Bráni dojčenie ďalšiemu tehotenstvu?

uzovicka
21. jan 2012

Ahojte zienky. Poradte, ak ste v podobnej situacii alebo ste boli. Je mozne, aby kojenie posobilo proti pocatiu? Dojcim dva a polrocneho syna a snazime sa o babo uz pol roka neuspesne. Moze byt na vine dojcenie? Prosim, piste hlavne tie, ktore ste pre dojcenie nedokazali otehotniet a po skonceni dojcenia sa to podarilo. Napiste, ako rychlo sa podarilo babo. Viem, ze je obrovske mnozstvo maminiek, ktore pocas dojcenia otehotneli, ale ja k nim zial nepatrim. Tak poradte. Dakujem 😉

feb13
2. feb 2012

@uzovicka Mozno nemusis odstavit uplne, skus este mesiac-dva takto rano a vecer. No a meranie teploty je spolahlive jedine ak mu predchadza minimalne 6 hodin spanku ak si dobre pamatam takze ak si ju merala pri nocnom dojceni to vobec nema vypovednu hodnotu.

uzovicka
autor
3. feb 2012

@ancovicka30 gratulujem k dalsiemu babu. Ano, co tu citam, tak aj u mna dojcenie funguje ako 100% antikoncepcia. Snazime sa vyse pl roka, maly ma 2,5 roka. Uz je kvazi odstaveny, ale ked ma velmi zlu chvilku, tazke obdobie vzdoru, tak dam, niekedy je to raz denne, inokedy dva, ale tlacim samu seba do uplneho odstavenia. Velmi si ma potesila, snad to aj u mna takto zafunguje, ze po odstaveni to dlho nepotrva. Dakujem Ti za povzbudenie, papa 🙂 🙂

balek
6. feb 2012

ahojte Ja uz mam tri zdrave deticky To prve bolo vytuzene cakali sme nan 1,5 roka kym som otehotnela S gynekologyckeho hladiska som mala vsetko v poriadku no moj problem bola urcite psychyka ,strasne som po malom tuzila a ratala som kedy budu plodne dni azase plakala ked mi dosiel menzes,inokedy mi meskal menzes dva dni aja som si uz robila zase velke nadeje ,ktore zase zmizli a ostalo len zufalstvo Bol to pre mna natlak nielen s mojho vnutra ale aj s okolia V praci sa ma pytali ci uz necakame babo ,v rodine to iste a stale otazky na ktore by som ja chcela odpovedat kladne no nemohla som ☹ nakoniec som to vzdala proste som si zobrala do hlavy ze ja deti nemozem mat ☹ ze sa stim musim zmierit aj mame som to odpovedala na jej zas otazku ci uz nahodou nebude to babo tak som akosy vzdala a sup o dva mesiace mi krami neprisli aja som bola tehotna 🙂 ani som nevedala kedy sa to mohlo stat ale stalo sa Po dvoch rokov od porodu sme si naplanovali druhe tehotenstvo ,ktore nam hned vyslo 🙂 Po porode mi menzes prisiel az po rokuTretie babo sme vobec neplanovali, za prve som kojila a po druhe ratali sme si plodne dni a bbbum o dva mesiace po prichode menzesu som otehotnela 😲 Velmi som sa bala ako to zvladnem no som stastna ze ich mam a celkom to aj zvladame 😝 🙂 Kojila 3-4 krat za den a celu noc Takze moj nazor je na tuto temu len psychyka Clovek nesmie stale nad tim rozmyslat a ratat musi sa to nechat tak Ak Pan Boch da tak bude a ja verim tomu ze to pride ,ked to budete najmenej cakat Luci sa svami 🙂 😉 TA CO NEMOHLA MAT DETI 😉 a uz su tri 🙂 Dakujem Panu Bohu ze mi ich dal,som stastna ze ich mam 🙂

vavrenka
18. nov 2012

@uzovicka ja riesim ten isty problem. dcerka ma 17m, menzse nikde a chceli by sme dalsie 😔 ... a vidim, ze vam sa uz zadarilo 😉

aadulik2110
27. mar 2013

@uzovicka tak vidím, že u vás sa podarilo.... blahoželám.... ja som dostala menzes 4 mesiace po pôrode, malý má 10 mesiacov dojčím, keď bude mať malý 15 mesiacov plánujeme začať so snažilkovaním a práve riešim, či kojiť a či odstaviť ešte pred tým, neviem. Malý sa nám podaril na "prvý šup" a neviem aké to bude teraz - či sa rovnako zadarí, alebo kojenie bude prekážkou a radšej ho predom odstaviť...

lilyen2011
27. mar 2013

@uzovicka kojenie nebráni novému tehotenstvu, no ja som o bábo asi kvôli kojeniu prišla.. gynekologička mi po spontánnom potrate povedala, že som mohla kojením dieťa "vypudiť" z maternice keďže kojenie sťahuje maternicu...tak bacha na to!! neviem to na 100% aký bol dôvod, no mohlo to byť aj týmto to sa už nedozviem ☹

katren
27. mar 2013

@lilyen2011 ale ona to ma uz davno za sebou 😉

lilyen2011
27. mar 2013

@katren jeeežíííš teraz pozerám, že 2012 😀 jaký debil haha

aadulik2110
27. mar 2013

@lilyen2011 to ja som na vine.... vyhrabala som starú tému, ale nechcelo sa mi zakladať nová, keď už tu taká je.... skôr ja mám teraz problém..... riešim, či odstaviť malého pred plánovaným snažením sa o bábo, alebo kojiť ďalej.... a riešiť, či to bude "antikoncepcia", alebo sa podarí a môže sa mi stať to, čo tebe....

dana_l
27. mar 2013

@aadulik2110 kojenie nie je antikoncepcia. vid moju druhu dceru. a to ze nebudes kojit neznamena ze hned i otehotnies. nam to trvalo vyse pol roka kym som bola znova tehotna (a samozrejme som uz davno moje nekojila)
je to len priroda a stastie. nieco ako loteria. kupujes listky ale nevyhras 😉 😀

lilyen2011
27. mar 2013

@aadulik2110 no niekto kojí aj tandemovo v pohode, no ja som otehotnela keď mala malá cca 11mes a kojila som ona bola proste mamkin cecek doslova stále na mne nalepená a mala to namiesto dudla. Neviem fakt prečo sa to stalo, ani by ma nikdy nenapadlo, že to môže byť z kojenia keby mi to moja gynekologička nepovedala... už som mala mať teraz takmer 2mesačné bábo doma pozri koľko ubehlo a stále každý deň na to myslím a počítam koľko by už malo toto nikdy neprestane a neželám to nikomu 😢

aadulik2110
28. mar 2013

@dana_l ja kojenie ani neberiem ako antikoncepciu, ale sú prípady, kedy kojenie bránilo počatiu.... a či sa bábo podarí hneď alebo nie.... je to lotéria ako si napísala.... ja skôr riešim, či pred plánovaným otehotnením skončiť s kojením - ako prevencia, aby sa mi nestalo niečo podobné ako lilyen.....

@lilyen2011 to, čo sa ti stalo je mi naozaj ľúto.... a nikdy nebude dňa kedy by si si nespomenula na toho anjelika.... moja mamina krátko pred tým ako počali mňa prišla o bábätko.... (bola po úraze panvy a naviac v 1.trimestri dostala chrípku - spontánny potrat). Má už vyše 60 rokov a vždy si spomenie. Moja bývalá kolegyňa mala veľmi chorú dcérku.... mala nejakú vrodenú vadu srdiečka, do toho sa jej nevyvinula tráviaca sústava... malá zomrela keď mala niečo cez 2 roky.... je to viac ako 25 rokov a kolegyňa hovorí, že nie je dňa aby si na Stanku nespomenula.... To bábätko bolo, je a vždy bude súčasťou vašej rodiny, prajem veľa síl.

lilyen2011
28. mar 2013

@aadulik2110 máš pravdu ... a ďakujem

lilyen2011
28. mar 2013

@dana_l mne to trvalo 13dní kým som otehotnela. resp. skôr som ani nemohla lebo nebolo ako to by ma muselo osvietiť.. a 13dní po prvom styku som mala // a aj som to mala potvrdené od dr, že áno ste tehotná.. pri malom som otehotnela po 6mes, pri dcérke po mes a tretie 13dní takže hm neviem všetko je individuálne

mishuu
23. nov 2013

@lilyen2011 toto gynekológovia radi uvádzajú ako dôvod potratu, ale nie je to pravda! Neexistuje žiadny dôkaz, že dojčenie spôsobuje potraty a nie sú ani oficiálne potvrdené prípady... Tvoja dr len potrebovala zrejme nájsť nejaký dôvod a prečo si "nekopnúť" do dojčenia a odradiť od neho ženy. Mrzí ma, čo sa ti stalo, ale zrejme by sa to stalo aj bez dojčenia. Netreba mamičky plašiť a odrádzať od dojčenia aj v tehotenstve, je to bezpečné, dojčenie nespôsobuje o nič väčšie sťahy maternice ako milovanie a toho sa tiež nevzdávame ak sme zdravé ani počas tehotenstva 😉 škoda, že lekárom veríme všetko čo nám povedia, nie vždy je to pravda... držkajte sa 🙂

Mimochodom, je tu ešte niekto, kto dojčí a snaží sa otehotnieť? 😉 Ja dojčím 15 mesačnú dcérku na požiadanie cez deň aj v noci, menzes som mala v septembri, v októbri nie - mala som miesto ms plodné dni, zaujímevé 😀 a začiatkom novembra som mala druhý ms, teraz mám asi plodné dni, pretože ma bolia kríže a bruško, tak snáď sa zadarí, uvidíme... 🙂

mary159
26. jan 2014

@mishuu Tak co zadarilo sa? My sa tiez snazime ale zatial marne. Menzes som mala zatial iba raz zaciatkom decembra. Maleho kojim iba vecer a snazime sa o druhe babo asi pol roka a zatial stale nic.

mishuu
27. jan 2014

@mary159 Ahojky, no možno aj áno 🙂 januárový menzes som nemala, tak som si robila test a je pozitívny, avšak mala som určite posunutú ovulku až na koniec decembra, takže som bola minulý týždeň u dr, ale videli sme len dutinku, resp 2 😀 ale zatiaľ to vyzerá len na 3-4 tt takže okrem dutinky nič iné, ak bude všetko OK tak 12.2. idem na kontrolu a malo by byť už bábo aj srdiečko, alebo aj dve, ale rátam aj s tým, že sa môže stať, že nakoniec nebude nič, nikdy nevieš...tak uvidíme...

mary159
27. jan 2014

@mishuu ja som akurat dnes dostala menzes. Takze sa mozme snazit dalsi mesiac. Tak gratulujem. Nech vsetko dobre dopadne. 🙂

mishuu
27. jan 2014

@mary159 ďakujem, snáď bude všetko OK 🙂 a držím ti palce, nech to vyjde čím skôr 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre