Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

etuska
1. mar 2010

ahoj Riana 😉
Prave som prisla od midwife.Rano som si oducila 1 hodinku a uz som tam ficala 😅 Vsetko OK,popocuvali sme tlkot srdiecka,klasika-zmerala mi tlak,skontrolovala vzorku moču a pytala sa ako sa citim,ci mi neopuchaju nohy,ci citim pohyby.Podla merani je babatko akurat v norme co sa tyka velkosti.Potom som este isla na chvilu za mojim lekarom konzultovat infekciu,kt. sa mi opakuje-ale vravel,ze sa nemam obavat-vraj sa to prelieci tesne pred porodom antibiotikami-tak ako som to mala v 1.tehu.

Teraz papam segedinsky gulas,co MM vcera vecer navaril a o hodinku idem este do prace.

zuzanockamt
1. mar 2010

Ahojte 🙂

tak ja som to s tymi nevolnostami zariekla ... som sa vytesovala, ze mi nic cely prvy trim. nebolo a dnes rano otras ... som vracala a napinalo ma fest ... myslela som, ze ani do roboty nestiham, ale nakoniec v pohode ... lenze cely den mi je na grc ... aj teraz este 😝

zaira1407
1. mar 2010

Ahojte
davno som sa neozvala ....cez vikend som nevedela co skor a v piatok som mala MM prec ...lepsie povedane bola som sama 😖 bol pracovne odcestovany...
tak som si popiekla a porobila ruzicky na torty a pripravila trosku do skoly ...
mam krasnu novinku do rodiny nam pribudlo krasne dievčatko 🙂 ...tak ak bude vsetko ok vo stvrtok ju budu mat doma... Dianka 24.2. miery 3500g a 51 cm.Tak dnes som nabehla do obchodu a sup kupila som take milucke body s nohavickami 😀 😀 ... a to ked všetko vide ako ma ....budem krstna mama 🙂 🙂
etus -tesim sa ,ze mate babätko v poriadku...uz sa ti to blizi
zuzanockamt- ja mam z toho obavy ze mi bude byvat zle ....mam citlivy zaludok ...ale dako to hadam prezijem 😕
jaj dnes aj mna bolelo podbrusko a nechapala som vsak mam dostat az 7 ho....a rano som zistila ze zmena uz su tu na navsteve 😖 ...mozno z antibiotik co som brala...
riana ako skola?

zuzanockamt
1. mar 2010

zaira ... aj ja mam dost citlivy zaludok a napinalo ma aj predtym, ked som tehu nebola, ale toto bolo brutalne 😝 😝 ... a to len sama voda zo mna isla 😝 😝 😝

riana12
1. mar 2010

Etus, parada, ze je vsetko v poriadku a tie drobne neplechy sa daju do poriadku isto 😉

Zuzi, moze to byt len nieco chvilkove, ale aj, ako ty vravis, ze sa ta to bude dlhsie drzat 😒 Skus si niekde kupit napriklad zazvorove lizatka alebo cukriky... Zevraj to pomaha proti nevolnostiam...

Zaira, no pekne si sa dneska cinila... a torty ake? na oslavu? Malinka musi byt zlata 😵

Ja som sa cely vikend bala, aby som negrckala... V piatok vecer som bola hodne unavena, do toho som sa aj moc najedla a taka hnusna kyselian sa mi robila, ze hruza ☹ Sobotu sa mi tiez chcela kyselina robit, podbrusko festne bolelo a potom mi vcera dosla MS 😝 To sa ma ani priatel vecer nemohol dotknut - kukali sme filmiky, mne ani ibiky nezaberali, a to som sa nimi ladovala kazde 2 hodky ☹ a priatel ma tak hladkal hlavne po ruke, po predlakti a bola som z toho taka nervozna, ze som ho az zahriakla, nech sa ma nechyta... A ked uz som neskor toto zniesla, tak potom ma stale napinalo na vracanie ☹ Uz som dlhsie take nemala... A predtym 2 tyzdne vkuse ma podbrusko pobolievalo 😝

etuska
1. mar 2010

ahojte kočky,
Zaira-tak to je krasna novinka 😵 tesim sa s tebou,blahozelam rodicom i buducej krstnej mame 😀

Zuzi-no ked si spomeniem par mesiacov dozadu....Mne byvalo zle asi do 17tt-stela nieco zobkaj,aj ked ti nechuti.Mne kazdy radil zazvorove keksiky-doteraz ich mam v skrini-a z duše ich neznasam 😀 😀 😀
Osobne mi velmi pomahali mandarinky 🙂 a ich vona.

Mudre knihy radia-nikdy nemat uplne prazdny zaludok a ovocie by sa nemalo jest nalacno.Skus suchare-mne napr. pomahali hrianky.

Riana-tak sa tiez drz
Jaaaj-baby-ako lazaret sme tu 😀

riana12
2. mar 2010

Dobre ranko 🙂
No uz mi je od vcera poobedia o kus lepsie, snad to aj do konca MS ostane 😅

Etus, no vcera som sa tak schuti zasmiala, ked som si to tu potom tak este raz vsetko precitala, ozaj uz ako lazaret 😅

Baby, nepremenujeme temu - "Baby z lazaretu"? 😅 😀 😀 😅

zaira1407
2. mar 2010

🙂 ahojte 🙂
riana -no ..volaco mi hovor ...ja som to dostala o tyzden skor...a ja ze sa mi to po vysadeni HAK uz umudri a teraz toto ,uz naozaj neviem co si o tom mam mysliet .

no to o tych mandarinkach som aj ja citala ,ze to ukludnuje tusim aj pomaranc take aj tie aromaticke kvapky ...je nas tu akosi malo ...ale nevadi zalezi na kvalite a nie kvantite 🙂
dobru nocku ...dnes som unavena ako kôň 😀
a zajtra idem do prace 🙂

riana12
2. mar 2010

ahoj Zaira 🙂
no mozno sa ti cykly skracuju a hormony umudruju... ako si to mala pred HAK a ako teraz? ze ci sa to priblizuje stavu pred HAK a tak... 🙂

ja som tiez KO, idem uz spat 🙂

zaira1407
4. mar 2010

Ahojte babulky 🙂
riana-no ja som mala pred tym ukazkovy cyklus -davala si
som si HAK kvoli ochrane 😕 ,a ochrana bola 100%...
...inak uz som videla moju buducu krstnu dceru na fotke -nadherna je
😀
a ako sa mate?

riana12
4. mar 2010

zaira, cize okolo tych 28 dni a tak? podla mnasa ti elo dava takto postupne dohromady, ak sa ti cykly skracuju 😉

inak tu je nejak ticho 😕

etuska
5. mar 2010

ahojte kočky,zaira-nic neboj-vsetko sa upravi.Mne nabehol dost pravidelny cyklus aj po vysadeni HAK.
Jaaj-brutalny tyzden za mnou-ale zajtra uz len rano 1 hodina a nejake vybavovacky a vikend moze zacat.

Na MD chcem nastupit 10.5-aspon tento datum som uviedla v papieroch-uvidim ako to zvladnem

riana12
5. mar 2010

etus, to na matersku len cca 2-3 tyzdne pred porodom? ale to tak tam asi je normalne, ze?
tak si teraz cez vikend riadne poodychuj, treba nacerpat nove sily 😉

mne sa po cyste na jesen dalo telo uz dako konecne dohromady a teraz 2 razy po sebe som mala cyklus 25 dni 😵 tak uvidime, co bude dalej 🙂

etuska
5. mar 2010

Riana-no kazdy podla svojho uvazenia.Zatial sa citim dobre-v aprili budeme mat 2 tyzdne a v maji 1 tyzden prazdnin-tak si medzi tym oddychnem 😅 a hadam uz aj prichystam vecicky a pod.
Kolegynka tahala do dna porodu-ja si na to teda netrufam i ked nemocka je blizko,ale musim sa na to aj psychicky pripravit 😀 a tak ci tak musim Misku vozit do skoly ja,lebo MM zacina v praci skor.

A tesim sa(sice to nema este schvalene) ale zo zakona ma MM narok ostat doma 2 tyzdne po porode s nami 😵
Tak aspon mi pomoze trochu v domacnosti 😅 -asi mu napisem "denny rozpis prac" 😀 😀 😀

etuska
5. mar 2010

Zuzka-dlho si sa neukazala-dufam,ze je vsetko OK

riana12
6. mar 2010

ahoj Etus, no veru, Zuzka tu dlhsie nebola... som je na FB napisala kratucku spravu, uvidime...

zuzanockamt
6. mar 2010

Ahojte 🙂

nejako nic nestiham, som dost unavena stale a v tej otrasnej skole je stale kopec roboty ... stale nejake pisomky opravovat, este ma caka pisanie zapisnice zajtra ... a tak stale cosi ... ale inak je vsetko zatial OK ... len dnes ma dost boli brucho, ako keby som mala dostat MS 😝 ... a este aj krize trosku ... dufam, ze to sa len maternica roztahuje

etuska
7. mar 2010

ahojte kočky,
ako ste vikendovali?
my sme akurt dnes boli na kratkej prechadzke-nejak mi tvrdlo brusko-tak som sa na dlhsiu neodvazila.Vcera sme boli kamoske na oslave 30ky ,tak sme opat spoznali par zahranicnych Slovakov 😅

idem s Miskou este spravit take nepecene burizonove kolaciky,lebo jej to slubujem cely tyzden a vytesujem za z tychto krasnych tort:

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/pre-r...

fakt su tam nadherne torticky-esteze tu v lete bude mamina,tak hadam Miske nejaku upecie 😀
pekny vecer 😵

riana12
8. mar 2010

ahojte babulky 🙂

no ja mam vikend za mnou, v robotke som od pol siedmej 😅 😀 😀 (mala som od priatela autopovoz, takze oproti busu som bola o hodku skor v robotke)
vikendovali sme u nas, ale vcera popoludni sme este isli pochovat havina 😔

riana12
8. mar 2010

jaj, zabudla som, Etus, na tej stranke, co si dala link (inac su tam strasne pekne niektore torty), tak su tam aj torty pre dospelych... niektore fakt ako zive 😀

etuska
8. mar 2010

No veru Riana-a niektore aj dost nechutne... 😀 😀 😀

riana12
8. mar 2010

no nasli sme tam s kolegom aj celkom pekne torticky, jednu uplne ako zivu ale zaroven decetnu, nebolo to nieho hnusne...

riana12
10. mar 2010

Juj, tuto ticho ako v hrobe 😕
Babulky, kde ste? ☹

etuska
10. mar 2010

bre ranko,
tak ja som dnesd ostala doma 😵 Vcera som mala fakt blbu zivotospravu a rano mi bolo dost zle-tak som si povedala,ze nebudem prepinat sily-zajtra mam tazky den,tak som si aspon dnes vzala volno.Idem si uvarit cajik na travenie a potom pojdem pisat pripravy+konecne hadam prelozim kamoske abstrakt k bakalarke+poobede chcem trosku poupratovat.
pekny dnicek 😵

riana12
10. mar 2010

ahoj etus, no pekne si dnes doma poodychuj, veru, ked sa da, treba ostat doma 😉

ja mam tento tyzden nejaku pod psa naladu, nic ma nebavi, som ako "vyzuvana zuvacka" 😒

zaira1407
10. mar 2010

Ahojte .
Ako sa mate?
Ja mam pocit ,ze sa ten den akosi skracuje 😖 ,alebo mam len toho vela ....asponze je uz dlhsie svetlo 😀 .
etuska uz ides do 7 .mesiaca? ako sa citis?
a zuzanockamt? co je s tebou ?
riana 😀 mi sme aktivnejsie ...este nemame doma malych drobcov...i ked MM mi tak niekedy pripada 😀 😀 ...
v sobotu si idem pozriet krsniatko ... 😕 uz sa tesim...mali trosku problemy tak az takto neskor.
Babule ja chCem uz JAR.... ☹

zuzanockamt
10. mar 2010

zaira ... so mnou nic ... vsetko po starom

etuska
10. mar 2010

Riana-aj som si myslela,ze budem oddychovat,lenze okolo 11tej mi to nedalo a pustila som sa do upratovania a skoncila som o 1:30 kedy som bezala pre Misku do skoly,potom vyzdvihnut jej kamaratku a cca do 18:00 boli u nas.No vonku bolo krasne,tak sa kočky vysantili,my sme s kamoskou trochu podebatili a mam dobry pocit ze aspon na 50%mam upratane 😀

etuska
10. mar 2010

Zaira-okrem unavy a blbeho travenia sa mam OK 🙂 -obcas mam take divne stavy-akoby sa mi znizil tlak a pride mi zle-ale inac Ok.Pribrala som doteraz 7kg,tak to je tak akurat 😅 -uvidime ci pojde este vaha hore,kedze mam pred sebou este viac ako 2 mesiace-ale vyzera to ze Šimi bude asi vacsi valibuk.Miska mala 3,2kg-tak sa nechame prekvapit 😅

riana12
11. mar 2010

Ahojte baby 🙂

Zaira, ja si myslim, ze ked budeme mat drobcov, ze budeme aktivnejsie este viac 😉 Teraz nemame veru take starosti ako sa starat o babatko...

Etus, no mas toho teda dneska celkom dost na rovasi, ze si tolko veci postihala 😉

Zuzi, vsak dojdi aspon raz za cas aspon pozdravit, aby si tu babulky nerobili o teba starosti 😉

Jaaaj, mne sa dneska taky hnusny sen snival ☹ Fuj, som rada, ze uz nespim... Bo som sa zo sna nad ranom zobudila a mala som chut plakat... 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre