007

😅 potrebujem Bratislave dobreho gynekologa .

maryloou77
7. nov 2007

no baby poslite aj mne, ja som o tom nepocula aspon nie o niecom s takymto nazvom 😖

fcielkafcielka
7. nov 2007

Tucniacik, kedze vidim, ze cakate babo - vyslo to teda podla Jonasa? Som zvedava, dakujem.

ikke
22. okt 2009

anjelinka • 9. apr 2008 o 13:09
Nestretli ste sa s tym niekto? Pri surfovani na nete som na to natrafila, pomaha pri otehotneni. Nie je to nieco podobne ako Jonas? Ked si zadate "biorytmicka metoda plodnosti", vyhodi mam istu net stranku a tam sa mozete zaregistrovat a poslu tiez nejaky vypocet....
Mate s tym skusenosti?

lenka20 • 9. apr 2008 o 15:02
ahoj anjelinka, ano, mala som to objednane od jedneho pana, nejake gnostik-nieco z Topolcian, su to grafy s tvojimi krivkami - zdravie, plodnost, atd.... skratka sledujes kedy ma krivka plodnosti vrchol a vtedy sa snazis nacasovat ,, plodenie ,, - u mna za dva roky sledovania sa asi len raz stalo, ze moje krivky sa zhodovali s ovulkou, inak vacsinou som bola najplodnejsia v case MS. ale nevravim, ze je to blbost, mozno prave preto som neotehotnela, ze ta zhoda skratka nenastava a ked uz uz mala nastat tak sa mi posunula o par dni MS a zase som bola tam kde predtym. stalo ma to asi 600 korun.

giovannajana • 9. apr 2008 o 15:09
mne sa trošku nepáči, že chlapi rižujú na zúfalých ženách, ktorým sa nedarí otehotnieť. Momentálne za to pýta 690 Sk. Neviem, či je možné veriť tomuto, alebo Jonášovi, ale obávam sa, že my ženy sme také citlivé, že sa náš organizmus dokáže zablokovať aj na tom, ak sa nejaká krivka nepretína s ovuláciou. Podľa mňa sú to stresy navyše. Mne sa páčil jeden môj kamarát, keď mi rozprával, ako "pracovali" na svojom prvom synovi: "...skúšali sme pred, skúšali sme po, skúšali sme v strede cyklu a nakoniec sa podarilo..."

tanitta • 9. apr 2008 o 15:16
Ten pan ja som chodila k nemu osobne.. mala som aj graf.. on vlastne sa zaobera akupuntrurou a reflexnymi bodmi na tele... toto je uz len doplnok ... mas 2moznosti bud si to kupis alebo nie;).. ja som si to tiez dala no ale ktora snazilka nevyskusa vsetko ze?.... .. osobne si myslim ze aj co jonas pocita a aj toto od tohoto pana tak su bstranky presne ked zadate svoje udaje vyhodi vam to to iste a je to zadarmo;)...to plati aj o jonasovi...

emaemkaemuska
17. mar 2014

Mne Jonášov výpočet vyšiel s drobnou odchýlkou, ale aj pohlavie je ako písal a to na 1.krát

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre