Bojím sa tehotenstva. Som v poriadku?

fiona
19. apr 2007

mam problem ktory si neviem vysetlit,bojim sa otehotniet, deti milujem a strasne by som chcela mat tri, ale bola by som najstastnejsia keby mi to radsej doniesol bocian 😕

a to preto lebo sa bojim co sa bude so mnou diat, ja som hrozna citlivka a bojim sa ze sa mi pri porode nieco vazne stane, alebo v tehotenstve nejakym sposobom potratim ☹
....
ja viem asi som nie v poriadku 😢

4a
19. apr 2007

fiona,
jsi v pořádku, jen ještě nejsi na dítě zralá a připravená. Až budeš, tak se současným myšlenkám budeš usmívat.

mixka
19. apr 2007

ahojky fiona, ja myslim, ze si uplne v poriadku. myslim si, ze kazda prvotehulka ma obavy, lebo este nevie, co sa s nou bude v roznych fazach tehu diat. a vies co desi najviac mna ??? predstava sestonedelia... ked zoberiem do uvahy fakt, ze ma ubija k smrti mat vlozku 4 dni, tak nechcem vediet, ako to vydrzim 6 tyzdnov 😀 . ale ono sa to da zvladnut a mimi ti to vsetko vynahradi 😉

hanka274
19. apr 2007

suhlasim s 4a, vsetko prirodzene pride samo a netreba to silit...
neboj, tak sa tym nezapodievaj.
A kolko mas rokov?

4a
19. apr 2007

mixa,
tu vložku nemusíš mít tak dlouho. Já ji měla 8 dnů, asi 3 dny pak jen slipovou, takže je to individuální.

sue
19. apr 2007

Fiona, kým mi osud nenadelil to, že ak neotehotniem do troch mesiacov, bábätko nikdy mať nebudem, tiež som videla toto čo si písala... Teraz sa zo všetkých síl snažím, aby prišlo... tiež som citlivka... ale ranné nevoľnosti, páliaca záha, neustále cikanie, kopance do rebier, neprespaté noci, pôrod, šestonedelie a bolesti po šití... rany od kojenia... všetko to je nič oproti tomu, že si predstavím, že by som nikdy nemala držať v náručí svoje dieťatko a nedať mu život 😔

mixka
19. apr 2007

4a, moze byt, ale mne vlasy dupkom stavaju uz len pri slove vlozka a obavam sa, ze na velkosti nezalezi 😀 zlate tampony 😉

hanka274
19. apr 2007

ahoj sue, pekne si to napisala. To je uplna pravda. A tak to treba brat, ja som to tiez tak brala...Kazda mamina ma obavy, ale ak sa citis byt pripravena na mimi, tak treba byt pozit. naladena, aj to pomoze.
no a vlozky, prepacte... 😀 to asi taky problem neni na debatu nie? to snad mixka napisala len tak zo srandy... 😀
sue, bola som dnes inak prvy krat na tom WC v Avione, super, krasny, aj to hned za dverami...chichi, len skoda, ze netiekla tepla voda, mala mala do vecera studene nozky 😒 ale inak pekne...dik za radu!

hanka274
19. apr 2007

mixka, tampony?????
ty brdo! to si este nic o tamponoch necitala? no soking... 😲 😲 😲 😲
ako by som ti to povedala tak jednoducho..."uz sa nenosia".
"obdivujem" kocky, co pouzivaju tampony, poznam take, este k tomu cely rok hole krize ma a vyplakava, ze by chcela baby. No, radsej som vzdy ticho a len pokrcim plecami, bo by som jej riadne nasekala... 😠

4a
19. apr 2007

mixka,
jasně chápu, žádnej odvaz 🙂 . Ale dá se použít menstruační kalíšek. Probíral se i tady na koníkovi.

hanka274
19. apr 2007

co je menstruacni kalisek??
a kde je fiona? fionaaaaaaa....

mixka
19. apr 2007

hanka, nemam s tamponmi absolutne ziadny problem. a hole krize nenosim, som zimomriva 😉

escada17
19. apr 2007

ja som sa nikdy nebala...vzdy som chcela mat deti, ani som na bolest nepomyslela, ze by ma odradila, ale viem to pochopit. Ja by som povedala, ze zena je az vtedy stastna a naozaj miluje, ked ma dieta ( ci svoje ci adoptovane..), proste to je to najkrajsie.. 🙂

mixka
19. apr 2007

hanka, mozno sla spat 🙂
escada 😉

hanka274
19. apr 2007

ja som nemyslela na teba s holymi krizami....
vzdy je najprv absolutne ziadny problem, a neskor ked si pocitas co to v "mudrych knizkach a casakoch" o zdravi, tehu a tak. Tak ti sanka padne. A nikde sa o tom nehovori, nediskutuje....Len tak nahodne.
No ale v ZIADNOM pripade nemalujem certa na stenu, takze som uz pssst!
no a co je s fionou?

hanka274
19. apr 2007

alebo dosiel Shrek! 😀 😀
xcela debatit, a my sme xceli help...

mixka
19. apr 2007

hani, ja nemyslim, ze by si malovala certa na stenu. mas pravdu, dnes bo 13 st a baby v letnych trickach a bedrovych nohaviciach. uznavam, ze je to pekne, ale ja by som asi zajtra nevstala z wecka, keby som tak behala ...

4a
19. apr 2007

a ještě mě u těch polonahejch holek fascinuje, že si stěžují, že je jim zima 😠 😝

hanka274
19. apr 2007

mixka, aj ja, vzdy mam vsetko pozapravane, samosko okrem veelkych horucavach kedy xodim holo! chichi.
no ale fiona nas nuti menit temu. A to by som nerada.
4a idem mrknut co to je ten link...

hanka274
19. apr 2007

4a, jaj uz viem kalisek, som ja mimo dnes... stazuju si, ze im je zima, mne vzdy kazda povie, ze im zima neni, bradavky im idu cez tricko puknut, zimomriavky na bedrach, ramena az pri usoch. Ale je im fajnovo...
mlade baby....no ale niekedy aj starsie... 😝

mixka
19. apr 2007

ze shrek, to je dobreee ... az teraz mi to doslo 😀 to je tou nocnou hodinou 😀

hanka274
19. apr 2007

no shrek, asi, ked sa neozyva, take zlate, ze fiona....tak ma napadol shrek.
4a-juj, pozrela som si na nete kalisek.cz. ty brdo, na mna silna kafe, donutra to dat. uf, joj, ma az zaboli vsade dolu....na mna to neni. Ja radsej vlozky, furt som vo vani, jak tam mam fliacicek maly, no ale podla mna je to lepsie a prirodzenejsie.

4a
19. apr 2007

hanko 🙂 ,
to záleží jak komu co vyhovuje. Mě to napadlo v souvislosti s vložkou a šestinedělím. Když někdo nemá rád vložku, tak třeba skousne toto, protože zbytky musí odtékat.

hanka274
19. apr 2007

ja to uplne chapem, len mi nedalo napisat, bo ma tak striaslo ked som to videla. Mna trase aj z pavukov, som vcera na parapete zabila takeeeho velkeeeeho, az som si skoro korkovu papucu a parapetu zlomila 😀 nemal ziadnu sancu. fuj, ale som sa triasla.

arabeska
19. apr 2007

fuha ten kalisek je dobra brutalita,aj man striaslo 😅

mixka
19. apr 2007

lucim sa damy, dobru noc 🙂

hanka274
19. apr 2007

ahoj mixka, ja uz tiez idem driemat...

mimma
20. apr 2007

Ahoj fiona! Každý má strach, ale uvidíš, že keď to malé budeš mať v brušku, tak to nebude také hrozné, lebo sa budeš tešiť a pomaly sa tých 9mes pripravovať na veľkú životnú zmenu.U mňa bol ten strach väčší pri treťom tehotenstve, keďže druhé nedopadlo dobre... ☹ Ale asi to tak malo byť. A keď si pozrieš snažilky, čo oni majú za sebou, tak pochopíš, že keď chceš mať dieťa, tak vždy na teba číhajú rôzne riziká, a potom je to už len o tom, či je silnejší strach alebo túžba mať bábätko.

reja
20. apr 2007

ahoj fiona,
ja som bola na tom tak isto....tiez som sa velmi bala, ale vyhrala tuzba po dietatia teraz, ked citim ako kopka, som stastna. aj ked este nemam vobec tie najhorsie veci za sebou..NELUTUJEM 🙂)) Tak sa nebojkaj.

gilly
20. apr 2007

ahojte baby,
ja som s tym strachom na tom podobne ako fiona, aj ked nie z toho, ze porod bude boliet alebo ze nebudem moct spavat a tak, ale skor z toho, ze nebudem vediet co mam a co nemam v tehu robit, ako sa spravne starat o dieta a tak...a ked citam niektore temy na fore, tak mam pocit ze som totalne mimo a budem uplne nemozna...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre