Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

petulienocka
15. feb 2008

no mexx ja uz mam pol roka po svadbe 😀 ale na MS som kazdy den 😉

yas no tak to snazilkovanie je u teba este hudba buducnosti 😀 ale aj ja som este studujuca ale vydata a preto bude snazilkovanie aktualne tak koncom roka 😉

yasminelle
15. feb 2008

A akeho mas stareho manzela? Ci sa potvrdi moja teoria...

petulienocka
15. feb 2008

yas mas pravdu, aj ja keby mam partnera vo svojom veku, tak na to nemyslim, ale moj chlap mi pomaly starne (keby ma pocul tak ma urco dorazi 😀 ) a vsetci kamarati okolo uz pomaly maju rodiny-teda deticky, len my nie. a hlavne po svadbe to kazdy od nas akosi moc caka 😅

petulienocka
15. feb 2008

no nie je este moc stary, na predchadzajucej stranke som to pisala, ja mam o 10 dni 24 a on o 10 dní 28 😉 a o 10 dni budeme mat polrocne vyrocie svadby 😀

mexx
autor
15. feb 2008

Petu, ja taaaak, ty uz skusena manzelka... 😉 😀 Tak my sa na to este len chystame, a som zvedava, ako potom dopadneme s tym snazilkovanim... 🙂
Ja som casto rozmyslala na vyske, ci by som sa chcela vydavat pocas studia - mala som par takych spoluziacok, ktore ma inspirovali...no ale neviem. 🙂 Ono je to urcite aj tym, ze ja som studovala 400 kilometrov od domova a od frajera, takze ma to prilis nebralo, lebo by som nerada menila miesto studia a naco sa vydavat, keby som potom videla manzela tak raz za tri tyzdne... 😒 Ale keby som mala kde byvat aj s manzelom a studovala by som v tom istom meste, tak by to bolo urcite ine... Ale mozno by som aj tak pockala, kym dostudujem, ak by to teda napriklad neurychlilo babatko nejako ...

petulienocka
15. feb 2008

mexx ved hej, to mas pravdu s tym studiom, ale my obaja byvame pri NR a ja v NR studujem. A brali sme sa po skonceni mojho 4.rocnika, takze teraz som v poslednom semestri a dufam, ze s Božou pomocou tu skolu uz konecne skoncim a najdem si normalnu pracu a potom mozeme pracovat na mimi.....

mexx
autor
15. feb 2008

Ked som studovala, najma uz pri konci, ked si po tych piatich rokoch skoly tak obzrana, ze ju nechces ani vidiet, som sa tiez nemohla dockat, kedy skoncim, ale uz len koniec som chcela a nikdy sa tam nevratit a...jaaaj... 😀 A teraz mi to taaaaaaaaak chyba... 😅

petulienocka
15. feb 2008

a zobrali sme sa hlavne kvoli tomu, ze sme stavali dom...teda este stale staviame 🙂 a bolo mi blbe cakat so svadbou do skoncenia skoly a potom sa nastahovat do "hotoveho" a v podstate nam nic nebranilo zobrat sa

mexx
autor
15. feb 2008

Tak to mate potom dobre. My byvanie nemame vyriesene stale, teda plany by aj boli, len treba zarabat, ze jo... 🙂 Mozeme sice byvat u svokrovcov, ale chceme si vziat hypo a zadovazit nieco vlastne, tak snad sa podari. Cakame vlastne len na to, kedy budem mat stabilny plat, aby sme to zvladalai platit, a pak sa na to vrhame... 🙂

petulienocka
15. feb 2008

mexx kazdy to hovori, aj manzel 😉 ale ja uz toho mam fakt dost, tento posledny rocnik je nocna mora. a je jasne, ze ked budem zarezavat v praci, zacne mi to chybat-to vsetko volno. ale no druhej strane uz potrebujem nejaky staly prijem, ja sice robim uz rok a pol, ale tam som zavisla od toho, kolko oducim, cize raz je vyplata fajn a inokedy bieda. a dom papa veeeeeeeľa penazi 🙄

petulienocka
15. feb 2008

aj my zatial byvame u nasich, ale ked sme sa brali, vedeli sme, ze to nebude na dlho, max. rok a potom pojdeme do vlastneho. keby sme tuto otazku nemali vyriesenu- ze vazne nemame nic a ani nejaku nadej mat nieco vlastne, tak sa urco este neberieme.

mexx
autor
15. feb 2008

No ved to je jasne, ze to papa... 🙂 U nas je problem najma u mna momentalne, lebo som si vybrala povolanie, o ktorom si kazdy mysli, ze jeeeej, ake super, ale pracu nemam... 😒 Je strasne tazke zamestnat sa, tak momentalne pracujem len na dohodu, a to je teda doooost o hubu, cize teraz robim v podstate zadarmo. A len dufam, ze sa to coskoro napravi, aby som priniesla domov aspon nejake peniazky, aby sa nam lepsie zilo... 🙂

oriesok
15. feb 2008

že by som vás tu konečne stratla.. takto naživo?

petulienocka
15. feb 2008

zeby oriesok??? 😀

oriesok
15. feb 2008

no.. ja už rok a pol robím.. 5 mesiacov som vydatá.. ale momentálne nám všetky peniaze popapá nadstavba podkrivia.. tak sa bábo odkladá.. a čakám na zvýšenie výplaty 😀 konečne by niečo malo byť od septembra.. tak som zvedavá..

mexx
autor
15. feb 2008

Sa ti mozno ozaj stala takato vec, Orieskova... 😉 😀

petulienocka
15. feb 2008

toho zamestnania sa, sa bojim aj ja. ale utesujem sa, ze lucida vystudovala to co ja a ma robotu. necakam, ze budem robit vo svojom obore, ale aspon nieco, co bude ako tak zaplatene....lebo ucit anglictinu do konca zivota urco nezvladnem 😅

oriesok
15. feb 2008

no konečne..

mexx
autor
15. feb 2008

Jeeej, Petu, som ta zbadala na MS v rocniku 84... 😉 Tak som vtieravo mrkla na tvoje svadobne fotocky, a kraaaaaaaaasne ste to mali... 😵 😵 😵 Ale by ma zaujimalo, preco neodporucas toho pana na DVD...cenne skusenosti naberam, hi... 😕

yasminelle
15. feb 2008

Tak to ja sa neviem skoncenia skoly dockat. A vooooooooooobec mi nebude chybat. tym som si ista.

petulienocka
15. feb 2008

tento svet je cely na figu obcas-lebo vacsina ludi by to babo aj mala, ale finacna situacia im to nedovoli a to je to smutne...a potom to odkladaju, lebo inak to nejde, az nakoniec to babo mat nemozu, alebo podstupia uplne vsetko mozne, aby ho mali
☹ a potom, ze populacna krivka klesa...

petulienocka
15. feb 2008

mexx vdaka za pochvalu-no lebo bol hotova katastrofa.....
ale nemali by sme tu odbocovat od temy, lebo nam to zamknu....si to mexx tiez mohla zalozit v oddeleni "volna diskusia" 😀

mexx
autor
15. feb 2008

Petu, no, dnes je to so zamestananim hrozne, aspon ako to ja vnimam... Ja som vystudovala psychologiu a na moje prekvapenie je to profesia velmi-prevelmi ziadana - to som napriklad fakt necakala, ako su niektore zariadenia schopne s uplnym nadsenim vitat psychologov, lebo ich potrebuju ako sol... Lenze - dalsia vec, ktoru som necakala, je ta, ze napriek tomuto velikanskemu dopytu, je sanca zamestnat sa takmer miziva - vsetko su to totiz vacsinou zariadenia zo socialnej sfery a nemaju ani haka na to, aby si to platili. Takze vsetci sa odvolavaju na VUC, ktore im na to dava financie, ale je to ako hrach na stenu hadzat... V poslednej dobe som z toho znechutena, lebo zistujem, ze na trnavskom VUC pracuju same svinky, ktore sa snazia co najviac nahrabat pre seba, ale budu sa tvarit ako spasitelia, ktori maju nekonecne nadanie na vedenie takehoto rezortu a podla nich neexistuju ziadne problemy... 😠 😠 😠

yasminelle
15. feb 2008

Podla mna nas nezamknu, lebo toto je diskusna tema pre buduce snazilky. My tu diskutujeme o zivote. 😎

petulienocka
15. feb 2008

mexx nemyslim si, ze len tam....to je vsade.
je to bieda, preto ma to desi, ked si spomeniem, co ma caka...a ja studujem manazment kultury a turizmu, alias cestovny ruch.....tiez bohovske sance na uplatnenie 🙄

mexx
autor
15. feb 2008

Neva, pojdeme zbit adminky potom... 😀 😀 😀
Baby, ja na chvilu padam do mesta, ale sa vratim, tak nieze vsetky zmiznete, jo? 😀 😉

petulienocka
15. feb 2008

ok yasminelle, spolieham sa na teba 😉

petulienocka
15. feb 2008

uvidime, kde budeme mexx....ja som stale akoze online a popri pisem diplomku 😉

yasminelle
15. feb 2008

S tym klesanim populacie je to fakt zle. Aj z ekonomickeho hladiska. Je malo ludi v produktivnom veku a dochodcov neustale pribuda. A o niekolko rokov bude v europe chybat xy mladych ludi.
Studujem ekonomiu...

A nie je to sposobene tym, ze ludia nechcu mat deti. Len nemaju vhodne podmienky, podla mna je to tym. Keby si boli isty, ze uzivia svoje rodiny a budu moct slusne byvat, demograficky vyvoj by bol uplne inde.

petulienocka
15. feb 2008

yasminelle potvrdila som tvoju teoriu, ci nie? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre